Folia bąbelkowa B1

Folia bąbelkowa B1 to produkt składający się z dwóch warstw folii polietylenowej PE. To bardzo mocny materiał, zapewniający dużą wytrzymałość i elastyczność. Znajdujące się pomiędzy warstwami bąbelki powietrza odpowiadają za pozostałe właściwości folii bąbelkowej. Chroni zarówno przed wilgocią, jak i skrajnymi temperaturami. Z tych względów przydatność folii bąbelkowej B1 nie kończy się na zastosowaniu podczas pakowania różnych produktów. Folia bąbelkowa jest często stosowana w ogrodnictwie, podczas kreatywnych zabaw z dziećmi, a także w innych celach. Dla wielu osób przebijanie bąbelków powietrza jest także bardzo przyjemną czynnością, która pozwala walczyć ze stresem. Folia bąbelkowa jest nieodłącznym wyposażeniem każdego sklepu wysyłkowego, magazynu lub firmy ogrodniczej.

 

Folia bąbelkowa B1 - parametryDostępna w formie wygodnych rolek folia bąbelkowa B1 to folia dwuwarstwowa. Należy do podstawowych odmian folii bąbelkowej. Jej właściwości można jednak w znacznym stopniu poprawić dzięki nałożeniu kilku warstw folii bąbelkowej.

Folia bąbelkowa typu B1 posiada bąbelki o średnicy około 10 milimetrów, a jej gramatura to ok 40 g/m2. Wśród wielu dostępnych rozmiarów (szerokość) folii bąbelkowej z pewnością znajdą Państwo najbardziej odpowiedni produkt. Dostępna jest folia B1 o szerokości od 20 centymetrów do nawet 2,5 metra!

 

Folia bąbelkowa B1 antystatycznaCiekawą odmianą folii bąbelkowej jest różowa folia antystatyczna. Do czego służy? Chroni przed wyładowaniami elektrycznymi, które mogą pojawić się w transporcie. Warto użyć tego produktu na przykład do ochrony elektroniki. Skomplikowany sprzęt komputerowy może ulec uszkodzeniu przy kontakcie z małymi ładunkami elektrycznymi, które powstają choćby na skutek tarcia. Folia antystatyczna chroni produkt, jej cena natomiast nie odbiega znacząco od zwykłej folii bąbelkowej. 

 

Folia bąbelkowa B1 w rolkachWielu klientów z pewnością docenia to, że folia bąbelkowa jest dostępna w formie rolek. To bardzo wygodne rozwiązanie. Pozwala na sprawne pakowanie lub owijanie dowolnych produktów, nawet tych o większych gabarytach. Sprawdza się na magazynach, w sklepach wysyłkowych, a także w wielu innych branżach.

Wiele osób korzysta dodatkowo z narzędzi ułatwiających pracę z folią bąbelkową. Po umieszczeniu rolki folii bąbelkowej B1 w obcinarce, odcinanie odpowiednich fragmentów staje się jeszcze prostsze. Warto pamiętać jednak, by dopasować narzędzie do używanej szerokości folii bąbelkowej.

Zastosowanie folii bąbelkowej B1Folia bąbelkowa B1 jest jednym z najczęściej wykorzystywanych artykułów do pakowania. Ten rodzaj folii bąbelkowej posiada dwie warstwy folii PE, pomiędzy którymi znajdują się bąbelki powietrza o średnich 10 milimetrów. Folia dostępna jest w wielu rozmiarach, dzięki czemu klienci mogą dobrać odpowiednią szerokość do swoich potrzeb.

Przykładowe rozmiary folii bąbelkowej B1:
 • folia bąbelkowa B1 20 cm
 • folia bąbelkowa B1 40 cm
 • folia bąbelkowa o szerokości 75 centymetrów
 • folia bąbelkowa 100 centymetrów
 • folia o szerokości 150 cm
 • folia bąbelkowa 200 centymetrów
 • folia bąbelkowa 250 centymetrów
 • i inne

Duży wybór dostępnych szerokości folii bąbelkowej sprawia, że każdy z pewnością znajdzie najbardziej odpowiedni dla siebie produkt.

 

Zastosowanie folii bąbelkowej

Jak można wykorzystać folię bąbelkową? Jej zastosowanie jest naprawdę szerokie. Folia bąbelkowa służy w głównej mierze do ochrony przedmiotów i różnych rzeczy przed zniszczeniem. Zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale także przed wpływem niskich i wysokich temperatur. Jest również wodoodporna, co przydaje się przy wysyłce lub transporcie wrażliwych towarów, m.in. elektroniki.

Folia bąbelkowa jest używana w:
 • podczas pakowania przesyłek
 • w ogrodnictwie - do ochrony sadzonek i sadzonek drzew i krzewów
 • na magazynach, do ochrony całych palet z ładunkiem
 • podczas kreatywnych zabaw z dziećmi
 • jako dodatkowe zabezpieczenie przechowywanych przedmiotów, np. słoików, butelek, szkła, dekoracji, rękodzieła
 

Wykorzystanie folii bąbelkowej do pakowania przesyłekBranża e-commerce jest jednym z największych odbiorców folii bąbelkowej. Stosuje ten produkt do zabezpieczania sprzedawanych w sklepach internetowych produktów. Dodatkowa warstwa folii bąbelkowej umieszczone w kopercie lub pudełku pozwala ochronić zawartość przesyłki przed zniszczeniem.

Folia bąbelkowa B1 jest przy tym bardzo tania i lekka, przez co nie zwiększa znacznie kosztów przesyłki pojedynczej paczki.

 

Folia bąbelkowa B1 w ogrodnictwieWykorzystanie folii bąbelkowej w branży ogrodniczej może być dla wielu osób dość nieoczekiwane. Folia przydaje się jednak na wielu etapach wzrostu i hodowli roślin. Niewielkie sadzonki osłonięte folią bąbelkową w odpowiedni sposób rosną szybciej. Folia bąbelkowa zwykle jest używana w miesiącach zimowych i innych, w których panują niskie temperatury. Jest sposobem na przeciwdziałanie zmarznięciu roślin i zniszczeniu ich. Krzewy i drzewka owinięte folią bąbelkową są także chronione przed skutkami ulew, gradobicia i silnego wiatru.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie