Chipsy do pakowania paczek

Polecamy Państwu chipsy do pakowania, które są nowoczesnym i praktycznym wypełniaczem do paczek. Materiałem jest styropian EPS (Expanded PolyStyrene), który jest jednym z najlżejszych dostępnych tworzyw sztucznych.Niska waga pozwoli Państwu na obniżenie kosztów przesyłki.

Charakterystyka chipsów jest następująca:

1) Wysoka wytrzymałość - może być cięty, kruszony, ściskany, ale natychmiast odzyskuje swój pierwotny kształt. Nie rozpuszcza się w wodzie i jest dobrym materiałem ogniotrwałym. Wielkość wiórów waha się od granulek do małych płatków lub proszku.

2) Niska waga - od 0,3 kg do 0,7 kg na 1 litr objętości. To sprawia, że przesyłki są tańsze, ponieważ można wypełnić większą przestrzeń przy mniejszej wadze dla kosztów transportu zarówno samolotem, jak i pociągiem lub ciężarówką. Jeśli porównać ten czynnik z innymi tworzywami sztucznymi używanymi jako opakowania, to pianka EPS zawsze wygra dzięki swojej niskiej wadze i wysokiemu poziomowi degradacji przy recyklingu, którego inne materiały nie posiadają. Aby daćdla porównania, waga 1 kg wystarcza na 4 styropianowe chipy.

3) Wysoka stabilność - duża zaleta w transporcie drogą morską lub lądową, co sprawia, że jest bardzo popularny wśród klientów. Nie ma to wpływu na zapakowane w niego produkty, ponieważ EPS dobrze amortyzuje nagłe wstrząsy.

4) Dobre właściwości izolacyjne - niski współczynnik przewodzenia ciepła pozwala zachować świeżość i chłód w każdym magazynie, w którym zastosowano ten materiał.

5) Niski współczynnik absorpcji wody - jest uważany za jeden z najniższych w porównaniu z innymi tworzywami sztucznymi. Dlatego czynności takie jak mycie są zazwyczaj zbędne przy stosowaniu wypełniacza styropianowego do paczek. Pozwala to na znaczne obniżenie kosztów wyposażenia przy przewozie różnego rodzaju produktów wymagających higienicznych warunków podczas przechowywania lub transportu.

Chipsy do wypełniania paczek to niezastąpione produkty. Ich zastosowanie nie ogranicza się do opakowań, dając szerokie możliwości zastosowania. W ramach ochrony dzikiej przyrody stosuje się je jako wypełnienie dziupli drzew w lasach, aby zwierzęta mogły schronić się przed warunkami atmosferycznymi.

Forma zrębków pozwala na zapakowanie niemal każdego produktu - bez problemu można bowiem zastosować granulaty, a nawet proszek. Dlatego zawsze warto mieć w domu trochę zrębków na wszelki wypadek!

Należy również zaznaczyć, że styropianowe chipsy są produktami przyjaznymi dla środowiska, ponieważ nie szkodzą mu podczas recyklingu, a ich produkcja nie wymaga dużych ilości energii w porównaniu z innymi materiałami. Dzięki temu zmniejsza się emisja CO2 do atmosfery i globalne ocieplenie. Recykling wiórów jest znacznie łatwiejszy niż większości tworzyw sztucznych i jest doskonale mają zastosowanie do wielu materiałów.

Nie znaleziono produktów

Wybrana przez Ciebie kategoria nie zawiera jeszcze żadnych produktów.
Wybierz inna kategorię z drzewa kategorii.
Strona główna
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie