Folia bąbelkowa szerokość 20cm

Jeśli chodzi o zabezpieczenie towaru przed uszkodzeniem folia bąbelkowa nie ma sobie równych. Popularna na całym świecie, bierze udział w transporcie dóbr na co dzień. Humorystycznie można powiedzieć, że znana jest także jako narzędzie do odstresowania. Wracając jednak do meritum - folia bąbelkowa jest produktem opartym o system pęcherzyków powietrznych, które powodują, że opakowanie staje się odporne na wgniecenia, uszkodzenia, wstrząsy i czynniki zewnętrzne. Folia bąbelkowa ta jest produktem wysokiej klasy, a jej staranny proces produkcji stanowi dla klienta zapewnienie bezpieczeństwa.

Charakterystyka produktu - folia bąbelkowa B1-20 cm:

 • rozmiar folii o szerokości 20 cm pozwala na precyzyjne owinięcie małych przedmiotów
 • wykonana jest z polietylenowego tworzywa, które chroni przed wilgocią i związkami chemicznymi
 • długośc rolki to 100M, przez co wystarczy na dłużej
 • pęcherzyki powietrzne mają wielkość 1CM, przez co doskonale chronią małe przedmioty przed uszkodzeniem i wstrząsami
 • jest to materiał opakowaniowy dwustronny, co gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa

Folia bąbelkowa o tym wymiarze znajduje zastosowanie w sektorzach, które zajmują się pakowaniem niewielkich przedmiotów. Pakujemy w nią mały sprzęt elektroniczny, podzespoły sprzętu elektornicznego, książki, artykuły kosmetyczne, odzież, drobne elementy montażowe (typu śruby, nakrętki, kołki), biżuterię czy inne towary wymagające odpowiedniej ochrony. Warto dodać, że folia bąbelkowa chroni zawartość paczki przez wilgocią i działaniem chemikaliów, tak więc doskonale sprawdzi się ona podczas wysyłek dalekobieżnych. Mamy tu na myśli przesyłki lotnicze, morskie oraz kolejowe. Dodatkowo przez swoją specyfikację dba o zawartość pod względem stabilności, jest odporna na wstrząsy przez co amoryzuje zawartość. Folia pęcherzykowa o szerokości 20 cm pozwala nam także na tworzenie z niej różnego rodzaju opakowań takich jak woreczki, torebki, koperty bezpieczeństwa oraz inne opakowania ochronne. Folia ta jest zgodna z ideą zero-waste, można korzystać z niej wielokrotnie,a dodatkowo jest ona łatwa w utylizacji.

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo folie pęcherzykowe (bąbelkowe) w różnych rozmiarach. Aby poznać lepiej naszą ofertę zapraszamy do zakładki "folia bąbelkowa". W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji. Z chęcią podzielimy się naszą wiedzą i pomożemy dobrać odpowiednie dla Państwa rozwiązania. Zapraszamy.

Jak wygląda proces produkcji folii bąbelkowej?

Korzystasz z folii bąbelkowej na co dzień, ale nigdy wcześniej nie szukałeś odpowiedzi na pytanie, jak powstaje folia bąbelkowa? Współcześnie proces produkcji jest zautomatyzowany i w uproszczeniu wygląda on następująco:

 • Granulki materiału wykorzystywanego do produkcji folii bąbelkowej (żywica polietylenowa) są topione, aby uzyskać dwie cienkie warstwy materiału
 • Wytworzona w powyższym procesie folia zostaje rozciągnięta i przepuszczona przez specjalne rolki
 • Wyposażone w specjalne otwory rolki tworzą pęcherzyki w folii, które następnie są uszczelniane drugą warstwą folii
 • W kolejnym kroku folia jest nawijana na rolki przemysłowe

Następnie folia bąbelkowa jest cięta i nawijana na rolki trafiające do finalnych odbiorców. Zakłady produkujące folię bąbelkową mogą ciąć gotowy produkt zgodnie z zamówieniami swoich klientów. Folia na rolkach przemysłowych jest wykorzystywana również do produkcji kopert wyściełanych folią bąbelkową i innych opakowań.
Zobacz: Folia bąbelkowa 20cm/100m/B1/10mm

Kiedy warto kupić folię bąbelkową w rolce?

Folia bąbelkowa jest powszechnie wykorzystywana w celach ochronnych – korzysta się z niej, wysyłając rozmaite produkty, w szczególności te delikatne. Chcesz przesłać rzeczy, które nie mieszczą się do koperty bąbelkowej? W tej sytuacji idealnie sprawdzi się folia bąbelkowa w rolce.
Mając do dyspozycji całą rolkę folii bąbelkowej, będziesz mógł dokładnie zawinąć wysyłany produkt, a dodatkowymi kawałkami folii wypełnić wolne przestrzenie w kartonie. To prosty sposób, aby dokładnie zabezpieczyć wysyłane przedmioty przed uszkodzeniami.
Folia bąbelkowa ma też inne, mniej znane zastosowania. Kupując folię bąbelkową w rolce, możesz:

Zabezpieczyć krany na zimę

Masz na posesji krany? Z pewnością wiesz, że mroźna zima może wywołać wiele szkód, w tym spowodować pęknięcia wylewki. Folia bąbelkowa ma właściwości termoizolacyjne. Owijając szczelnie kran, możesz zapobiec jego uszkodzeniom wywołanym przez mróz. To tanie i efektywne rozwiązanie.

Obniżyć koszty ogrzewania, izolując folią bąbelkową okna

Słyszałeś o właściwościach termoizolacyjnych folii bąbelkowej oraz o tym, że wykorzystując ją, można obniżyć rachunki za ogrzewanie? Jeżeli nie jesteś przekonany, kup rolkę folii bąbelkowej i przekonaj się o tym samemu. Według specjalistów folia bąbelkowa na szybach rzeczywiście zmniejsza współczynnik przenikania ciepła.

Ułatwić sobie sprzątanie szafek

Folią bąbelkową warto wyłożyć szafki lub szuflady, w których trzymane są sypkie produkty spożywcze, np. cukier, mąka czy sól. W razie ich przypadkowego wysypania czy pęknięcia opakowań wystarczy jedynie wyciągnąć folię. To rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo czasu na sprzątaniu.
To oczywiście nie wszystkie nietypowe zastosowania folii bąbelkowej. Możesz ją wykorzystać do prac w ogrodzie (jako ochraniacz na kolana lub zabezpieczenie roślin na zimę) czy zabezpieczenia wody w basenie przed zanieczyszczeniami. Folia bąbelkowa sprawdzi się także jako ochrona szyb i lusterek samochodowych w mroźniejsze dni – dzięki niej nie będziesz musiał używać skrobaczki.
Kobieta pakująca przedmiot w folię bąbelkową.

Jak wykorzystać folię bąbelkową w kreatywny sposób?

Masz już rolkę folii bąbelkowej? Wykorzystaj ją w kreatywny sposób – może ona być elementem zabaw, których celem jest rozwinięcie zdolności manualnych dziecka.
Dobrym przykładem takiej zabawy jest wycięcie z folii dowolnych kształtów, a następnie pomalowanie ich farbą. Później wystarczy docisnąć folię do kartki papieru, w rezultacie czego powstaną ciekawe wzory.
Wykorzystując folię bąbelkową i karton, można też stworzyć stemple. Po przytwierdzeniu folii do kartonowego stempla należy zamoczyć ją w farbie i następnie odcisnąć na kartce papieru. Do doskonały sposób, aby utrwalić znajomość alfabetu.

Jak prawidłowo używać folii bąbelkowej?

Korzystasz z folii bąbelkowej jedynie do pakowania produktów? Być może zastanawiasz się, którą stroną (gładką czy z bąbelkami) folia powinna dotykać wysyłanego przedmiotu. Jak brzmi odpowiedź? Najlepiej, aby wysyłana rzecz została delikatnie owinięta stroną z bąbelkami. Gładka folia dodatkowo zabezpiecza bąbelki przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Jeżeli zapakujesz wysyłany produkt w rekomendowany i opisany wyżej sposób, to zmniejszysz ryzyko, że bąbelki zostaną przebite, a zawartość koperty czy kartonu ulegnie uszkodzeniu.

Jakie zalety ma folia bąbelkowa i gdzie ją kupić?

Od momentu jej wynalezienia dla folii bąbelkowej znalazło się wiele zastosowań, co ma związek z jej zaletami. Do głównych atutów tego produktu można zaliczyć:

 • Lekkość, co ma znaczenie przy wysyłce produktów
 • Wytrzymałość i trwałość
 • Łatwość użycia
 • Dobre właściwości izolacyjne
 • Możliwość wielokrotnego wykorzystania
 • Wodoodporność
 • Szerokie spektrum zastosowań

Folia bąbelkowa to dziś produkt szeroko dostępny – znajdziesz ją m.in. w sklepie Neopak. Proponujemy folię bąbelkową w rolkach o różnych wymiarach, np. szerokości 0,2 m, długości 100 m i gramaturze 40 g/mkw.
Poszukujesz folii bąbelkowej o innych wymiarach? Zapoznaj się z całą naszą ofertą lub skontaktuj się z nami – chętnie udzielimy Ci informacji o naszych produktach.

 • Jak zapakować szklanki do wysyłki?

  Szklanki to przedmioty bardzo kruche i delikatne. Podczas transportu są natomiast narażone na liczne wstrząsy. Właśnie dlatego, warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie szklanej do wysyłki. Od czego zacząć? Z pewnością warto sięgnąć po opakowania typu folia bąbelkowa lub przekładki z kartonu. To jednak nie wszystko. Pudełko zbiorcze, w którym znajdzie się komplet szklanek nie powinno zawierać pustych przestrzeni. Należy je wypełnić za pomocą specjalnych wypełniaczy, które podobnie jak folia bąbelkowa znajdują się w naszym sklepie internetowym.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie