Gumki recepturki - średnica do 50mm

Gumki recepturki do 50 mm świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie jest potrzebny tymczasowy sposób na połączenie wielu przedmiotów w zbiór. Tego typu gumki recepturki nie są ani przesadnie duże, ani zbyt małe, dzięki czemu można je w zasadzie uznać za uniwersalne. Gumki recepturki do 50 mm warto stosować w każdym domu, aptece i biurze. Naturalnie gumki są stosowane w produkcji, przemyśle i w domu. Często wybierane są w branży spożywczej, ponieważ są szczególnie odporne na działanie niższych temperatur. Inne dziedziny zastosowania to na przykład bankowość lub weterynaria.

Taśmy gumowe są często używane do układania przedmiotów w stosy. Często są również nakładane na zamknięcie elastycznych pojemników, co ułatwia ich otwieranie. Gumki są bardzo elastyczne i odporne na zagniecenia - dlatego doskonale nadają się do tego zadania.

Na rynku można znaleźć różne gumki recepturki do 50 mm - i bardzo różnią się one formą. Najczęściej spotykane rodzaje gumek to:

- Nadają się do wiązania i pakowania, a także do porządkowania dokumentów i papieru

- Idealnie nadają się do zamykania palet podczas transportu

- Używane również przez producentów do grupowania przedmiotów. Szczególnie nadaje się do pakowania żywności, gdzie wymagana jest stabilność temperatury

- Szczególnie rozciągliwe, więc idealne do wiązania rur lub kabli bez powodowania uszkodzeń

Taśmy gumowe mogą być klasyfikowane według materiału, z którego są wykonane: z kauczuku naturalnego lub syntetycznego. Ponadto rozróżniamy produkty "techniczne" i "nietechniczne". Techniczne taśmy gumowe są bardziej stabilne w podwyższonych temperaturach niż ich nietechniczne odpowiedniki - dlatego też

Gumki recepturki do 50 mm dostępne są w trzech grubościach:

- 1,5 x 1,5 mm - kauczuk naturalny, który jest odporny na warunki atmosferyczne i wodę - 3,0 x 1,5 mm - bardzo wytrzymały rodzaj gumki, który zapewnia dodatkowe trzymanie

- 6,0 x 2,8 mm - mocny receptor, który potrafi związać ze sobą kilka przedmiotów, nie rozrywając ich ponownie podczas późniejszego otwierania (np. ochraniacze na pięty).

Ze względu na ich mocne mocowanie, mogą być doskonale wykorzystywane do bezpiecznego wiązania różnych przedmiotów. Gumy recepturowe do 50 mm nie powinny zastępować taśm czy płynów utrwalających, które są mocniejsze, ale znacznie droższe. Istnieje jednak wiele zastosowań, w których tego typu elastyczne receptory sprawdzą się doskonale, np. przy zaczepianiu parasola, zamykaniu torebki z chipsami do późniejszej konsumpcji czy wiązaniu worków na śmieci. Mogą być również bardzo dobrze zastosowane, gdy mamy wiele rzeczy, które wymagają związania w jeden zestaw bez ryzyka uszkodzenia ich przez więzy kohezyjne.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie