Taśmy poliestrowe - PET

Taśma PET to materiał z plastiku, którą głównie stosuje się przy produkcji opakowań.

Taśma PET posiada wiele zalet, a jedną z nich jest to, że można uzyskać dobre efekty recyclingu jej na nowo.

Taśmy PET stosuje się głównie w branży papierniczej i szklarskiej oraz tekturowej. W powyższych asortymentach taśma potrzebna jest do pakowania materiałów kartonowych lub przepakowania ich, a także w celu zabezpieczenia kartonów do transportu.

Taśma PET znajduje się do tej pory w każdej kieszeni ubrania. Ta materiałowa taśma jest często stosowana przy produkcji torebek foliowych. Taśmy PET można kupić w szerokiej gamie kolorów, dzięki czemu każdy jej zastosowanie jest możliwe. Jako ta materiałowa taśma PET posiada wiele zalet i niesamowitych cech, a jedną z nich są ogromne walory estetyczne.

Taśma PET stosujemy również jako taśmę dekoracyjną na pocztówkach i słodyczach oraz dla ozdobienia prezentowanych produktów. Ta substancja może być łatwo utrzymana w czystości ze względu na to, że nie absorbuje brudu.

Taśma PET jest materiałem dostępnym w różnorodnej rozciągliwości, która pozwala na zastosowanie jej do pakowania szerokiego asortymentu produktów. Ta taśma może być tak samo stosowana przez duże i małe sklepy oraz hurtownie, a nawet gospodynie domowe mogą używać tej taśmy do ozdobienia prezentowanych na stronach internetowych potraw lub napojów. Taśma PET jest taśmą, która z powodzeniem może być wykorzystywana w codziennej pracy.

Taśma PET to materiał, który można znaleźć w każdym sklepie czy hurtowni, ale tak samo ten produkt jest dostępny przez cały czas i bez problemu możemy go nabyć online razem ze swoją taśmo ciągarnią. Ta taśma szeroko stosowana jest do pakowania prezentów albo ozdobienia tego produktu, a także jest to taśma do łatwego i szybkiego pakowania.

Taśmy PET można nabyć w sklepach z artykułami papierniczymi lub hurtowniach branży tekstylnej – koniecznie sprawdź! Ta materiałowa substancja ma bardzo duże zastosowanie przede wszystkim dla firm oraz umożliwia bezbolesną recyclingu plastyfikatorów. Taśmy tego typu przydają się do różnych celów – wystarczy, że odpowiednio je zastosujemy.

Taśma PET może być stosowana jako ta materiałowa substancja do pakowania prezentów albo ozdobienia tego produktu, a także szybkiej i prostej organizacji towarów podczas transportu czy magazynowania. Ta taśma ma bardzo dużo zastosowań przede wszystkim dla firm oraz umożliwia bezproblemowy recyclingu plastyfikatorów. Ta taśma może być stosowana do różnych celów – wystarczy, że odpowiednio ją zastosujemy!

Elastyczne i wytrzymałe taśmy PET


Taśmy do bandowania to jeden z produktów niezbędnych w prawie każdej branży. Są wykorzystywane zarówno w zastosowaniach profesjonalnych jak i w prywatnych domach. Ze względu na potrzebę dostosowania tego produktu do zróżnicowanych potrzeb (do różnych celów i zastosowań), taśmy klejące w formie rolki występują w wielu odmianach. Jedną z nich są taśmy PET. Wyróżnia je połączenie wytrzymałości przy zachowaniu niezłej elastyczności. Ten rodzaj taśmy do bandowania pozwala więc na mocne złączenieróżnych powierzchni i przedmiotów, nawet o nieregularnej i nierównej powierzchni.

Taśma PET wykorzystuje jako bazę tworzywo sztuczne, znane też z produkcji opakowań. Mocna baza dla kleju powoduje, że ciężko jest przerwać ten rodzaj taśmy gołymi rękami - trzeba do tego użyć nożyczek lub ostrego noża.
 

Taśma PET - do zastosowań specjalnych


Kiedy warto wykorzystać ten rodzaj taśmy? Przyda się wszędzie tam, gdzie oczekiwane jest wykonanie dość solidnego połączenia. Używanie w tym celu taśmy bandowniczej nie wymaga jednak większego wysiłku, jak przy klejeniu mocnym klejem lub mocowaniu czegoś gwoździami, śrubami, kołkami.

Taśma PET jest najczęściej wykorzystywana w tych miejscach:
 • w branży papierniczej
 • w branży tekturowej
 • branża szklarska

W powyższych rodzajach przedsiębiorstw taśma do bandowania PET wykorzystywana jest zwykle w celu zamykania kartonów z towarem i do zabezpieczania transportu. Wykorzystanie taśmy PET jest też spotykane podczas produkcji torebek foliowych. Dużym plusem jest dostępność taśm do bandowania PET w szerokiej gamie kolorystycznej. Można więc zadbać dzięki temu o kwestię estetyczną opakowania z wykorzystaniem taśmy.
 

Taśma klejąca PET jako taśma dekoracyjna? Czemu nie!


Dzięki starannej produkcji i estetycznemu wyglądowi, taśma PET może być z powodzeniem wykorzystywana jako taśma dekoracyjna. Jest elastyczna i wytrzymała, pozwoli więc na stworzenie trwałych ozdób i dekoracji. Dostępne w różnych kolorach taśmy z polietylenu mogą posłużyć zarówno do mocowania gotowych dekoracji jak i jako ozdobne tasiemki. 

Można wykorzystać taśmę PET podczas pakowania prezentów, słodyczy, czy wykonując pocztówki DIY. 
 

Taśmy poliestrowe - dlaczego warto ich używać?


W wielu sytuacjach, zarówno w codziennym życiu, jak i w pracy, pojawia się potrzeba zapakowania czegoś lub sklejenia ze sobą kilku rzeczy. Zwykle używamy wtedy taśmy. Jeżeli pojawia się natomiast potrzeba zastosowania wytrzymałej, mocnej i jednocześnie nieco elastycznej taśmy do bandowania,, taśma poliestrowa sprawdzi się doskonale. W naszym sklepie z materiałami pomocnymi podczas pakowania znajdą Państwo wiele rodzajów taśm, między innymi:
 • taśma klejąca biurowa
 • taśma stalowa
 • dwustronna taśma samoprzylepna
 • taśma klejąca remontowa
 • srebrna taśma duct tape
 • taśma malarska
 • taśma pakowa
 • taśma PET
 • i inne

Wśród tych rodzajów taśmy klejącej i taśmy do bandowania, taśma PET wyróżnia się połączeniem dwóch cech: wytrzymałości i elastyczności. 
 

Niezbędne wyposażenie każdej skrzynki narzędziowej


Uniwersalność i możliwość szybkiego naprawienia czegoś lub sklejenia sprawiają, że taśma PET może stać się nieodłącznym elementem wyposażenia skrzynki narzędziowej. Warto wyposażyć się w ten produkt w biurze, firmie i w gospodarstwie domowym. Często także w samochodzie znajdzie się niejeden sposób wykorzystania taśmy klejącej poliestrowej. 

Zwykle taśma PET przydaje się jednak podczas pakowania kartonów i różnych pakunków. Jej właściwości poznamy przede wszystkim wtedy, gdy ciężar ładunku będzie spory. W sytuacjach, gdy zwykła taśma pakowa mogłaby okazać się niewystarczająco mocna, taśma poliestrowa poradzi sobie bez problemu.
 

Największe zalety taśmy PET


Dla wielu osób największą zaletą taśmy poliestrowej jest jej spora wytrzymałość. Taśma o grubości 0,65 milimetrów jest o wiele mocniejsza niż inne odmiany taśmy. Jest przy tym nieco elastyczna, co zapobiega nieplanowanym zerwaniom się taśmy. Szerokość taśmy wynosząca aż 12 milimetrów sprawia, że to zabezpieczenie utrzyma całkiem spory ciężar.

taśma PET

Plusem jest tu też prosta aplikacja i możliwość stosowania. Bandowanie z wykorzystaniem taśmy poliestrowej jest proste i przebiega sprawnie. Dzięki oszczędności czasu można zwiększyć ilość przygotowywanych paczek każdego dnia.
 

Gdzie kupić taśmę PET?


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W Neopaku - sklepie internetowym z opakowaniami i materiałami niezbędnymi podczas pakowania - znajdą Państwo wiele rodzajów taśmy. Mamy także różne odmiany taśmy PET.  Mogą więc Państwo zamówić u nas nie tylko taśmę poliestrową, ale także inne niezbędne w Państwa biznesie produkty.
 

Ile kosztuje taśma poliestrowa?


Koszt zakupu taśmy PET nie jest wysoki, gdy zestawimy go z długością taśmy dostępnej w jednej rolce. Cena taśmy przekracza bowiem 200 złotych, w jednej rolce otrzymają jednak Państwo aż 2700 metrów bieżących taśmy. Jej szerokość to 12 milimetrów, a grubość to 0,65 milimetra. Taśma PET w kolorze zielonym jest bardzo mocnym zabezpieczeniem dla różnego rodzaju ładunków, paczek i towarów. Można ją wykorzystać zarówno do klejenia kartonów, jak i całych załadowanych palet.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie