Przylgi kurierskie

Czym są przylgi kurierskie? To rodzaj kopert, które posiadają specjalne zastosowanie. Służą do umieszczania w nich faktur, listów przewozowych, danych adresata i innych dokumentów. Budowa przylgi kurierskiej jest bardzo prosta - składa się z foliowej torebki oraz warstwy mocnego kleju. Pozwala to na obniżenie ceny zakupu koperty kurierskiej, a tym samym nie wpływa zbyt mocno na koszt wysyłki paczki.

Zobacz rónież : Do czego służą i jak używać przylgi kurierskie?

Stosowanie takiej koperty kurierskiej pozwala natomiast znacznie przyspieszyć proces pakowania. To kolejna oszczędność, szczególnie gdy dana firma każdego dnia wysyła wiele paczek. Ma to miejsce między innymi w przypadku sklepów internetowych i sprzedaży wysyłkowej.
 

Dlaczego warto użyć koperty kurierskiej?


Koperty kurierskie są jednym z najlepszych sposobów na zapakowanie dokumentów dołączonych do paczki. Z jednej strony pozwala na skuteczne przekazanie odbiorcy przesyłki ważnych dokumentów, faktury, paragonu, czy gwarancji. Ze względu na przezroczystą folię wykorzystaną do budowy foliowej koperty, można w niej umieścić adres odbiorcy paczki lub etykietę nadawczą przesyłki. To bardzo wygodne, przylga kurierska pozwala zrezygnować z konieczności przyklejania listu przewozowego taśmą klejącą lub klejem.

przylga kurierska

Do koperty kurierskiej można włożyć:
 • etykietę nadawczą
 • dane adresata
 • list przewozowy
 • fakturę lub paragon
 • dokumenty dla kuriera lub dla odbiorcy paczki


 

Z czego wykonana jest przylga kurierska?


Zwykle konstrukcja przylgi kurierskiej jest bardzo prosta. Składa się na nią przezroczysta koperta - koszulka foliowa. Do zamknięcia jej i przymocowania całości na paczce służy warstwa z klejem. Jest zabezpieczona folią, aby klej nie tracił swoich właściwości podczas przechowywania kopert kurierskich.

Niektóre odmiany przylgi kurierskiej są wykonane z papieru. Warto ich użyć, gdy nie chcemy pokazywać zawartości koperty postronnym osobom.
 

Przyspieszenie i usprawnienie pracy na magazynie


Umieszczenie pewnych informacji, numerów towaru lub kodu kreskowego jest świetnym sposobem na usprawnienie pracy magazynu. Dzięki temu wszyscy pracownicy z różnych działów mogą bez problemu rozpoznać zawartość opakowania. To szczególnie ważne w dużych centrach logistycznych i w największych magazynach. Sprawne poruszanie się wśród wielu paczek jest zasługą właśnie danych umieszczonych w kopercie kurierskiej. Można je łatwo odczytać, do czego często służą czytniki elektroniczne. W ich przypadku dane najczęściej są zapisywane w formie kodu kreskowego lub kodu QR.

Dla zwiększenia praktyczności przylgi kurierskie są dostępne w wielu rozmiarach.
 

Przylgi kurierskie, koperty dla kurierów


Do czego służą koperty kurierskie? Są czasami nazywane przylgami kurierskimi, co wiele wyjaśnia jeśli chodzi o ich zastosowanie. To niewielkie, płaskie opakowania przypominające torebki lub koperty, które należy przykleić do zewnętrznej strony opakowania. Można w nich umieścić różnego rodzaju dokumenty, listy przewozowe, czy potwierdzającą zakup towaru faktur. Umieszczenie dokumentów na zewnątrz paczki sprawia, że nie pogubią się i mogą być dostępne dla kuriera bez otwierania paczki, czego lepiej unikać.

Przeczytaj także: Przylgi kurierskie czym są, kiedy i jak je stosować?

To także bardzo wygodne rozwiązanie. Koperty kurierskie pozwalają umieścić wewnątrz list przewozowy lub etykietę nadawczą paczki. Nie trzeba więc ich przyklejać, co jest czasochłonne i może wyglądać nieestetycznie. Przylgi kurierskie posiadają paski samoprzylepne, przez co ich zamocowanie na paczce nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi, czy taśmy klejącej
 

Ile kosztują przylgi kurierskie?


Koszt zakupu przeciętnej koperty kurierskiej nie powinien znacznie wpływać na koszt przygotowania towaru do wysyłki. Są wykonane z taniej i wytrzymałej folii LDPE i posiadają mocny klej w odpowiedniej ilości. W Neopaku znajdą je Państwo w paczkach na przykład po 1000 sztuk. Taki pakiet pozwala na mocne obniżenie kosztu zakupu pojedynczej koperty kurierskiej, tym samym na optymalizację ekonomii prowadzenia sprzedaży z wysyłką.

Koszt zakupu 1000 sztuk kopert kurierskich w przeciętnym rozmiarze C6 to około 100 złotych. Oznacza to, że jedna przylga kurierska kosztuje niecałe 10 groszy. Ciężko byłoby znaleźć lepszą alternatywę dla tego rozwiązania.
 

Rodzaje i rozmiary kopert kurierskich


Przylgi kurierskie służą zwykle do pakowania listów przewozowych i różnych dokumentów. Najczęściej są one drukowane na standardowych kartkach papieru A4, które następnie są składane. Z tego względu popularne formaty kopert kurierskich mają odpowiedni rozmiar, zapewniający wygodę pakowania listów przewozowych, etykiet nadawczych, czy faktur. 

Popularne rodzaje kopert kurierskich:
Najpopularniejszymi formatami są C6, DL i C5. Odpowiadają złożonym kartkom w formacie A4, który jest najbardziej popularny. Dla przykładu: format DL oznacza format A4 złożony na trzy równe części. Często urzędy i różne firmy stosują ten format do wysyłania rachunków, czy innych dokumentów.
 

Jak szybko przygotować bezpieczną paczkę? Kilka prostych kroków


Wiele osób pyta nas, co zrobić aby maksymalnie usprawnić proces przygotowywania paczek. Wykorzystanie przylgi kurierskiej jest jednym ze sposobów na ułatwienie sobie tego zadania i przyspieszenie go. Warto natomiast zacząć od znalezienia odpowiedniego opakowania dla wysyłanego towaru. Jest ich kilka, każde ma swoje zalety:
 • papierowe koperty: idealne na niewielkie rzeczy, np. dokumenty
 • koperty bąbelkowe: dodatkowa ochrona dla przedmiotów o małych gabarytach lub płaskich
 • kartonowe pudełka: najlepsza ochrona przed zniszczeniem, występują też w większych rozmiarach
 • koperty bąbelkowe metalizowane: do właściwości ochronnych bąbelkowych kopert dodają sztywność i nietuzinkowy wygląd
 • folia stretch, folia bąbelkowa: można nimi owinąć dowolny przedmiot - ułatwiają pakowanie przedmiotów o nieregularnym kształcie
 • kartonowe tuby: idealne do pakowania wielkoformatowych wydruków lub plakatów zwiniętych w rulon
 • i inne
Aby przedmiot był odpowiednio zabezpieczony na czas wysyłki, przed umieszczeniem w opakowaniu można go dodatkowo owinąć np. folią bąbelkową. Zapewnia ochronę przed wilgocią i amortyzuje wstrząsy. Ma też walory termoizolacyjne. Całość warto okleić przy użyciu mocnej taśmy pakowej. Warto wykorzystać taśmę pakową z klejem kauczukowym, która gwarantuje długotrwałą wytrzymałość w każdych warunkach.

przylga kurierska

Mając już przygotowane opakowanie wystarczy przykleić kopertę kurierską, w której znajdują się niezbędne dokumenty i etykieta nadawcza. Taki pakunek nadaje się do umieszczenia w paczkomacie, przekazania kurierowi lub przeniesienia na pocztę w celu wysyłki.
 

Największe zalety przylgi kurierskiej


Dlaczego warto stosować przylgi kurierskie? Przede wszystkim w dużym stopniu usprawniają cały proces pakowania dowolnych towarów. Poprawiają też walory estetyczne opakowania - zamiast oklejać etykietę nadawczą folią, wystarczy użyć samoprzylepnej koperty kurierskiej. Dużym plusem jest też ochrona dokumentów przed czynnikami zewnętrznymi. Pozwala na to foliowa konstrukcja i szczelne zamknięcie.

Największe atuty kopert kurierskich:
 • znaczne przyspieszenie procesu pakowania
 • tanie w zakupie, dostępne w dużych pakietach po 500 lub 1000 sztuk
 • estetyczny wygląd paczki
 • nie potrzeba dodatkowych artykułów i narzędzi do zamocowania etykiety
 • pasują do standardowych wymiarów etykiet, faktur, dokumentów przewozowych
 • bardzo proste w użyciu
 • warstwa kleju przylega do każdej powierzchni - papieru, folii, kartonu
 • niska masa i płaski kształt - nie zwiększają kosztu wysyłki
przylgi kurierskie
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie