Klej na gorąco

Gorący klej to wszechstronne narzędzie, które można wykorzystać do wielu różnych celów.

Może być używany do naprawiania rzeczy, wykonywania prac rzemieślniczych i projektów, a nawet do niektórych typowych napraw domowych. Dla osób, które muszą kupić klej na gorąco, może to być trudna decyzja, jaki rodzaj kleju na gorąco kupić. Przy tak wielu różnych rodzajach kleju na gorąco dostępnych obecnie na rynku, znalezienie najlepszego może być trudne. Oto kilka wskazówek, jak znaleźć najlepsze kleje na gorąco:

Zastanów się, do czego będziesz głównie używać gorącego kleju, gdy znajdziesz najlepszy rodzaj kleju. Na przykład, jeśli chcesz używać gorącego kleju przede wszystkim do majsterkowania lub domowych projektów DIY, poszukaj kleju do rzemiosła lub hobby.

Pistolety do klejenia na gorąco to najczęstszy sposób nakładania gorącego kleju na przedmioty. Gorący klej to rodzaj kleju, który staje się płynny i lepki w wysokich temperaturach i pozostaje w stanie stałym, dopóki nie ostygnie.

Dwa najpopularniejsze typy pistoletów do klejenia na gorąco to bezprzewodowe i przewodowe. Typ bezprzewodowy jest łatwiejszy w użyciu, ponieważ nie ma potrzeby stosowania w pobliżu przedłużacza ani gniazdka elektrycznego. Chociaż przewodowe mają większą moc i mogą być używane do bardziej wymagających zadań, takich jak klejenie dużych materiałów, takich jak tkanina, drewno czy szkło, małe bezprzewodowe pistolety na gorący klej są w stanie dotrzeć do miejsc, które dla dużych, przewodowych pistoletów nie są w stanie dotrzeć.

Najlepszy pistolet do klejenia na gorąco zostanie określony na podstawie tego, do czego go potrzebujesz, więc przed podjęciem decyzji o wyborze modelu zapoznaj się ze wszystkimi funkcjami każdego z nich.

Co możesz wykonać za pomocą gorącego kleju:

  • złączyć zdezintegrowane elementy ceramiczne
  • uszczelniać otwory i zaklejać powstałe w instalacjach dziury
  • fugować
  • łączyć rozłączone, pęknięte, połamane plastikowe elementy

Co to jest klej na gorąco i pistolet do kleju?

Lubisz majsterkować? Organizujesz dzieciom kreatywne zabawy? Od czasu do czasu musisz coś skleić w domu? W takim razie powinieneś mieć pod ręką klej na gorąco. Co to jest klej na gorąco?
Klej na gorąco ma postać wkładu (sztyftu), a do jego produkcji wykorzystuje się syntetyczne polimery. Aby móc używać kleju na gorąco, konieczne jest nabycie pistoletu do kleju. Po umieszczeniu laski kleju w pistolecie jest ona podgrzewana do temperatury ok. 110 stopni Celsjusza. Następnie klej w formie płynnej może być aplikowany na wybrane powierzchnie.
Dlaczego klej na gorąco jest tak popularny? Jego główną zaletą jest szybkość wiązania – klej musi jedynie wystygnąć, aby wybrane elementy drewniane, szklane, plastikowe, ceramiczne, styropianowe czy tekstylne zostały trwale połączone. Dodatkową zaletą kleju na gorąco jest wszechstronność jego zastosowania.
Pistolety do kleju, które są niezbędne do roztopienia laski kleju, kategoryzuje się, biorąc pod uwagę różne kryteria – w tym sposób zasilania. W ten sposób wyróżnia się:

  • Pistolety do kleju na gorąco przewodowe. Działanie urządzenia jest uzależnione od podłączenia do sieci elektrycznej. Jeżeli będziesz korzystać z pistoletu do kleju na gorąco wyłącznie w domu lub warsztacie, model przewodowy będzie dobrym wyborem.
  • Pistolety do kleju na gorąco bezprzewodowe. To urządzenia wyposażone w akumulator, dzięki czemu użytkownik uniezależnia się od dostępu do sieci elektrycznej. Bezprzewodowe pistolety do kleju, mimo że wygodne, są też droższe.

Przy wyborze pistoletu do kleju zwróć uwagę na moc tego urządzenia. W przypadku zastosowań domowych wystarczy, aby pistolet miał ok. 50-70 W. Moc modeli profesjonalnych często przekracza 500 W.

Osoba nakładająca gorący klej na szklaną kopułę

Klej na gorąco – zastosowanie

Zamierzasz kupić klej na gorąco i pistolet do kleju? Być może błędnie zakładasz, że z tych produktów będziesz korzystał jedynie sporadycznie. Tymczasem kleju na gorąco możesz używać nie tylko wówczas, gdy konieczne jest dokonanie szybkich napraw.
Kleje na gorąco – 5 przykładowych zastosowań:

1. Klej na gorąco a ozdoby do domu

Obserwujesz blogi DIY i masz ochotę samodzielnie wykonać unikalne ozdoby na zbliżające się Boże Narodzenie czy Wielkanoc? Pistolet do kleju na gorąco jest jednym z podstawowych narzędzi, jakich potrzebujesz. W ten sposób możesz m.in. stworzyć wianki na drzwi, szybko ozdobić skarpety na kominek czy wykonać świąteczny stroik z mchem.

2. Klej na gorąco a rękodzieło

Być może interesujesz się rękodziełem artystycznym, np. tworzysz biżuterię – fantazyjne kolczyki, niepowtarzalne naszyjniki czy oryginalne bransoletki. Do realizacji niektórych pomysłów może Ci się przydać klej na gorąco. Mając pod ręką pistolet do kleju, możesz precyzyjnie nanieść potrzebną ilość kleju i wykonać jeszcze ładniejsze ozdoby.

3. Klej na gorąco a modelarstwo

Twoje dziecko interesuje się modelarstwem? Sklejanie plastikowych czy tekturowych modeli to świetne hobby dla całej rodziny. Aby ułatwić sobie zadanie, warto kupić klej na gorąco. Czy klej na gorąco nadaje się do plastiku? Tak, chociaż trzeba zachować ostrożność. Gorący klej może rozpuszczać plastik. Ze względów bezpieczeństwa najlepiej, aby to osoba dorosła aplikowała klej na poszczególnych elementy.

4. Klej na gorąco a kreatywne zabawy z dziećmi

Klej na gorąco przyda się też przy pracy twórczej z dziećmi. W ten sposób można szybko stworzyć np. kasztanowe ludziki, spersonalizować przybory piśmiennicze czy wykonać makaronowe drzewko, które dziecko następnie pomaluje. Klej na gorąco przyda się także przy naklejaniu koralików. Wzory „namalowane” klejem na kartce papieru mogą być następnie malowane farbami – to jedna z zabaw, które pozwalają rozwijać precyzję.

5. Klej na gorąco do klejenia kartonów

Masz w planach przeprowadzkę? Klej na gorąco przyda Ci się do zamykania kartonów. Takie połączenie jest mocne. Klej na gorąco doskonale nadaje się też do klejenia tektury, opakowań kartonowych czy nawet kartonu lakierowanego. Przyda Ci się też już po przeprowadzce, gdyby okazało się, że mimo podjętych środków ostrożności, nie udało się zabezpieczyć wszystkich kruchych czy szklanych elementów.

Ile kosztuje klej na gorąco i gdzie go kupić?

Chcesz kupić laski kleju na gorąco? Potrzebujesz nowego pistoletu do kleju na gorąco? W Neopak zamówisz potrzebne produkty. W ofercie mamy najpopularniejsze wkłady kleju na gorąco, czyli o średnicy 11 mm – sprawdź nasze propozycje:

Kompletujesz materiały do swojego przydomowego warsztatu? Klej na gorąco to nie wszystko – potrzebny Ci będzie jeszcze pistolet do kleju na gorąco, który również możesz zamówić w naszym sklepie. Proponujemy:

Potrzebujesz także kartonów? W Neopak specjalizujemy się w sprzedaży produktów niezbędnych do pakowania – w jednym miejscu możesz zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne Ci rzeczy.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie