Opaski plastikowe do kabli

Wśród materiałów do pakowania ciężko byłoby pominąć trytki. Są niezwykle uniwersalne - przydają się w domu, samochodzie, a także firmach z niemal każdej branży. Trytki to niewielkie paski wykonane z plastiku. Mają przemyślaną konstrukcję opartą o zapadki i ząbki. To właśnie od dźwięku wydobywającego się podczas zamykania opasek wzięła się ich nazwa - trrrrryyyytttt…!!

Trytki są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu można łatwo ukryć ich użycie. Lub przeciwnie - w razie potrzeby można wyeksponować je, tworząc ciekawą, pełną kolorów konstrukcję.Trytki można także kupić w formie opasek o różnej szerokości i grubości. Wpływa to na ich wytrzymałość. Grube opaski  o większej szerokości pozwalają utrzymać większy ciężar, są też bardziej długowieczne. Wąskie i bardziej delikatne trytki warto natomiast wykorzystać, jeśli nie potrzebujemy tak mocnego zamknięcia.
 

Opaski zaciskowe, czyli trytki


Trytki są opaskami zaciskowymi, które po zamknięciu nie nadają się raczej do ponownego otworzenia. Ząbki i zapadki są wykonane w taki sposób, żeby przesuwały się tylko w jedną stronę. Taka właściwość trytek sprawia, że utworzone z ich wykorzystaniem połączenie jest solidne i trwałe. Do zdjęcia zaciśniętej trytki najlepiej jest ją po prostu przeciąć, choć jest pewien sposób na otworzenie opaski bez jej zniszczenia.

trytytki

Mało kto o tym wie, ale  nawet zamkniętą tytkę można otworzyć i ponownie ją wykorzystać. Jak to zrobić? Sporo osób zapewne jest zdziwionych możliwością wielokrotnego użycia trytki - otworzenia jej. Można jednak skorzystać z niewielkiego okienka znajdującego się po zewnętrznej stronie zapięcia z zapadkami. Należy wtedy cienkim (ostrym) przedmiotem, na przykład śrubokrętem lub nożykiem) nacisnąć zapadkę. Pozwoli to na poluzowanie opaski, a nawet jej całkowite zdjęcie. Taką trytkę będzie można ponownie zamknąć. Pamiętajmy natomiast, że opaski zaciskowe to dość tanie, plastikowe produkty. Nie można więc liczyć na wielokrotne zamykanie i otwieranie opaski. Przedstawione rozwiązanie jest raczej awaryjne.
 

Długie, wąskie trytki do mocowania przedmiotów


Podczas transportu, wysyłki i przechowywania różnych przedmiotów trytki okazują się bardzo przydatne, gdy chcemy połączyć kilka przedmiotów.  Wystarczy objąć je opaską zaciskową i zamknąć trytkę. Stworzona w ten sposób paczka pomaga w zbiorczym przenoszeniu wielu przedmiotów. Także podczas wysyłki można skorzystać z takiego sposobu - towar nie będzie się o siebie obijał, gdy go dobrze zamocujemy trytkami.

Trytki, czy trryktytki? Jak nazywać te plastikowe opaski zaciskowe?


Nazwa opasek zaciskowych wykorzystujących zapadki i ząbki pochodzi od dźwięku powstającego przy ich zamykaniu. Charakterystyczne “trrryttt” pozwoliło na utworzenie dwóch słów: “trytki” i “trryktytki”. Obie nazwy są prawidłowe,

Trytki to bardzo uniwersalne produkty. Opaska zaciskowa służy do mocowania różnych elementów, do pakowania produktów, a często do wykonywania drobnych napraw. Co ważne, tylko z pozoru jest to rozwiązanie stosowane tylko przez amatorów, domowych mechaników, czy majsterkowiczów. Nawet duże koncerny wykorzystują bowiem trytki do mocowania różnych elementów produkowanych sprzętów. Należą do nich między innymi:
 • organizacja okablowania w sprzęcie komputerowym i elektronice
 • montaż niektórych elementów wyposażenia w kabinie samochodu
 • mocowanie roślin w ogrodnictwie
 • montaż tymczasowych ogrodzeń
 • mocowanie przewodów hamulcowych w rowerach
 • i wiele innych zastosowań

Bardzo duża wszechstronność trytek sprawia, że znajdują się w niemal każdej skrzynce z narzędziami. Stosują je zarówno zawodowcy, jak i wiele innych osób.
 

Kolorowe opaski zaciskowe. Kolorowe trytki


Najbardziej typowe są trytki w kolorze czarnym lub białym. Ciekawym urozmaiceniem jest zastosowanie opasek zaciskowych w innych kolorach. W ofercie naszego sklepu Neopak znajdą Państwo różne kolorowe tytki.

trytytki

Dostępne są kolorowe trytki:
Jak wykorzystać kolorowe trytki? Dla wielu osób są po prostu sposobem na ukrycie wykorzystania trytek w danym miejscu. Jeżeli trytki dopasujemy do danego miejsca pod względem koloru, ich zastosowanie będzie niemal niezauważalne. Kolorowe frytki są też ciekawym sposobem na wykonanie różnych instalacji ozdobnych i dekoracji.
 

Zielone trytki do wykorzystania w branży ogrodniczej


Dobrym przykładem zastosowania kolorowych trytek jest branża ogrodnicza. Tam najczęściej wykorzystywane są trytki w kolorze zielonym. Zielone trytki służą między innymi do mocowania kwiatów do różnych stelaży, czy do podtrzymywania sadzonek drzewek i krzewów. Taki sposób można wykorzystać w swoim ogrodzie, na tarasie i balkonie. Nawet w doniczkach z większymi roślinami czasami można spotkać zielone trytki wewnątrz mieszkań.

Zielone trytki są również dobrym sposobem na uzyskanie odpowiedniego kształtu żywopłotu lub ozdobnego ogrodzenia.

Lepsza organizacja kabli dzięki przydatnym trytkom


Trytki są często wykorzystywane w celu poprawy organizacji kabli. Niezależnie, czy dotyczy to kabli wychodzących z telewizora, znajdujących się za szafą, czy w obudowie naszego komputera - drytytki pomogą w ich ułożeniu. Kable połączone w wiązki łatwiej ukryć przed widokiem. Często może to pomóc również w lepszym przepływie powietrza (np. podczas chłodzenia wnętrza obudowy komputerowej). W większości przypadków chodzi jednak głównie o kwestię estetyczną. Można wtedy użyć plastikowych trytek lub specjalnych opasek  na rzep. To drugie rozwiązanie pozwala na wielokrotne zamykanie i otwieranie opaski.
 

Opaski na rzep


Jeżeli potrzebują Państwo opaski zaciskowej wielokrotnego użytku, warto wybrać opaskę rzepową. Pozwala na dużą częstotliwość otwierania i zamykania w celu połączenia lub zabezpieczenia różnych przedmiotów i elementów. Najczęściej jest wykorzystywana w branży spedycyjnej i magazynowej. Pozwala również na zachowanie porządku w miejscu pracy - służy m.in. do organizacji kabli. W wielu biurach takie opaski rzepowe okazują się bardzo przydatne, bez nich uporanie się z wieloma kablami (na przykład biegnącymi do wielu komputerów w dużym pomieszczeniu) mogłoby być trudne.

W przeciwieństwie do plastikowych trytek, opaski rzepowe można w każdym momencie łatwo odczepić. Dostępne w wielu rozmiarach opaski na rzep pozwalają na połączenie nawet większych przedmiotów ze sobą. 

W Neopaku dostępne są opaski na rzep w różnych długościach:
Opaski rzepowe można kupić w pakietach po 10  lub po 100 sztuk.
 

Zaciskarka do opasek zaciskowych


Jeżeli w Państwa biznesie wykorzystywanych jest wiele opasek zaciskowych, można skorzystać z pomocy zaciskarki do trytek. Zaciskarka do opasek zaciskowych współpracuje z trytkami w rozmiarze 2,2-4,8 milimetra szerokości. Taki sprzęt pozwala przyspieszyć pracę. Instalatorzy korzystający na co dzień z takich narzędzi doceniają większy komfort i szybkość pracy.
 

Gdzie kupić opaski zaciskowe?


Opaski zaciskowe są dostępne w ofercie sklepu internetowego Neopak. Mamy wiele odmian trytek, które różnią się długością, szerokością, kolorem czy materiałem, z którego zostały wykonane.
 

Ile kosztują trytki?


Trytki są dość tanimi produktami. Z tego względu najczęściej są pakowane po 100 sztuk. Taki pakiet kosztuje od około dwóch do kilkudziesięciu złotych. Cena trytek uzależniona jest od ich długości, grubości i materiału wykonania. Im mocniejsze i większe trytki, tym koszt zakupu jest wyższy.
 • Czy opaską zaciskową można podwiązać pomidory w ogrodzie?
  Opaski zaciskowe nazywane trytytkami są odporne na czynniki atmosferyczne, dzięki czemu świetnie sprawdzą się przy mocowaniu pomidorów do palików. To niezwykle wytrzymały produkt, odporny również na różnego rodzaju chemikalia i uszkodzenia. Stosowane są najczęściej do tymczasowych napraw czy mocowania najróżniejszych przedmiotów w domach i różnych formach. Można je kupić w różnych kolorach, ale także w różnej grubości czy długości. Najczęściej sprzedawane w pakietach po 100 sztuk, najtańszy pakiet możemy kupić już za około 3 złote.
  Dobrej jakości opaski zaciskowe w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.
 • Gdzie można kupić opaski zaciskowe?
  Z pewnością każdy, kto zajmuje się amatorsko czy profesjonalnie różnego rodzaju pracami monterskimi lub remontowymi wie, jak uniwersalnymi elementami są opaski zaciskowe. Mimo że najczęściej wykorzystuje się je podczas łączenia i montowania różnego rodzaju przewodów, to jednak łatwość zakładania i niezwykła wytrzymałość na jakiekolwiek uszkodzenia sprawia, że często są niezbędnym wyposażeniem wielu majsterkowiczów. Trytytki dostępne są w wielu kolorach, dzięki czemu można je łatwo ukryć, dobierając barwę do otoczenia. W innych przypadkach dzięki dostępności w różnych kolorach możemy opaski wyeksponować. Warto je mieć pod ręką, gdyż są świetną alternatywą dla gwoździ, śrub, czy taśmy klejącej.
  Dobrej jakości opaski zaciskowe w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.
 • Jakie są zalety trytytek?
  Trytytki od lat są znanym gadżetem nie tylko każdego majsterkowicza amatora, ale także profesjonalistów. Trytytki przeważnie kojarzone są jako opaski zaciskowe do kabli, to tak naprawdę mają znacznie więcej zastosowań i z powodzeniem mogą być wykorzystywane do zadań specjalnych. Opaski zaciskowe możemy wykorzystać w niemal każdej branży i w każdym obszarze naszego życia. Przydadzą się zarówno w domu, jak i w warsztatach, magazynach czy zakładach produkcyjnych. Oprócz wielu zastosowań trytytki posiadają wiele zalet:
  - niska cena
  - wysoka wytrzymałość
  - bardzo proste w użyciu
  - dostępne w wielu kolorach
  - użycie trytytki nie wymaga dodatkowych narzędzi
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie