Lateksowe - 1kg

Gumki recepturki lateksowe to produkty, których funkcjonalności są tożsame z tradycyjnymi gumkami wykonanymi z kauczuku. Różnią się jednak nieco niektórymi właściwościami fizycznymi. Są bardziej wytrzymałe i mocne niż tradycyjne rozwiązanie. Ponadto gumki lateksowe są o wiele bardziej wytrzymałe na rozciąganie - warto się nimi zainteresować. Możliwe jest również wykonanie małej lateksowej gumki w formie tradycyjnej piłki, jednak w tym przypadku będzie ona o wiele bardziej solidna i wytrzymała - zdecydowanie warto spróbować.

Gumki recepturki lateksowe wykonywane są zazwyczaj z naturalnego lateksu kauczukowego, który występuje w pniach wyższych drzew lateksowych lub z plantacji położonych w regionach tropikalnych. Ponadto wyższe drzewa nie posiadają igieł, dlatego też nie wytwarzają lateksu przed nacięciem kory. Można to zaobserwować podczas zbioru tych drzew w różnych okresach roku przy zmianie pór roku. Wystarczy ściąć ich pnie i poczekać, aż uzyskają wystarczającą ilość lateksu, aby wytworzyć te pasma.

Gumki recepturki z lateksu można stosować do bardzo wielu różnych zadań.

Przy ich pomocy możesz łączyć ze sobą pakiety leków, czy też stosować je o tworzenia bukietów kwiatów. Przydają się w ogródkach, gdzie mogą tworzyć pęki warzyw. Można je wykorzystać na wiele innych sposobów, ale większość osób preferuje ich stosowanie jako opaski do włosów. Wynika to bezpośrednio z ich właściwości oraz faktu, że nie wywołują żadnych reakcji alergicznych.

Lateksowe gumki do włosów mogą być również wykorzystywane w procesach produkcyjnych, gdzie konieczne jest związanie ze sobą określonych materiałów. Doskonale spełniają takie zadania i ułatwiają oraz przyspieszają ten proces. Ludzie każdego dnia znajdują nowe zastosowania dla gumek lateksowych, a dzięki ich trwałości i naszemu kreatywnemu myśleniu - możemy teraz korzystać z potencjału tych przydatnych drobiazgów.

Gumki lateksowe różnią się od swoich poprzedników tym, że są trwalsze, mocniejsze, a także bardziej odporne na rozciąganie. Dzięki temu gumki mogą być wykorzystywane w niektórych pracach do wiązania lub przytrzymywania przedmiotów. Znajdują zastosowanie w medycynie (np. do pakowania leków). Istnieje wiele innych sposobów ich wykorzystania, ale najpopularniejszym z nich jest użycie ich jako opaski do włosów. Jest to bezpośrednio związane z właściwościami fizycznymi i możliwością wystąpienia reakcji alergicznych

Gumki lateksowe służą dziś nie tylko do celów dekoracyjnych, ale również praktycznych. Można je wykorzystać w procesie pracy, gdzie niektóre materiały powinny pozostać związane razem.

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Dostępność
Wyróżnienie
szukaj