Folia bąbelkowa samoprzylepna

Folie bąbelkowe to jeden z najlepszych materiałów do zabezpieczania przedmiotów podczas ich transportu. Popularne na całym świecie sprawdzają się bezbłędnie przy pakowaniu przedmiotów o różnych wielkościach. Od małych typu śrubki, biżuteria, po te największe typu maszyny przemysłowe, czy elementy karoserii. Czy da się zabezpieczać towary jeszcze bardziej? Oczywiście. Tutaj właśnie pojawia się folia bąbelkowa samoprzylepna, która prócz właściowości znanych ze standardowych folii bąbelkowych daje nam jeszcze jedną opcję. Ta opcja to idealne dopasowanie do powierzchni i najlepsza izolacja dostępna wśród folii bąbelkowych na rynku.


Kiedy warto zastosowac folię pęcherzykową samoprzylepną?

 

Przede wszystkim kiedy chcemy ułatwić proces pakowania. Folia ta nie przesuwa się, nie wymaga dodatkowych narzędzi do jej użycia (mowa tu o nożykach, taśmach klejących, klejach), jest praktyczna i szybka w użyciu. Pozwoli to na zaoszczędzić czas poświęcony na opakowanie przedmiotów, a także na oszczędność środków. Jest ona mocna, przez co nie ma potrzeby owijania kilkukrotnie paczki w celu jej zabezpieczenia.

samoprzylepna folia bąbelkowa

Warstwa klejąca zapewni nam doskonałą izolację przed czynnikami, które potencjalnie mogą zniszczyć zawartość opakowania - kurzem, pyłem, wilgocią i związkami chemicznymi. Stosują folię bąblekową samoprzylepną zyskujemy pewność, że raz przyklejona folia nie zmieni swojego położenia. Takie precyzyjne pakowanie ma wielkie znaczenie przy szczególnie wrażliwych na wstrząsy i urazy produktach. Aby zwiększyć poziom zabezpieczenia polecamy prócz tradycyjnych folii bąbelkowych użyć właśnie tej samoprzylepnej. Odpowiednie zabezpieczenie produktów pozwoli nam uniknąć nieprzyjemności związanych ze stratami finansowymi, procedurami zwrotów i reklamacji, a Państwa klienci będą mogli cieszyć się produktami w nienaruszonym stanie. Przekłada się to bezpośrednio na opinię klienta o danej firmie, bo przecież pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a bezpiecznie dostarczona przesyłka to zadowolenie klienta, na którym zależy nam najbardziej.
 

Samoprzylepna folia bąbelkowa

 

Folia ta likwiduje wolne przestrzenie w paczce i chroni przed przypadkowym rozwinięciem w transporcie. W naszym sklepie znajdą Państwo całą gamę produktów, które pomogą w bezpiecznym dostarczaniu Państwa wyrobów klientom, a także sprawdzą się w użytku domowym. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą. Jesteśmy pewni, że nasze produkty spełnią Państwa oczekiwania.

Samoprzylepna folia bąbelkowa


Właściwe zabezpieczenie towaru jest bardzo ważne w przypadku jego wysyłki i magazynowania. Pozwala uniknąć kosztownych zniszczeń, czy reklamacji klientów. Można więc powiedzieć, że dbając o jak najlepsze zabezpieczenie zawartości paczki, sprzedawca lub producent przedmiotu dba także o swoje interesy. W przypadku znacznej części towaru wystarczy zapakować go w kopertę lub kartonowe pudełko, bez obawy o jego zniszczenie. Czasami jednak przydaje się dodatkowe wsparcie, jakim może być warstwa folii bąbelkowej.

Zasada działania folii bąbelkowej jest dość prosta i znana większości z nas. Niewielkie bąbelki powietrza amortyzują wszelkie wstrząsy i niwelują skutki ewentualnych uderzeń i innego działania sił mechanicznych. Folia bąbelkowa jest miękka, przez co także ryzyko zadrapania towaru znacznie spada. Dodatkowymi zaletami są również izolacja termiczna, czy ochrona przed dostępem promieni UV. Ciekawą odmianą folii bąbelkowej, która często znajduje swoje zastosowanie może być samoprzylepna folia bąbelkowa. Nie jest produktem tak znanym, jak jej zwykła odmiana. W wielu zastosowaniach okazuje się jednak jeszcze bardziej praktyczna, przez co z pewnością warto rozważyć jej zakup.
 

Dlaczego warto użyć samoprzylepnej folii bąbelkowej do pakowania towarów?


Folia bąbelkowa jest niedrogim produktem do zabezpieczania dowolnych towarów. Jest wykonana z tworzywa sztucznego. To dwie (a czasem więcej, co poprawia wytrzymałość folii bąbelkowej) warstwy cienkiej folii, pomiędzy którymi pozostawiono trochę wolnego miejsca. Tak zwane bąbelki to równomiernie rozłożone przestrzenie o okrągłym kształcie, które są wypełnione powietrzem. Działają na zasadzie poduszki powietrznej - uginają się pod wpływem działania siły. Taka amortyzacja sprawia, że zapakowany w folię bąbelkową produkt staje się odporny na wiele sił mechanicznych, warstwa folii niweluje też różne wstrząsy powstałe podczas transportu lub w trakcie wysyłki.

Do zalet folii bąbelkowej należy zaliczyć bardzo dobre trzymanie się produktu, gdy wybiorą Państwo samoprzylepną folię bąbelkową. Posiada wszystkie cechy zwykłej folii, dodatkowo działając w sposób podobny do wielkiej taśmy klejącej. Też znajduje się na rolce, a oklejanie nią produktów lub całych paczek (a nawet zapakowanych do pełna europalet!) jest bardzo proste. Każdy może zrobić to samemu, bez użycia dodatkowych narzędzi i specjalistycznych urządzeń. Można jedynie skorzystać z nożyczek lub nożyka, aby odciąć arkusz folii w wybranym miejscu.
 

Jak zamocować folię bąbelkową?


Każda odmiana folii bąbelkowej działa na podobnej zasadzie do folii stretch. Jej jedna strona jest nieco lepka w dotyku, dlatego pakowanie towaru jest bardzo proste. Do zabezpieczenia całości wymagane jest jednak sklejenie pakunku taśmą klejącą - zwykle taśmą pakową lub taśmą biurową. Możemy pominąć ten krok wybierając samoprzylepną taśmę pakową. Jej jedna strona posiada warstwę kleju, podobnie jak w przypadku taśmy klejącej. Pozwala to przykleić taśmę do zabezpieczonego towaru, co bez trudu utrzyma ją w pożądanej pozycji.

samoprzylepna folia bąbelkowa

Można więc powiedzieć, że samoprzylepna folia bąbelkowa jest produktem, który zastępuje zarówno zwykłą folię, jak i taśmę klejącą. Dużym plusem jest możliwość użycia samoprzylepnej folii bąbelkowej do zabezpieczania płaskich powierzchni. Można kleić nią ściany, drzwi, okna i dowolne inne miejsca, co pozwoli ochronić wyposażenie wnętrza w czasie remontu, a także na przykład przeprowadzki. Częste przenoszenie i przestawianie mebli może powodować ich uszkodzenie - unikniemy tego oklejając meble folią samoprzylepną.
 

Rodzaje samoprzylepnej folii bąbelkowej


Folia bąbelkowa w Neopak występuje w niezliczonej ilości wariantów. Mamy zarówno niewielkie arkusze folii, jak i całkiem duże rolki o szerokości dochodzącej do dwóch metrów. Wśród odmian folii bąbelkowej i produkowanych z jej wykorzystaniem artykułów są też koperty bąbelkowe, metalizowane koperty bąbelkowe, czy woreczki z folii bąbelkowej. Kolejną odmianą jest samoprzylepna folia bąbelkowa, która również może mieć swoje odmiany.

Dostępne warianty samoprzylepnej folii bąbelkowej to między innymi:
  • samoprzylepna folia bąbelkowa 30 cm x 50 m 10 mm grubości
  • samoprzylepna folia bąbelkowa klejąca 40 cm x 50 m 10 mm grubości
  • klejąca folia bąbelkowa samoprzylepna 60 cm x 50 m x 10 mm grubości
Jak widać, folia klejąca dostępna jest w rolkach o szerokości od 30 do nawet 60 centymetrów. Długość folii nawiniętej na rolkę wynosi 50 metrów, kupując samoprzylepną folię bąbelkową w Neopaku otrzymują więc Państwo całkiem spory zapas tego produktu.
 

Jak poprawić właściwości samoprzylepnej folii bąbelkowej?


Folia klejąca dobrze chroni produkty przed zniszczeniem. Co zrobić jednak w sytuacji, kiedy taka ochrona nie jest wystarczająca? Warto wtedy zawinąć zabezpieczony towar kilkukrotnie. Każda kolejna warstwa folii bąbelkowej zwiększa stopień zabezpieczenia, czyli jeszcze lepiej zabezpiecza towar. Czasami folia bąbelkowa nie jest jednak wystarczającym zabezpieczeniem, wtedy warto umieścić produkt w kartonowym pudle lub osłonić grubą warstwą tektury.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie