Zestawy do bandowania

Zestawy wykonane są zazwyczaj z wysokiej jakości produktów. W ich skład często wchodzą najbardziej zaufani i sprawdzeni producenci inni. Wydawać by się mogło, że wszystkie zestawy są takie same? Tak i nie. Znajduje się w nich wiele różnych elementów, na przykład różne taśmy. Ich długość może się znacznie różnić w zależności od zestawu. Poza taśmą w takich zestawach można znaleźć chusteczki czy rękawiczki! Każdy producent ma swoją własną linię opakowań o różnych cechach i właściwościach. Istnieją również różne rodzaje opakowań. Najczęściej spotykane są następujące rodzaje:

Sprzęt technologiczny jest potrzebny do zabezpieczenia opakowania po spięciu taśmą. Ważne jest, aby zapewniał on wysoki stopień niezawodności i bezpieczeństwa podczas użytkowania, jak również uwzględniał możliwe zagrożenia podczas jego działania. Na przykład, w przypadku niektórych urządzeń można zranić sobie ręce lub palce, jeśli przypadkowo się ich dotknie! Powinny one zawsze zawierać ochronę przed urazami lub być używane tylko przez profesjonalistów! Musimy również wziąć pod uwagę ergonomię - aby móc pracować dłużej bez zmęczenia.Oczywiście właściwości poszczególnych modeli są różne.

Kolejnym ważnym elementem jest opaska zastosowana w zestawie do bandowania. W sprzedaży można znaleźć na przykład bandaże wykonane ze specjalnych materiałów. Mają one dłuższą żywotność i nie rozciągają się zbytnio podczas użytkowania, dzięki czemu są dokładniejsze podczas zabezpieczania przedmiotów. Pozwala to na szybszą pracę! Możesz również wybrać pomiędzy mocnymi i elastycznymi taśmami, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom podczas produkcji. Przedłużona taśma różni się od nich - posiada długi pasek, który dzięki swojej elastyczności i sprężystości pozwala na zabezpieczenie cięższych paczek! Jak już wcześniej wspomniano, wiele produktów sprzedawanych jest w zestawach z pasującym wyposażeniem. Warto przyjrzeć się im dokładnie przed zakupem. Być może w jednym zestawie znajduje się już wszystko, czego potrzebujesz do bieżących zadań! Robisz

Paczki są pakowane z lekkich materiałów (karton, plastik) ze względu na transport oraz lepsze sortowanie i przechowywanie.

Zawartość zestawów do bandowania dobierana jest w zależności od indywidualnych potrzeb: jakie taśmy preferujesz lub z jakich opakowań będziesz korzystać najczęściej. Zastanów się dobrze nad swoimi preferencjami przed zakupem zestawu! Odpowiednią analogią jest zakup
 

Zestawy do bandowania to przedmioty niezbędne w procesie opinania i zabezpieczania przesyłek.


Decydując się na zakup gotowych zestawów tych narzędzi, mogą być Państwo pewni, że inwestycja w wyposażenie do bandowania jest opłacalna zarówno finansowo jak i czasowo.
 

Co jest potrzebne do bandowania?


Do bandowania potrzebne są odpowiednie materiały oraz narzędzia. Podstawowym i niezbędnym materiałem jest taśma do bandowania. Taśmy takie wykonuje się najczęściej z polipropylenu, poliestru a także ze stali. Taśmy stalowe są bardzo wytrzymałe i dlatego najczęściej znajdują zastosowanie w przemyśle, w fabrykach i wykorzystywane są przez firmy budowlane. Są jednak one cięższe niż taśmy z tworzyw sztucznych i mogą posiadać bardziej ostre krawędzie. Są natomiast bardziej odporne na przecieranie. Te ze stali nierdzewnej są odporne na korozję. 

Taśmy polipropylenowe nie ulegają wpływowi ciepła, są odporne na działanie wody, elastyczne i silnie przylegają do zabezpieczonych przedmiotów. Mają wysoką odporność na chemikalia, oleje i substancje chemiczne. Taśmy poliestrowe wykonane są z wysokiej jakości włókien poliestrowych. Odporne są na warunki atmosferyczne, wilgoć, promieniowanie UV i substancje chemiczne. Są trwalsze od taśm polipropylenowych a równocześnie lżejsze i estetyczniejsze od stalowych.

Taśmy spinane są za pomocą zapinek do bandowania. Dostępne są zapinki blaszane, druciane i polipropylenowe. Rodzaj spinki jest w dużej mierze determinowany przez taśmę oraz przez przewidziany do zbandowania przedmiot. Przykładowo taśmy stalowe łączy się raczej spinkami metalowymi, taśmy poliestrowe najczęściej zapinkami drucianymi. Taśmy z polipropylenu można łączyć, w zależności od szerokości taśmy, zapinkami plastikowymi, blaszanymi lub drucianymi. Zapinki polipropylenowe nadają się bardziej do spinania lekkich, niewielkich ładunków. W miarę wzrostu wagi warto wybrać wytrzymalszą/szerszą taśmę do bandowania oraz odpowiednio wytrzymałą zapinkę.

zestawy do bandowania, zestaw, bandowanie, taśma, zapinki, druciane, narożniki, ochronne, napinacz, do taśmOprócz zapinek do bandowania, czasami warto zaopatrzyć się również w narożniki ochronne do bandowania. Ich zadaniem jest ochrona opakowania przed ewentualnym uszkodzeniem w trakcie spinania lub w wyniku ocierania się taśmy o opakowanie. Narożniki ochronne najczęściej wykonane są z wysokiej jakości polipropylenu.

Do narzędzi do bandowania zaliczamy napinacze, odwijacze i paskowacze do taśm. Niezbędnym minimum do prawidłowego bandowania jest napinacz do taśm czyli ręczne urządzenie wspomagające proces bandowania. Bez tego narzędzia bardzo trudne będzie odpowiednie napięcie taśmy a ponadto można narazić się na przypadkowe skaleczenie. Odwijacze do taśm PP ułatwiają odwijanie taśmy polipropylenowej z rolki, pomagając oszczędzić czas i podnoszą efektywność całego procesu. Paskowacze do taśm pomagają w szybkim opasaniu opakowania i zapewniają solidne zapięcie zapinki.

 

Zestawy do bandowania w ofercie sklepu Neopak


Zamiast kupować poszczególne materiały i akcesoria do bandowania oddzielnie, wybrać można jeden z dostępnych w sklepie Neopak zestawów do bandowania. W naszym sklepie dostępne są zestawy dostosowane do potrzeb każdego klienta. 
 

Zestawy do bandowania wg. szerokości i długości taśmy


Taśmy do bandowania dostępne są w różnych szerokościach, przykładowo: 12, 13, 16, 19 milimetrów. Szerokość taśmy, obok jej rodzaju będzie więc determinowała jej wytrzymałość. Taśmy szersze są przeważnie również nieco grubsze. Wybierając zestaw do bandowania należy więc zwrócić uwagę, jakiej szerokości taśma wchodzi w jego skład. Warto też zauważyć, że oferowane w sklepie Neopak zestawy do bandowania zawierają taśmy o różnych długościach nawoju. Przykładowe długości to 600, 700, 850, 1000, 1200, 1800 a nawet 3000 metrów. Można więc wybrać długość taśmy do bandowania dostosowaną do własnych potrzeb. 
 

Zestawy do bandowania wg. rodzaju taśmy


W oferowanych przez nas zestawach do bandowania dostępne są taśmy polipropylenowe oraz poliestrowe. Przed wyborem rodzaju taśmy dostosowanego do naszych potrzeb warto zapoznać się z ich właściwościami wskazanymi w opisie, a w razie potrzeby zachęcamy do kontaktu z jednym z naszych doradców.
 

Zestawy do bandowania wg. rodzaju zapinek


W zależności od potrzeb naszych klientów oferujemy zestawy w skład których wchodzą zapinki druciane bądź blaszane. W zależności od zastawu różne są ilości dołączonych zapinek do bandowania.

zestawy do bandowania, zestaw, bandowanie, taśma, zapinki, blaszane, paskowacz, do taśm
 

Zestawy do bandowania wg. innych materiałów


Nie zawsze do bandowania przedmiotów są niezbędne narożniki ochronne. Niemniej wśród dostępnych zestawów oferujemy również takie w skład których wchodzą te elementy.
 

Zestawy do bandowania wg. rodzaju dołączonych narzędzi


W ramach narzędzi do bandowania w zestawach oferowanych w sklepie Neopak nabyć można napinacz do taśm H-21 lub paskowacz umożliwiający mocne naciągnięcie taśmy, łączonej za pomocą zapinek blaszanych.

W niektórych zestawach dołączamy również odwijacz do taśm, czyli dyspenser przeznaczony do taśm spinających, ułatwiający odwijanie i podawanie taśmy, a co za tym idzie znacznie przyspieszający cały proces.
 

Co to jest bandowanie?


Bandowanie to proces polegający na owijaniu przesyłek i opakowań do transportu za pomocą twardych i wytrzymałych poliestrowych lub polipropylenowych taśm spinających oraz zapinek, a także ewentualnych materiałów dodatkowych jak narożniki ochronne. Celem bandowania jest zabezpieczenie i ustabilizowanie przesyłki. Bandowanie może być również przydatne w warunkach domowych. Może przydać się przy przeprowadzce lub na potrzeby domowego przechowywania. Osoby, które chciałyby wykorzystać ten proces na potrzeby domowe, wśród dostępnych zestawów do bandowania z pewnością znajdą niedrogi komplet. Bandowanie wykonuje się przy wykorzystaniu różnych narzędzi, takich jak przykładowo napinacze do taśm. 
 

Dlaczego warto kupić zestaw do bandowania?


Gotowy zestaw do bandowania zawiera minimalny lub rozszerzony zestaw materiałów i akcesoriów niezbędnych do przeprowadzenia tego procesu. Wybór gotowego zestawu jest więc dobry na początek i pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze. W miarę zużywania się poszczególnych materiałów lub powstawania zapotrzebowania na inne ich rodzaje lub inne narzędzia, dalsze elementy i zapasy można dokupywać niezależnie.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie