Miara zwijana

Taśmy miernicze, to proste, ale niezwykle przydatne narzędzia. Trudno wyobrazić sobie wykonywanie prac, np. remontowo-budowlanych bez ich użycia. Miara zwijana może być w obudowie ramowej stalowej, a także chromowanej, dzięki czemu są one odporne na uderzenia. Większość z nich posiada przycisk blokujący i zaczep do paska, co ułatwia ich używanie. Taśmy miernicze wykonywane są zwykle z stali pokrytej specjalnymi powłokami, które zabezpieczają przed zbyt szybki wytarciem napisów. W naszym asortymencie posiadamy miary zwijane o różnej szerokości, długości a także funkcjonalności. Oferujemy taśmy kieszonkowe zwykłe oraz z wziernikiem, miary zwijane, przymiary taśmowe.

Do najbardziej popularnych miar należy miara zwijana.

Stanowi ona podstawowe narzędzie każdego majsterkowicza i budowlańca, ale często okazuje się również niezwykle przydatna w gospodarstwie domowym. Stosują ją profesjonaliści w warsztatach, serwisach oraz firmach remontowych. Jej szerokie zastosowanie uzależnione jest w znacznej mierze od jakości wykonania, bowiem, aby pomiar był dokładny miara zwijana powinna być zbudowana w sposób solidny, z najwyższej jakości materiałów.

Standardowa miara zwijana składa się z taśmy mierniczej z wyznaczoną podziałką, która powinna być wykonana z trwałego materiału odpornego na zużycie. Ponadto, zwykle stalowa, taśma wymaga odpowiedniego wyprofilowania, aby w przekroju uzyskiwała kształt łuku. Zwiększa to wytrzymałość produktu oraz eliminuje ryzyko załamania podczas wysunięcia taśmy z obudowy. Zaczep mierniczy pozwalający na wykonanie precyzyjnych pomiarów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz mierzonego obiektu, powinien być mocno przytwierdzony do taśmy, jednocześnie pozwalając na minimalne przesunięcia. Także obudowa, w której chowana jest taśma wymaga solidnego wykonania z odpornego na wstrząsy i uderzenia materiału, co pozwoli na przetrwanie upadku na beton ze znacznej wysokości.

Oferowane przez nas miary zwijane wykonane zostały w staranny sposób umożliwiający ich użytkowanie przez długi okres czasu, nawet pomimo intensywnej eksploatacji. Miary zwijane posiadają specjalny przycisk do zatrzymywania i blokowania cofającej się taśmy co umożliwia łatwy pomiar i jego odczyt. Dodatkowo specjalna powłoka taśmy przedłuża trwałość przedziałki nawet 10-krotnie.

Filtry

Ocena klientów
Dostępność
Wyróżnienie
szukaj
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie