Pianka polietylenowa o grubości 2mm

Pianka polietylenowa o grubości 2 mm to produkt, który świetnie się sprawdzi w każdym przedsiębiorstwie dla wielu celów.

Ze względu na dużą sprężystość jest wykorzystywany w paczkach do amortyzacji uderzeń, owija się nim bezpośrednio produkty albo wypełnia całe opakowania. Stosuje się ją też w budownictwie, czasami jako element zabezpieczający powierzchnie przed uszkodzeniami podczas pracy.

Pianka polietylenowa 2 mm powstaje w wyniku polimeryzacji etylenu. Powstały produkt jest zarówno tani w produkcji, jak i posiada unikalne właściwości. Zawiera w swoich porach spore ilości powietrza, które daje świetne właściwości izolujące. Produkt wykorzystuje się też na budowach, czasami jako podkład pod różne elementy i konstrukcje, takie jak baseny, wanny, czy inne.

Używając pianki polietylenowej 2 mm można też zabezpieczać rury izolując je od siebie termicznie. Polietylen jest rodzajem tworzywa sztucznego, które zawiera w swoich porach dużą ilość powietrza. Produkt ten posiada doskonałe właściwości mechaniczne, w tym odporność na ściskanie i rozerwanie pod wpływem uderzenia. Jego elastyczność pozwala na szczelne owijanie dowolnych przedmiotów lub po prostu wypełnianie nimi całych opakowań. Dodatkowo wystarczająco dobrze absorbuje energię uderzenia.
 

Pianka PE - remont

 

Pianka polietylenowa o grubości 2 mm świetnie chroni też przedmioty przed uszkodzeniami wynikającymi z wilgoci, czy innych substancji chemicznych. Oprócz tego sam materiał jest niepalny i wyjątkowo lekki. Produkt charakteryzuje się doskonałą izolacyjnością termiczną co pozwala na jego zastosowanie we wszelkiego rodzaju firmach, które tego wymagają. Służy do zabezpieczania powierzchni przed uszkodzeniem podczas pracy lub po prostu do izolowania elementów .

Pianka polietylenowa o grubości 2 mm może być produkowana w różnych formach i może mieć wiele zastosowań w zależności od wymagań klientów. Materiał ten nie wydziela również szkodliwych substancji. Głównym zadaniem tego materiału jest pochłanianie uderzeń i drgań, dlatego często stosuje się go w produktach przemysłu opakowaniowego. Dzięki temu, że wystarczająco dobrze pochłania energię drgań, produkt ten z powodzeniem stosowany jest również podczas procesów transportowych.

Pianka polietylenowa 2 mm jest do tego niepalna i tania, co sprawia, że coraz częściej jest wykorzystywana zamiast przekładek paletowych z kartonu. To zazwyczaj bardzo dobra decyzja. Produkt przyjmuje różne barwy - najczęściej biały, bądź czarny. W naszym sklepie znajdziesz dokładnie to czego potrzebujesz.

Pianka polietylenowa o grubości 2 mm


Pianka polietylenowa należy do bardzo uniwersalnych produktów. Przydaje się w magazynie, podczas przeprowadzania remontów, czy do zabezpieczania różnych ładunków. Ma właściwości ochronne, a także izoluje przed skrajnymi temperaturami oraz hałasem. Pianki PE są dostępne w odmianach o różnej grubości. Jedną z najgrubszych odmiana pianki PE jest pianka polietylenowa 2 mm. 

Pianka PE o grubości 2 milimetrów doskonale nadaje się do ochrony różnych powierzchni i przedmiotów. Jest więc świetnym sposobem na wykonanie zabezpieczenia w trakcie przeprowadzanych prac remontowych. Także gdy planują Państwo transportować delikatny ładunek lub wysłać kruchy przedmiot, warto wykorzystać piankę PE 2 mm do pakowania. Gruba warstwa pianki ugina się pod wpływem nacisku, lecz od razu wraca do pierwotnego kształtu. Bez trudu można ją też formować - dopasować do konkretnego kształtu. Również wycinanie mniejszych odcinków z arkusza pianki polietylenowej nie stanowi problemu. Wystarczy w tym celu użyć nożyczek lub dowolnego noża.
 

Pianka polietylenowa 2 mm


Uniwersalność pianki polietylenowej 2 mm polega na możliwości użycia jej na kilka sposobów. Przede wszystkim jej walorem jest doskonałą amortyzacja wstzrąsó, czy ewentualnych uderzeń. Można więc wykorzystać arkusz pianki PE  w trakcie pakowania dowolnych produktów - zarówno tych delikatnych jak i rzeczy kosztownych, które chcą Państwo jak najlepiej chronić. Pianka polietylenowa o grubości 2 milimetrów jest jednocześnie bardzo trwała, ale też wyjątkowo lekka i delikatna. Nie zwiększa w znacznym stopniu wagi paczki lub ładunku, przez co koszt transportu lub wysyłki nie rośnie.

Dużym plusem pianki PE 2 mm jest jej duża elastyczność. Ułatwia pakowanie przedmiotów, także tych o nieregularnym kształcie. Ze względu na to, że pianka PE dostępna jest w formie rolki zawierającej sporą ilość produktu, można jej użyć do zabezpieczania większych przedmiotów i powierzchni. Wiele firm remontowych wykorzystuje ten produkt do osłonięcia ścian, narożników, czy dużych mebli oraz tych w zabudowie. Wtedy ryzyko uszkodzenia ścian, stolarki drzwiowej, czy elementów wyposażenia mieszkania w trakcie przeprowadzanych prac jest zminimalizowane. Warto zastosować ten sposób ochrony domu lub mieszkania, w trakcie remontów, przeprowadzki, czy nawet malowania ścian. Gruba i wytrzymałą pianka PE 2 milimetry  sprawia, że można po niej chodzić, a także kłaść na niej nawet ciężkie przedmioty, artykuły budowlane, czy maszyny. Pozwoli to uchronić podłogę przed zniszczeniem.
 

Rodzaje pianki polietylenowej 2 mm


W naszym sklepie internetowym Neopak znajdą Państwo wiele rodzajów pianki polietylenowej o grubości 2 mm.Różnica polega w dużym stopniu na szerokości arkusza oraz na ilości metrów bieżących zawartych w jednej rolce. Decydując się na taką grubość pianki, mogą Państwo wybierać między innymi następujące rodzaje pianki PE 2 mm:
 • pianka polietylenowa 2 mm / 0.25 m x 250 m
 • pianka polietylenowa 2 mm / 0.5 m x 250 m
 • biała pianka polietylenowa 2 mm / 1 m x 250 m
 • pianka polietylenowa 2 mm x 1.25 m x 250 m
 • pianka polietylenowa 2 mm / 0.25 m x 100 m
pianka polietylenowa 2 mm

Jeżeli szukają Państwo pianki PE o innej grubości, z pewnością znajdą ją Państwo w ofercie naszego sklepu Neopak.
 

Właściwości pianki polietylenowej


Pianka polietylenowa do zabezpieczania różnych produktów i powierzchni jest dostępna w rozmiarze od 0.8 mm do nawet 20 milimetrów grubości. Cienka pianka jest znacznie tańsza w zakupie, a także bardziej elastyczna. Łatwiej jest ją kształtować w celu uzyskania odpowiedniego kształtu - dopasowanego do potrzeb. Grubsza odmiana pianki PE zapewnia natomiast wyższy poziom ochrony pakowanym przedmiotom, lepszą izolację od skrajnych temperatur i tłumienie dźwięku. W zależności od potrzeb można więc dobrać idealną grubość pianki PE do swoich potrzeb. Podobnie do pianek PE w innych rozmiarach, pianka polietylenowa o grubości 2 mm posiada następujące właściwości:
 • dobra amortyzacja wstrząsów
 • ugina się pod wpływem siły, a następnie wraca do pierwotnego kształtu
 • elastyczna i sprężysta
 • łatwo ją ciąć
 • ochrona przed skrajnymi temperaturami
 • izolacja akustyczna
 • dostępna w wielu rozmiarach
 • produkt w rolce - łatwy w przechowywaniu
 • niska masa, która nie zwiększa wagi paczki i nie wpływa na koszt wysylki
 • produkt uniwersalny
 • pianka nadaje się do wielokrotnego użytku
Dlaczego warto wybrać piankę PE do zabezpieczania produktów i powierzchni? Pianka posiada wiele cennych zalet, których trudno szukać w alternatywnych produktach. Jest jednocześnie lekka i trwała, a przy tym niedroga. Wyposażając się w rolkę pianki PE ze sporym zapasem produktu mogą Państwo zaparkować wiele przedmiotów.
 

Gdzie kupić pianki polietylenowe?


Pianka PE do zabezpieczania towarów i powierzchni to produkt dostępny w sklepie internetowym Neopak. Mamy pianki różnego typu i o różnej grubości, a także cały szereg innych przydatnych podczas pakowania produktów. Jeżeli potrzebują Państwo pomocy z wyborem najkorzystniejszego produktu do Państwa potrzeb, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie