Sznurek rolniczy
Jakie mogą być zastosowania polipropylenu? Jakie są jego właściwości? Czym tak w ogóle jest polipropylen i sznurki rolnicze? Chociaż stosujesz polipropylen na co dzień, to pewnie ta nazwa chemiczna budzi w Tobie pewną konsternację. To nic. Tak bywa. Pewnie orientujesz się już w tym, że chlorek sodu to sól kuchenna. Natomiast tlenek wodoru to woda. Czym tak naprawdę jest polipropylen? Jego właściwości powodują, że jest on naprawdę popularny w bardzo wielu branżach. Nie tylko w rolnictwie, ogrodnictwie, czy przemyśle, ale również w branży opakowaniowej. Do tego zresztą jeszcze później dojdziemy. Podpowiemy Ci, jakie są przykładowe zastosowania sznurków polipropylenowych.
Co to jest polipropylen?
Polipropylen to tworzywo sztuczne o wzorze −[CH2CH(CH3)]. Jego skrót to po prostu PP. Jest to jeden z najbardziej popularnych poza polietylenem materiał syntetyczny. Znajdzie on zastosowanie w bardzo wielu gałęziach przemysłu. To sprawia, że jako surowiec staje się coraz mniej atrakcyjny pod względem cenowym. Polipropylen powstaje w wyniku polimeryzacji niskociśnieniowej propenu. Ma wiele zalet, więc jest chętnie wykorzystywany w bardzo różnych gałęziach przemysłu.
Jakie właściwości mają sznurki polipropylenowe? Sznurki ogrodnicze są obojętne fizjologicznie, nietoksyczne i całkowicie nieszkodliwe dla człowieka. Sznurki z polipropylenu nie mają żadnego zapachu ani koloru. Chyba, że doda się do nich jakiś barwnik.
Charakterystyka techniczna:
- Grubość sznurka: 2 mm
- Długość sznurka: 125 m
- Kolor: biały
- Waga sznurka: 250 g