Paskowacze do taśm

Urządzenie do owijania taśmą sprawia, że owijanie taśmą jest łatwe, szybkie i bezpieczne. Urządzenia do owijania taśmą mogą różnić się wielkością od bardzo lekkich ręcznych owijarek, które działają na zasadzie owijania jedną ręką, do samodzielnych urządzeń, które mogą owijać do 350 torebek na minutę.

Owijarki są dostępne z cyfrowym odczytem, co pozwala na szybkie i dokładne owijanie taśmą różnych rozmiarów, co jest pomocne przy większych pracach, gdzie wiele taśm musi być używanych w tym samym czasie. Dostępne są również owijarki z wbudowaną wagą, co pozwala operatorom na szybką kontrolę podczas ładowania materiału, jak również zapewnia, że w pełni załadowane bele zjeżdżają z hali produkcyjnej. Napinacz pomaga utrzymać taśmę napiętą zanim przejdzie ona przez klamrę, a także po powrocie spod głowicy.

Paskowacze to narzędzia, które mają na celu przyspieszenie procesu pakowania ładunków, skrzyń, palet.

Zabezpieczenie towaru za pomocą taśm spinających daje większą gwarancję, że nie ulegnie on uszkodzeniu w trakcie transportu. Paskowacz umożliwia szybkie opasanie zarówno kartonów jak i paczek drewnianych. Zapewnia solidne zamknięcie zapinki, która z powodzeniem pełni rolę plomby. W procesie owijania taśmą najważniejszym aspektem jest dokładność opasania.

Należy zauważyć, że używanie paskowacza w sposób niedokładny lub bez przygotowania do owijania może spowodować uszkodzenie taśmy i (w przypadku stosowania taśm rozciągliwych) zniekształcenie opakowania. Problem ten pojawia się, gdy napięcie taśmy w urządzeniu spinającym jest zbyt duże lub zbyt małe. Kiedy maszyny spinające ustawione są na niskie napięcia (zbyt luźne), powoduje to luzy w taśmie, dając jej szansę na zmarszczenie się przed przejściem przez klamrę. Wszelkiego rodzaju luzy mogą również wynikać z nadmiernego rozciągnięcia taśmy, powodującego efekt worka i uszkodzenie integralności opakowania produktu. Niedokładności wynikają z niewłaściwie dobranych ustawień naprężenia lub po prostu z niewłaściwego odczytania ustawień regulując je.

Produkty nadające się do spinania taśmą mogą być przewożone na paletach i jeszcze łatwiej transportowane wózkiem widłowym. Użycie paskowacza ułatwia dalsze mocowanie poszczególnych opakowań z ciaśniejszym lub lepszym zamocowaniem, w zależności od potrzeb każdego zastosowania. Produkty wymagające mocniejszego zamocowania (np. ciężkie skrzynie) traktowane są za pomocą odpowiednio dobranej wielkości taśmy paletowej, natomiast produkty lżejsze wymagają zastosowania zwykłych taśm stretch.

Paskowacze do taśm PP, paskowacze do taśm stalowych


Bandowanie jest bardzo dobrym sposobem na mocowanie różnych towarów i produktów. Pozwala zarówno na trwałe zamykanie kartonowych pudełek, jak i na pomoc w transporcie i przechowywaniu znacznie cięższych ładunków, na przykład na paletach. Bandowanie przy użyciu paskowacza i taśmy PP jest znacznie bardziej solidnym sposobem, niż klejenie czegoś taśmą pakową lub innym rodzajem taśmy klejącej.

Jeśli taśma polipropylenowa może być zbyt słaba, można wykorzystać taśmę stalową do bandowania. W obu przypadkach do zabezpieczenia taśmy - połączenia jej końców - warto wykorzystać paskowacze do taśm. To urządzenie do owijania taśmą do bandowania jest szybkie i bezpieczne w obsłudze. Nie wymaga także specjalistycznej wiedzy i dodatkowych narzędzi.
 

Przyspieszenie pakowania palet, skrzyń i innych ładunków


Wśród sposobów na pakowanie różnych towarów, bandowanie jest jednym z najbardziej profesjonalnych. Wykorzystując pewne narzędzia można bowiem bardzo solidnie coś zamocować przy użyciu wytrzymałej nawet na duże obciążenie taśmy. W zależności od wybranej taśmy do bandowania (taśma PP, taśma stalowa i inne) należy też zastosować odpowiednie paskowacze:
W tym pierwszym narzędziu musimy też zwrócić uwagę na szerokość wykorzystanej taśmy do bandowania. Najczęściej spotykane taśmy mają od 13 do 19 milimetrów szerokości. Z tego względu trzeba dobrać odpowiedni typ paskowacza ręcznego:
Jak wybrać najlepszą taśmę do bandowania? Zasada jest prosta - szersza taśma zapewnia jeszcze większy udźwig. Jeżeli więc wymagają Państwo najwyższego udźwigu, warto wybrać taśmę polipropylenową do bandowania o większej szerokości. Węższa taśma jest natomiast nieco tańsza, warto więc dobrze przemyśleć wybór.
 

Bandowanie - na czym polega ten proces?


Co to jest bandowanie? Ten sposób pakowania i zabezpieczania różnych ładunków i towarów polega na owijaniu ich taśmą. Najczęściej stosowane są dwa rodzaje taśmy - polipropylenowa (z tworzywa sztucznego) i stalowa (metalowa). Obie są bardzo wytrzymałe na rozciąganie, rozrywanie i działanie sił mechanicznych. Z tego względu bandowanie przy użyciu takiej taśmy jest bardzo solidnym sposobem pakowania różnych rzeczy.

O ile taśma polipropylenowa sprawdza się doskonale podczas bandowania kartonów, czy zabezpieczania palet, to bandowanie taśmą stalową można zastosować w przypadku sporych konstrukcji metalowych, czy elementów wykonanych z betonu i żelbetu.

Bandowanie ładunków, paczek, kartonów, skrzyń i palet pozwala zabezpieczyć cały towar przed rozerwaniem, wysypianiem się. Znacznie ułatwia też przenoszenie go i transport.

Do bandowania potrzebna jest taśma polipropylenowa lub stalowa, a także paskowacz taśmy. Do połączenia kilku kartonu (lub innego ładunku) w jedną całość wystarczy przyłożyć je do siebie i całość owinąć taśmą. Proces bindowania warto kilkukrotnie powtórzyć, aż całość będzie się dobrze trzymała. Można tak postępować z kartami luzem lub z paczkami umieszczonymi na palecie.
 

Bandowanie - najlepszy sposób zabezpieczenia ładunku na czas transportu i magazynowania


Gdy wykorzystamy taśmę do bandowania oraz paskowacz, możemy stworzyć naprawdę solidne połączenie. Do jego rozerwania niezbędne będzie przecięcie, na przykład z wykorzystaniem nożyka tapicerskiego. Bandowanie pozwala utrzymać cały ładunek jako jedną całość. Dzięki temu znacznie łatwiej można go przenosić, przewozić,a także magazynować.
 

Paskowacz ręczny do taśmy PP


Ręczny paskowacz do taśm PP posiada wygodne rączki. Są wykonane z tworzywa sztucznego i podnoszą wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Znajdują się na końcach dwóch ramion, którymi zaciskamy pętlę utworzoną z taśmy polipropylenowej do bandowania. Spinanie taśmy PP jest bardzo proste i szybkie. Z tego względu, że można tak stworzyć bardzo wytrzymałe połączenie, artykuły do bandowania znajdują się na obowiązkowym wyposażeniu niemal każdego magazynu, firmy kurierskiej, czy w hurtowniach. Także wielu producentów i firm działających w różnych branżach korzysta z tego sposobu pakowania.

paskowacz do taśmy

Przed blendowaniem kartonu lub wielu kartonów wchodzących w skład większego ładunku,warto zadbać o ich wypełnienie. Dzięki wypełniaczom do paczek, zawartość opakowania nie będzie się przemieszczała wewnątrz w niekontrolowany sposób. Pozwoli to na dobre zabezpieczenie towaru.
 

Bezspinkowy paskowacz do taśmy stalowej 12-20 milimetrów


Paskowacz do taśmy stalowej jest uniwersalnym narzędziem. Sprawdzi się w przypadku taśmy stalowej o szerokości od 12 do nawet 20 milimetrów. Tak szeroki zakres pasujących do niego stalowych taśm do bandowania sprawia, że wystarczy mieć jeden paskowacz do obsługi kilku taśm o różnej szerokości.

Dużym plusem tego produktu jest możliwość bandowania taśmą stalową bez wykorzystywania dodatkowych spinek i innych dodatków. Urządzenie nacina i zagniata końce taśmy stalowej, co pozwala stworzyć naprawdę mocne połączenie.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie