Miara zwijana

Taśmy miernicze, to proste, ale niezwykle przydatne narzędzia. Trudno wyobrazić sobie wykonywanie prac, np. remontowo-budowlanych bez ich użycia. Miara zwijana może być w obudowie ramowej stalowej, a także chromowanej, dzięki czemu są one odporne na uderzenia. Większość z nich posiada przycisk blokujący i zaczep do paska, co ułatwia ich używanie. Taśmy miernicze wykonywane są zwykle z stali pokrytej specjalnymi powłokami, które zabezpieczają przed zbyt szybki wytarciem napisów. W naszym asortymencie posiadamy miary zwijane o różnej szerokości, długości a także funkcjonalności. Oferujemy taśmy kieszonkowe zwykłe oraz z wziernikiem, miary zwijane, przymiary taśmowe.

Do najbardziej popularnych miar należy miara zwijana.

Stanowi ona podstawowe narzędzie każdego majsterkowicza i budowlańca, ale często okazuje się również niezwykle przydatna w gospodarstwie domowym. Stosują ją profesjonaliści w warsztatach, serwisach oraz firmach remontowych. Jej szerokie zastosowanie uzależnione jest w znacznej mierze od jakości wykonania, bowiem, aby pomiar był dokładny miara zwijana powinna być zbudowana w sposób solidny, z najwyższej jakości materiałów.

Standardowa miara zwijana składa się z taśmy mierniczej z wyznaczoną podziałką, która powinna być wykonana z trwałego materiału odpornego na zużycie. Ponadto, zwykle stalowa, taśma wymaga odpowiedniego wyprofilowania, aby w przekroju uzyskiwała kształt łuku. Zwiększa to wytrzymałość produktu oraz eliminuje ryzyko załamania podczas wysunięcia taśmy z obudowy. Zaczep mierniczy pozwalający na wykonanie precyzyjnych pomiarów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz mierzonego obiektu, powinien być mocno przytwierdzony do taśmy, jednocześnie pozwalając na minimalne przesunięcia. Także obudowa, w której chowana jest taśma wymaga solidnego wykonania z odpornego na wstrząsy i uderzenia materiału, co pozwoli na przetrwanie upadku na beton ze znacznej wysokości.

Oferowane przez nas miary zwijane wykonane zostały w staranny sposób umożliwiający ich użytkowanie przez długi okres czasu, nawet pomimo intensywnej eksploatacji. Miary zwijane posiadają specjalny przycisk do zatrzymywania i blokowania cofającej się taśmy co umożliwia łatwy pomiar i jego odczyt. Dodatkowo specjalna powłoka taśmy przedłuża trwałość przedziałki nawet 10-krotnie.

Zwijane miarki w Neopak


Szukając przydatnych akcesoriów magazynowych nie sposób nie zwrócić uwagi na przydatne i proste w użyciu zwijane miarki. Miary zwijane mają za zadanie umożliwić wykonanie pomiarów długości i innych wymiarów. Przydają się w wielu sytuacjach i w firmach działających w niemal każdej branży.

Mając pod ręką zwijaną miarę można bez trudu coś zmierzyć. Z tego względu warto trzymać ją w skrzynce narzędziowej, w samochodowym schowku, w biurze, firmie i każdym gospodarstwie domowym.Dużym plusem miarek zwijanych jest ich prosta konstrukcja, duża dokładność wykonywanych pomiarów, ale także niska cena zakupu. Wszystko to sprawia, że ten bardzo popularny produkt jest zdecydowanie godny zakupu.
 

Jak działa miara zwijana?


Konstrukcja zwijanej miary składa się z kilku elementów. W obudowie, zwykle wykonanej z plastiku, znajduje się metalowa, płaska tasiemka. Na niej znajdują się oznaczenia długości - zwykle podziałka wykonana jest co milimetr, a podpisane i zaznaczone są także centymetry. Taśma umożliwiająca pomiar nawinięta jest na pewnego rodzaju oś z mechanizmem sprężynującym. Można więc łatwo odwijać miarę w celu zmierzenia czegoś o nawet sporej długości. Po puszczeniu, taśma sama się zwija na rolkę, przez co bez trudu mieści się cała w swojej niewielkiej obudowie.

Aby podczas wykonywania pomiarów miara nie zwijała się, na obudowie znajduje się przycisk - blokada. Po jej uruchomieniu miara pozostaje zablokowana w ustalonej pozycji. W celu zwinięcia miary i schowania całej długości taśmy pomiarowej do wnętrza obudowy wystarczy tylko przesunąć przycisk blokady do pierwotnej pozycji.
 

Jak długa jest miara zwijana?


Jakie są wymiary miary zwijanej? W zależności od wybranego modelu, jego długość może się znacznie różnić. Najmniejsze miarki mają najczęściej dwa metry długości - po całkowitym rozwinięciu taśmy. Im większa długość całkowita miary zwijanej, tym jej obudowa staje się większa. Największe z popularnych miar zwijanych mają długość nawet 10 metrów. To z pewnością wystarczająca długość do zmierzenia wszystkich typowych powierzchni, czy przedmiotów. Warto natomiast wiedzieć, że nawet bardzo długa miara zwijana pozwala na bezproblemowe wykonywanie pomiarów mniejszych odległości. Wystarczy po prostu nie używać jej całej długości - nie rozwijać miary do końca.

Jaką długość miary zwijanej wybrać? Zwykle w zupełności wystarczająca jest długość wynosząca 5 metrów. Pozwoli to na wykonanie pomiarów większości przedmiotów, palet, towarów, a także wnętrz pomieszczeń. Nawet taka miara zwijana pozwoli jednak na zmierzenie czegoś o większej długości. Wystarczy zaznaczyć miejsce, w którym osiągnęli Państwo maksymalną długość miary, a następnie jeszcze raz zmierzyć brakujący odcinek. Wyniki dodajemy i uzyskujemy łączną długość.
 

Używanie miarki zwijanej w formie taśmy


Producenci zwijanych miar dają nam kilka udogodnień które znacznie ułatwiają wykonywanie pomiarów. Pierwszym z nich jest oczywiście sama konstrukcja rozwijanej miarki. Pozwala na wykonanie pomiarów zarówno niewielkich przedmiotów jak i rzeczy o sporych gabarytach. To równie wygodne i precyzyjne.

miary zwijane

Na końcu metalowej taśmy zwykle znajduje się metalowy zaczep pod kątem prostym. Pozwala łatwo zahaczyć końcówkę taśmy zwijanej o koniec przedmiotu, który mierzymy. Dzięki temu można samemu zmierzyć jakąś rzecz w dokładny sposób - bez obawy o to, że koniec miary zwijanej znajduje się w innym miejscu. Dodatkowo wiele modeli zwiniętych taśm posiada także dziurkę. Otwór znajduje się dokładnie w miejscu oznaczonym jako 0,00. Służy do tego, aby nałożyć taśmę na przykład na końcówkę gwoździa, przymocować ją pinezką lub szpilką. Wtedy mierząc coś mamy pewność, że prawidłowo wykonujemy pomiar.
 

Dodatkowo gumowana rączka i przydatny sznureczek


Dla wygody użytkowania większość zwijanych miar posiada dodatkowo gumowaną powierzchnię obudowy. Pozwala na pewny chwyt w każdych warunkach, nawet mokrymi rękami, czy w rękawiczkach. Dzięki pokrytej gumą powierzchni miarka nie przesuwa się też, gdy położymy ją na blacie stołu lub gdy jest w skrzynce narzędziowej.

Drugim udogodnieniem spotykanym w niemal każdym modelu zwijanej miarki jest sznureczek służący za wygodny uchwyt. Zwiększa pewność chwytu miarki, przy pomocy sznureczka można też przymocować do czegoś naszą miarę zwijaną.
 

Rodzaje zwijanych miar


W Neopaku znajdą Państwo wiele odmian miar zwijanych. Różnią się od siebie maksymalną długością taśmy pomiarowej, wykończeniem, kolorem oraz ceną. Najtańsze są miara zwijana o mniejszej długości. Do najdroższych należą natomiast te wykonane w najbardziej estetyczny sposób, z dodatkowym podgumowaniem, a także sporą długością. Nasi Klienci chętnie wybierają między innymi:
Miary zwijane o większej długości są jednocześnie szersze. Pozwala to na ich wygodne użytkowanie i umożliwia wykonywanie precyzyjnych pomiarów.
 
 • Gdzie kupię dobrej jakości miarę zwijaną?
  Miara zwijana to trwałe i uniwersalne narzędzie niezbędne podczas prac remontowych, budowlanych oraz w każdym warsztacie i w gospodarstwie domowym. Pozwala na precyzyjne i łatwe wykonanie pomiarów. Taśmę z metrówki wyciągniemy jednym ruchem i tak samo szybko naciskając guzik, schowamy ją do środka. Miary zwijane mają różną długość taśmy, najczęściej kupowane są te o długości od 2 m do 50 metrów. Jest to dość tanie narzędzie, najtańsze metrówki kosztują około 5 złotych.
  Dobrej jakości miarę zwijaną w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl. 
   
 • Jakiej długości można kupić miarę zwijaną?
  Podstawowe narzędzia miernicze takie jak miary zwijane, są wykorzystywane nie tylko podczas prac budowlanych i remontowych, a także w wielu gospodarstwach domowych, czy pracach stolarskich. Dzięki nim można wykonać dokładne pomiary. Standardowa miara zwijana wykonana jest z trwałego materiału odpornego na zużycia. Natomiast sama obudowa także musi być solidnie wykonana tak, aby przetrwać upadek na beton z większej wysokości. Dodatkowo miary zwijane wyposażone są w specjalny przycisk do blokowania cofającej się taśmy, co umożliwia łatwy pomiar i jego odczyt. Do najczęściej kupowanych metrówek należą te 5-metrowe, ale można też wybrać krótsze 2-metrowe czy znacznie dłuższe 10-metrowe. Warto też pamiętać, że wraz z większą długością zwiększa się także ich szerokość.
   
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie