Plomby, naklejki do opakowań

Z roku na rok możemy zauważyć rosnące zainteresowanie plombami. Pozwalają one zabezpieczyć produkty, urządzenia oraz opakowania przed niepowołanym dostępem. Naruszenie plomb może być podstawą do nieuznania zwrotu produktu, gdy dotyczy to przykładowo bielizny lub produktu związanego z higieną osobistą. W przypadku urządzeń będących na gwarancji plomby pozwalają na zweryfikowanie, czy doszło do nieautoryzowanego dostępu do urządzenia, co może rzecz jasna stanowić naruszenie warunków gwarancji, a w konsekwencji jej utratę.

Wykorzystuje się dwa rodzaje plomb:

  • plomby linkowe metalowe, służące do zabezpieczenia dużych gabarytów oraz przedmiotów wartościowych jak również przedmiotów, w których nieuprawniona ingerencja może pociągać za sobą określone konsekwencje.. Najczęściej spotykamy się z nimi w przypadku zabezpieczenia naczep ciężarówek, wagonów kolejowych, lecz również liczników energii elektrycznej czy też hamulców bezpieczeństwa w środkach transportu
  • plastikowe plomby zaciskowe, służące do zabezpieczania przedmiotów. Mogą one zabezpieczać worki foliowe i materiałowe, jak na przykład torby dowodowe, lecz również znaleźć je możemy na garażach, użytkowanych przez wiele osób

W celu uzyskanie pewności, iż nikt nieautoryzowany nie miał dostępu do danego przedmiotu lub miejsca, stosuje się również plomby numerowane. Są one wzmocnione drutem, dlatego też jakakolwiek ingerencja w nie będzie od razu widoczna, co będzie jednoznaczne ze złamaniem zabezpieczenia.

Do zakładania plomb nie są wymagane żadne specjalistyczne przyrządy, ich stosowanie nie wymaga również żadnej specjalistycznej wiedzy, przy czym ściągnięcie ich wymaga trochę siły. Wynika to z ich konstrukcji, by nie dochodziło do przypadkowego zrywania plomb.

Filtry

Ocena klientów
Cena
oddo
Dostępność
Wyróżnienie
Średnica
Kolor
szukaj
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie