Pistolet do kleju na gorąco

Klej na gorąco ma wiele zastosowań. Pozwala szybko coś zamocować, naprawić lub skleić. Można go wykorzystać w domu, w pracy i w innych miejscach. Często pomaga przy instalacji różnych dekoracji, ozdób, czy montażu elementów wyposażenia wnętrza. Klej na gorąco może się przydać także podczas pakowania dużych prezentów. Do aplikacji potrzebny jest pistolet do kleju na gorąco. To dość proste urządzenie - zarówno w budowie jak i w obsłudze. Z pewnością każdy poradzi sobie z jego użytkowaniem, a pistolet do kleju na gorąco jest tak tani, że warto wyposażyć się w ten sprzęt.

Działanie pistoletu do kleju na gorąco jest oparte na dwóch mechanizmach. Z jednej strony końcówka porcji kleju na gorąco jest podgrzewana, co umożliwia sklejenie czegoś. Sam zapas kleju jest jednocześnie przesuwany do przodu - wypychany, podobnie jak ma to miejsce na przykład podczas używania silikonu.

Pistolety do kleju na gorąco - jaką mają moc?


W naszej ofercie znajdą Państwo różne urządzenia. Pistolety do kleju na gorąco należy dostosować do średnicy stosowanego kleju. Ważna jest także ich moc - im wyższa moc pistoletu do kleju na gorąco, tym szybciej i skuteczniej można nim coś skleić. W sklepie internetowym Neopak znajdą Państwo: pistolet do kleju na gorąco

Nieco słabsze urządzenie w zupełności wystarczy do sporadycznego użytkowania, na przykład w domu. Jest przy tym tańszy od swojej mocniejszej odmiany. W pistolet do kleju na gorąco o mocy 100 W warto natomiast zaopatrzyć się, jeśli często używają Państwo tego sposobu mocowania, przyklejania, czy naprawiania różnych przedmiotów.
 

Kiedy warto wybrać mocny pistolet do kleju na gorąco?


Pistolet do kleju na gorąco o mocy 70 W wystarczy do rozpuszczenia kleju i nałożenia go w wybranym miejscu. W celu przyspieszenia tego procesu warto natomiast wybrać mocniejszą odmianę - pistolet do kleju na gorąco 100 W.  Nie tylko szybciej podgrzewa klej, pozwala też wcześniej użyć samego narzędzia - urządzenie jest szybko gotowe do użycia.

Maszyna do kleju na gorąco nadaje się do profesjonalnego wykorzystania w zawodowej pracy, jak i podczas hobbystycznego, czy amatorskiego użytku. 
 

Co można skleić przy użyciu kleju na gorąco?


Pistolet do kleju na gorąco przyda się podczas klejenia różnych przedmiotów. Klej na gorąco mocno i trwale przywiera do różnych powierzchni: z papieru, metalu, drewna, czy plastiku. Można nim łączyć ze sobą elementy wykonane z tego samego tworzywa, ale też różne materiały sklejać ze sobą.

Kleju na gorąco można używać również w celach dekoracyjnych - tworząc z niego trójwymiarowe instalacje i ozdoby.

Pistolet do kleju na gorąco


Maszyna do aplikacji kleju na gorąco jest niezbędna do użycia tego rodzaju kleju. Dlaczego warto wybrać właśnie klej na gorąco? Dużą przewagą tego rodzaju kleju jest łatwość aplikacji, możliwość stosowania na niemal każdej powierzchni, a także proste przechowywanie. Zapas kleju ma bowiem formę rurek o określonej średnich - należy ją dobrać do posiadanego pistoletu do kleju na gorąco. Nie brudzą, nie kleją się do siebie nawzajem i do innych rzeczy. Właściwości klejące, a te są naprawdę mocne, zobaczymy dopiero po podgrzaniu jednego z końców kleju na gorąco. Tu przydaje się właśnie maszyna o dużej mocy - zwykle kilkudziesięciu, a czasem nawet ponad stu wat.

Zaletą kleju na gorąco, a także samego pistoletu, jest ich niska cena. Koszt zakupu pistoletu do kleju na gorąco to nawet kilkanaście złotych, a bardziej zaawansowane urządzenia kosztują kilkadziesiąt złotych. Sam zapas kleju na gorąco także jest niedrogi, szczególnie gdy zaopatrzą się w niego Państwo w naszym sklepu Neopak.
 

Jak zbudowany jest pistolet do kleju na gorąco?


Maszyna do kleju na gorąco jest urządzeniem elektrycznym. Przed planowanym użyciem należy więc podłączyć ją do źródła prądu. Z tego względu, a także przez nagrzewającą się do sporej temperatury, pistolet do kleju na gorąco należy przechowywać i trzymać z dala od małych dzieci. Poza przewodem zasilającym, pistolet posiada także miejsce na klej, włącznik, a także przycisk uruchamiający klejenie.

pistolet do kleju na gorąco

Jeżeli chcą Państwo zrobić sobie przerwę podczas używania pistoletu na gorący klej, wystarczy wyłączyć go z prądu lub wcisnąć wyłącznik. 


Jak używać pistoletu do kleju na gorąco?


Początkowo należy przygotować miejsca lub przedmioty, które chcą Państwo skleić. Następnie w specjalnym miejscu trzeba umieścić zapas kleju na gorąco w formie rurek o dopasowanej do maszyny średnicy. Wtedy uruchamiamy pistolet, uprzednio podłączając go do prądu. Potrzebuje chwili czasu na rozgrzanie się i samej głowicy - to tam klej jest rozpuszczany. Należy go wtedy przyłożyć na krótką chwilę do wybranego miejsca. Przy użyciu kleju na gorąco można kleić miejsca punktowo lub nanosić go na dłuższym fragmencie. 

Warto pamiętać, że klej na gorąco potrzebuje chwili, by w pełni zadziałać - musi wystygnąć. Wtedy tworzy mocne połączenie. Dużą zaletą kleju na gorąco jest możliwość wykorzystywania go na niemal każdej powierzchni, nawet na nierównych tworzywach.
 

Zastosowanie kleju na gorąco


Jak można wykorzystać klej na gorąco? Wystarczy wyposażyć się w zapas kleju i dobrać odpowiedni pistolet do kleju na gorąco. Jakie materiały można kleić klejem na gorąco?
 • papier
 • plastik
 • metal
 • szkło
 • tektura
 • ceramika
 • drewno

Co można w takim razie skleić przy pomocy takiego kleju? Pistolet do kleju na gorąco i sam klej są bardzo uniwersalne, można zastosować je więc na naprawdę wiele sposobów, między innymi:
 • skleić krzesło
 • zamocować dywan
 • naprawiać dziecięce zabawki
 • zakleić pękniętą drewnianą lub plastikową ramę obrazu, lustra, plakatu
 • przymocować coś
 • pomoc przy tworzeniu origami
 • mocować haczyki, uchwyty, wieszaki
 • naprawa drewnianej biżuterii
 • aplikacja dekoracji, ozdób
 • montaż dekoracji świątecznych, urodzinowych
 

Pistolet na klej na gorąco - zalety


Jakie są największe atuty klejenia pistoletem do kleju na gorąco? To przede wszystkim połączenie kilku cech: szybkości, prostoty i trwałości połączenia. Taki zestaw właściwości sprawia, że w każdym domu, biurze i miejscu pracy warto mieć pewien zapas kleju na gorąco i odpowiednią maszynę do aplikacji. Największe zalety i właściwości pistoletu do kleju na gorąco:
 • bardzo prosta obsługa
 • trwałość - prosta budowa urządzenia
 • wystarczy podłączyć do prądu i wcisnąć przycisk
 • mocne połączenie klejonego miejsca
 • możliwość używania na powierzchniach z różnych tworzyw
 • moc 70-120 W, która szybko rozgrzewa klej
 • w celu usunięcia kleju wystarczy znów go podgrzać - proces jest więc odwracalny
 • uniwersalne zastosowanie
 • niski koszt zakupu

Jak widać, pistolet do kleju na gorąco ma wiele zalet. Czasem może więc zastąpić taśmę samoprzylepną, a czasami zwykły klej biurowy. Niekiedy wykorzystamy go także jako alternatywę dla trytytek (plastikowych opasek zaciskowych).
 

Ile kosztuje pistolet do kleju na gorąco?


Maszyna do kleju na gorąco ma wiele atutów i z pewnością jest bardzo przydatnym sprzętem. Z pewnością musi być więc dość droga ? Nie - to dość tanie i dostępne urządzenie. Pistolet do kleju na gorąco o mocy 70 W kosztuje w Neopaku jedyne 15 złotych. W połączeniu z tanim zapasem kleju okazuje się, że za kilkanaście złotych można naprawdę sporo przykleić lub zreperować!
 

Gdzie kupić pistolet do kleju na gorąco?


Zapraszamy do sprawdzenia oferty naszego sklepu z opakowaniami i artykułami potrzebnymi do pakowania. W Neopaku posiadamy też szeroki wybór akcesoriów biurowych, magazynowych - w tym także pistolety do kleju na gorąco. Od razu mogą się Państwo wyposażyć w pasujący zapas kleju na gorąco. Cały zestaw pozwoli na naprawdę szeroki wachlarz zastosowań.

pistolet do kleju na gorąco

W razie potrzeby nasi specjaliści chętnie udzielą odpowiedzi na Państwa pytania i pomogą wybrać najbardziej odpowiedni produkt.

W tym artykule opisujemy rodzaje i zastosoanie pistoletów na gorący klej.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie