Napinacze do taśm

Napinacze to ręczne urządzenia wspomagające proces bandowania. Ścisłe oplatanie ładunku za pomocą sztywnej taśmy jest bardzo trudne i może narazić osobę pakującą na skaleczenia lub inne urazy, dlatego użycie napinacza jest w tym przypadku po prostu niezbędne. Bandownice (bo taka jest ich inna nazwa) różnią się rodzajem stosowanej taśmy oraz zapinek.

napinacz do taśm, model ręczny

Charakterystyka napinaczy taśmowych:

Najpopularniejsze modele napinaczy do taśm bandowych to napinacze H-21 i H-22. Przyrządy te służą naciąganiu taśm polipropylenowych (PP) oraz poliestrowych (PET). W zależności od specyfiki pakowanego produktu w bandownicach można umieszczać taśmy o szerokościach od 9 do 19 mm. Napinacze umożliwiają trwałe spinanie taśm klamerkami plastikowymi, blaszanymi lub drucianymi. Naciągnięta przy ich użyciu taśma nie zsunie się z opakowania i będzie ją można zdjąć tylko po przecięciu.

Napinacze są lekkie (zwykle ważą do 1,5 kg) i poręczne. Można ich używać także w warunkach zewnętrznych. Są bardzo łatwe w obsłudze i znacząco zwiększają komfort i wydajność pracy.


Jeśli jesteście zainteresowani zgłębieniem tematu bandownic koniecznie przeczytajcie przygotowany przez nas artykuł - Bandowanie, czyli owijanie i zawijanie 

Filtry

Ocena klientów
Cena
oddo
Dostępność
Wyróżnienie
Szerokość taśmy
Kolor
szukaj

Bandowanie - dlaczego warto? 


Świetnie sprawdzi się przy zabezpieczaniu ciężkich przesyłek transportowanych w kartonach. Zabezpieczenie jest wyjątkowo trwałe i odporne na wilgoć. Ponadto nie jest odporne na wahania temperatur czy oddziaływanie promieni UV. Taśma może stanowić jednocześnie uchwyt ułatwiający przenoszenie przesyłki. A same taśmy można poddać recyklingowi. Proces bandowania również szybki, co przeważa na korzyść tego rozwiązania.


Gdzie można wykorzystać taśmy spinające?


Taśmy spinające sprawdzą się przy transporcie przesyłek bez względu na gabaryty. Zabezpieczą pojedynczy karton, ale również całą paletę przesyłek. Najczęściej spotkamy je w magazynach i sortowniach, ale używane są również w branży poligraficznej, gdzie spinane nią będą pliki gazet. Nie brakuje ich w branży spożywczej, gdzie wykorzystuje się je do przewożenia warzyw, owoców, ale również ryb czy mięs. Mają zastosowanie w sklepach meblowych zabezpieczając przedmioty o dużych gabarytach, czy też pakunki delikatne. Są obecne w branży budowlanej spinając ze sobą produkty budowlane i wykończeniowe. Znajdą się także w warsztatach samochodowych oraz podczas przeprowadzek. 


Jak wybrać napinacz do taśm? 


Najistotniejszy jest wybór taśm, które będą używane. Różnią się między sobą szerokością, materiałami i rodzajami zapinek, które mogą być stosowane. Co za tym idzie napinacze mogą obsługiwać taśmy o różnym zakresie szerokości. Najczęściej wybierane są bandownice obsługujące taśmy o szerokościach 12 - 19mm.  Na przykład oferowana w neopak bandownica - NAPINACZ H-21 DO BANDOWANIA TAŚM PP. W ofercie naszego sklepu są także napinacze o szerszym zakresie szerokości taśm - jak NAPINACZ H-45 mogący obsłużyć taśmy o szerokości do 45mm. 

Występujące w sklepie neopak występują w dwóch trybach pracy - głównie są to urządzenia manualne jak na przykład NAPINACZ H-25, czy NAPINACZ H-22. Są również urządzenia działające w trzech trybach - manualnym, półautomatycznym i automatycznym, jak WIĄZARKA AKUMULATUROWA ITA25 16-19MM
 

Jakie rodzaje taśm obsługują napinacze? Pierwszym rodzajem taśmy są taśmy polipropylenowe PP występujące w wielu wariantach o różnej szerokości i wytrzymałości. Ilość ofert umożliwia dopasowanie taśmy do rodzaju ładunków. Jest budżetowym i wydajnym rozwiązaniem, dzięki któremu można zaoszczędzić sporo czasu. Taśmy PP idealnie sprawdzają się do użytku w ręcznych bandownicach, a także w automatach pakujących.

Taśmy poliestrowe twarde (PET) wyróżniają się dużą wytrzymałością na zerwania. Posiadają wysoką odporność na czynniki atmosferyczne. Odznacza się dobrym dopasowaniem do bindowanych przedmiotów lub przesyłek. Taśmy mają miękka strukturę i gładkie wykończenie, co czyni je bezpieczniejszymi od taśm stalowych. Świetnie sprawdzają się w spinaniu ciężkich przedmiotów budowlanych np. palet, bel papieru czy płyt wiórowych. Nadają się do zabezpieczenia niewywarowych ładunków. Najczęściej korzysta się z nich przy użyciu automatów pakujących. 

Taśmy poliestrowe miękkie (PES) charakteryzują się sporą elastycznością, sprężystością, a jednocześnie są w stanie utrzymać jednakowe napięcie w trakcie transportu. Jest odporny na warunki atmosferyczne, co oznacza, że taśmy zachowują swoje właściwości w wysokich temperaturach, podczas promieniowania UV, czy wilgoci.
 

Co poza napinaczem i taśmami jest potrzebne do bandowania? 


Po wyborze taśm i napinacza pozostaje dopasowanie zapinek. Zapinki blaszane przystosowane są do użytku z taśmami polipropylenowymi. Wykonano je z blachy, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe. Perforacja wewnętrzna umożliwia trwałe połączenie taśmy i zapobiega niekontrolowanemu przesuwaniu się taśmy. Innym rodzajem zapinek są te wykonane z wysokiej jakości stopu stali. W ofercie sklepu dostępne są dwa rodzaje powłok – fosforanowa i cynkowa. Pierwsza powłoka czyni zapinki druciane bardziej wytrzymałymi. Mogą być stosowane z taśmami PP i PET. Ostatnim rodzajem dostępnych w neopak zapinek są zapinki polipropylenowe, które najlepiej sprawdzają się do zabezpieczenia niedużych i raczej lekkich paczek. A ich wytrzymałość jest ograniczona do około 50kg,
 


Dodatkowym, ale nie niezbędnym elementem są narożniki ochronne eliminujące ryzyko uszkodzenia opakowania. Są produkowane z poletylenu PE, dzięki czemu są odporne na niskie temperatury. Łatwo dopasowują się do kształtu opakowania chroniąc je przed otarciami.
 

Jak nazywa się bandownica po angielsku? 


W języku angielskim bandownica nosi nazwę „combination strapping tool” i takie określenie powinno być zrozumiałe dla zagranicznych kontrahentów. Zamiennie można również użyć określenia „binding strap tool”.
 

Zestawy do bandowania


Dobór odpowiedniego sprzętu może być karkołomnym zajęciem - znalezienie odpowiednich napinaczy, taśm i spinek jest czasochłonne. Dlatego przygotowaliśmy gotowe zestawy do bandowania zawierające wszystkie produkty niezbędne do spinania kartonów. Podstawowy zestaw składa się z ręcznego napinacza, taśmy i zapinek. Dodatkowe elementy jak narożniki, czy wózki dostępne są do dodatkowego zakupu. Przygotowane zestawy różnią się od siebie przeznaczeniem urządzeń spinających, rodzajem dodatków oraz rodzajami i szerokościami taśm. 
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie