Paskowacze do taśm

Urządzenie do owijania taśmą sprawia, że owijanie taśmą jest łatwe, szybkie i bezpieczne. Urządzenia do owijania taśmą mogą różnić się wielkością od bardzo lekkich ręcznych owijarek, które działają na zasadzie owijania jedną ręką, do samodzielnych urządzeń, które mogą owijać do 350 torebek na minutę.

Owijarki są dostępne z cyfrowym odczytem, co pozwala na szybkie i dokładne owijanie taśmą różnych rozmiarów, co jest pomocne przy większych pracach, gdzie wiele taśm musi być używanych w tym samym czasie. Dostępne są również owijarki z wbudowaną wagą, co pozwala operatorom na szybką kontrolę podczas ładowania materiału, jak również zapewnia, że w pełni załadowane bele zjeżdżają z hali produkcyjnej. Napinacz pomaga utrzymać taśmę napiętą zanim przejdzie ona przez klamrę, a także po powrocie spod głowicy.

Paskowacze to narzędzia, które mają na celu przyspieszenie procesu pakowania ładunków, skrzyń, palet.

Zabezpieczenie towaru za pomocą taśm spinających daje większą gwarancję, że nie ulegnie on uszkodzeniu w trakcie transportu. Paskowacz umożliwia szybkie opasanie zarówno kartonów jak i paczek drewnianych. Zapewnia solidne zamknięcie zapinki, która z powodzeniem pełni rolę plomby. W procesie owijania taśmą najważniejszym aspektem jest dokładność opasania.

Należy zauważyć, że używanie paskowacza w sposób niedokładny lub bez przygotowania do owijania może spowodować uszkodzenie taśmy i (w przypadku stosowania taśm rozciągliwych) zniekształcenie opakowania. Problem ten pojawia się, gdy napięcie taśmy w urządzeniu spinającym jest zbyt duże lub zbyt małe. Kiedy maszyny spinające ustawione są na niskie napięcia (zbyt luźne), powoduje to luzy w taśmie, dając jej szansę na zmarszczenie się przed przejściem przez klamrę. Wszelkiego rodzaju luzy mogą również wynikać z nadmiernego rozciągnięcia taśmy, powodującego efekt worka i uszkodzenie integralności opakowania produktu. Niedokładności wynikają z niewłaściwie dobranych ustawień naprężenia lub po prostu z niewłaściwego odczytania ustawień regulując je.

Produkty nadające się do spinania taśmą mogą być przewożone na paletach i jeszcze łatwiej transportowane wózkiem widłowym. Użycie paskowacza ułatwia dalsze mocowanie poszczególnych opakowań z ciaśniejszym lub lepszym zamocowaniem, w zależności od potrzeb każdego zastosowania. Produkty wymagające mocniejszego zamocowania (np. ciężkie skrzynie) traktowane są za pomocą odpowiednio dobranej wielkości taśmy paletowej, natomiast produkty lżejsze wymagają zastosowania zwykłych taśm stretch.

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

  Filtrowanie produktów

  Cena
  oddo
  Dostępność
  Wyróżnienie
  szukaj