Torebki strunowe antystatyczne - ochrona przed wyładowaniami elektrycznymi

Torebki strunowe antystatyczne stanowią odpowiednie rozwiązanie przede wszystkim dla przedsiębiorstw zajmujących się produkcją i handlem wszelkiego rodzaju elektroniką. Zastosowanie tego typu torebek strunowych pozwala na ochronę wartościowych przedmiotów takich tablety, telefony komórkowe, układy elektroniczne, płyty główne, pamięć przenośna czy tym podobnych przed działalnościa wyładowań elektrycznych. Jest to szczególnie ważne w przypadku układów elektronicznych, które wykazują wysoką wrażliwość na tego typu uszkodzenia.

Skrót ESD to typowe oznaczenie dla produktów przeznaczonych do pakowania i transportowania przedmiotów mających dodatkowe właściwości chroniące przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Jest to ważna cecha, która pomaga zminimalizować szkodliwe warunki transportu delikatnych elementów układów elektornicznych. Skrót ESD pochodzi z nazwy w języku angielskim - "electrostatic discharge" co oznacza "wyładowanie elektrostatyczne". Jest to skrót, który stosowany jest w celu szybkiej identyfikacji produktów i ich wyjątkowych właściwości.

W naszym sklepie znajdą Państwo torebki strunowe antystatyczne wykonane z folii polietylenowej o różnych grubościach w kolorze czerwonym, które wyposażone są w system szybkiego zamykania, tak zwany "zip". Pozwoli to na wygodne opakowanie przedmiotów i ich solidne zabezpieczenie przed wszelkimi czynnikami, które moga uszkodzić zawartość. Szczelne zabezpieczenie, które gwarantuje nam zamek sprawia, że woreczek antystatyczny nie pozwoli na przedostanie się do środka kurzu, pyłu, wilgoci, wody, a także większości szkodliwych czynników chemicznych. Folia polietylenowa jest materiałem, który stosowany jest wszechstronnie w przemyśle opakowań na całym świecie. Swoją popularność zawdzięcza wielu cechom, ale przede wszystkim temu, że odznacza się wysoką odpornością na rozerwanie, przekłucie czy pęknięcie. Torebki strunowe proponowane przez nas są produktami najwyższej jakości. Gwarantuje to Państwu najwyższy stopień bezpieczeństwa oraz niezawodność w każdej sytuacji. Producenci, z którymi współpracujemy dokładają wszelkich starań by produkowane przez nich produkty zgodne były z restrykcyjnymi normami dotyczącymi parametrów technicznych. Dodatkowo opakowanie tego typu pozwala na zachowanie przejrzystości powierzchni magazynowych i estetyki. Atrakcyjna cena sprawia, że jest to rozwiązanie, na które może pozwolić sobie każdy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i zakupów.

Antystatyczne torebki strunoweFoliowe worki, które chronią przed wyładowaniami elektrycznymi

Wszystkie torebki strunowe charakteryzuje duża uniwersalność - możliwość zapakowania lub segregowania dowolnych przedmiotów. Niezależnie od tego, co zostanie umieszczone wewnątrz takiego opakowania, wytrzymałe woreczki foliowe zapewniają dobrą ochronę przed warunkami panującymi na zewnątrz - w szczególności przed wilgocią i ryzykiem uszkodzeń mechanicznych. 

Torebki strunowe antystatyczne dodatkowo chronią zawartość przed małymi wyładowaniami elektrycznymi, które mogą pojawić się choćby w transporcie - na skutek tarcia o siebie elementów wewnątrz opakowania. Z tego względu szczególnie chętnie są wykorzystywane przez przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją i handlem różnego rodzaju elektroniką, która może być najbardziej narażona na uszkodzenia powstałe w wyniki wyładowań.

 

Jakie przedmioty warto chronić przy pomocy torebek antystatycznych z zamknięciem strunowym?Wiele przedsiębiorstw działających w różnych branżach, a także odbiorcy indywidualni, decydują się na korzystanie z różnych foliowych torebek strunowych w celu lepszej organizacji biura, magazynu lub zawartości szafki. Dzięki umieszczeniu drobnych przedmiotów, sypkich produktów lub dowolnych rzeczy o małych rozmiarach w odpowiednich torebkach strunowych można ułatwić ich odnalezienie i poukładać większą liczbę przedmiotów. Jeżeli należą one do szeroko rozumianej kategorii “elektronika”, warto zastosować woreczki antystatyczne, które dodatkowo chronią przed małymi wyładowaniami.

Z tego względu strunowe torebki o właściwościach antystatycznych są najczęściej wykorzystywane w celu zabezpieczenia takich przedmiotów, jak:
 • telefony komórkowe, smartfony;
 • układy elektroniczne;
 • dyski twarde, dyski SSD;
 • karty pamięci;
 • podzespoły komputerowe (płyty główne, pamięci RAM, karty graficzne, itp);
 • inna elektronika.

Zastosowanie worków antystatycznych sprawdzi się dobrze szczególnie tam, gdzie przechowywana zawartość wykazuje zwiększoną wrażliwość na uszkodzenie pod wpływem wyładowania elektrycznego. Koszt zakupu torebek strunowych ESD jest pomijalnie niski w stosunku do wartości urządzeń i podzespołów, które dzięki niemu mogą być chronione. 

 

Co oznacza skrót ESD?Skrót ESD (z języka angielskiego: "electrostatic discharge”) można znaleźć na opakowaniach i artykułach służących do pakowania, które posiadają dodatkowe właściwości - ochronę przed wyładowaniami elektrostatycznymi.

Właściwości antystatyczne woreczków strunowych ESD są osiągane dzięki konstrukcji z folii polietylenowej i szczelnego zamknięcia strunowego typu ZIP. Dzięki wykonaniu z wykorzystaniem wytrzymałej folii, takie opakowania zapewniają też dobre właściwości ochronne - folia jest trudna do rozerwania, przecięcia lub przekłucia. Z tego względu takie opakowania dobrze chronią także przed wilgocią, czy dostępem różnych środków, na przykład chemicznych. W połączeniu z ochroną przed wyładowaniami elektrostatycznymi te cechy sprawiają, że woreczki strunowe ESD świetnie sprawdzają się jako ochrona dla elektroniki..

 

Największe zalety torebek strunowych antystatycznychKlienci chętnie wybierają  strunowe woreczki antystatyczne w celu zapewnienia najlepszej ochrony dla przechowywanych i transportowanych produktów - głównie sprzętu elektronicznego i innych rzeczy wrażliwych na wyładowania elektrostatyczne. Takie torebki są doceniane ze względu na uniwersalność i dobre właściwości zabezpieczające.

Do największych zalet strunowych torebek ESD należą:
 • ochrona przed wyładowaniami elektrycznymi (szczególnie istotna w przypadku wrażliwej elektroniki);
 • ochrona przed dostępem wilgoci, wody, środków chemicznych;
 • budowa z wytrzymałej na rozerwanie, przedziurawienie i rozdarcie folii polietylenowej;
 • wygodne i proste w użyciu zapięcie strunowe, które pozwala na szczelne zamknięcie;
 • możliwość przechowywania i sortowania drobnych przedmiotów oraz sypkich artykułów;
 • niski koszt zakupu;
 • proste w użyciu, umożliwiają szybkie pakowanie dowolnej zawartości;
 • wiele rozmiarów do wyboru;
 • możliwość wielokrotnego wykorzystania woreczka.

Jak widać, lista zalet woreczków strunowych ESD jest dość długa, co jest powodem ich popularności. Takie opakowania znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie możliwość taniej i szybkiej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, w tym przede wszystkim przed wyładowaniami elektrostatycznymi.

 

Rozmiary woreczków strunowych antystatycznychSklep internetowy z opakowaniami Neopak posiada duży wybór torebek antystatycznych z zamknięciem strunowym. Warto wybrać odpowiedni rodzaj i rozmiar woreczka, aby w najbardziej optymalny sposób zabezpieczyć konkretny przedmiot. Torebki strunowe ESD dostępne w Neopaku wykonane są z folii o grubości 0,80 nm i pakowane są w paczki po 100 sztuk.

Rozmiary Woreczków strunowych ESD:
 • torebka strunowa ESD 60 x 80 milimetrów;
 • torebki 80 x 120 milimetrów;
 • woreczki strunowe antystatyczne 100 x 150;
 • strunowe, antystatyczne woreczki 150 x 200 mm;
 • torebki ESD o wymiarach 200x250 i 200 x 300 milimetrów;
 • woreczki ESD w rozmiarze 230 x 320 milimetrów;
 • strunowe worki antystatyczne 300 x 400 mm.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie