Szkło, Fragile

Etykiety kruche służą do przekazania odbiorcy informacji o tym, kiedy i jak należy obchodzić się z przesyłką. Chronią one zarówno paczkę, jak i jej zawartość. Zdecydowanie zaleca się dołączanie etykiety "fragile" lub innej etykiety do wszystkich przesyłek tłukących się, delikatnych lub łatwo psujących się. Tego typu przesyłki mogą również wymagać specjalnego pakowanie lub przenoszenie.

Etykiety kruche są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach.

Powinny być napisane słowami, które są zrozumiałe dla wszystkich zainteresowanych stron, w tym dla odbiorcy przesyłki.

Jego projekt jest estetyczny i czytelny. Został wydrukowany w żywych, widocznych z daleka kolorach, na wysokiej jakości papierze z zabezpieczeniem lakierem UV. Jest odporny na zarysowania, wilgoć i ekstremalne temperatury, dzięki czemu dobrze trzyma się każdej powierzchni.

Nieoznakowane paczki są traktowane jako podejrzane, co może skutkować dodatkowymi czynnościami ze strony przewoźnika. Często zdarza się, że przedmioty te ulegają uszkodzeniu w wyniku brutalnego obchodzenia się z nimi. Dlatego należy unikać przewożenia szklanych lub delikatnych przedmiotów bez odpowiedniej etykiety na opakowaniu! Ponadto prawidłowe oznakowanie paczek zwiększa bezpieczeństwo podczas kontroli celnej i zapobiega uszkodzeniom przesyłek.

Dla produktów szklanych lub delikatnych odpowiednie są etykiety wykonane z papieru, tkaniny, folii, folii plastikowej lub innych materiałów. Wyroby szklane, takie jak wazony, lustra, ramy obrazów i żyrandole. Porcelana i wyroby porcelanowe. Inne tłukące się przedmioty porcelanowe lub ceramiczne (figurki). Tłukący się sprzęt elektroniczny, taki jak komputery, telewizory i radia.

Wszystkie przedmioty powinny być ponumerowane lub opatrzone etykietami z odpowiednimi informacjami o ich zawartości. Etykiety na przedmioty delikatne są często oznaczone kolorami, przy czym różne kolory oznaczają różne rodzaje ryzyka. Na przykład, często używa się koloru czerwonego dla przedmiotów tłukących się i czarnego dla przedmiotów nietłukących się, ale delikatnych.

Etykiety umieszczane na szklanych przedmiotach muszą być naklejane tylko wokół krawędzi przedmiotu, a nie bezpośrednio na jego powierzchni. Zapobiega to uszkodzeniu etykiet przez urządzenia do ich usuwania używane przez przewoźników.

Paczki, które są zbyt duże, aby bezpiecznie oznaczyć je jako delikatne, będą wymagały dodatkowych środków zapewniających bezpieczeństwo ich zawartości podczas transportu. W przypadku bardzo delikatnych przesyłek wysyłanych pocztą orzeszki ziemne mogą nie zapewnić odpowiedniej ochrony.

Niewłaściwe oznakowanie przesyłek zawierających przedmioty łatwo tłukące się może prowadzić do następujących niepożądanych konsekwencji: uszkodzenie podczas transportu na skutek nieostrożnego obchodzenia się z przesyłką przez przewoźników nieodpowiednie procedury odprawy celnej dodatkowe koszty wynikające z opóźnień w przewozie przesyłki błędy podczas przetwarzania

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Dostępność
Wyróżnienie
szukaj