Stickery samoprzylepne

Z ich pomocą organizacja staje się o wiele prostsza.
Wygodne karteczki można przyklejać na zróżnicowanych powierzchniach, zostawiając w ten sposób komunikaty dla innych pracowników, szczególnie przydatne na magazynach. Stosuje się je też w biurach, zostawiając samemu sobie przypominajkę na rzucającej się w oczy powierzchni karteczki samoprzylepnej. W ten sposób nikt nie zignoruje Twojej wiadomości.
 

Karteczki samoprzylepne to niezwykle ciekawe akcesoria, które stosuje się praktycznie w każdym przedsiębiorstwie.

 

Oprócz zastosowań profesjonalnych, karteczki samoprzylepne można wykorzystać również w domu - na przykład do przyklejenia ważnych numerów telefonów na drzwiach lodówki. Są one również niezbędne w pokoju dziecka, bo nigdy nie wiadomo, kiedy będzie musiało coś zanotować. W biurze lub w domu ciekawym rozwiązaniem będzie przyczepienie krótkiej notatki z przydatnymi radami dla wszystkich w firmie/domu. Warto jednak pamiętać, że na karteczce samoprzylepnej powinna być zapisana tylko jedna strona i przykleić ją tak, aby po oderwaniu z poprzedniego miejsca nie wyglądała niechlujnie.

Skorzystaj z wygodnych karteczek samoprzylepnych, których strona klejąca została pokryta tuszem żelowym. Takie rozwiązanie zostało zaprojektowane.
 

Rodzaje i zastosowania

 

Karteczki samoprzylepne występują zazwyczaj w zestawach o różnych rozmiarach i kolorach. Dzięki temu możemy stwierdzić, że to akcesorium jest niemal niezbędne w każdym biurze, gdzie często trzeba podkreślić pewne informacje. Jeszcze lepiej, jeśli karteczka samoprzylepna będzie wielokolorowa i wykonana z wysokiej jakości papieru - wtedy może być używana nawet przez dzieci przy szkolnych projektach! Karteczki samoprzylepne to z pewnością bardzo skuteczne rozwiązanie w biurze lub w domu.

Karteczki-samoprzylepne

 

Przykłady zastosowań:

 

Można je wykorzystać do różnych zadań - zrobić sobie listę rzeczy do zrobienia, zostawić wiadomości dla innych członków rodziny, a także wyraźnie zaznaczyć różne informacje na powierzchniach za pomocą karteczek samoprzylepnych. Ich zaletą jest to, że można je łatwo oderwać, a powierzchnia klejąca nie pozostawia żadnych śladów, co oznacza, że nie będziemy musieli poświęcać czasu na sprzątanie. Kolejną zaletą tego akcesorium jest to, że pomaga nam utrzymać porządek w miejscu pracy, szczególnie jeśli pracujemy w domu lub w kilkuosobowym biurze.
 

Z tych powodów polecam korzystanie z tak przydatnych akcesoriów! Oprócz małych karteczek samoprzylepnych, które są często używane w biurze, dobrze jest mieć również większą wersję o długości 20 cm i szerokości 15 cm. Taki rozmiar z pewnością będzie praktyczny, jeśli chcemy zostawić wiadomości dla kilku pracowników jednocześnie.
 

Dlatego, gdy potrzebujemy coś zorganizować lub po prostu chcemy podkreślić jakąś informację w naszym domu/biurze, te ciekawe akcesoria spełnią wszystkie nasze oczekiwania.
 

Dostępne są w różnych kolorach i wymiarach - nie ma więc możliwości, że nie znajdziesz idealnych dla siebie!

Kto wymyślił karteczki samoprzylepne?


Post-it note, czyli samoprzylepne karteczki zostały wynalezione przez Arthura Frya. Co ciekawe, zastosował na nich słaby klej, który został opracowany podczas poszukiwań supermocnego kleju. Jego twórcą był chemik Spencer Silver. Mówi się, że opracowane zostały one w amerykańskim laboratorium 3M. Siedziba firmy mieści się w Cynthiana w stanie Kentucky. I od roku 1980 aż do lat 90, kiedy to wygasły prawa patentowe produkowane mogły być wyłącznie przez wspomnianą firmę. Po wygaśnięciu praw produkcja w innych firmach ruszyła pełną parą - nic dziwnego, karteczki samoprzylepne cieszą się ogromną popularnością. Jednak nazwa Post-it w dalszym ciągu zostaje zastrzeżonym znakiem towarowym, który należy do 3M.

Na odwrocie karteczki znajduje się pasek o właściwościach adhezyjnych, co umożliwia umieszczanie karteczek z różnego rodzaju notatkami na dokumentach, książkach i w innych miejscach, takich jak np. lodówka, szafka czy biurko. Klej, który zastosowano do produkcji tego typu karteczek samoprzylepnych, pozwala Ci na łatwe odrywanie karteczek. W dodatku bez ryzyka rozerwania papieru. Klej nie zostawia też żadnych śladów na podłożu. Karteczki samoprzylepne dostępne są w różnych formatach i kolorach. W naszym sklepie znajdziesz szereg produktów, które idealnie sprawdzą się nie tylko w biurze, ale również w domach - szczególnie często wykorzystywane przez uczniów i studentów. A także miłośników książek. W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się na przykład zakładka info flags podajnik 25x43mm/50k, czyli praktyczne i wielofunkcyjne niewielkich rozmiarów zakładki, które idealnie nadają się do znaczenia stron książek oraz dokumentów. Niezastąpione, gdy chcesz szybko znaleźć potrzebne informacje. Oprócz tego w ofercie naszego sklepu znajdziesz jeszcze memo zakładka 4x20x50 mix kolorów oraz memo kostka 75x75mm 400 kartek, tęczowa. A także: Jak widzisz, wybór jest naprawdę szeroki. W dodatku korzystając z naszej oferty, masz pewność, że ceny są konkurencyjne. A dostawa zamówienia szybka. W razie pytań zachęcamy Cię też do kontaktu z Działem Obsługi Klienta. Tam znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię zagadnienia.

Karteczki samoprzylepne przyklejona do białej tablicy


Gdzie wyrzucać karteczki samoprzylepne?

 

Segregujesz śmieci? Zastanawiasz się pewnie w takiej sytuacji, gdzie należy wyrzucać karteczki samoprzylepne. Tym bardziej że w niektórych gminach złe segregowanie śmieci może wiązać się z mandatem. Choć oczywiście kara finansowa to zapewne niejedyny powód. Przecież najważniejsza jest ochrona środowiska naturalnego i zasobów naturalnych, które są przecież ograniczone. Nie mniej jednak chcemy Cię poinformować, że karteczki samoprzylepne należy wyrzucać do niebieskiego pojemnika lub worka. Czyli tam, gdzie wyrzuca się papier.
 

Jak odkleić karteczki samoprzylepne?


Czy wiedziałeś, że sposób odrywania karteczek samoprzylepnych od bloczka ma znaczenie? Jak się okazuje, jakiś czas temu światem internetu wstrząsnęła informacja, że tego typu karteczki należy odrywać w określony sposób. Niestety, zdecydowana większość ludzi jak się okazuje, robi to źle. Przez co ich trwałość jest dość mocno obniżona. Najczęściej karteczkę łapię się za dolną część - czyli tą, która nie jest pokryta od spodu klejem i ciągnie ku górze, odrywając tym samym całość. Z jakimi niedogodnościami musisz się zmierzyć, gdy odklejasz karteczki w ten sposób? Przede wszystkim z tym, że będą one notorycznie odstawały ku górze, a przez to bardzo często będą się też odklejały. Jak zatem odrywać karteczki samoprzylepne poprawnie? Jeśli chcesz zapobiec ciągłym walkom z odklejającymi się od biurka, lodówki czy dokumentów karteczkami samoprzylepnymi to wystarczy, że będzie odrywał je od góry, czyli od tej strony, która została pokryta klejem. Jest to oczywiście odrobinę dłuższy proces, jednak zdecydowanie warto.
 

Co można zrobić z karteczek samoprzylepnych, czyli nietypowe zastosowania


Tradycyjne zastosowanie karteczek samoprzylepnych znane jest chyba niemalże wszystkim. Wykorzystywane są one w biurach, sklepach internetowych i stacjonarnych, na uczelniach, w szkołach, warsztatach i bibliotekach. A także na świetlicach oraz w domach. Najczęściej zaznaczamy nimi jakieś ważne miejsca w dokumentach lub książkach. Wieszamy je na tablicy w gabinecie lub przyklejamy do biurka w pokoju, aby o czymś nie zapomnieć. Są też zastosowania, które mogą Cię zaskoczyć. Wiedziałeś na przykład, że aby przyswoić sobie jakieś nowe przyzwyczajenie, wystarczy zaledwie 21 dni z rzędu wykonywać daną czynność? Niby proste, jednak w rzeczywistości nie jest łatwo pamiętać codziennie o danej czynność. Jeśli więc na przykład chcesz pamiętać o tym, aby codziennie pić filiżankę zielonej herbaty, to warto w kuchni w widocznym miejscu powiesić karteczkę, która będzie Ci o tym przypominała.

Szukasz samoprzylepnych karteczek w różnych kolorach i różnych formatach? Skorzystaj z naszej oferty i ciesz się produktami najwyższej jakości.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie