Torebki strunowe grubość 80um (mikrometry)

Szukając odpowiednich opcji dla segregowania, pakowania czy też transportowania przedmiotów o dużej wadze i małej wielkości natrafią Państwo na opcję jaką są torebki strunowe o grubości 80 mikrogramów (MY). Są to torebki wykonane z folii LDPE dwukrotnie grubszej niż w wersji podstawowej. Daje to więc pewność, że stopień wytrzymałości jest dwukrotnie wyższy niż przy wyborze tych podstawowych, a co za tym idzie jest to rozwiązanie na miarę potrzeb wymagających przedmiotów.

Woreczki strunowe (jest to potoczna nazwa torebek strunowych) o tych parametrach wykorzystywane są w więszkości gałęzi przemysłu. Znajdują swoje zastosowanie w firmach zajmujących się masową produkcją wszelkiego rodzaju śrub, elementów metalowych o ostrych krawędziach, przedmiotów z tworzyw sztucznych, ale także są odpowiednie dla użytku domowego. Pozwalają one na sortowanie przedmiotów i utrzymywanie ich w porządku, a przez swoją transparentność (przezroczystość) pozwalają na łątwe zidentyfikowanie zawartości bez potrzey ponownego otwierania ich. Pozwoli to uniknąć rozsypania czy też zagubienia zawartości takiego opakowania gwarantując nam porządek i spokój. Torebki te wyposażone są w system błyskawicznego, a zarazem proste zamykania, który powoduje, że samo zastosowanie jest dziecinnie proste. Jest to też forma opakowania, która pozwoli na oszczędność czasu i środków - łatwe i szybkie pakowanie skraca czas pracy, a niska cena takich opakowań ograniczy wydatki pozwalając przeznaczyć środki na inne rzeczy. Poniżej znajdą Państwo krótkie podsumowanie najważniejszych zalet zastosowania takiego rozwiązania.

 

Najważniejsze cechy torebek strunowych 80MY:

  • wytrzymałość - dwukrotnie wyższa w porównaniu z podstawową wersją torebek strunowych pozwalająca na pakowanie cięższych przedmiotów
  • wodoodporność - folia LDPE jest nieprzepuszczalna, daje więc ona najwyższy stopień zabezpieczenia zawartości torebek
  • łatwość użycia - gotowe rozwiązanie dla czynności związanych z pakowaniem, produkt gotowy do użycia "od ręki"
  • niska waga - lekkość folii nie wpływa na ciężar opakowania z zawartością pozwalając na ogranicznie kosztów logistycznych
  • transparentność - przezroczysta folia idealnie sprawdzi się podczas poszukiwań konkretnej zawartości, widzimy co jest w środku bez odpakowywania

W naszym sklepie znajdą Państwo torebki foliowe w różnych opcjach. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą i wyboru odpowiedniej dla siebie opcji.
 

Mocna torebka strunowa dla podróżnika

Woreczki strunowe doskonale sprawdzają się w podróży, gdyż pozwalają wygodnie transportować żywność, różne drobne przedmioty, które mogłyby rozsypać się w czeluściach bagażu, leki, kosmetyki, itd. Nadadzą się również do przewożenia dokumentów i środków płatniczych a nawet mogą uratować przed wilgocią telefon komórkowy. Są nieocenione na lotniskach przy kontroli bezpieczeństwa.

Podróżując po świecie warto wybrać mocne torebki o grubości 80 mikrometrów. Mocne torebki będą mniej narażone na ewentualne uszkodzenie w trakcie długich, egzotycznych i ekstremalnych podróży. W trakcie uprawiania sportów wodnych torebki zamknięte szczelnie za pomocą struny zabezpieczą zawartość przed zamoczeniem. Będzie to szczególnie istotne w stosunku do leków, dokumentów, pieniędzy i sprzętu elektronicznego. Natomiast w przypadku rozlania się przewożonych w woreczku kosmetyków czy innych płynów, pozostała zawartość bagażu nie będzie narażona na zabrudzenie i zamoczenie.
 

Materiał z jakiego wykonane są mocne torebki strunowe

Przy produkcji woreczków strunowych ważne jest spełnienie wymogów w zakresie bezpieczeństwa dla zdrowia, gdyż woreczki te wykorzystywane są często do przechowywania żywności. Najczęściej wykorzystywanym materiałem do produkcji torebek strunowych jest LDPE czyli folia polietylenowa o niskiej gęstości. LDPE zachowuje elastyczność nawet w niskich temperaturach, przez co nadaje się do zamrażania. Jest też całkowicie obojętna fizjologicznie.
 

Dlaczego warto mrozić jedzenie w torebkach strunowych?

W czasach rosnących cen, mrożenie jedzenia jest sposobem na oszczędność nie tylko czasu, ale przede wszystkim pieniędzy. Ponadto marnowanie jedzenia wobec istniejącego wciąż głodu na świecie i wysokiego poziomu ubóstwa ocenić należy negatywnie. Mrozić można produkty surowe, warzywa, owoce, mięso, a także gotowe dania. Oszczędność czasu zostanie uzyskana poprzez przygotowywanie posiłków na kilka dni, a następnie ich mrożenie oraz rzadsze robienie zakupów.

Prawidłowe mrożenie nie spowoduje utraty wartości czy witamin przez jedzenie. Dlatego polecamy do mrożenia mocne woreczki strunowe. Należy pamiętać, aby zawsze kupując taki produkt upewnić się co do składu z którego wykonano opakowanie i czy jest ono bezpieczne dla zdrowia. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu z jednym z naszych doradców.
 

Zasady mrożenia jedzenia a woreczki strunowe

Istnieje kilka ważnych zasad dotyczących mrożenia żywności. Przede wszystkim jedzenie należy schładzać przed włożeniem do zamrażalnika i nie należy ponownie zamrażać tego co już raz zostało rozmrożone. Nie należy też zamrażać jedzenia nieświeżego. Istnieje też kilka zasad, które odnoszą się do pakowania jedzenia. A nadrzędną zasadą jest, że dobre opakowanie to podstawa – i takimi opakowaniami są właśnie mocne torebki strunowe.

Kolejną zasadą odnoszącą się do pakowania jest aby w opakowaniu było jak najmniej powietrza. Prostym rozwiązanie w przypadku woreczków strunowych jest po prostu wypychanie z nich pęcherzyków powietrza i dopiero później ich zamykanie. Inną ważną zasadą jest aby dzielić jedzenie do mrożenia na mniejsze porcje tak aby rozmrozić tylko tyle ile jest potrzebna na posiłek. Podział na porcje ułatwi wybór woreczków strunowych o odpowiednich rozmiarach. Wybór rozmiarów w naszym sklepie jest szeroki.

Torebka woreczek strunowy strunowa mocna mocny

Mocne woreczki strunowe a ekologia

Woreczki strunowe produkowane są głównie z folii polietylenowej. Materiał ten jest trudniejszy w recyklingu niż na przykład papier. Niemniej wtórne jego przetworzenie jest możliwe. Troska o środowisko wyrazi się również w tym, że dzięki mrożeniu jedzenia zapobiegniemy jego marnowaniu. Plusem tego rodzaju woreczków jest jednak przede wszystkim możliwość wielokrotnego wykorzystania.

Gruby woreczek będzie mniej narażony na przerwanie niż jego cieńszy odpowiednik. Oznacza to, że będzie on mógł być używany dłużej i później trafi do środowiska jako zbędny odpad. Dobrze jednak aby nigdy tam nie trafił – pamiętajcie więc o segregacji odpadów i oddawania woreczków do wtórnego przetworzenia.
 

Mocne woreczki strunowe w ofercie naszego sklepu

W ofercie naszego sklepu dostępne są mocne woreczki strunowe o grubości 80 mikrometrów. Oprócz tego w naszym sklepie zakupić można super mocne torebki strunowe o grubości 100 mikrometrów w kategorii TOREBKI STRUNOWE WEDŁUG GRUBOŚCI 100ΜM (MIKROMETRÓW). 

Jeśli chodzi o torebki o grubości 80 mikrometrów dostępne są różne rozmiary – od 60x80 mm do nawet 300x400 mm. Sprzedawane są w opakowaniach zbiorczych po 100 sztuk w bardzo atrakcyjnych cenach.
 
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie