Informujemy, że punkt przy Leonidasa 51 w Warszawie został zamknięty na stałe.  Zapraszamy do nowej lokalizacji przy al. Katowickiej 60 w Wolicy k. Nadarzyna.

Gumki recepturki - średnica do 30mm

Gumki recepturki do 30 mm średnicy to produkty, które są bardzo wygodne i praktyczne w użyciu.

Niewielkie rozmiary pozwalają na bardzo dużą precyzję w łączeniu elementów przy ich pomocy. Doskonale nadają się więc do organizacji drobnych przedmiotów w biurze lub domu. Można je również wykorzystać, gdy potrzebujemy tymczasowego połączenia pomiędzy różnymi przedmiotami.

Produkcja gumek recepturek odbywa się na prostych i znanych wszystkim maszynach - maszynach z przenośnikami taśmowymi. Gumki do 30 mm produkowane są masowo i zazwyczaj sprzedawane w dużych ilościach (do kilkaset tysięcy sztuk). Poziom cenowy tych gumek jest bardzo zadowalający. Wyroby gumowe są również często stosowane przy pakowaniu towarów w małych sklepach, butikach lub przy dostarczaniu paczek do domów klientów - gdy nadawca chce zabezpieczyć zawartość koperty, przyspieszając i ułatwiając jej pakowanie.Każda gumka charakteryzuje się dużą elastycznością i sprężystością, co pozwala na stosowanie jej w wielu sytuacjach. Średnica gumek recepturek do 30 mm jest w przybliżeniu równa 30 mm, co nie jest maksymalną możliwą wartością.

Główne zalety gumek recepturek do 30 mm:

- mały rozmiar

- wysoka elastyczność i trwałość

- bardzo dobry stosunek ceny do jakości

- produkcja w dużych ilościach od renomowanych producentów.

Gumki do 30 mm są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy potrzebują szybkiego i prostego sposobu na zamknięcie koperty, paczki czy torby. Dodatkowo posiadają one szereg innych zastosowań.

Na przykład, są one masowo wykorzystywane przez banki przy porządkowaniu dokumentów lub zabezpieczaniu kopert z rachunkami kart kredytowych. Ze względu na swój niezwykle mały rozmiar gumka jest prawie niewidoczna, gdy jest używana w tym celu.

Dodatkowo te wyroby gumowe są często używane w sklepach i aptekach do zamykania torebek foliowych, które zawierają małych przedmiotów.

Innym przykładem zastosowania gumek do 30 mm jest modelarstwo. Producenci używają ich jako klamer (do sklejania części) lub do wypełniania szczelin między drewnianymi deskami (podczas przygotowywania powierzchni). Innym zastosowaniem jest zamykanie pudełek z drobnymi przedmiotami, aby zapobiec ich rozproszeniu podczas transportu, co może nastąpić samoczynnie na skutek drgań.Wiele osób używa gumek do pakowania paczek, ponieważ jest to najszybszy sposób na wypełnienie luk w materiale opakowaniowym. Oszczędza to czas i wysiłek zarówno nadawcy, jak i odbiorcy paczki.

Gumki do 30 mm są często używane przez ogrodników lub podczas sadzenia drzewek czy innych roślin. Jedna gumka pozwala na szybkie przywiązanie łodygi rośliny do kija lub gałęzi drzewa, co pozwala na znacznie szybsze wykonywanie prac ogrodniczych.

Te same opaski są również bardzo przydatne w kuchni, ponieważ mogą pomóc w różnych czynnościach, które tam się odbywają - od zamykania torebek z cukrem, solą czy innymi przyprawami, aby dłużej zachowały świeżość, poprzez krojenie warzyw na małe części przed gotowaniem (a następnie usuwanie nadmiaru jedzenia), aż po zabezpieczanie okładów

Gumki recepturki są wykorzystywane każdego dnia do wielu, również nieoczywistych celów. Możemy je znaleźć w kuchni, gdzie służą do związania rzodkiewki, czy w kwiaciarni do związania bukietu kwiatów. Zrolowany brystol kupiony w sklepie papierniczym zostanie również owinięty gumką recepturką. Owinięte gumką recepturką dostaniemy również liski leków w aptece. Zastosowań gumek recepturek jest nieskończenie wiele i tak na prawdę ciężko jest wymienić branże, w której nie znalazłyby swojego zastosowania.
 

Co to jest gumka recepturka? 


Gumki recepturki to przedmiot, który kojarzy każdy. Są to niewielkie, różnokolorowe gumeczki, które umożliwiają spięcie ze sobą przedmiotów. Wyglądają jak gumowe okręgi o średnicy kilku milimetrów.
 

Kto wynalazł gumki recepturki?


Osobą, która po raz pierwszy wyprodukowała gumki recepturki jest Stephen Perry. Stało się to w XIV wieku i początkowo miało ułatwić spinanie ze sobą różnych plików dokumentów, czy papierów. Pierwszym surowcem wykorzystywanym do wykonania gumek była wulkanizowana guma. Zastosowania gumek recepturek zaczęły się poszerzać, ale swoją popularność i nazwę zawdzięczają pracownikom aptek, którzy zaczęli używać ich do przytwierdzania recept do buteleczek z lekami. Właściwie wtedy gumki stały się gumkami recepturkami. 
 

Jak produkuje się gumki recepturki 30mm? 


Produkcja gumek recepturek wcale nie zmieniły się tak bardzo od czasów ich wynalezienia. Aby je stworzyć, odcina się cienkie fragmenty z gumowej rurki. Rurka gumowa musi zostać jednak odpowiednio przygotowana. 

 



Produkcję zaczyna się od zebrania soku mlecznego z drzew kauczukowych. Z soku wytwarza się roztwór, który suszy się przez kilka dni na słońcu. Następnie można go zabarwić na różne kolory. Tak przygotowany roztwór naciąga się na drążki co powoduje, że guma nabiera odpowiedniego kształtu i grubości. W ten sposób powstaje rurka, którą następnie tnie się na gumki przy użyciu mechanicznej gilotyny. Na koniec gumki gotuje się we wrzątku z roztworem nadającym im trwałości.

Zalety gumek recepturek 30mm:


Gumki recepturki ogólnie, ale również te 30mm cechują się wysoką elastycznością. Potrafią rozciągnąć się nawet do rozmiarów kilkukrotnie przewyższającego własne rozmiary. Dzięki temu są w stanie spiąć przedmioty dużo większych od siebie gabarytów. Jednocześnie są na tyle wytrzymałe, że ich naciągnięcie nie powoduje ich zerwania. O ile oczywiście ich wymiary zostaną prawidłowo dopasowane do przedmiotów, które mają objąć. Gumki recepturki są również miękkie, a ich użycie nie powoduje uszkodzenia żadnych przedmiotów. A ślad, który na nich zostawiają (na przykład jeśli mowa o przedmiotach miękkich) nie jest stały i stopniowo znika. 

Również cena zalicza się do ich zalet. Cena jednej sztuki gumki recepturki to zaledwie kilka groszy, a ilość możliwych zastosowań na pewno przewyższy korzyściami poniesiony wydatek. Dzięki temu, że gumki wykonano z naturalnego surowca - kauczuku - są one ekologiczne i nie wpływają negatywnie na środowisko. Dodatkowo gumki w ofercie naszego sklepu są dostępne w wielu rozmiarach. Przykładowo dla gumek wykonanych z 100% naturalnego kauczuku będą to: 
  • GUMKI LATEKSOWE 30MMX1,5X1,5 - 1KG 
  • GUMKI LATEKSOWE 40MMX1,5X1,5 - 1KG 
  • GUMKI LATEKSOWE 50MMX1,5X1,5 - 1KG 
  • GUMKI LATEKSOWE 60MMX1,3X3,0 - 1KG 
  • GUMKI LATEKSOWE 60MMX1,5X1,5 - 1KG 
 

Z czego wykonane są gumki recepturki? 


Do produkcji gumek recepturek używa się naturalnych materiałów lateksowych na bazie kauczuku. Często część surowców jest pozyskiwana z procesów wulkanizacji. Materiały użyte do ich produkcji powodują, że gumki są elastyczne i wytrzymałe. Gumki poza rozmiarem, różnią się także zawartością kauczuk w składzie. Ta wartość zaczyna się od 60% do 100% i wzrasta o 10%. Większa ilość kauczuku sprawia, że gumki są bardziej wytrzymałe i elastyczne. W asortymencie neopak znajdziecie gumki ręcepturki wykonane z 60% zawartości kauczuku, a także 80% zawartością naturalnego kauczuku  oraz te, które w składzie mają tylko kauczuk.
 

Jak nazwać gumkę recepturkę po angielsku? 


Gumka recepturka po angielsku to „rubber band”, ale można również użyć określenia  „elastic band”. Gumki recepturki z naturalnego kauczuku to natomiast „natural rubber band” albo „crude rubber band”. 

gumki recepturki, gumki recepturki 30mm, gumki z kauczuku, gumki do spinania, gumki biurowe
 

Ile gumek recepturek jest w kilogramowym opakowaniu? 


Kupno gumek recepturek odbywa się przez zakup na kilogramy, nie sztuki - stąd częste pytanie ile gumek znajduje się w kupowanej kilogramowej paczce. Ilość gumek w opakowaniu będzie w dużej mierze uzależniona od ich rozmiarów - im mniejsze gumki recepturki, tym w opakowaniu będzie ich więcej. Należy też pamiętać, że im lepszej jakości recepturki zakupimy, tym większą gwarancję mamy na ich trwałość i elastyczność.
 

Jakie są zastosowania gumek recepturek?


Gumki recepturki stosuje się do tylu różnych zadań, że nie sposób wypisać wszystkich ich zastosowań. Są wykorzystywane do segregowania, spinania i łączenia elementów. Stosuje się je w spożywczych sklepach, w kwiaciarniach oraz w sklepie z narzędziami, nierzadko znajdą swoje zastosowanie również w sklepach papierniczych. Można je spotkać jako element biżuterii produkowanej dla dzieci. Są również w użyciu w biurach, aptekach, drogeriach i pasmanteriach. Ale użyć ich również możemy do zabezpieczenia pojedynczych elementów podczas wysyłki. 
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie