Woreczki celofanowe

Woreczki celofanowe dostępne w sklepie Neopak to wysokiej jakości materiały do pakowania charakteryzujące się specyficznym szeleszczeniem i błyszczącą powierzchnią a do tego niewielką grubością i stosunkowo wysoką sztywnością (jak na tak cienką folię). Dzięki temu niewątpliwą zaletą woreczków celofanowych jest ich estetyka. Charakteryzują się one eleganckim i luksusowym wyglądem. 

Woreczki celofanowe wykonane z folii polipropylenowej dają doskonałą ochronę przed wodą, tłustymi zanieczyszczeniami, kurzem, działaniem powietrza i wielu substancji chemicznych. Folia polipropylenowa charakteryzuje się dużą trwałością, dzięki czemu woreczki z niej wykonane doskonale chronią swoją zawartość przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki temu stanowią świetne opakowanie na biżuterię, akcesoria i materiały krawieckie oraz rękodzielnicze, akcesoria dla majsterkowicza, elementy montażowe i wszelkie inne drobiazgi. Większe woreczki celofanowe nadadzą się do przechowywania fotografii, dokumentów, odzieży.

Woreczki celofanowe można wykorzystywać wielokrotnie. Równocześnie zastosowana do ich produkcji folia polipropylenowa nadaje się do ponownego przetworzenia. Wielokrotne wykorzystanie a ostateczne oddanie do recyklingu sprawi, że woreczki celofanowe nie przyczynią się do zanieczyszczenia środowiska.

woreczek, woreczki, celofanowy, celofanowe, celofan, folia, polipropylenową, polipropylen
 

Woreczki celofanowe w ofercie sklepu Neopak


Woreczki celofanowe dostępne w sklepie Neopak wykonane są z foli polipropylenowej. To sztywne, błyszczące i szeleszczące kopertowe opakowania. Bardzo lekkie i bardzo cienkie - o grubości rzędu 25 mikrometrów. Oferujemy produkty najwyższej jakości.
 

Rozmiary woreczków celofanowych


W ofercie sklepu Neopak dostępne są woreczki celofanowe o różnych rozmiarach. Różne wielkości pozwalają na wykorzystanie opakowań celofanowych do różnych celów. Rozmiary dostępnych w naszym sklepie woreczków zaczynają się od 6x8 a kończą na 45x60 centymetrów. Wybór rozmiarów pośrednich jest bardzo szeroki.
 

Sposób zamykania woreczków celofanowych


Woreczki celofanowe mogą być wyposażone w zakładkę pokrytą samoprzylepnym paskiem klejącym. Po jego dociśnięciu otrzymujemy szczelne zamknięcie, chroniące przed wilgocią, tłustymi substancjami i innymi zabrudzeniami. Zakładki w zależności od wielkości i rodzaju samego woreczka mogą mieć różną szerokość - najczęściej spotykane to 25, 40 lub 50 milimetrów.

Czym właściwie jest celofan?


Właściwy celofan to szeleszczącą przezroczysta folia wykonana z celulozy. Może być ona również barwiona na różne kolory, dzięki czemu znajduje zastosowanie w produkcji opakowań dekoracyjnych. Nadaje się do pakowania żywności, ze względu na małą przepuszczalność powietrza, olejów, wody i bakterii. Jest natomiast wysoce przepuszczalny dla pary wodnej. Celofan może być produkowany z celulozy z drewna, bawełny czy konopii. W takim przypadku jest biodegradowalny i nadaje się do kompostowania.


Obecnie jednak pod pojęciem celofanu w szerokim rozumieniu mieści się cała gama folii, które posiadają podobne do celofanu właściwości. Najbardziej charakterystycznymi w pierwszym kontakcie z celofanem cechami są specyficzne szeleszczenie, połysk i niewielka grubość folii przy stosunkowo dużej sztywności. To te cechy sprawiają, że folia taka sprawia wrażenie eleganckiej i luksusowej.

woreczek, woreczki, celofanowy, celofanowe, celofan, folia, polipropylenową, polipropylen
 

Gdzie znajdą zastosowanie woreczki celofanowe?


Szeroko rozumiane przedsiębiorstwa handlowe są bodajże najważniejszym odbiorcą woreczków celofanowych. Równie ważne są przedsiębiorstwa produkcyjne, które swoje produkty pakują od razu w celofanowe opakowania i sprzedają przedsiębiorstwom handlowym towary już opakowane. Głównym powodem dla którego woreczki celofanowe są używane w sprzedaży, oprócz pełnienia funkcji ochronnej, jest doskonała ekspozycja towaru dzięki ich walorom estetycznym oraz łatwości identyfikacji zawartości. Eksponując towary w opakowaniach celofanowych, klienci mogą swobodnie zapoznawać się z zawartością, bez ryzyka uszkodzenia lub zabrudzenia towarów. Higieniczne opakowanie jest szczególnie istotne w czasach pandemii. 

Ze względu na swoje właściwości oraz estetykę woreczki celofanowe są popularnym produktem do pakowania w branży jubilerskiej, papierniczej, sklepach detalicznych z elementami montażowymi. Woreczki celofanowe mogą być również używane do sprzedaży produktów spożywczych.

Woreczki celofanowe o większych rozmiarach pomieszczą firany, zasłony, odzież, obrusy, pościel, ręczniki i inne produkty tekstylne. Zarówno na potrzeby sprzedaży jak i w celach ochronnych w trakcie przechowywania w domu.

Estetyka opakowań celofanowych sprawia również, że woreczki celofanowe doskonale nadają się do pakowania prezentów. Mogą one stanowić jeden z elementów opakowania przeznaczony do umieszczenia w ozdobnym pudełku lub torebce. Mogą również stanowić podstawowe opakowanie obwiązane ozdobną wstążką. Jeśli chcieliby Państwo zapoznać się innymi ciekawymi pomysłami na pakowanie prezentów, polecamy kilka ciekawych artykułów na naszym blogu:
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie