Kartony do przeprowadzki

Opakowania przydatne podczas każdej przeprowadzki. Jaki powinien być karton przeprowadzkowy? Przede wszystkim musi zapewniać możliwość zapakowania wielu rzeczy, a przy tym dużą wytrzymałość. Nikt nie chciałby przecież, aby pudełko przeprowadzkowe rozerwało się w tracie przenoszenia cennej zawartości. Zwykłe kartony do przeprowadzki służą do pakowania i transportu książek, zabawek, dokumentów, wyposażenia kuchni i całego domu lub mieszkania. W przypadku wielu modeli kartonów przeprowadzkowych poza dużym udźwigiem i sporymi gabarytami możemy liczyć na funkcjonalne uchwyty do przenoszenia. W dużym stopniu ułatwiają podnoszenie podła i bezpieczne przemieszczanie się z nim.
 

Kartony do przeprowadzki - przenieś swoje przedmioty lub transportuj je w dowolne miejsce!


Każda przeprowadzka wiąże się z koniecznością zapakowania i przewiezienia wielu przedmiotów i rzeczy znajdujących się w mieszkaniu lub domu. Zwykle do pakowania ich używamy kartonów, często zbieranych z trudem wśród znajomych lub w okolicznych sklepach. Do dobry sposób na zorganizowanie swojej przeprowadzki, ma jednak pewne wady. Pudełka z kartonu, które były wcześniej używane, mogą być zabrudzone lub uszkodzone. Jeśli wybierzemy nieodpowiedni rodzaj pudelek, a często wybór nie jest zbyt duży, ładowność takiego opakowania nie będzie zbyt duża.

pudełko do przeprowadzki

Znacznie lepiej jest wyposażyć się w choć kilka specjalistycznych pudełek. Zaprojektowane z myślą o przeprowadzce mocne kartony są wytwarzane z grubej i sztywnej tektury. Dodatkowo ich dno i cała konstrukcja są odpowiednio wzmocnione, co pozwala na przenoszenie nawet mocno załadowanego pudełka bez obawy o zerwanie się go i wysypanie zawartości.
 

Mocne pudełko to gwarancja udanej przeprowadzki


Duże pudła przeprowadzkowe mogą mieć gramaturę nawet 650 g/m2. Co oznacza to w praktyce? Takie pudełka można w pełni zapakować książkami lub inną ciężką zawartością. Można je układać jedno na drugim, co znacznie ułatwia organizację przestrzeni, na przykład w bagażniku lub na pace samochodu dostawczego wykorzystanego podczas przeprowadzki. Co dają nam aż tak mocne ściany pudełek do przeprowadzki? To dla Państwa gwarancja, że zawartość pudełka nie ulegnie uszkodzeniu, rozcięciu, pęknięciu, czy innej usterce. To szczególnie ważne podczas transportu lub wysyłki przedmiotów domowych, które muszą dotrzeć do nowego lokum w nienaruszonym stanie.

W Neopaku znajdą Państwo solidne kartony do przeprowadzki, które warto wykorzystać. Nadają się świetnie także do przechowywania różnych przedmiotów, na przykład w garażu lub na strychu.

Kartony do przeprowadzki - niezbędna pomoc, wytrzymała konstrukcja


Czym charakteryzują się pudełka przeprowadzkowe? Zostały wykonane z grubego kartonu lub tektury. Pozwoliło to na uzyskanie bardzo sztywnej konstrukcji, a zawartość jest bardzo dobrze chroniona przed uszkodzeniem. W naszej ofercie znajdą Państwo kartony do przeprowadzek w różnych wymiarach. Dzięki temu bez problemu zapakują Państwo wszystkie elementy wyposażenia wnętrza, domowych dekoracji i przedmiotów codziennego użytku. Mniejsze pudełka mogą być wykorzystane do pakowania ciężkich przedmiotów - książek, zastawy stołowej, sztućców, elektroniki. Przez to nie będzie problemu z późniejszym podniesieniem pudełka. Większe pudła przeprowadzkowe warto wykorzystać do pakowania rzeczy lżejszych - pościeli, ubrań, zabawek, poduszek, itp. Pakując rzeczy ze swojego domu w ten sposób optymalnie rozłożymy ciężar na poszczególne kartony i nie będzie problemu z ich podniesieniem.

kartony do przeprowadzki

Często popełnianym błędem podczas przygotowania do przeprowadzki jest bowiem zbyt mocne obładowanie pojedynczego pudełka. W takich sytuacjach często podniesienie pudełka w jedną osobę jest bardzo trudne, gdy waży ono kilkadziesiąt kilogramów.
 

Oznaczenie pudełek jest ważne! Przeprowadzka będzie wtedy łatwiejsza


Jeżeli pudełka przeprowadzkowe będą miały optymalną wagę, nie będzie też problemu z układaniem ich jedno na drugim. Warto podpisać je, wskazując na zawartość, co znacznie ułatwi cały proces. Odpowiednio zapakowane i oznaczone pudełka można układać w swoim domu już na kilka dni przed planowaną przeprowadzką. Już po transporcie całości rzeczy do docelowego lokum także nie musimy wtedy spieszyć się z rozpakowaniem kolejnych pudeł. Można poświęcić na to kilka dni, gdy w pozostałych pudełkach przeprowadzkowych pozostawimy mniej niezbędne rzeczy.

Postępowanie w ten sposób może w dużym stopniu ułatwić samą przeprowadzkę, a ważnym elementem są w niej pudła z mocnej tektury.
 

Rodzaje pudełek przeprowadzkowych


Im mocniejsze pudełko przeprowadzkowe wybieramy, tym jego zawartość jest lepiej chroniona. Dlaczego więc nie zdecydować się na zakup dużej liczby najmocniejszych kartonów przeprowadzkowych? Odpowiedź jest dość prosta - chodzi o kwestię finansową. Solidne kartony do przeprowadzki z grubej tektury są znacznie droższe, od typowych pudełek. Warto więc wyposażyć się w kilka najmocniejszych pudeł, do których zapakują Państwo najcięższe rzeczy. Pozostałe wyposażenie, które nie wymaga aż tak dużej ochrony przed zniszczeniami (np. odzież, buty, pościel) można z powodzeniem zapakować do normalnych pudełek, co pozwoli znacznie ograniczyć koszt związany z całą przeprowadzką.

pudełko do przeprowadzki

Trzeba przy tym pamiętać, że mocne pudła przeprowadzkowe mogą służyć przez wiele lat, a po przeprowadzce mogą je Państwo wykorzystać do przechowywania swoich rzeczy, na przykład w garażu, komórce lub w piwnicy. Jeśli więc planują Państwo takie wykorzystanie pudełek, warto zdecydować się na ich mocne odmiany.

Rodzaje kartonów do przeprowadzki dostępnych w Neopaku to między innymi:
Wybierając rozmiar pudełek do przeprowadzki warto mieć na uwadze, że w pełni zapakowane, duże pudło może być ciężkie do podniesienia.
 

Właściwości pudełek do przeprowadzek


Pudełka wykorzystywane podczas przeprowadzki charakteryzuje z pewnością duża wytrzymałość. Nie jest to jednak koniec przydatnych cech takich opakowań. Podczas przygotowań do przeprowadzki liczy się także niewielka przestrzeń, jaką zajmują pudełka przed ich złożeniem. Sam proces składania pudeł do przeprowadzki jest natomiast bardzo prosty, każdy sobie z nim poradzi.

Do wyboru są pudełka przeprowadzkowe z pokrywą, kartony do przeprowadzek bez pokrywki, a także pudła wykrojnikowe. W zależności od tego, czy planują Państwo zamknąć pudełko, czy nie, można więc wybrać odpowiedni rodzaj kartonu. Dla wielu naszych klientów dużą zaletą opakowań wykorzystywanych w swojej firmie, ale także podczas przeprowadzek, jest ich ekologiczne pochodzenie. Pudła przeprowadzkowe są oczywiście jak najbardziej przyjazne dla środowiska. Wykonane z makulatury są łatwe do ponownego przetworzenia - recyklingu. Bez wątpienia można je również kilkukrotnie wykorzystać, gdyż są bardzo uniwersalne.

Najważniejsze właściwości kartonów do przeprowadzki:
 • bardzo wytrzymała konstrukcja
 • duży udźwig, można je mocno załadować
 • ekologiczne pochodzenie (z makulatury)
 • uniwersalne - mają wiele zastosowań
 • można po nich pisać, naklejać etykiety
 • wygodne uchwyty do przenoszenia
 • warianty z pokrywą lub bez
 • chronią przed uszkodzeniami podczas przenoszenia i transportu
 • można układać jeden na drugim
 • wiele rozmiarów do wyboru
 • pozwalają na wielokrotne wykorzystanie podczas przeprowadzek i przechowywania różnych przedmiotów
 • przed złożeniem są płaskie, nie zajmują dużo miejsca
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie