Etykiety termiczne

Etykiety termiczne to powszechnie stosowane naklejki służące do oznaczania produktów na magazynach czy podczas transportu. Jest to bardzo szybka i tania metoda zadruku.

Etykiety termiczne są przeznaczone do zadruku za pomocą drukarki termicznej. Powierzchnia ich papieru pokryta jest światłoczułą barwą, która pod wpływem temperatury głowicy drukarki zmienia swój kolor z białego na czarny. Do wydruku etykiet termicznych nie jest potrzebny żaden toner, tusz czy taśmy barwiącej.

Jakie właściwości mają etykiety termiczne?

Termiczne etykiety samoprzylepne cechują się wysoką jakością druku. Jest to także eco sposób na wykonywanie nadruków, gdyż nie wymaga żadnych materiałów eksploatacyjnych dla drukarek, takich jak toner czy tusz.

Dokonując nadruku za pomocą drukarek termicznych nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów oprócz kosztu wstępnego zakupu drukarki i etykiet. Jest to bardzo ekonomiczny sposób oznaczania produktów i bardziej ekologiczny niż etykiety termotransferowe.

Etykiety termiczne nie są jednak bardzo odporne na warunki zewnętrzne, dlatego mogą nie sprawdzić się do oznaczania produktów, które są np. stale wystawione na ekspozycję słoneczną. W takim przypadku lepsze zastosowanie znajdą etykiety termotransferowe.

Etykiety termiczne a termotransferowe

Czym różni się etykieta termiczna od termotransferowej? Głównie swoją metodą zadruku. Etykiety termotransferowe zadrukowuje się przy pomocy kalki, która po podgrzaniu przez głowicę drukarki przykleja się do etykiet i pozostawia na nich czytelny i trwały napis.

Różnica pomiędzy termiczną a termotransferową etykietą zależy także od trwałości nadruku. Termotransferowe etykiety znacznie dłużej pozwolą zachować czytelność napisu, gdyż są bardziej odporne na czas i czynniki zewnętrzne.

Etykiety termiczne są także mniej odporne na tłuszcz i wilgoć, dlatego mogą się nie sprawdzić w trudnych wilgotnych warunkach magazynowych, gdyż po czasie ich nadruki będą zanikać.

Jakie zastosowanie mają etykiety samoprzylepne?

Zarówno etykiety termiczne, jak i termotransferowe, swoje główne zastosowanie znajdują w oznaczaniu towarów. Przy pomocy etykiet można szybko i łatwo oznaczyć kodem kreskowym produkty do sprzedaży czy podpisać właściwymi oznaczeniami szafki na magazynie firmowym.

Co ważne każdy rodzaj etykiet można także oznaczyć samodzielnie za pomocą zwykłego flamastra. Co prawda, taki napis nie będzie trwały, lecz jest to szybki sposób, dzięki któremu możesz posegregować rzeczy w domu.

Etykiety termiczne to produkty, które pozwalają w bardzo prosty sposób poprawić organizację wszelkich magazynów i tym podobnych dobytków.

Aby zapewnić optymalny odczyt drukowanego tekstu, temperatura otoczenia, w którym przechowywane i używane są etykiety termiczne, nie powinna przekraczać +40°C. W niskich temperaturach może wystąpić znaczne opóźnienie pomiędzy drukiem a zmianą koloru na białej warstwie. Nośnik danych będzie wtedy raczej szary niż czarny; informacje te można jeszcze łatwo odczytać, ale w niektórych przypadkach konieczne może być zwiększenie kontrastu poprzez zastosowanie tonera laserowego zamiast drukarki atramentowej. Niezależnie jednak od tego, czy używasz etykiet termicznych do drukarek termicznych, czy innych nośników druku, zawsze upewnij się, że są one przechowywane w miejscu nienarażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i z dala od źródeł światła.
Etykieta termiczna składa się z trzech warstw: warstwa podstawowa to biały papier, na który nakładana jest czarna, woskowana lub lakierowana warstwa ochronna, która chroni dolną powierzchnię wydruku przed uszkodzeniem w wyniku kontaktu z wilgotnym materiałem, brudem itp. Na dolnej warstwie druku, która jest czarna dzięki swojej specjalnej strukturze, drukowane są informacje w kolorze czarnym. Kiedy przepływa przez nią prąd elektryczny, zmienia ona kolor na czerwony lub niebieski, w zależności od tego, czy jest dodatnia, czy ujemna. Ma to kilka zalet w porównaniu z innymi nośnikami dostępnymi obecnie w drukarkach

Etykiety termiczne ze specjalną folią ochronną, która zabezpiecza je przed zarysowaniem, mogą być drukowane dwustronnie. Ich zaletą jest długa żywotność, ponieważ bezpośredni kontakt z tuszem lub klejem odbywa się tylko z jednej strony każdej naklejki termicznej. Są one jednak droższe niż standardowe naklejki termiczne bez ochrony. Aby dodatkowo je zabezpieczyć, zalecamy naklejanie ich na przezroczyste saszetki celofanowe w celu ochrony podczas transportu i przechowywania. Proces ten jest stosowany przez wszystkich wiodących producentów naklejek termicznych!

Jakie etykiety znajdziesz w sklepie Neopak?

W naszym sklepie możesz znaleźć etykiety termiczne, etykiety termotransferowe i zwykłe naklejki. Oferujemy etykiety w wielu rodzajach, wielkościach i kształtach. Nasza oferta zawiera zarówno prostokątne etykiety termiczne w klasycznym białym kolorze, jak i kolorowe okrągłe etykiety termiczne. Wszystkie dostępne w naszej ofercie etykiety termotransferowe nadają się do zadruku za pomocą drukarek typu zebra.
Dysponujemy etykietami w różnych wymiarach, dopasowanych do różnych drukarek dostępnych na rynku: od najmniejszych mających rozmiar 32 x 25 mm po duże naklejki wielkości 100 x 150 mm. Naklejki sprzedawane są w postaci rolek o zróżnicowanej długości. Znajdujące się w naszej ofercie naklejki termiczne mocowane za pomocą trwałego kleju akrylowego. Zaletą tej opcji jest możliwość usunięcia i zmiany położenia etykiety. Etykiety termiczne mogą być również mocowane za pomocą mocnego dwustronnego kleju permanentnego. W takim przypadku etykieta musi być natychmiast usunięta, gdy jest potrzebna w innym miejscu na palecie lub towarze.

Darmowa dostawa i wysoka jakość produktów

Wszystkie dostępne etykiety termiczne i termotransferowe do oznaczania towarów, które znajdziesz w naszej ofercie, wysyłamy w ciągu 24-48 godzin. Możesz więc szybko uzupełnić zapasy etykiet bez obaw o długo-tygodniowe oczekiwania na produkt. Co więcej, oferujemy 30-dniowe prawo do zwrotu zakupionych etykiet.

Zapewniamy, że wszystkie produkty dostępne w naszej ofercie są starannie wyselekcjonowane, dlatego z pewnością usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagającego klienta.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dot. sprzedaży w naszym sklepie bądź wyboru produktów, to zachęcamy do skontaktowania się z naszymi konsultantami. Nasze biuro obsługi klienta zatrudnia wyłącznie fachowców, którzy z pewnością dobrze doradzą Ci, które z dostępnych etykiet będą najlepsze dla Twojego biznesu.

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

  Filtrowanie produktów

  Dostępność
  Wyróżnienie
  szukaj