Naklejki, etykiety Uwaga Szkło, Fragile

Etykiety kruche służą do przekazania odbiorcy informacji o tym, kiedy i jak należy obchodzić się z przesyłką. Chronią one zarówno paczkę, jak i jej zawartość. Zdecydowanie zaleca się dołączanie etykiety "fragile" lub innej etykiety do wszystkich przesyłek tłukących się, delikatnych lub łatwo psujących się. Tego typu przesyłki mogą również wymagać specjalnego pakowanie lub przenoszenie.
 

Etykiety kruche są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach.

 

Powinny być napisane słowami, które są zrozumiałe dla wszystkich zainteresowanych stron, w tym dla odbiorcy przesyłki.

Jego projekt jest estetyczny i czytelny. Został wydrukowany w żywych, widocznych z daleka kolorach, na wysokiej jakości papierze z zabezpieczeniem lakierem UV. Jest odporny na zarysowania, wilgoć i ekstremalne temperatury, dzięki czemu dobrze trzyma się każdej powierzchni.


Nieoznakowane paczki są traktowane jako podejrzane, co może skutkować dodatkowymi czynnościami ze strony przewoźnika. Często zdarza się, że przedmioty te ulegają uszkodzeniu w wyniku brutalnego obchodzenia się z nimi. Dlatego należy unikać przewożenia szklanych lub delikatnych przedmiotów bez odpowiedniej etykiety na opakowaniu! Ponadto prawidłowe oznakowanie paczek zwiększa bezpieczeństwo podczas kontroli celnej i zapobiega uszkodzeniom przesyłek.


Dla produktów szklanych lub delikatnych odpowiednie są etykiety wykonane z papieru, tkaniny, folii, folii plastikowej lub innych materiałów. Wyroby szklane, takie jak wazony, lustra, ramy obrazów i żyrandole. Porcelana i wyroby porcelanowe. Inne tłukące się przedmioty porcelanowe lub ceramiczne (figurki). Tłukący się sprzęt elektroniczny, taki jak komputery, telewizory i radia.


Wszystkie przedmioty powinny być ponumerowane lub opatrzone etykietami z odpowiednimi informacjami o ich zawartości. Etykiety na przedmioty delikatne są często oznaczone kolorami, przy czym różne kolory oznaczają różne rodzaje ryzyka. Na przykład, często używa się koloru czerwonego dla przedmiotów tłukących się i czarnego dla przedmiotów nietłukących się, ale delikatnych.


Etykiety umieszczane na szklanych przedmiotach muszą być naklejane tylko wokół krawędzi przedmiotu, a nie bezpośrednio na jego powierzchni. Zapobiega to uszkodzeniu etykiet przez urządzenia do ich usuwania używane przez przewoźników.


Paczki, które są zbyt duże, aby bezpiecznie oznaczyć je jako delikatne, będą wymagały dodatkowych środków zapewniających bezpieczeństwo ich zawartości podczas transportu. W przypadku bardzo delikatnych przesyłek wysyłanych pocztą orzeszki ziemne mogą nie zapewnić odpowiedniej ochrony.


Niewłaściwe oznakowanie przesyłek zawierających przedmioty łatwo tłukące się może prowadzić do następujących niepożądanych konsekwencji: uszkodzenie podczas transportu na skutek nieostrożnego obchodzenia się z przesyłką przez przewoźników nieodpowiednie procedury odprawy celnej dodatkowe koszty wynikające z opóźnień w przewozie przesyłki błędy podczas przetwarzania

Wysyłka przedmiotów szklanych i delikatnych może być problematyczna. Dlatego kluczowe będzie ich odpowiednie zapakowanie, tak by paczka dotarła w miejsce przeznaczenia bez uszkodzeń. Odpowiednie zabezpieczenie będzie bardzo istotne, ponieważ żadna z firm kurierskich nie zagwarantuje braku uszkodzeń, a tylko dobre opakowanie będzie w stanie zminimalizować, chociaż nie całkiem wyeliminować to ryzyko.   
 

Co należy zrobić przed wysyłką przedmiotów delikatnych? 


Istnieje kilka zasad, które mogą pomóc przy pakowaniu przedmiotów delikatnych tak, by uniknąć uszkodzenia przesyłki. Po pierwsze kruche przedmioty powinny być odpowiednio zabezpieczone tak by produkt dotarł na miejsce w jednym kawałku. 

Przed wyborem opakowania należy zmierzyć i zważyć przedmiot, by odpowiednio dobrać dla niego typ i gabaryty kartonu wysyłkowego. Należy również zadbać o dodatkowe zabezpieczenie na przykład folią bąbelkową lub wypełnienia w postaci wypełniacza styropianowego 
 


Należy również przygotować odpowiednie naklejki określające delikatną zawartość przesyłki, które będą czytelne dla firmy przewozowej. Takie naklejki z mocnym klejem są częścią naszego asortymentu. Można się upewnić, że firma przewozowa ma w swoich usługach dostarczenie przedmiotów delikatnych i czy oferuje dodatkowe ich ubezpieczenie.


Jak zapakować szkło i inne przedmioty delikatne do wysyłki?


Przede wszystkim, jak pisaliśmy wyżej istotny jest dobór opakowania, w którym przedmioty zostaną wysłane. Powinno ono być dobrane do wagi przedmiotów i ich wielkości. Dobrze, gdyby karton był na tyle duży, by pomieścił kilka znajdujących się w nim przedmiotów i wypełniacz zapobiegający ich przemieszczanie się. Ostatnim elementem układanki powinno być odpowiednie oznaczenie kartonu. 
 

Opakowanie


Przedmioty kruche najlepiej opakować w karton. Należy zadbać, by karton nie był w żaden sposób uszkodzony. Nie najlepiej sprawdzi się karton zalany, rozdarty, czy zgnieciony, ponieważ nie zagwarantuje nam odpowiedniej ochrony. Karton powinien być odpowiednio dobrany pod wagę przedmiotu, by wytrzymał jego ciężar podczas przenoszenia. Istotna powinna być także konstrukcja kartonu, który powinien mieć kilka sztywnych warstw. Dzięki temu będzie bardziej odporny na uszkodzenia. 

Dodatkową amortyzację można zapewnić umieszczając pudełko ze szkłem w większy karton wyłożony styropianem. Kartony tekturowe (link: https://neopak.pl/kartony/zastosowania/pudelka-kartonowe/kartony-tekturowe), które sprawdzą się przy pakowaniu szkła i delikatnych wyrobów szklanych znajdziecie w ofercie neopak. 
 

Wypełnienie


Wypełnienie będzie niezbędne do zamortyzowania wstrząsów. Oddzieli przedmioty zabezpieczając je przed przemieszczaniem się. W tym celu można użyć styropianu, gąbki, wypełniaczy styropianowych, skrawków papieru, czy wypełniacza papierowego.

Każdy przedmiot, który chcemy przesłać należy zapakować oddzielnie. Najlepiej owinąć je w folie bąbelkową i zabezpieczyć pakunek taśmą samoprzylepną. Szklane przedmioty, jak miski czy szklanki dobrze jest wypełnić granulatem piankowym, czy papierem, by dodatkowo zabezpieczyć przedmiot przed pęknięciem. 

Najlepiej też przesyłać delikatne przedmioty umieszczając je w pudełku obok siebie, nie jedno na drugim. Przedmioty powinny być rozmieszczone, jak najdalej od siebie i ścian opakowania. Dobrze jest włożyć między nie dodatkowy wypełniacz styropianowy czy papierowy, a także wypełnić nim wolne miejsca, by zamortyzować przemieszczanie się przedmiotów podczas wysyłki. Dodatkową amortyzację można zapewnić umieszczając pudełko ze szkłem w większy karton wyłożony styropianem.
 

Oznaczenie


Po zaklejeniu pudła powinno się nakleić na nim etykietę „UWAGA SZKŁO”. Etykieta nie zobowiązuje jednak kariera do ostrożniejszego traktowania przesyłek standardowych, więc powinniśmy to mieć na względzie pakując paczki. Dopiero wykupienie dodatkowej usługi, czy ubezpieczenia może dać nam większe poczucie bezpieczeństwa.

Istotne jest także ostrożne zapakowanie przedmiotów ze względu na fakt, że przesyłki trafiają czasem do automatycznych sortowni, a maszyny nie zawsze są w stanie odczytać typu przesyłki z etykiety i traktują je tak samo, jak wszystkie inne standardowe pakunki.
 

Zabezpieczenie


Poprawnie zapakowaną przesyłkę należy dodatkowo zabezpieczyć mocną taśmą na przykład taśmą samoprzylepną, którą można kupić w naszym sklepie. Dzięki niej paczka nie otworzy się podczas transportu. 

Jeśli przesyłamy cenne przedmioty warto pomyśleć o ubezpieczeniu przesyłki na wypadek jej uszkodzenia podczas transportu. Można o tym fakcie uprzedzić odbiorcę przesyłki, by sprawdził zawartość przesyłki w obecności kuriera, a w razie uszkodzenia przedmiotów sporządził protokół uszkodzenia.
 

Jakie naklejki dostępne są w sklepie neopak? 


Naklejki, które można zakupić na neopak pakowane są po 100 sztuk każda. Występują w kilku wariantach. Większość naklejek są dostępne w rozmiarze 100x50 milimetrów i dostępne są w dwóch wariantach - pionowym i poziomym. Naklejki poziome można kupić z angielskim napisem „fragile” -  NAKLEJKA FRAGILE 100X50MM 100SZT, polskim odpowiednikiem „Uwaga szkło” - NAKLEJKA UWAGA SZKŁO / 2 KIELISZKI 100X50MM 100SZT lub komunikatem „Nie upuść, szkło - przenoś ostrożnie - NAKLEJKA NIE UPUŚCIĆ / SZKŁO 100X50MM 100SZT

Pionowe naklejki przedstawiają pęknięty kieliszek z informacją o delikatnej zawartości - NAKLEJKA UWAGA SZKŁO / KIELISZEK 100X50MM 100SZT oraz NAKLEJKA ZAWARTOŚĆ KRUCHA 100X50MM 100SZT.

Poza naklejkami można również zaopatrzeć się w podajniki do etykiet, które ułatwią pracę na magazynie, szczególnie, gdy takich przesyłek jest do spakowania kilkaset nie kilka dziennie. 
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie