Folia bąbelkowa o gramaturze 90 g/m2 - B4

Najmocniejsza z propozycji folii bąbelkowych w naszym sklepie to folia o oznaczeniu B4, która odznacza się największą grubością aż 90 gr/m². Jak łatwo się domyślić służy ona przede wszystkim do zadań specjalnych. Jakie to zadania? Zabezpieczanie dużych i ciężkich przedmiotów, często o ostrych krawędziach, które dodatkowo są wrażliwe na urazy, wgniecenia czy zarysowania. Do takich przedmiotów możemy zaliczyć między innymi sprzęty RTV, AGD, dzieła sztuki wykonane z różnych tworzyw i wiele innych. Folia ta posiada wiele właściwości, które zagwarantują bezpieczeństwo Państwa przedmiotom. Najważniejsza z cech to elastyczność, która pozwala na idealne dopasowanie folii pęcherzykowej do kształtu opakowywanego przedmiotu. Kolejna to wysoka odporność na rozerwanie czy pęknięcie. Dzieje się tak ponieważ folie bąbelkowe w większości przypadków produkowane są z zastosowaniem surowca o nazwie polietylen. Jest on najpopularniejszym surowcem wykorzystywanym do produkcji wszelkiego rodzaju folii. Ma on także właściowści niepalne oraz wodoodporne co tylko przemawia za jego użyciem.
 

Folia pęcherzykowa wypełniona jest sprężonym powietrzem co daje wysoki stopień amortyzacji i stabilizuje przesyłkę na każdym etapie podróży. Dzięki pęcherzykom o średnicy 1 cm przesyłka jest całkowicie bezpieczna, a w razie zgniecenia czy upadku z dużej wysokości pęcherzyki zadziałają jak miękka poduszka minimalizując skutki wypadku. Odpowienie zabezpieczenie przesyłki przekłada się także na wymierne korzyści finansowe. Mniej reklamacji z tytułu uszkodzenia towaru to mniejsze straty dla Państwa biznesu. Solidnie przygotowana do wysyłki paczka to także jasny sygnał dla klienta - firma/sklep dba o interes kontrahenta przez zadbanie o odpowiednie opakowanie transportowe. Z pewnością przełoży się to także pozytywnie na wzrost zamówień czy sprzedaży. Folia bąbelkowa to także jeden z najlżejszych materiałów pakowych, a tym samym łatwym w użyciu.
 

Nasze wieloletnie doświadczenie sprawia, że na opakowaniach znamy się jak nikt inny. Zaufały nam setki klientów, którzy z chęcią wracają do nas na kolejne zakupy. Szerokie grono doradców pomoże Państwu z wielka chęcią dobrać odpowiednie rozwiązania na miarę Państwa potrzeb. Firmy, jak i klienci indywidualni doceniają nas za fachowość i atrakcyjne ceny. Zapraszamy.

Folia bąbelkowa B4 o gramaturze 90 g/,2


Folia bąbelkowa jest jednym z najbardziej uniwersalnych produktów do pakowania. Sprawdza się doskonale do ochrony towarów przed zniszczeniem. Konstrukcja folii bąbelkowej sprawia, że uzyskujemy ochronę na wielu płaszczyznach. Warstwa folii bąbelkowej B4 zabezpiecza przed uszkodzeniem mechanicznym - doskonale amortyzuje wstrząsy. Dodatkowo folia B4 jest odporna na wilgoć, można więc nią szczelnie owinąć produkt, aby uchronić go przed wodą, chemią i innymi płynami. Kolejnymi przydatnymi właściwościami są ochrona przed skrajnymi temperaturami i promieniami UV.

Wszechstronna folia bąbelkowa może być wykorzystana w firmach niemal każdej branży. Zwykle jest jednak stosowana podczas przygotowywania przesyłek, do zabezpieczania produktów na magazynie i w branży spedycyjnej.
 

Wytrzymała folia bąbelkowa o gramaturze 90 g/,2


Tym, co charakteryzuje folię bąbelkową B4 o gramaturze 90 g/m2 jest spora wytrzymałość. Solidna warstwa folii jest więc idealnym sposobem na ochronę dowolnych produktów. Niezależnie od tego, czy planujemy wysyłkę, czy długotrwałe przechowywanie ich, folia bąbelkowa sprawdzi się doskonale.

Jak jeszcze można wykorzystać folię bąbelkową? Sposobów jest mnóstwo! Wiele osób stosuje ten produkt w ogrodnictwie. Folia bąbelkowa B4 służy tam do ochrony roślin, zwykle w okresie zimowym. Dodatkowa termoizolacja chroni rośliny (zwykle sadzonki drzewek i krzewów) przed zbytnim wychłodzeniem. Jest również sposobem na szybszy wzrost niektórych roślin. Mocna folia bąbelkowa B4 pozwala również uchronić rośliny przed zniszczeniem, na przykład spowodowanym mocnymi opadami śniegu i gradu. 
 

Właściwości folii bąbelkowej B4


Jakie właściwości ma folia bąbelkowa B4 o gramaturze 90 g/m2? Folia jest zarazem wytrzymałą na rozdarcie i nieco elastyczna. Ułatwia to w dużym stopniu szybkie i sprawne pakowanie przedmiotów o nieregularnych kształtach. Do zalet folii bąbelkowej należy zaliczyć także niewygórowany koszt zakupu. Rolka ze sporym zapasem folii, na przykład folia bąbelkowa B4 1,5 m x 100 metrów bieżących pozwoli natomiast na przygotowanie wielu paczek. Duża szerokość pozwoli też na łatwe owijanie nawet większych przedmiotów.

Największe zalety i właściwości folii bąbelkowej B4:
 • amortyzacja wstrząsów
 • ochrona przed wilgocią
 • termoizolacja
 • szybkie i proste pakowanie
 • można ją ciąć lub urwać fragment gołymi rękami
 • wytrzymała na rozerwanie
 • dostępna w różnych wymiarach
 • niewielki koszt zakupu rolki z folią
 • nadaje się do użycia ręcznego lub z dedykowaną ucinarka do folii
 • niska masa, która nie zwiększa wagi paczki i jej kosztów
 

Folia bąbelkowa a folia stretch

Kiedy warto użyć folii stretch a kiedy lepiej sprawdzi się folia bąbelkowa? Oba produkty są w zasadzie dość do siebie podobne. Są dostępne w formie rolek, wykonane z wytrzymałej folii polietylenowej i nadają się do pakowania różnych rzeczy. Towary zapakowane w folię bąbelkową są dodatkowo chronione przed zniszczeniem w trakcie transportu. Kiedy nie ma takiej potrzeby, na przykład produkt nie jest delikatny lub posiada swoje opakowanie (np. kartonowe pudełko) - nie ma takiej potrzeby. Wtedy można wykorzystać nieco tańszą folię typu stretch. 

folia bąbelkowa B4

Folia bąbelkowa w stosunku do folii stretch ma jeszcze jedną przewagę. Gwarantuje izolację termiczną. Z tego względu świetnie sprawdzi się do pakowania produktów, które są narażone na zniszczenie związane ze zbyt niską lub wysoką temperaturą.
 

Zastosowanie folii bąbelkowej do zabawy z dziećmi

Zabawy z dziećmi mają nie tylko walor rozrywkowy, ale także edukacyjny. Zabawy z wykorzystaniem folii bąbelkowej B4 mogą połączyć obie te funkcje. Dzieci chętnie tworzą różne prace z wykorzystaniem folii bąbelkowej. Nadaje się świetnie do tworzenia nietypowych, “bąbelkowych pieczątek”. Folii bąbelkowej można też użyć w  celach chodzenia po nich na boso. Taka sensoryczna zabawa jest dla małych dzieci ciekawym doświadczeniem. Warto oczywiście także użyć folii bąbelkowej również do zabezpieczania różnych powierzchni na czas dziecięcych zabaw.
 

Odstresowujące przebijanie bąbelków - każdemu przychodzi to na myśl, gdy widzi folię bąbelkową!

Najczęstszym zastosowaniem folii bąbelkowej jest stosowanie jej podczas pakowania paczek i zabezpieczania produktów. Wiele osób jednak nie jest w stanie oprzeć się nie i nie przebić kilku bąbelków powietrza. Zawsze, gdy w nasze ręce wpada arkusz folii bąbelkowej, możemy na chwilę oddać się temu odstresowujące zajęciu. To naprawdę działa!
 

Gdzie kupić ten produkt?

Folia bąbelkowa B4 o gramaturze 90 g/m2 jest dostępna w Neopaku. W naszym sklepie z opakowaniami znajdą Państwo nie tylko wiele odmian folii bąbelkowej w różnych rozmiarach. Mamy też cały szereg innych przydatnych produktów, które są wręcz niezbędne w magazynie, biurze, czy sklepie prowadzącym sprzedaż wysyłkową.

Tym, co wyróżnia nas jako sprzedawcę jest wysoka jakość produktów dostępnych w naszej ofercie, szybki czas realizacji zamówień i stałe wsparcie naszych opiekunów klienta. Nasi specjaliści pozostają do państwa dyspozycji, w razie pytań zachęcamy do kontaktu.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie