Etykiety termiczne

Etykiety termiczne to produkty, które pozwalają w bardzo prosty sposób poprawić organizację wszelkich magazynów i tym podobnych dobytków.

Aby zapewnić optymalny odczyt drukowanego tekstu, temperatura otoczenia, w którym przechowywane i używane są etykiety termiczne, nie powinna przekraczać +40°C. W niskich temperaturach może wystąpić znaczne opóźnienie pomiędzy drukiem a zmianą koloru na białej warstwie. Nośnik danych będzie wtedy raczej szary niż czarny; informacje te można jeszcze łatwo odczytać, ale w niektórych przypadkach konieczne może być zwiększenie kontrastu poprzez zastosowanie tonera laserowego zamiast drukarki atramentowej. Niezależnie jednak od tego, czy używasz etykiet termicznych do drukarek termicznych, czy innych nośników druku, zawsze upewnij się, że są one przechowywane w miejscu nienarażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i z dala od źródeł światła.

Dysponujemy etykietami w różnych wymiarach, dopasowanych do różnych drukarek dostępnych na rynku: od najmniejszych mających rozmiar 32 x 25 mm po duże naklejki wielkości 100 x 150 mm. Naklejki sprzedawane są w postaci rolek o zróżnicowanej długości. Znajdujące się w naszej ofercie naklejki termiczne mocowane za pomocą trwałego kleju akrylowego. Zaletą tej opcji jest możliwość usunięcia i zmiany położenia etykiety. Etykiety termiczne mogą być również mocowane za pomocą mocnego dwustronnego kleju permanentnego. W takim przypadku etykieta musi być natychmiast usunięta, gdy jest potrzebna w innym miejscu na palecie lub towarze.

Etykieta termiczna składa się z trzech warstw: warstwa podstawowa to biały papier, na który nakładana jest czarna, woskowana lub lakierowana warstwa ochronna, która chroni dolną powierzchnię wydruku przed uszkodzeniem w wyniku kontaktu z wilgotnym materiałem, brudem itp. Na dolnej warstwie druku, która jest czarna dzięki swojej specjalnej strukturze, drukowane są informacje w kolorze czarnym. Kiedy przepływa przez nią prąd elektryczny, zmienia ona kolor na czerwony lub niebieski, w zależności od tego, czy jest dodatnia, czy ujemna. Ma to kilka zalet w porównaniu z innymi nośnikami dostępnymi obecnie w drukarkach

Etykiety termiczne ze specjalną folią ochronną, która zabezpiecza je przed zarysowaniem, mogą być drukowane dwustronnie. Ich zaletą jest długa żywotność, ponieważ bezpośredni kontakt z tuszem lub klejem odbywa się tylko z jednej strony każdej naklejki termicznej. Są one jednak droższe niż standardowe naklejki termiczne bez ochrony. Aby dodatkowo je zabezpieczyć, zalecamy naklejanie ich na przezroczyste saszetki celofanowe w celu ochrony podczas transportu i przechowywania. Proces ten jest stosowany przez wszystkich wiodących producentów naklejek termicznych!

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Dostępność
Wyróżnienie
szukaj