Folia bąbelkowa szerokość 50cm

Najważniejszym zadaniem folii bąbelkowej jest zabezpieczenie wszelkich przesyłek przed wstrząsami, uszkodzeniami mechanicznymi (zgnieceniem, naciskiem, zarysowaniem) oraz ochrona towarów przed kontaktem ze skrajnymi, niekorzystnymi temperaturami lub substancjami chemicznymi mogącymim wpłynąć na nie negatywnie. Jest to o tyle ważne, że najistotniejsze w transporcie przesyłek jest dostarczenie ich w idealnym, nienaruszonym stanie do odbiorcy. Rzutuje to bezpośrednio na opinię o danym dostawcy dóbr i jego obroty.

Folia bąbelkowa o szerokości 50 cm, którą Państwu oferujemy w naszym sklepie posiada wszelkie niezbędne atesty oraz przechodzi restrykcyjne testy podczas procesu produkcji. Stawiamy przede wszystkim na jakość oferowanych produktów, dlatego też współpracujemy z najlepszymi producentami folii bąbelkowych na rynku. Ich wytrzymałość stanowi zapewnienie sukcesu bezproblemowej wysyłki oraz bezpieczeństwa towarów, które są w nie pakowane.

Szerokość 50 cm doskonale sprawdzi się jako opakowanie ochronne dla przedmiotów o większych rozmiarach i przesyłek gabarytowych. Ta szerokość najczęściej wybierana jest do wysyłki i zabezpieczenia przedmiotów takich jak obrazy, albumy, lampy, elementy wyposażenia mieszkania, elektroniki i wyrobów szklanych. Autuem folii jest jej lekkość, co nie wpływa na zwiększenie masy przesyłki. Dwuwarstwowa folia bąbelkowa będzie pewną izolacją przez wszelkiego rodzaju upadkami, a zastosowanie jej jako wypełniacza pustej przestrzeni dodatkowo wzmocni ochronę.

Poniżej prezentujemy najważniejsze cechy folii z bąblami powietrznymi o szerokości 50 cm. Ma to na celu szybkie podsumowanie jej najważniejszych cech.

Charakterystyka produktu - folia bąbelkowa B1-50 cm:

 • szerokość produktu wynosi 50CM, sprawdzi się więc podczas pakowania większych przedmiotów
 • do produkcji oferowanej tu folii bąbelkowej wykorzystuje się polietylen odporny na wilgoć
 • produkt ten jest niepalny co wpływa na bezpieczeństwo w transporcie
 • folia jest lekka co ułatwia pracę i nie podnosi wagi paczki
 • długość folii zależy od Państwa indywidualnego wyboru opcji
 • posiada świetne właściwości amortyzacyjne niwelując wstrząsy
 • jest wielorazowego użytku co z pewnością zaoszczędzi środki i wpłynie pozytywnie na środowisko

Folia z pęcherzykami powietrza o szerokości 50 cm jest opaatrzona symbolem "B1" - oznacza to, że jest ona dwuwarstwowa. Daje to Państwu dodatkową pewność, że jej zastosowanie uchroni towary przed zniszczeniem podczas transportu.

Jakie zastosowania ma folia bąbelkowa?

Podstawowym zastosowaniem folii bąbelkowej jest zabezpieczenie delikatnych przedmiotów na czas ich transportu. Miękki materiał wypełniony powietrzem dobrze amortyzuje wstrząsy, dzięki czemu folia bąbelkowa do pakowania jest powszechnie wykorzystywana przez e-sklepy sprzedające kruche, delikatne towary. Inne, mniej popularne zastosowania folii bąbelkowej, to:

 • Zabezpieczenie basenu. Folia bąbelkowa jest jednym z najtańszych sposobów ochrony wody w basenie przed zanieczyszczeniami
 • Ochrona roślin przed mrozem. Ogrodnicy często owijają doniczki folią bąbelkową, dzięki czemu rośliny są w stanie przetrwać nawet zimne dni.
 • Zabezpieczenie posiłków przed utratą ciepła. Folia z bąbelkami jest izolatorem termicznym, dzięki czemu wykorzystuje się ją również w gastronomii.

Folia bąbelkowa jest też wykorzystywana jako zabawka antystresowa. Miłośników zgniatania czy strzelania bąbelkami nie brakuje – należą do nich zarówno dzieci, jak i dorośli.

Jaka jest historia folii bąbelkowej?

Dziś trudno wyobrazić sobie rynek opakowań bez folii bąbelkowej. Powstała ona jednak przez przypadek. Inżynierowie Alfred Fielding i Marc Chavannes pierwotnie chcieli wyprodukować wypukłą plastikową tapetę. Na etapie produkcji okazało się jednak, że otrzymali zupełnie inny produkt. Zastosowanie dla niego znalazło się jednak szybko, a folia bąbelkowa spopularyzowała się na całym świecie.
Choć folia z bąbelkami nie ma długiej historii (powstała w 1957 r.), to dziś jest niezastąpiona. W Stanach Zjednoczonych doczekała się nawet własnego święta. Bubble Wrap Appreciation Day – bo tak nazywa się ten dzień – jest obchodzony w ostatni poniedziałek stycznia.

Z czego jest zrobiona folia bąbelkowa?

Bardzo często pojawia się pytanie, z czego jest zrobiona folia bąbelkowa. Jej producenci wykorzystują polietylen LDPE lub HDPE. To ten sam materiał, z którego produkowane są m.in. folie, opakowania czy zakrętki do butelek PET. W procesie produkcji zastosowany może być także regranulat, który powstaje w procesie recyklingu tworzyw sztucznych.
Czy biorąc pod uwagę tworzywa, z których jest produkowana folia bąbelkowa, można powiedzieć, że jest ona ekologiczna? Wykorzystanie tworzyw sztucznych powoduje, że folia charakteryzuje się wydłużonym okresem rozkładu. Na jej korzyść przemawia jednak fakt, że można ją wykorzystać wielokrotnie. Jeżeli kwestie ekologii są dla Ciebie istotne, wybierz papier bąbelkowy, który został wyprodukowany z makulatury. W ofercie mamy papier bąbelkowy w rolce o wymiarach 50 cm x 70 cm.

Jaka jest cena folii bąbelkowej i od czego ona zależy?

Ile kosztuje folia bąbelkowa? Ceny folii bąbelkowej są zróżnicowane i uzależnione od wielu czynników – to choćby rodzaj folii i jej wymiary. Folia bąbelkowa dwuwarstwowa B1 o szerokości 50 cm i długości 100 m kosztuje ok. 40 zł.
Nie chcesz przepłacać? W pierwszej kolejności sprecyzuj, do czego będziesz wykorzystywał folię bąbelkową, a następnie wybierz najkorzystniejszy wariant. Jeżeli masz wątpliwości, skorzystaj z pomocy naszych doradców. Kupując w Neopak folię bąbelkową w większej ilości, możesz uzyskać atrakcyjny rabat.

Gdzie wyrzucać folię bąbelkową?

Folia bąbelkowa nie jest opakowaniem jednorazowym, ale materiałem wielokrotnego użytku. Oznacza to, że z powodzeniem może być wykorzystywana wielokrotnie do zabezpieczania różnych produktów. Zdarza się jednak, że w czasie eksploatacji zostanie ona uszkodzona. Gdzie wówczas należy ją wyrzucić?
Ponieważ folia bąbelkowa jest produkowana z tworzyw sztucznych, to należy ją wrzucać do żółtych pojemników (worków) na śmieci.

Dziewczyna pakująca przesyłkę na folii bąbelkowej.

Czy trzeba się zarejestrować do BDO, korzystając z folii bąbelkowej?

BDO to Baza Danych o Odpadach, do której ma obowiązek zarejestrować się każdy podmiot gospodarczy, który m.in. wprowadza do obrotu opakowania. Prowadzisz sklep internetowy, w którym wykorzystujesz standardową lub mocną folię bąbelkową, aby zabezpieczyć wysyłane do klientów produkty i zastanawiasz się, czy musisz zarejestrować się do BDO?
W myśl obowiązujących przepisów w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wprowadzasz opakowania do obrotu. To oznacza, że masz obowiązek dokonać zgłoszenia do BDO.

Gdzie kupić folię bąbelkową?

Wykorzystujesz w swojej firmie folię bąbelkową? Neopak to miejsce, w którym znajdziesz szeroki wybór takiej folii. Zamówisz u nas następujące rodzaje folii bąbelkowej:

 • Folia bąbelkowa dwuwarstwowa. To klasyczna folia z bąbelkami. Jest ona zbudowana z dwóch warstw – gładkiej i posiadającej bąbelki z powietrzem. Mamy też folie o innych parametrach technicznych, w tym mocną folię bąbelkową.
 • Folia bąbelkowa antystatyczna. Wykorzystuje się ją przy zabezpieczaniu urządzeń elektronicznych. Dodatek antystatyczny w składzie tej folii zapobiega gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych.
 • Folia bąbelkowa samoprzylepna. Wyróżnia się ona warstwą klejącą i sprawdza się idealnie wszędzie tam, gdzie priorytetem jest szczelne owinięcie produktu.
 • Folia bąbelkowa z pianką. Dzięki wykorzystaniu pianki polietylenowej folia bąbelkowa jeszcze lepiej zabezpiecza transportowane produkty – szczególnie polecana jest do owijania produktów ze szkła.

W Neopak sprzedajemy folię bąbelkową głównie w rolkach. To wygodne rozwiązanie, które pozwala na elastyczność podczas użytkowania – w każdej chwili będziesz mógł uciąć kawałek folii o pożądanych wymiarach.

 • Jak chronić żywność przed rozmrożeniem?
  Dobrej jakości, wytrzymała folia bąbelkowa dostępna w sklepie NEOPAK posiada doskonałe właściwości izolacyjne dlatego można ją wykorzystać w trakcie codziennych zakupów, szczególnie kiedy temperatury na zewnątrz są bardzo wysokie i dowiezienie lodów lub mrożonek do domu jest mocno utrudnione. Nawet niewielki fragment folii bąbelkowej o szerokości 50 cm w torbie z zakupami może uratować produkty żywnościowe przed całkowitym rozmrożeniem i zepsuciem. Dzięki temu nie trzeba również za każdym razem kupować torby termicznej. 
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie