Kartony, pudełka do pakowania

 

Jednym z najpopularniejszych opakowań są pudełka i kartony. Jako materiały do pakowania łączą wiele przydatnych cech. Są jednocześnie tanie w zakupie, proste w obsłudze i dają zawartości odpowiednie zabezpieczenie. Są przy tym bardzo uniwersalne i dostępne w wielu różnych rozmiarach. Kartonowe pudła są jednocześnie lekkie i wytrzymałe, co osiągnięto dzięki przemyślanej konstrukcji. Pudła są produkowane z kilku warstwowej tektury, której struktura wewnętrzna odpowiada za pochłanianie sił mechanicznych.


Wśród najbardziej popularnych rodzajów kartonu znajdziemy:Pudełko wykrojnikowe ma nieco bardziej zaawansowaną konstrukcję. Po złożeniu dobrze się trzyma, a sklejenie go jest potrzebne tylko w celu zabezpieczenia na czas wysyłki lub transportu. W przypadku kartonów klejonych taśmy trzeba użyć także do złożenia pudła. Ten rodzaj jest nieco tańszy i prostszy. W zależności od planowanego zastosowania można więc wybrać najlepszą opcję.
 

Kartonowe pudełka - popularne, choć czasem zadziwiające!


Większość z nas prawie na co dzień ma styczność z pudełkami z kartonu. To właśnie w ten sposób są pakowane zakupy ze sklepów internetowych, a także wiele fabrycznie nowych produktów. Kartony są także używane w hurtowniach i sklepach - żywność pakowana do nich jest bezpieczna, a nawet można ją wystawić na sklepową półkę w kartonie.

Poza tradycyjnymi kartonami wykrojnik owymi lub klejonymi, w ofercie Neopak znajdą Państwo także znacznie bardziej zaawansowane rozwiązania.  Podłużne kartony pozwalają na bezpieczny transport wydłużonych produktów, a także wydruków wielkoformatowych zwiniętych w rulon. Do najsprytniejszych pudełek z kartonu należą jednak pudła typu automat. Automatyczne kartony posiadają wbudowany pasek klejący, Dzięki niemu nie trzeba stosować żadnych dodatkowych produktów (jak taśma pakowa), by bezpiecznie zakleić karton. Wystarczy umieścić w nim zawartość, zdjąć foliowe zabezpieczenie z paska klejącego i docisnąć ją. Takie pudełko jest gotowe do wysyłki, przy tym wygląda bardzo estetycznie.
 

Dlaczego warto pakować towar do kartonowych pudeł?


Podczas wysyłki bardzo ważne jest dobre zabezpieczenie zawartości paczki. Sposobem na to jest wybranie kartonowego pudełka jako opakowania dla wysyłanego przedmiotu. Karton zabezpiecza przed skutkami uszkodzeń, zadrapaniem i niweluje skutki upadków. Warto jednak umieścić wewnątrz wypełniacz do paczek lub dodatkową warstwę folii bąbelkowej. Odpowiadają za amortyzację wstrząsów i izolację termiczną.

Bezpieczna paczka to zadowolony klient


Warto postarać się, aby wysyłany przedmiot był transportowany w odpowiednich warunkach. Oznacza to zapewnienie mu jak najlepszych warunków ochronnych. Dobrym wyborem są tu różne pudełka wykonane z kartonu. W naszej ofercie znajdą Państwo duży wybór kartonów i pudełek. Mają różne gabaryty, a niektóre z nich posiadają dodatkowe paski z klejem - pozwala to na szybkie i sprawne zamykanie wielu paczek.

Dużym atutem kartonowych pudeł jest możliwość nanoszenia na nich nadruków i pisania po nich. Tak przygotowane pudełko może stać się świetną powierzchnią reklamową dla każdego sprzedawcy lub producenta. Możliwość pisania po kartonach sprawia natomiast, że lepiej zorganizujemy przestrzeń na magazynie lub w hurtowni. Podpisane kartony łatwo rozpoznać i sprawdzić, jaka jest ich zawartość nawet bez otwierania ich.
 

Jak zabezpieczyć przesyłkę w kartonowym pudle?


Dlaczego warto wybrać kartonowe pudełko jako opakowanie wysyłkowe? Wystarczy spojrzeć na długą listę zalet pudeł z kartonu. Są wytrzymałe, niedrogie i można je zadrukować. Samo opakowanie czasem okazuje się być jednak niewystarczające. Wtedy warto pomyśleć nad dodatkowym zabezpieczeniem zawartości paczki.

Świetnym wyborem jest owinięcie wysyłanych produktów folią bąbelkową lub papierem pakowym. Ochronią przedmiot przed skutkami upadku, a także sprawią, że nie będzi obijał się o wewnętrzne ścianki pudełka.  Można również użyć wypełniacza do pudełek. Swoim biologicznym pochodzeniem świetnie współgra z pudełkiem wykonanym z kartonu.

Planując ochronić paczkę przed wilgocią, można ją dodatkowo zabezpieczyć folią stretch. Szczelne owinięcie chroni przed zniszczeniami pudełka i zawartości wskutek działania czynników atmosferycznych.
 

Rodzaje kartonowych pudełek


Wybierając pudełka spośród wielu materiałów do pakowania warto przemyśleć swój zakup. Dobierając karton o odpowiedniej wielkości nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale także dobrze zabezpieczymy zawartość. Warto by pudełko było jedynie nieznacznie większe od samej zawartości.

Rodzaje kartonowych pudełek:Mamy w ofercie również coś takiego jak kartony fefco. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym katalogu fefco.

Wszystkie wspomniane tu produkty znajdą Państwo na stronach naszego sklepu internetowego Neopak. Posiadamy dużą ofertę produktów niezbędnych podczas pakowania różnych towarów na czas transportu, przechowywania, czy wysyłki. Wysokiej jakości pudełka z kartonu to gwarancja bezpiecznej wysyłki.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie