Miara zwijana

W firmie Neopak, traktujemy miary jako niezastąpione narzędzie, nie tylko dla profesjonalistów, ale też dla majsterkowiczów. W naszym asortymencie posiadamy miary zwijane o różnych specyfikacjach, dedykowane do różnorodnych zastosowań, zaprojektowane z myślą o trwałości i dokładności.
 

Charakterystyka naszych miar

 

Nasze taśmy miernicze charakteryzują się wyjątkową trwałością. Wykonane są z wysokiej jakości stali, pokrytej specjalnymi powłokami, które chronią je przed zbyt szybkim ścieraniem napisów. Co więcej, większość z nich wyposażona jest w przycisk blokujący oraz zaczep do paska, co znacząco ułatwia ich używanie.


miara
 

Wszechstronne zastosowanie

 

Miara zwijana stanowi podstawę każdej skrzynki z narzędziami, niezależnie od tego, czy jesteś zawodowcem, czy amatorem. Jej uniwersalność i niezawodność sprawiają, że jest używana w warsztatach, serwisach, firmach remontowych, a także w domach. Niezależnie od zastosowania, kluczową kwestią jest jakość wykonania, a nasze produkty spełniają te kryteria w każdym calu.
 

Detale, które tworzą doskonałość

 

Każda nasza miara zwijana jest tak zaprojektowana, aby służyła jak najdłużej. Odpowiednio wyprofilowana, stalowa taśma miernicza ma kształt łuku, zapewniając jej wytrzymałość. Zaczep mierniczy umożliwia dokładne pomiary, a solidna obudowa chroni przed uszkodzeniami, nawet podczas upadku.
 

Nowoczesne funkcje dla wygody użytkowania

 

Wyróżniające nas miary zwijane wyposażone są w specjalny przycisk, który pozwala zatrzymać i zablokować taśmę. To prosty, ale niezwykle praktyczny dodatek, który ułatwia pomiary i ich odczytywanie. A specjalna powłoka taśmy może przedłużyć żywotność podziałki nawet dziesięciokrotnie, gwarantując trwałość przez długi czas.

Zwijane miarki w Neopak

miarka

Szukając przydatnych akcesoriów magazynowych nie sposób nie zwrócić uwagi na przydatne i proste w użyciu zwijane miarki. Miary zwijane mają za zadanie umożliwić wykonanie pomiarów długości i innych wymiarów. Przydają się w wielu sytuacjach i w firmach działających w niemal każdej branży.
 

Mając pod ręką zwijaną miarę można bez trudu coś zmierzyć. Z tego względu warto trzymać ją w skrzynce narzędziowej, w samochodowym schowku, w biurze, firmie i każdym gospodarstwie domowym. Dużym plusem miarek zwijanych jest ich prosta konstrukcja, duża dokładność wykonywanych pomiarów, ale także niska cena zakupu. Wszystko to sprawia, że ten bardzo popularny produkt jest zdecydowanie godny zakupu.
 

Jak działa miara zwijana?

 

Konstrukcja zwijanej miary składa się z kilku elementów. W obudowie, zwykle wykonanej z plastiku, znajduje się metalowa, płaska tasiemka. Na niej znajdują się oznaczenia długości - zwykle podziałka wykonana jest co milimetr, a podpisane i zaznaczone są także centymetry. Taśma umożliwiająca pomiar nawinięta jest na pewnego rodzaju oś z mechanizmem sprężynującym. Można więc łatwo odwijać miarę w celu zmierzenia czegoś o nawet sporej długości. Po puszczeniu, taśma sama się zwija na rolkę, przez co bez trudu mieści się cała w swojej niewielkiej obudowie.
 

Mechanizm blokady

 

Aby podczas wykonywania pomiarów miara nie zwijała się, na obudowie znajduje się przycisk - blokada. Po jej uruchomieniu miara pozostaje zablokowana w ustalonej pozycji. W celu zwinięcia miary i schowania całej długości taśmy pomiarowej do wnętrza obudowy wystarczy tylko przesunąć przycisk blokady do pierwotnej pozycji.

Jakie są dostępne warianty?

 

Jakie są wymiary miary zwijanej? W zależności od wybranego modelu, jego długość może się znacznie różnić. Najmniejsze miarki mają najczęściej dwa metry długości - po całkowitym rozwinięciu taśmy. Im większa długość całkowita miary zwijanej, tym jej obudowa staje się większa. Największe z popularnych miar zwijanych mają długość nawet 10 metrów. To z pewnością wystarczająca długość do zmierzenia wszystkich typowych powierzchni, czy przedmiotów. Warto natomiast wiedzieć, że nawet bardzo długa miara zwijana pozwala na bezproblemowe wykonywanie pomiarów mniejszych odległości. Wystarczy po prostu nie używać jej całej długości - nie rozwijać miary do końca.
 

Zastosowanie miarki o większej długości

 

Miary zwijane o większej długości są jednocześnie szersze. Pozwala to na ich wygodne użytkowanie i umożliwia wykonywanie precyzyjnych pomiarów.

Jaką długość miary zwijanej wybrać? Zwykle w zupełności wystarczająca jest długość wynosząca 5 metrów. Pozwoli to na wykonanie pomiarów większości przedmiotów, palet, towarów, a także wnętrz pomieszczeń. Nawet taka miara zwijana pozwoli jednak na zmierzenie czegoś o większej długości. Wystarczy zaznaczyć miejsce, w którym osiągnęli Państwo maksymalną długość miary, a następnie jeszcze raz zmierzyć brakujący odcinek. Wyniki dodajemy i uzyskujemy łączną długość.
Przykłady produktów:


 
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie