Gumki recepturki wykonane z 100% naturalnego kauczuku

Gumki wykonane ze 100% kauczuku są zdecydowanie najbardziej wytrzymałe.

 

To właśnie od ilości tego surowca zależy wytrzymałość dowolnej gumki recepturki. Im więcej kauczuku, tym mocniejsza jest gumka, bardziej rozciągliwa i wytrzymała. Ale im więcej gumy, tym cięższy, sztywniejszy i mniej przezroczysty.


Gumy mogą być naprawdę drogie, jeśli wybierzesz 100% naturalny lateks. Stare opaski były wykonane z tego typu gumy, co skutkowało powstaniem opaski, która była zarówno trwała, jak i bardzo ciężka, co utrudniało małym dłoniom jej obsługę. 


Gumki recepturki 100 % kauczuku są bardzo mocne i można je wykorzystywać w zależności od ich rozmiaru na dziesiątki różnych sposobów. Są one tak niezawodne, ponieważ guma jest elastyczna i nie ma szans na zerwanie.


Gumki wykonane w 100% z kauczuku mogą być używane np. do spinania paczek, pakietów dokumentów czy segregatorów, do porządkowania rzeczy w biurze czy domu, zamykania torebek czy kartonów, mogą być również używane do łuków łuczniczych. Ponadto doskonale sprawdzają się w ogrodzie jako materiał wiążący przy mocowaniu etykiet z nazwami roślin na rabatach kwiatowych i sadzonkach.


Gumki z 100% naturalnego lateksu charakteryzują się najwyższą jakością i trwałością, dzięki dużej zawartości naturalnego kauczuku - to właśnie jego objętość decyduje o wytrzymałości każdej gumki recepturki


Im więcej kauczuku znajduje się w kawałku gumki, tym będzie ona mocniejsza. Guma 100% w biurze to najbardziej popularna gumka. Doskonale nadaje się do spinania dokumentów, kartek i teczek. Można ich używać do spinania pudełek z paczkami, torebek czy segregatorów


Gumki 100% gumy naturalnej są niezwykle mocne i wytrzymałe. Ponadto są bardzo elastyczne, rozciągliwe i odporne na zerwanie


Gumki wykonane w 100% z kauczuku wyróżniają się na tle innych produktów znakomicie wysoką wytrzymałością. Dzięki temu, że materiał ten jest sprężysty pozostaje elastyczny i nie ma szans na zerwanie . Gumki 100% doskonale radzą sobie nawet z bardzo wymagającymi zadaniami - można je wykorzystać do spinania paczek, pakietów dokumentów czy segregatorów. W ogrodzie gumki z lateksu kauczuku naturalnego idealnie nadają się do mocowania etykiet identyfikacyjnych roślin na rabatach i sadzonkach.


Gumki w 100% z naturalnego kauczuku mają kilka ważnych zalet w porównaniu z innymi: wysoką wytrzymałość, dobrą odporność na rozerwanie, dużą trwałość i długotrwałą elastyczność


Wytrzymałość wszystkich gumek recepturek jest określona przez zawartość 100% surowca w objętości


Gumki wykonane w stu procentach z kauczuku naturalnego są najtrwalsze. Im więcej kauczuku w kawałku gumki, tym będzie ona mocniejsza. Tego typu gumki doskonale sprawdzają się w biurze, w ogrodzie i w pracy.

Gumek recepturek tak na prawdę używamy każdego dnia w różnych celach. Służą nam w kuchni do związywania np pęczku szczypiorku, czy do organizacji w biurze, czy garażu. Przydatne są także w pakowaniu czy na magazynie. Niewiele osób jednak wie skąd się wzięły gumki recepturki i jak są tworzone. Być może więc uda nam się wzbudzić ciekawość i pozwolić bardziej docenić ten niewielki acz przydatny przedmiot.
 

Czym jest gumka recepturka? 


Na pewno każdy kojarzy te niewielkie gumki, często różnokolorowe, które pozwalają nam na spięcie ze sobą przedmiotów. Występuje najczęściej w formie wąskich, kilkumilimetrowych okręgów wykonanych z gumy bądź lateksu o obwodzie do około 30 centymetrów. 
 

Historia gumki recepturki


Wynalezienie gumki zawdzięczamy Stephenowi Perry’emu, który dokonał jej odkrycia w XIV wieku. Jej początkowe przeznaczenie przewidywało łączenie plików luźnych kopert, dokumentów i innych plików papierów. Natomiast materiałem wykorzystanym do jej wykonania  nie był kauczuk, czy lateks, ale wulkanizowana guma. 

Zakres użytkowania gumki powoli się rozszerzał. Gumka przywala się pracownikom aptek, którzy zaczęli jej używać do przytwierdzania recept do buteleczek z lekami. Właściwie to wtedy stała się recepturką. 
 
 

Technologia produkcji gumek recepturek


Od początku wynalezienia gumek recepturek technologia ich produkcji niewiele się zmieniła. Proces polega zwyczajnie na odcinaniu cienkich fragmentów gumowej rurki. Ale żeby dojść do tego momentu najpierw należy przygotować materiał do cięcia. 

Cały proces zaczyna się od zebrania soku mlecznego z drzew kauczukowych. Sok służy do produkcji kauczukowego roztworu, który jest następnie suszony na słońcu przez kilka dni. Płaty tak przygotowanego kauczuku barwi się na dowolnie wybrane kolory, po czym naciąga na drążki, dzięki czemu guma nabiera zamierzonego kształtu i odpowiedniej grubości. Po zdjęciu gumy z drążków tnie się ją na cieniutkie gumki recepturki najczęściej przy użyciu mechanicznej gilotyny. Na koniec gumki gotuje się we wrzątku z roztworem nadającym im trwałości. W taki sposób po dziś dzień gumki recepturki wytwarza się między innymi w Bilu Island, czyli wyspie rzemieślników położonej w Birmie.

Ale nie były one tylko produkowane w masowej skali. Powstawały też w warunkach domowych przez pocięcie starych dętek rowerowych.

Jakie są zalety gumek recepturek? 


Przede wszystkim cechuje je wysoka elastyczność. Są w stanie rozciągnąć się do kilku krotności swojego pierwotnego rozmiaru i objąć kilka większych od siebie przedmiotów. Równocześnie są dość wytrzymałe - dobrze dobrane do obwodu przedmiotu nie zerwą się tak łatwo. Są wystarczająco miękkie, by nie uszkodzić przedmiotu, które mają spiąć - nie zostawiają też po sobie długotrwałego śladu. Dodatkowo nie przewodzą prądu elektrycznego, co może być dość istotną informacją dla niektórych. 

Zaletą jest na pewno ich cena - cena jednostkowa produktu to zaledwie kilka groszy, a szerokie spektrum zastosowań sprawi, że będzie to wydatek w pełni uzasadniony. Gumki recepturki, które oferuje neopak są wykonane z naturalnego kauczuku, co czyni je produktem ekologicznym. Materiał rozkłada się i nie wpływa negatywnie na środowisko. Dodatkowo gumki w ofercie naszego sklepu są dostępne w wielu rozmiarach. Przykładowo dla gumek wykonanych z 100% naturalnego kauczuku będą to: 


Z jakiego materiału wykonane są gumki recepturki? 


Gumki produkuje się najczęściej z naturalnych materiałów lateksowych na bazie kauczuku. Zdarza się także, że mieszane są one.z elementami pozyskiwanymi w procesie wulkanizacji. Oba z nich gwarantują, że gumki będą cechowały się elastycznością i wytrzymałością, natomiast zdecydowaną przewagę mają recepturki wykonane z kauczuku. Zazwyczaj zawartość kauczuku w składzie gumek to 60% i jego wartość wzrasta o 10% aż do 100%. Większa zawartość kauczuku powoduje, że gumki cechują się lepszą wytrzymałością i elastycznością. W asortymencie neopak znajdziecie gumki ręcepturki wykonane z 60% zawartości kauczuku, a także 80% zawartością naturalnego kauczuku oraz te, które w składzie mają tylko kauczuk.
 

W jaki sposób nazwać gumkę recepturkę po angielsku? 


Gumka recepturka może zostać nazwana „rubber band”, ale także „elastic band”. Gumki recepturki z naturalnego kauczuku to natomiast „natural rubber band” albo też „crude rubber band”. 
 

Ile gumek znajdzie się w kilogramie? 


Najczęściej można kupić gumki recepturki pakowane w kilogramowe opakowania. Ilość w kilogramie zależy tak naprawdę od wielkości recepturek. Im są mniejsze, tym jest ich więcej. Należy też pamiętać, że im lepszej jakości recepturki zakupimy, tym większą gwarancję mamy na ich trwałość i elastyczność.
 

Zastosowanie gumek recepturek


O kilku zastosowaniach już wspominaliśmy powyżej, ale tak naprawdę są one nieograniczone. Można użyć recepturek do segregowania, spinania i łączenia elementów. Spotkamy je w sklepach spożywczych, w kwiaciarniach. Są popularne w produkcji biżuterii, między innymi tej dla dzieci. Stosuje się je powszechnie w biurach, aptekach, drogeriach i pasmanteriach. Zabezpieczają przedmioty podczas wysyłki, przydają się w domach. Często nie jesteśmy nawet świadomi w ilu miejscach je spotykamy i na ile sposobów możemy je wykorzystać.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie