Informujemy, że punkt przy Leonidasa 51 w Warszawie został zamknięty na stałe.  Zapraszamy do nowej lokalizacji przy al. Katowickiej 60 w Wolicy k. Nadarzyna.

Napinacze do taśm: Wydajność i praktyczność w bandowaniu

Napinacze do taśm są kluczowym elementem w procesie bandowania. Dzięki nim łatwo i równomiernie naklejasz taśmę, nie tylko zapewniając solidne zabezpieczenie, ale również przyspieszając proces pakowania. Wykorzystywane w logistyce, produkcji i handlu, napinacze są kompatybilne z różnymi rodzajami taśm, a dzięki  ergonomicznym kształtom są bardzo wygodne w użyciu. W ofercie Neopak znajdują się modele dostosowane do różnorodnych potrzeb. Docenisz wygodę ich użytkowania, szybkość pracy, solidność zabezpieczeń i oszczędność materiałów.

Napinacze — kiedy je stosować


Napinacze  sprawdzą się przy transporcie przesyłek bez względu na gabaryty. Zabezpieczą pojedynczy karton, ale również całą paletę. Najczęściej spotkamy je w magazynach i sortowniach, ale używane są również przez sklepy internetowe, jak i klasyczne czy branżę poligraficzną. Napinacze świetnie sprawdzają, się wszędzie tam, gdzie trzeba pakować i zabezpieczać duże ilości towarów do wysyłki.

Branże najczęściej korzystające z napinaczy do taśm:

  • Sklepy meblowe (zabezpieczanie przedmiotów o dużych gabarytach, delikatnych pakunków)
  • Branża budowlana (spinanie produktów budowlanych i wykończeniowych)
  • Warsztaty samochodowe
  • Przeprowadzkowa
  • E-commerce
  • Firmy produkcyjne

Napinacze-do-tam
Dlaczego warto korzystać z napinaczy?


Napinacze do taśm to urządzenia, które pozwalają na precyzyjne naciągnięcie taśmy klejącej. Ich użycie zapewnia stabilność przesyłek oraz ułatwia manipulację bandowanymi przedmiotami. Napinacze do taśm są niezbędnym elementem wyposażenia w miejscach, gdzie przygotowuje się przesyłki do transportu, zarówno w małych, jak i dużych przedsiębiorstwach.

Zalety napinaczy do taśm

  • Wygoda i szybkość pracy
  • Uniwersalność narzędzi — odpowiednie dla różnych sektorów przemysłu, można je wykorzystać do różnych rodzajów taśm, takich jak taśmy PP czy taśmy PET.
  • Solidność zabezpieczeń
  • Oszczędność materiałów — ich użycie zapewnia optymalne zużycie taśm pakowych 
  • Ergonomia i bezpieczeństwo pracy - zaprojektowane z myślą o wygodnej obsłudze i bezpieczeństwie, co sprawia, że praca z nimi jest mniej męcząca i ryzykowna dla pracowników.
  • Szeroka gama dostępnych modeli — możliwość dobrania odpowiedniego narzędzia do indywidualnych potrzeb.
Czy wiesz, że… Pierwszy napinacz taśm powstał w latach 60. XX wieku i od tego czasu stał się nieodłącznym narzędziem w branży logistycznej, zapewniając skuteczne i bezpieczne pakowanie.


Porównanie napinaczy 

Napinacze ręczne to najprostsza i najtańsza opcja do bandowania. Dostępne są różne mode różniące się między innymi siłą naciągu oraz zastosowaniem. Napinacze ręczne są łatwe w użyciu i nie wymagają zasilania.

Rodzaje napinaczy 

ModelCechyZastosowani
H-21Prostota, niezawodnośćNaciąganie taśm o szerokości 13-16 mm
H-22Regulator siły naciąguNaciąganie taśm o szerokości 13-19 mm
H-25PrzekładniaNaciąganie taśm o szerokości 13-25 mm
H-45Regulacja siły naciągu, przekładniaNaciąganie taśm o szerokości 13-19 mm
P110YSpecjalna bandownicaNaciąganie taśm o szerokości 13-16 mm
 

Jak wybrać odpowiedni napinacz do taśm?


Wybór odpowiedniego napinacza do taśm jest kluczowy dla efektywnego i optymalnego pakowania. Zwróć uwagę podczas wyboru napinacza na te punkty:
  • Rodzaj taśm — najistotniejszy jest wybór taśm, które będą używane. Napinacze różnią się one między sobą szerokością, materiałami i rodzajami zapinek, które mogą być stosowane.
  • Tryb pracy napinacza — występujące w sklepie Neopak napinacze są dostępne w dwóch głównych trybach pracy.
  • Wymagania logistyczne i produkcyjne — wybierając napinacz do taśm, warto również wziąć pod uwagę specyfikę procesów logistycznych oraz produkcyjnych.

Co poza napinaczem i taśmami jest potrzebne do bandowania?


Po wyborze taśm i napinacza pozostaje dopasowanie zapinek. Zapinki druciane przystosowane są do użytku z taśmami polipropylenowymi i poliestrowymi. Dodatkowym, ale nie niezbędnym elementem są narożniki ochronne eliminujące ryzyko uszkodzenia opakowania. Są produkowane z poletylenu PE, dzięki czemu są odporne na niskie temperatury.


Jak czyścić i konserwować napinacze


Aby utrzymać napinacze w dobrym stanie i zapewnić im długą żywotność oraz niezawodność, należy regularnie je czyścić i konserwować. Należy przestrzegać instrukcji producenta oraz stosować się do poniższych wskazówek:
  • Regularnie czyścić napinacz z kurzu i brudu przy użyciu miękkiej szmatki lub pędzla.
  • W razie potrzeby użyć delikatnego środka czyszczącego.
  • Nie używać agresywnych środków czyszczących ani wody pod ciśnieniem, aby uniknąć uszkodzenia wrażliwych elementów napinacza.
  • Regularnie smarować ruchome elementy napinacza, takie jak przekładnie lub łożyska, aby uniknąć tarcia i zużycia.
  • Przechowywać napinacz w suchym i bezpiecznym miejscu, aby uniknąć uszkodzeń mechanicznych i korozji.
Regularna konserwacja i czyszczenie napinaczy pozwala na utrzymanie ich w dobrym stanie technicznym i zapewnia niezawodność w czasie pracy. Należy pamiętać, że brak konserwacji może prowadzić do szybszego zużycia napinaczy oraz uszkodzeń mechanicznych.
 
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie