Zszywacze tapicerskie

Zszywacz to narzędzie ręczne, które pozwala mocować różne materiały do siebie za pomocą zszywek o różnej długości.

Dzięki temu łączenie jest dyskretne, a materiały przytwierdzane są do siebie trwale. W marketach budowlanych Mrówka można znaleźć wiele typów zszywaczy w kilku wariantach konstrukcyjnych. Sprzęty będą przydatne na budowie, w domu, a także w warsztatach monterskich. Przy licznych pracach monterskich przydatny będzie zszywacz tapicerski. Ten rodzaj produktu przydaje się nie tylko podczas prac tapicerskich, ale można znaleźć dla niego zastosowanie także w wielu innych sytuacjach. Przyda się podczas prac dekarskich do mocowania folii izolacyjnej czy membran. Będzie użytecznym narzędziem w czasie prac wokół domu i w przydomowym warsztacie majsterkowicza.

Rodzaje konstrukcji zszywaczy ręcznych

Uniwersalne zastosowanie i popularność zszywaczy technicznych sprawia, że dostępne są w kilku konstrukcjach. Najpopularniejszym wariantem jest ręczny zszywacz tapicerski. Za pomocą rączki w pobliżu uchwytu urządzenia napręża i zwalnia sprężynę, która wywołuje uderzenie w pojedynczą zszywkę. Dzięki temu akcesoria łączące montowane są szybko i bardzo precyzyjnie. Większość zszywaczy wyposażona jest w regulację mocy, co pozwala dopasować ją do gęstości łączonych materiałów. Do innych typowo manualnych konstrukcji należy zaliczyć zszywacz młotkowy. Jego konstrukcja umożliwia nakierowanie zszywki w wybrane miejsce i wbicie jej poprzez uderzenie młotkiem w obudowę. To urządzenie sprawdza się przy łączeniu twardych materiałów i wbijaniu najdłuższych zszywek. Inną ręczną konstrukcją jest zszywacz szczypcowy, który przypomina biurowe zszywacze do papieru. Ten wariant sprawdzi się w sytuacji, kiedy łączenie będzie wymagało zagięcia zszywki od spodu.

Nasza oferta obejmuje wysokiej jakości zszywacze tapicerskie, które mają szerokie zastosowanie. Jeśli szukają Państwo rozwiązań nie tylko do pracy w warsztacie tapicerskim, ale również dla mocowania folii czy listew przypodłogowych, nasza propozycja spełni Państwa oczekiwania. Asortyment obejmuje duży wybór zszywaczy na zszywki i na gwoździe. Modele mają ergonomiczne kształty i wygodnie leżą w dłoni. Rękojeści pokryte elastycznymi materiałami oraz dopasowane spusty ułatwiają pracę. Zszywacze są lekkie, ale jednocześnie solidne, co zapewnia im długotrwałą pracę bez awarii.

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Dostępność
Wyróżnienie
szukaj