Zszywki do takera

Zszywacz to narzędzie ręczne, które pozwala mocować różne materiały do siebie za pomocą zszywek o różnej długości.

 

Dzięki temu łączenie jest dyskretne, a materiały przytwierdzane są do siebie trwale. W marketach budowlanych Mrówka można znaleźć wiele typów zszywaczy w kilku wariantach konstrukcyjnych. Sprzęty będą przydatne na budowie, w domu, a także w warsztatach monterskich. Przy licznych pracach monterskich przydatny będzie zszywacz tapicerski. Ten rodzaj produktu przydaje się nie tylko podczas prac tapicerskich, ale można znaleźć dla niego zastosowanie także w wielu innych sytuacjach. Przyda się podczas prac dekarskich do mocowania folii izolacyjnej czy membran. Będzie użytecznym narzędziem w czasie prac wokół domu i w przydomowym warsztacie majsterkowicza.
 

Rodzaje konstrukcji zszywaczy ręcznych


Uniwersalne zastosowanie i popularność zszywaczy technicznych sprawia, że dostępne są w kilku konstrukcjach. Najpopularniejszym wariantem jest ręczny zszywacz tapicerski. Za pomocą rączki w pobliżu uchwytu urządzenia napręża i zwalnia sprężynę, która wywołuje uderzenie w pojedynczą zszywkę. Dzięki temu akcesoria łączące montowane są szybko i bardzo precyzyjnie. Większość zszywaczy wyposażona jest w regulację mocy, co pozwala dopasować ją do gęstości łączonych materiałów. Do innych typowo manualnych konstrukcji należy zaliczyć zszywacz młotkowy. Jego konstrukcja umożliwia nakierowanie zszywki w wybrane miejsce i wbicie jej poprzez uderzenie młotkiem w obudowę. To urządzenie sprawdza się przy łączeniu twardych materiałów i wbijaniu najdłuższych zszywek. Inną ręczną konstrukcją jest zszywacz szczypcowy, który przypomina biurowe zszywacze do papieru. Ten wariant sprawdzi się w sytuacji, kiedy łączenie będzie wymagało zagięcia zszywki od spodu.

Nasza oferta obejmuje wysokiej jakości zszywacze tapicerskie, które mają szerokie zastosowanie. Jeśli szukają Państwo rozwiązań nie tylko do pracy w warsztacie tapicerskim, ale również dla mocowania folii czy listew przypodłogowych, nasza propozycja spełni Państwa oczekiwania. Asortyment obejmuje duży wybór zszywaczy na zszywki i na gwoździe. Modele mają ergonomiczne kształty i wygodnie leżą w dłoni. Rękojeści pokryte elastycznymi materiałami oraz dopasowane spusty ułatwiają pracę. Zszywacze są lekkie, ale jednocześnie solidne, co zapewnia im długotrwałą pracę bez awarii.


Co to jest taker?


Taker ręczny to narzędzie bez którego nie może obyć się żaden profesjonalny ani domowy warsztat tapicerski. Taker, czy inaczej zszywacz tapicerski, to narzędzie, które umożliwia szybkie, skuteczne i proste łączenie różnych materiałów, przykładowo tkaniny z drewnem, a także skóry z drewnem, drewna z papierem, kartonu z drewnem, itd.

Dobry zszywacz tapicerski to solidne narzędzie, które idealnie nadaje się do zszywania różnego rodzaju tapicerek i materiałów, w szczególności materiałów o różnej twardości.


taker, zszywacz, zszywacze, tapicerski, tapicerskie, zszywki, do takera, zszywka, tapicerowanie, tapicerka, obijanie, mebli

Zszywki do takera w ofercie sklepu Neopak


Oczywiste jest, że bez materiałów eksploatacyjnych w postaci zszywek, żaden zszywacz, w tym taker tapicerski, nie zda się na wiele. Obok zszywaczy tapicerskich i młotkowych w ofercie sklepu Neopak dostępne są zszywki do takera o różnych parametrach.

Zszywki pozwalają na łączenie ze sobą różnych materiałów, w tym m.in. przy pracach tapicerskich. W ofercie sklepu Neopak dostępne są zszywki, które nadają się zarówno do użycia w zszywaczach elektrycznych jak i ręcznych, a także do takerów młotkowych. Zszywki do takera oferujemy w opakowaniach po 1000 sztuk a dostępne są warianty długości od 4 do 14 milimetrów.

 

Czym jest tapicerowanie?


Tapicerowanie to czynność polegająca na obijaniu tkaniną, skórą lub innym materiałem, przede wszystkim mebli, ale również siedzeń i wnętrz pojazdów. Rzemiosło polegające na tapicerowaniu to tapicerstwo. Tapicer jest zawodem o charakterze rzemieślniczym o długiej historii. Zajmuje się on nie tylko wykonywaniem nowej tapicerki ale również naprawą obić. Obok stolarza, jest kluczowym uczestnikiem procesu produkcji mebli tapicerowanych. Doświadczony tapicer pomoże również wygłuszyć drzwi, wykona pokrowiec na meble. Praca tapicera wymaga także umiejętności pracy z pasmanterią, pikowania czy używania innego rodzaju ozdób. Umiejętności te zdobywa się w trakcie nauki zawodu oraz w następstwie zdobywania doświadczenia.
 

Ile kosztuje profesjonalne tapicerowanie?


Tapicerowanie to zajęcie pracochłonne, wymaga umiejętności, doświadczenia oraz odpowiednich narzędzi. Dlatego tapicerowanie nie należy do najtańszych. Nie da się jednak jednoznacznie podać uniwersalnej ceny - jest ona bowiem zależna od indywidualnych cech tapicerowanego mebla. Na koszt robocizny będzie wpływała wielkość mebla, stopień jego skomplikowania oraz zakres prac. Na koszt materiałów wpłynie zakres prac, rodzaj zastosowanych materiałów oraz wielkość mebla. Istotne jest również to, czy oprócz prac czysto tapicerskich przeprowadzana będzie renowacje drewnianych elementów. Z tych powodów, podane przez nas poniżej ceny (wraz z materiałem) są czysto orientacyjne, a rzeczywisty koszt tapicerowania należy uzgodnić każdorazowo z tapicerem:
  • tapicerowanie fotela - 600-1200 zł;
  • tapicerowania kanapy trzyosobowej - 900-1500 zł;
  • tapicerowania kanapy dwuosobowej - 800-1500 zł;
  • tapicerowanie kanapy narożnej - 1500-2400 zł.


Jakie są korzyści z samodzielnego tapicerowania mebli?


Najbardziej oczywistą korzyścią z samodzielnej wymiany tapicerki mebla jest nadanie mu nowego i odświeżonego wyglądu. Drugą niewątpliwą korzyścią jest oszczędność pieniędzy. I to oszczędność podwójna. Z jednej strony oszczędzamy na koszcie usługi, z drugiej - nadajemy meblowi nowe życie, dzięki czemu nie musimy kupować nowego. Naprawa mebla jest również bardziej ekologiczna niż zakup nowego. Samodzielna wymiana tapicerki pozwoli także się zrelaksować oraz da nam satysfakcję z osiągniętego rezultatu i dużo radości. Naprawa mebli może stać się więc ciekawym hobby. Także dochodowym.

zszywki, taker, zszywacz, zszywacze, tapicerski, tapicerskie, zszywki, do takera, zszywka, tapicerowanie, tapicerka, obijanie, mebli
 

Co jest potrzebne do tapicerowania mebli?


Rzeczy niezbędne do tapicerowania podzielić można na odpowiednie narzędzia i materiały. Wśród narzędzi na pierwszym miejscu znajduje się oczywiście zszywacz tapicerski. Dodatkowo przydadzą się nożyczki, nóż bezpieczny, śrubokręt, kombinerki, ewentualnie niewielki młotek. Z materiałów potrzebne będą oczywiście zszywki do takera. A ponadto przyda się pianka tapicerska do odświeżenia wnętrza mebla, klej tapicerski oraz przede wszystkim materiał obiciowy, który będziemy wykorzystywali.

Warto też zaopatrzyć się w środki ochrony osobistej, jak chociażby rękawice robocze, które ograniczą ryzyko przypadkowego skaleczenia.
 

Jak zabrać się do samodzielnego tapicerowania?


Pierwsze doświadczenie w świecie tapicerowania warto zacząć od czegoś prostego - przykładowo od siedziska krzesła. Krzesło takie w pierwszej kolejności należy zdemontować i rozłożyć na poszczególne części, o ile to możliwe - w szczególności zdemontować siedzisko. Skrawek materiału należy przyłożyć do zdemontowanego siedziska i wyciąć tyle ile potrzeba z kilkucentymetrowym zapasem. Jeśli wypełnienie jest zużyte należy je wymienić na nową piankę o podobnej grubości jak dotychczas. W kolejnym kroku należy przyłoży materiał starannie go wygładzając. Następnie należy zagiąć przeciwległe boki i przybić je za pomocą zszywacza tapicerskiego. Koniecznie trzeba kontrolować aby materiał nie był ani za mocno ani za słabo napięty. Dopiero po przybiciu boków należy przybić na zakładkę rogi, po odcięciu w razie konieczności nadmiaru materiału. Jeśli proces zakończył się powodzeniem, siedzisko wygląda estetycznie, można złożyć krzesło.
 

Inne zastosowania zszywacza tapicerskiego


Zszywacz tapicerski i zszywki do takera znajdą zastosowanie również przy pracach dekarskich, ale nie tylko. Takery znajdą szerokie zastosowanie w branży budowlanej i remontowej - przykładowo do trwałego zamontowania folii ochronnej na drewnianej ramie. Zszywacze tapicerskie spotkać można w branży poligraficznej i reklamowej, przykładowo do montowania tablic reklamowych. Skorzystać ze zszywaczy tapicerskich można przy wykonywaniu scenografii filmowej, teatralnej lub przy dekoracji wystaw sklepowych. A jeśli pamietają Państwo film „W krzywym zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju” to właśnie przy pomocy takera Clark Griswold przymocowywał do elewacji i dachu swojego domu przewody oświetleniowe z tysiącami lampek.
 
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie