Poduszki pow. papierowe

Ekologiczne zamienniki foliowych wypełniaczy powietrza. Nie ustępują funkcjonalnością swoim polimerowym pierwowzorom, stanowiąc dla nich jednocześnie doskonałą i ekologiczną alternatywę.

Poduszki powietrzne papierowe wykonane są z papieru makulaturowego i mogą być poddawane recyklingowi w zakładach papierniczych.

Mogą podlegać kompostowaniu. Przekładki do foliowych wypełniaczy powietrza służą do stworzenia szczelnego zamknięcia pomiędzy pakowanym produktem a środowiskiem zewnętrznym. Składają się z kilku warstw, dzięki czemu są mocniejsze niż zwykły papier.

Poduszki powietrzne papierowe wykonane są z papieru pochodzącego z recyklingu, który jest zgodny z normami ISO. Umieszcza się je pomiędzy produktami lub przedmiotami, które mają być zapakowane i mogą być stosowane zarówno ręcznie, jak i za pomocą systemów automatycznych. Podkładka składa się z dwóch warstw - wewnętrznej o niskiej gęstości i zewnętrznej o wysokiej gęstości, co daje jednokierunkową siłę przy ściskaniu. Dzięki temu podkładki powietrzne mają idealną wytrzymałość zarówno przy ręcznym dociskaniu, jak i przy umieszczaniu ich w wielogłowicowych urządzeniach zgrzewających dno opakowania, służących do jednorazowego pakowania produktów o różnej wadze. Papierowe poduszki powietrzne nadają się w 100% do recyklingu w papierniach, które wymagają materiału bez farby.

Papierowe podkładki powietrzne mogą być stosowane do ręcznego lub automatycznego pakowania produktów o wadze do 500g oraz do pakowania małych, lekkich opakowań żywności (do 200g). Papierowe poduszki powietrzne są bardziej higieniczne niż poduszki powietrzne z folii polimerowej i stanowią lepszą alternatywę do umieszczania ich pomiędzy foliami plastikowymi i tacami w automatycznych systemach pakujących. Papierowe poduszki powietrzne zapewniają również dobre uszczelnienie przed wilgotnym środowiskiem, takim jak to, które tworzą niektóre płyny lub półpłyny, które mogą kapać z zapakowanego produktu. Na papierowe podkładki powietrzne, jak również na formowane próżniowo pokrywy tacek, można z łatwością nanieść nadrukowaną folię z logo firmy lub inny wzór.

Poduszki powietrzne papierowe są produktem w 100% nadającym się do recyklingu, wykonanym z papieru pochodzącego z recyklingu, który jest przyjazny dla środowiska. Poduszki powietrzne bez kleju są nie tylko o wiele łatwiejsze do recyklingu, ale również wytwarzają mniej zanieczyszczeń powietrza podczas produkcji w porównaniu do zwykłego papieru. W porównaniu z polietylenowymi poduszkami powietrznymi papierowe poduszki powietrzne zapewniają równie mocne uszczelnienie i doskonałą łatwość usuwania przy użyciu automatycznych maszyn pakujących. Wykazują one doskonałą odporność na wilgoć, dzięki czemu mogą być skutecznie stosowane w opakowaniach produktów suchych, jak również w opakowaniach żywności, gdzie opakowanie musi być przepuszczalne dla pary wodnej, a jednocześnie musi zachodzić wymiana gazowa (np. tlenu). Według naukowców papier i inne materiały pochodzenia roślinnego mogą przejąć prawie połowę światowego rynku opakowań do 2030 roku.

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Dostępność
Wyróżnienie
szukaj