Folia bąbelkowa na metry

Folia bąbelkowa to z pewnością produkt, którego używa się w dużych ilościach i z dużą częstotliwością w zakładach pracy gdzie odbywa się codzienna wysyłka towarów. Folia ta jest niezrównanym faworytem jeśli chodzi o łatwość użycia i parametry ochronne, dlatego warto znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla biznesu już dziś. Wiemy jak ważne jest to, by nie zabrakło jej podczas pracy. Zdajemy sobie także sprawę, że warto szukać ułatwień w procesie pakowania. Tutaj z pomocą przychodzą folie bąbelkowe na metry, które odznaczają się niestandardowo długim nawojem. Wystarczają one na o wiele dłużej niż folie bąbelkowe z tradycyjnych nawojów i pozwalają na swobodne owijanie produktów.
 

Do ich rozwijania warto zastosowac specjalistyczne dyspensery, które znacznie ułatwią pracę magazynierów i pakowaczy. Pozwalają one na odwinięcie folii do dowolnej i dogodnej dla nas długości, bez potrzeby pomocy drugiej osoby. Skracają one znacznie czas przeznaczony na pakowanie. Zakup dużej beli folii bąbelkowej wiąże się także z wymierną oszczędnością, jest on opłacalny i zwyczajnie praktyczny. W sytuacji kiedy trudno określić ile potrzeba będzie folii bąbelkowej na ofoliowanie danego przedmiotu korzystanie z beli folii jest jak najbardziej zasadne i najwygodniejsze. Tak samo w sytuacji kiedy pakowaniem zajmuje się tylko jedna osoba będzie to stanowić znaczne ułatwienie.
 

Nie ma więc stresu, że przy prawidłowym owinięciu przedmioty w jakikolwiek sposób ucierpią w transporcie lub zostaną zakurzone, zabrudzone lub zawilgnięte. Folie te są odporne także na działanie środków chemicznych, dlatego polecamy je również do zakładów chemicznych. Kolejna właściowość takiej folii to doskonała amortyzacja. Podczas transportu paczek nigdy nie możemy być pewni czy nie zostaną one przewrócone czy też przygniecione, dlatego warto wybierać produkty najwyższej jakości. Takie właśnie znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym. Aby w pełni poznać naszą ofertę zapraszamy Państwa do kolejnych zakładek sklepu. Oferujemy tylko i wyłącznie pewne i dobre jakościowo rozwiązania dla domu i biznesu. W razie pytań zapraszamy także do kontaktu z naszymi wysoko wykwalifikowanymi specjalistami, którzy pomogą wybrać odpowiednie produkty i doradzą Państwu w zakupach. Sprawnie działająca firma to nie lada sukces, a my jesteśmy po to by pomóc Państwu zoptymalizować swoją pracę. Zapraszamy.

Wygodny i tani sposób na pakowanie przedmiotów - folia bąbelkowa na metryZ pewnością większość klientów spotkała się nieraz z folią bąbelkową dostępną w formie rolek. Mało kto jednak wie, że ten produkt jest także dostępny na metry. Dzięki temu każdy może kupić taką ilość folii bąbelkowej, jaka będzie mu potrzebna. To dobry sposób, żeby kupić tylko tyle folii bąbelkowej, ile potrzebujemy. Folia bąbelkowa na metry także sprzedawana jest “z rolki”. Klient może wybrać, jaka szerokość folii bąbelkowej będzie mu potrzebna. Jest to wygodne, a zarazem bardzo ekologiczne rozwiązanie, ponieważ nie zaopatrujemy się w często zbędną, większą ilość produktu, niż planujemy wykorzystać.

Folia bąbelkowa ma ogromną ilość zastosowań dzięki swojej wszechstronności.
Najczęściej wykorzystywana jest jednak do:
 • zabezpieczania produktów na czas wysyłki
 • ochrony towaru na magazynie, na przykład europalet
 • ochrony przed wilgocią, skrajnymi temperaturami
 • do zabawy
 • ochrony roślin (branża ogrodnicza, sadownictwo)
 • jako wypełnienie do paczek

Ze względu na tak duże możliwości zastosowania folii bąbelkowej, warto mieć zawsze w domu, czy firmie pewien zapas tego produktu. Może się przydać na wiele sposobów, często w nieoczekiwanych sytuacjach.

 

Jak zbudowana jest folia bąbelkowa? Na czym polega fenomen tego produktu?

Często najprostsze rozwiązania okazują się bardzo skuteczne. Tak jest właśnie w przypadku folii bąbelkowej. Jak wytwarzany jest ten przydatny produkt/ Folia bąbelkowa produkowana jest z kilku warstw folii polietylenowej. Pomiędzy warstwami pozostawiono trochę miejsca wypełnionego powietrza, nazywamy je bąbelkami. Mogą mieć różną średnicę, choć zwykle wynosi 10 milimetrów. W zależności od ilości warstw folii i wielkości bąbelków możemy osiągnąć dodatkowe właściwości folii bąbelkowej.

Im więcej warstw folii PE zostało zastosowane do produkcji folii bąbelkowej, tym jest ona bardziej wytrzymała na rozerwanie i trwała. Jest jednak wtedy nieco droższa, dlatego wybierając najbardziej optymalne rozwiązanie warto dobrze przemyśleć, którą wybrać. W przypadku bąbelków powietrza, im są większe, tym folia da lepszą ochronę przed zniszczeniem. Folia z dużymi bąblami nadaje się bardzo dobrze jako wypełnienie do paczek, ponieważ jest lekka i zajmuje sporo miejsca. Wypełniając paczkę swoimi dużymi bąblami zabezpiecza zawartość przed obijaniem się o wewnętrzne ścianki i zniszczeniem na skutek uderzeń. 

 

Jak zabezpieczać produkty z wykorzystaniem folii bąbelkowej?

Podczas przygotowywania przesyłek, co jest zdecydowanie najpopularniejszym sposobem użycia folii bąbelkowej, istnieje kilka sposobów użycia folii. Najpopularniejszy polega po prostu na owinięciu produktu (zawartości paczki) przed umieszczeniem go wewnątrz opakowania - pudełka, koperty, czy foliowego worka wysyłkowego FolioPak. Taki produkt jest dobrze chroniony, szczególnie gdy otoczymy go  kilkoma warstwami folii bąbelkowej.

Zupełnie innym podejściem jest wykorzystanie folii bąbelkowej jako wypełniacza do paczek. Wtedy nie musimy zabezpieczać nią samego przedmiotu będącego zawartością paczki. Wystarczy bowiem umieścić pewną ilość folii bąbelkowej w paczce, a wypełni wolne przestrzenie. Można do tego użyć ścinków folii bąbelkowej pozostałej po innych działaniach, na przykład pakowaniu w pierwszy wspomniany sposób.

 

Zalety folii bąbelkowej na metryMało który sklep internetowy, magazyn i gospodarstwo domowe mogą się obyć bez folii bąbelkowej. Ze względu na duże możliwości zastosowania folii bąbelkowej, przydaje się wszędzie tam, gdzie jest potrzeba zabezpieczenia dowolnych przedmiotów i obiektów.

Największe zalety folii bąbelkowej na metry to:
 • możliwość zakupu dowolnej ilości folii
 • wytrzymałość na rozerwanie
 • elastyczność pozwalająca pakować przedmioty i obiekty o dowolnych kształtach
 • ochrona przed wilgocią
 • termoizolacja - ochrona przed wpływem skrajnych temperatur
 • jest prosta w użytku
 • wszechstronne zastosowanie
 • niski koszt zakupu

Folia bąbelkowa na metry może mieć różną szerokość, co pozwala dopasować najbardziej odpowiedni produkt do Państwa potrzeb. Aby zabezpieczać większe obiekty, warto wybrać szeroką rolkę folii bąbelkowej. Do mniejszych przedmiotów warto natomiast stosować węższą folię bąbelkową, np. minirapy. Dzięki temu unikniemy konieczności wycinania folii.

 

Folia bąbelkowa na metry w ogrodnictwieNie wszyscy wiedzą, że folia bąbelkowa znajduje zastosowanie w branży ogrodniczej. Zwykle kojarzy nam się przecież z zabezpieczaniem produktów na czas wysyłki pocztowej lub przechowywania w magazynie. Folia bąbelkowa na metry ma natomiast co najmniej dwa sposoby zastosowania w celu ochrony roślin.

Przede wszystkim folia bąbelkowa jest stosowana do ochrony roślin w zimie. Sadzonki krzewów, czy drzewek osłonięte folią bąbelkową są dobrze chronione przed wpływem niskich temperatur. Dodatkowym plusem jest zabezpieczenie przed wiatrem, śniegiem, gradem i innymi warunkami atmosferycznymi mogącymi zepsuć rośliny i je zniszczyć.

Folia bąbelkowa jest też czasami wykorzystywana do osłony krytych obiektów, gdzie ogrodnicy hodują rośliny. W tunelach foliowych przez długi czas utrzymuje się bowiem korzystna do wzrostu roślin temperatura. Są też chronione przed warunkami atmosferycznymi. Folia bąbelkowa na metry pełni tam rolę ścian i zadaszenia.
 
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie