Wypełniacze pakowe

Jaka jest rola wypełniaczy do paczek? Te produkty zostały stworzone do wypełniania wolnych przestrzeni w paczkach. Dzięki temu zawartość nie przesuwa się w niekontrolowany sposób. Jest też dodatkowo chroniona przed uszkodzeniami - wypełniacze często zapewniają dodatkową amortyzację wstrząsów. Stosując wypełniacz do paczek możemy więc w dużym stopniu podnieść bezpieczeństwo przesyłki. Najczęściej są umieszczane w kartonowych pudełkach, dlatego często nazywamy je wypełniaczami do kartonów.
 

Z czego wykonany jest wypełniacz do paczek?


Wypełniacze pakowe najczęściej są papierowe. Tworzą je poskręcane, niewielkie elementy. Dzięki temu nawet niewielka ilość wypełniacza pakowego zapewnia niezłe właściwości ochronne. Niektóre odmiany wypełniacza do paczek są wykonane z odpadków drzewnych. Oba rodzaje są jednymi z najbardziej ekologicznych odmian wypełnienia do paczek. To samo z pewnością możemy powiedzieć o papierze pakowym, tzw. szarym papierze. Wystarczy oderwać odpowiedni fragment, pozginać w formę kulek, a osiągniemy pożądany efekt. W zastępstwie można użyć starych gazet lub innych niepotrzebnych papierów.

W ofercie Neopaku znajdą Państwo także foliowe wypełniacze do paczek. Są nimi między innymi poduszki powietrzne. To szczelnie zamknięte woreczki wypełnione powietrzem. Są tanie, lekkie i mają właściwości podobne do folii bąbelkowej.

Papierowe lub drewniane wypełniacze do paczek są w pełni ekologiczne. Świetnie uzupełnią paczkę stworzoną na bazie kartonowego pudła.
 

Kolorowe wypełniacze do paczek


Poza właściwościami ochronnymi, wypełniacze pakowe mogą mieć również funkcję ozdobną. W tym celu najlepiej jest użyć kolorowych wypełniaczy do paczek. Ze względu na spory wybór dostępnych w Neopaku kolorów, z pewnością każdy znajdzie najbardziej odpowiedni kolor. Może być dopasowany do barw danej firmy, do zawartości paczki lub indywidualnych upodobań.

wypełniacze pakowe

Nawet zwykły papierowy lub drzewny wypełniacz do paczek jest jednak dość estetyczny. Ekologiczny, naturalny kolor surowego wypełniacza również jest interesujący. Wiele osób preferuje właśnie takie wypełnienie do paczek zamiast folii lub papieru pakowego. Po otworzeniu przesyłki klienci z pewnością docenią nietuzinkowy i ładny wygląd wnętrza paczki.

Stosując kolorowe wypełniacze do paczek można połączyć doskonałe zabezpieczenie przesyłki z poprawą jej aspektu wizualnego. Co więcej, wszystkie wypełniacze do paczek są dość lekkie. Nie zwiększają znacznie masy paczki, przez co koszty wysyłki nie rosną. To także spory plus wypełnienia do paczek.

Filtry

Ocena klientów
Dostępność
Wyróżnienie
Długość
Szerokość
Kolor
Gramatura
Rodzaj wypełniacza
Rodzaj papieru
Ilość
Paczkomaty
szukaj

Wypełniacze pakowe - idealne wypełnienie do każdej paczki


Wielu naszych klientów zastanawia się nad tym, jak odpowiednio zabezpieczyć zawartość przesyłki na czas transportu. Jak się okazuje, często najlepszym wyborem są wypełnienia pakowe. Łączą kilka cech, których od nich oczekujemy:
 • dobra ochrona zawartości paczki
 • niewielki koszt zakupu
 • proste w użyciu
 • estetyczny wygląd
 • niska masa

Dzięki połączeniu tych zalet wypełniacze do paczek są coraz chętniej wybierane przez wiele firm, między innymi działających w branży e-commerce. Wśród wielu rodzajów wypełnienia do paczek możemy znaleźć zarówno bardzo estetyczne i delikatne, jak bibuła do pakowania, jak i zdecydowanie bardziej solidne materiały do pakowania - papier pakowy lub papier gazetowy.
 

Bibułka dekoracyjna


Kiedy warto wykorzystać dekoracyjną bibułę podczas przygotowywania paczek? Ten produkt jest dość delikatnym wypełnieniem do paczek. Choć ma pewne właściwości ochronne, raczej trzeba go rozpatrywać jako ozdoba wnętrza paczki. Bibułki dostępne są w arkuszach wielkości 38 x 50 centymetrów. W jednym pakiecie znajduje się natomiast 100 arkuszy. Taka wielkość sprawdza się idealnie do pakowania niewielkich przedmiotów.

Arkusze bibuły dekoracyjnej są dostępne w wielu kolorach:
Można więc stworzyć niecodzienną paczkę z wykorzystaniem tego niedrogiego produktu. Mało kto wie o tym, że jeszcze stosunkowo niedawno, bo nieco ponad 100 lat temu, bibuła była używana jako najczęstsze opakowanie dla prezentów. Dopiero później producenci artykułów papierniczych wprowadzili do użytku papier pakowy, a następnie inne rodzaje opakowań ozdobnych - torebki na prezenty, czy pudełka ozdobne.

Można więc przygotować niecodzienny prezent w stylu dawnych lat, gdy zawiniemy jakiś drobiazg w bibułę dekoracyjną i związujemy wstążką.
 

Papier pakowy - najtańszy wypełniacz do paczek?


Jednym z najtańszych sposobów na skuteczne zabezpieczenie przesyłki jest wykorzystanie papieru pakowego. Arkusze papieru kraftowego, czy papieru gazetowego sprawdzają się zarówno jako opakowania i jako wypełniacze pakowe. Wystarczy niewielkie odcinki papieru pakowego zgnieść w dłoniach (np. tworząc formę kulek), a następnie umieścić je w paczce. Taka dodatkowa ochrona zapewnia amortyzację ewentualnych wstrząsów, czy uderzeń. Zawartość paczki będzie bezpieczna nawet w razie ewentualnych upadków pakunku, czy podczas długiego transportu.

Papier pakowy jest przy tym bardzo tani. Dostępny w formie rolek lub dużych arkuszy jest również bardzo prosty w aplikacji. Ciężko mówić jednak o jego zaletach natury estetycznej. Jest jednak ekologicznym wypełniaczem do paczek, co z pewnością doceni wielu odbiorców przesyłek.
 

Dekoracyjna wełna drzewna


Bardzo ciekawą odmianą wypełniacza pakowego jest dekoracyjna wełna drzewna. Nazywana też wioliną jest wytwarzana z podłużnych włókien pozyskiwanych w trakcie obróbki drewna. Jest jak najbardziej ekologicznych produktem. Tym, co rzuca się w oczy najbardziej jest bardzo estetyczny, niecodzienny wygląd. 

wypełniacz pakowy

Wiolina dekoracyjna nadaje się do pakowania produktów spożywczych. Jest produktem w 100% ekologicznym i poddaje się biodegradacji.Szerokość wiórek to najczęściej 1-4 milimetry, ich długość sięga 480 milimetrów. Kolorowa wełna drzewna sprawdzi się bardzo dobrze także podczas przygotowywania prezentów. Bez problemu znajdą Państwo w naszej ofercie najbardziej odpowiedni do tego wariant:

 

Papierowe wypełnienie do paczek 1 kg


Kiedy warto wyposażyć się w tak duży zapas wypełniacza pakowego? Kolorowe wypełnienie do paczek z papieru w paczce 1 kg jest sposobem na dodatkowe zabezpieczenie naprawdę sporej liczby paczek. Ten produkt jest w 100% biodegradowalny, przyjazny dla środowiska, a przy tym niezwykle dobrze wygląda. Sprawdzi się do pakowania zamówień z dostawą drogą pocztową, a także do tworzenia efektownych prezentów. Po otworzeniu paczki, w której znajduje się taki estetyczny papierowy wypełniacz do paczek na twarzy odbiorcy od razu pojawia się uśmiech.

Stosowanie kolorowego wypełnienia pakowego z papieru jest więc niedrogim i prostym sposobem na poprawę wyglądu paczki. Dodatkowo nie rezygnujemy przy tym z właściwości ochronnych. Podobnie do innych rodzajów wypełnienia, dobrze amortyzuje wstrząsy i uderzenia. Poprawia też izolację termiczną, co w przypadku niektórych przedmiotów (na przykład elektroniki) także może być dość przydatne.

Do zalet papierowego wypełniacza pakowego należy dodać prostotę użytku. Wystarczy do paczki, zwykle kartonowego pudełka lub pudełka ozdobnego, wsypać pewną ilość wypełnienia. Uzupełnia puste przestrzenie, co pozytywnie przekłada się na bezpieczeństwo paczki. Papierowe wypełniacze PAK są dostępne w Neopaku w wielu kolorach, można także połączyć kilka z nich w celu stworzenia jeszcze lepszego i bardziej unikatowego efektu.
 • Czy kolorowe wypełniacze do paczek sprawdzą się jako wypełnienie ochronne?
  Kolorowe wypełniacze do paczek to zazwyczaj ekologiczne produkty z papieru czy drewna. Dostępna w wielu kolorach wełna drzewna czy wypełniacz papierowy PAK dodają uroku każdemu przedmiotowi zapakowanemu z ich użyciem. Jednak nie jest to ich jedyna zaleta. Świetnie sprawdzają się jako wypełnienie ochronne, wypełniając luki np. w kartonie, amortyzują różnego rodzaju wstrząsy. Używając takich wypełniaczy, nie tylko przyczyniamy się do dbania o nasze środowisko, ale również mamy pewność, że przedmiot, który wysyłamy, dotrze w stanie nienaruszonym do adresata i dodatkowo mamy piękny efekt dekoracyjny.
  Dobrej jakości wypełniacze do paczek w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.
 • Czym wypełnić wolne przestrzenie w kartonie?
  Na rynku mamy wiele dostępnych wypełniaczy pakowych, które świetnie wypełnią wolne przestrzenie w kartonie. Uniemożliwiają zapakowanemu przedmiotowi przemieszczanie się w kartonie podczas transportu, dzięki czemu unikniemy ewentualnych uszkodzeń mechanicznych. 
  Najchętniej kupowane wypełniacze pakowe to:
  • szary papier pakowy makulaturowy
  • szary papier pakowy Kraft
  • poduszki powietrzne
  • eko skropak
  • bibuła dekoracyjna
  • wełna drzewna
  • wypełniacz papierowy PAK
  Większość z wymienionych wypełniaczy nie szkodzi środowisku, często są to produkty pochodzące z recyklingu. Nie kosztują wiele, a niektóre można używać wielokrotnie, co sprawia, że jest to również ekonomiczne rozwiązanie. 
  Dobrej jakości wypełniacze pakowe w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.
 • Gdzie kupić tanie wypełniacze pakowe?
  Wypełniacze pakowe to produkt niezbędny w każdej firmie zajmującej się sprzedażą wysyłkową. Wypełnienie wolnych przestrzeni w paczce przygotowywanej do transportu jest niezwykle ważne. Rodzai wypełniaczy pakowych jest sporo, są to np. poduszki powietrzne AirBag, wypełniacz papierowy PAK, wełna drzewna czy eko skropak. Część z nich pełni również funkcję dekoracyjną, na pewno wszystkie z nich wyglądają estetycznie. Nie zwiększają wagi paczki, ale przede wszystkim zabezpieczają różnego rodzaju przedmioty podczas transportu. 
  Dobrej jakości wypełniacze do paczek w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl. Cena zależna jest od wybranego rodzaju wypełniacze, najtańsze można kupić już za kilka złotych.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie