Folia bąbelkowa Antystatyczna - ochrona przed wyładowaniami elektrycznymi

W momencie kiedy w grę wchodzi wysyła wrażliwych na wyładowania atmosferyczne przedmiotów swoje zastosowanie ma folia bąbelkowa antystatyczna. Ma ona znakomite właściwości ochronne w zakresie ograniczania i amortyzacji wszelkiego rodzaju drgań oraz ochrony przed uszkodzeniami. Właściowści te są najistotniejsze, gdy opakowywany przedmiot jest wrażliwy na wstrząsy, podatny na zarysowania lub pęknięcia. Jeśli chodzi o towary wrażliwe na takie niebezpieczeństwa to takim rodzajem towaru są z pewnością sprzęty elektroniczne. Tablety, telefony komórkowe, płyty główne, płyty z pamięcią przenośną, telewizory, komputery, sprzęty audio i wideo, AGD oraz wiele im podobnych są dodatkowo wrażliwe na wyładowania atmosferyczne. Transport tych urządzeń musi być więc odpowiednio zaplanowany i zostać bardzo dobrze zabezpieczony. Złe zabezpieczenie przkłada się najczęściej na straty finansowe i problematyczne sytuacje związane z procesem reklamacyjnym. Więc aby zadbać odpowiednio o swój biznes warto rozważyć zastosowanie odpowiednich opakowań wysyłkowych. Tutaj właśnie wychodzimy do Państwa z propozycją folii bąbelkowej antystatycznej, która prócz zabezpieczeniem przed urazami mechanicznymi, zabezpiecza także przed wyładowaniami.

Folia antystatyczna bąbelkowa z powodzeniem stosowana jest od wielu lat na rynku dając gwarancję bezpieczeństwa. Wielkie firmy z całego świata doceniają jej właściwości i chętnie z nich korzystają podczas przedsięwzięć logistycznych.

Do najważniejszych cech tej folii antystatycznej należą:

 • podwójna warstwa ochronna z wysokiej jakości tworzywa polietylenowego
 • ochrona przed wyładowaniami atmosferycznymi
 • bąbelki powietrzne o wysokości 4 mm i średnicy 1 cm dają świetną amortyzację
 • elastyczność pozwala na precyzyjne dopasowanie do kształtu pakowanego przedmiotu

Dopasowanie tej folii do pakowanego przedmiotu jest proste dzięki elastyczności jaką odznacza się ona podczas pracy. Dzięki temu zabezpieczamy odpowiednio przedmiot przed kurzem, pyłem, wilgocią i działaniem związków chemicznych mogących uszkodzić zawartość. Warto dobrać folię odpowiednio do swoich potrzeb, a więc przede wszystkim określić szerokość jaka będzie nam potrzebna. Pozwoli to na wygodniejsze pakowanie i mniejsze straty jeśli chodzi o same odpady po pakowaniu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą. Jesteśmy pewni, że folia zakupiona u nas w sklepie zapewni Państwu 100% satysfakcji.

Antystatyczna folia bąbelkowa - chroń wrażliwe przedmioty przed wyładowaniami elektrycznymiFolia bąbelkowa jest chętnie wykorzystywana przez wiele osób, gdyż jest bardzo uniwersalna. To artykuł pozwalający zapewnić świetną ochronę różnego rodzaju przedmiotom. Konstrukcja folii oparta jest o kilka warstw wytrzymałej folii między którymi znajdują się bąbelki - małe przestrzenie wypełnione powietrzem. To właśnie one odpowiadają za zapewnienie odpowiedniej amortyzacji i ochronę przedmiotów przed uderzeniami, upadkami oraz innym uszkodzeniom. Solidna folia ma natomiast inne działanie - zapobiega przedziurawieniu, rozdarciu i zarysowaniu tego opakowania. Jak widać, folia bąbelkowa pozwala świetnie chronić zapakowaną z jej użyciem zawartość. Folia bąbelkowa antystatyczna (ESD) posiada wszystkie wspomniane właściwości, dodatkowo niwelując skutki wyładowań antystatycznych (elektrycznych).

Dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu przed wyładowaniami elektrycznymi, ten rodzaj folii warto wykorzystać do ochrony szczególnie wrażliwych przedmiotów - w szczególności sprzętu elektronicznego i jego podzespołów.

 

Dlaczego folia bąbelkowa jest tak popularna?Podczas przygotowywania różnego rodzaju przesyłek i paczek pocztowych, wiele osób kładzie szczególny nacisk na poprawne zabezpieczenie ich zawartości. Folia bąbelkowa świetnie sprawdza się w tej roli, gdyż jest prosta w użyciu i skuteczna. Dzięki temu w kilka chwil można owinąć właściwie dowolny przedmiot folią i zapewnić mu doskonałą ochronę.

Stosując antystatyczną folię bąbelkową, mają Państwo możliwość zabezpieczenia zawartości pakunku przed wieloma czynnikami - działaniem wyładowań antystatycznych, uszkodzeniami mechanicznymi, czynnikami zewnętrznymi, czy wilgocią. Jedną z największych zalet antystatycznej folii bąbelkowej jest niemal nieograniczony rozmiar przedmiotów, czy paczki, które można nią zabezpieczyć. Sklep internetowy z opakowaniami i przydatnymi akcesoriami Neopak posiada w swojej ofercie kilka szerokości wytrzymałej folii antystatycznej, które są oferowane w rolkach o długości aż 100 metrów. Taki zapas folii w zupełności wystarczy na dłuższy czas i pozwoli zabezpieczyć wiele przedmiotów na czas transportu lub składowania.

 

Jakie są największe zalety antystatycznej folii bąbelkowej?Klienci sklepu Neopak chętnie wybierają ten produkt ze względu na jego właściwości, a także wielozadaniowość. To naprawdę uniwersalny artykuł, który pozwoli Państwu na użycie na wiele różnych sposobów i w wielu sytuacjach.

Antystatyczna folia bąbelkowa zabezpieczająca przed wyładowaniami elektrycznymi posiada wiele zalet, między innymi:
 • ochrona przed wyładowaniami antystatycznymi;
 • ochrona przed mechanicznym uszkodzeniem - zarysowaniem, uderzeniem, upadkiem;
 • oddzielenie od siebie przedmiotów znajdujących się w jednym opakowaniu - nie uszkodzą się wzajemnie;
 • ochrona przed wilgocią i dostępem środków chemicznych;
 • izolacja termiczna (ochrona przed niskimi i wysokimi temperaturami);
 • ochrona podczas transportu i magazynowania;
 • możliwość szybkiego i sprawnego zabezpieczenia dowolnych przedmiotów;
 • dostępność w formie wygodnych rolek;
 • możliwość oddzielenia mniejszych fragmentów z wykorzystaniem prostych narzędzi - nożyka lub nożyczek;
 • niski koszt zakupu.


 

Jakie rozmiary ma antystatyczna folia bąbelkowa dostępna w sklepie internetowym Neopak?Sklep Neopak posiada w swojej ofercie wiele rodzajów folii bąbelkowej, między innymi:
 • folia o dużych bąblach;
 • bardzo szeroka folia bąbelkowa;
 • wytrzymałą folia bąbelkowa;
 • koperty bąbelkowe;
 • antystatyczna folia bąbelkowa.

W każdej z kategorii folie dostępne są w kilku rozmiarach lub rolkach o różnej łącznej długości. Folia antystatyczna, która pozwoli chronić przedmioty przed działaniem wyładowań elektrycznych, dostępna jest w sklepie Neopak w rozmiarach:
 • 60 cm szerokości x 100 metrów długości;
 • 120 cm szerokości x 100 metrów długości.

Niezależnie od wybranej  szerokości, jest wykonana z wytrzymałej folii polietylenowej, co zapewnia wytrzymałość i elastyczność. Oznaczenie B1 wiąże się natomiast z gramaturą 40g/m2.  

 

Co warto zabezpieczyć z użyciem antystatycznej folii bąbelkowej?Zabezpieczenie przed wyładowaniami elektrycznymi jest szczególnie istotne w przypadku artykułów szczególnie wrażliwych na takie czynniki. Należą do nich głównie sprzęty i podzespoły elektroniczne, które dodatkowo często mają dość dużą wartość. Uszkodzenie takiego przedmiotu na skutek działania sił elektrycznych mogłoby być bardzo kosztowne w naprawie lub nawet niemożliwe do usunięcia.

Antystatyczne opakowania ESD najczęściej stosowane są do ochrony:
 • smartfonów oraz telefonów komórkowych;
 • laptopów, tabletów, komputerów;
 • podzespołów elektronicznych;
 • komponentów komputerowych - płyt głównych, kart graficznych, procesorów, pamięci;
 • dysków twardych, dysków SSD, kart pamięci.

Planując przechowywać lub transportować takie przedmioty i sprzęt elektroniczny, warto zabezpieczyć je w odpowiedni sposób. Antystatyczna folia bąbelkowa pozwoli na ochronę nie tylko przed wyładowaniami elektrycznymi, ale także przed uszkodzeniami mechanicznymi.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie