Papierowe poduszki powietrzne do pakowania paczek

Ekologiczne zamienniki foliowych wypełniaczy powietrza. Nie ustępują funkcjonalnością swoim polimerowym pierwowzorom, stanowiąc dla nich jednocześnie doskonałą i ekologiczną alternatywę.

Poduszki powietrzne papierowe wykonane są z papieru makulaturowego i mogą być poddawane recyklingowi w zakładach papierniczych.

Mogą podlegać kompostowaniu. Przekładki do foliowych wypełniaczy powietrza służą do stworzenia szczelnego zamknięcia pomiędzy pakowanym produktem a środowiskiem zewnętrznym. Składają się z kilku warstw, dzięki czemu są mocniejsze niż zwykły papier.

Poduszki powietrzne papierowe wykonane są z papieru pochodzącego z recyklingu, który jest zgodny z normami ISO. Umieszcza się je pomiędzy produktami lub przedmiotami, które mają być zapakowane i mogą być stosowane zarówno ręcznie, jak i za pomocą systemów automatycznych. Podkładka składa się z dwóch warstw - wewnętrznej o niskiej gęstości i zewnętrznej o wysokiej gęstości, co daje jednokierunkową siłę przy ściskaniu. Dzięki temu podkładki powietrzne mają idealną wytrzymałość zarówno przy ręcznym dociskaniu, jak i przy umieszczaniu ich w wielogłowicowych urządzeniach zgrzewających dno opakowania, służących do jednorazowego pakowania produktów o różnej wadze. Papierowe poduszki powietrzne nadają się w 100% do recyklingu w papierniach, które wymagają materiału bez farby.

Papierowe podkładki powietrzne mogą być stosowane do ręcznego lub automatycznego pakowania produktów o wadze do 500g oraz do pakowania małych, lekkich opakowań żywności (do 200g). Papierowe poduszki powietrzne są bardziej higieniczne niż poduszki powietrzne z folii polimerowej i stanowią lepszą alternatywę do umieszczania ich pomiędzy foliami plastikowymi i tacami w automatycznych systemach pakujących. Papierowe poduszki powietrzne zapewniają również dobre uszczelnienie przed wilgotnym środowiskiem, takim jak to, które tworzą niektóre płyny lub półpłyny, które mogą kapać z zapakowanego produktu. Na papierowe podkładki powietrzne, jak również na formowane próżniowo pokrywy tacek, można z łatwością nanieść nadrukowaną folię z logo firmy lub inny wzór.

Poduszki powietrzne papierowe są produktem w 100% nadającym się do recyklingu, wykonanym z papieru pochodzącego z recyklingu, który jest przyjazny dla środowiska. Poduszki powietrzne bez kleju są nie tylko o wiele łatwiejsze do recyklingu, ale również wytwarzają mniej zanieczyszczeń powietrza podczas produkcji w porównaniu do zwykłego papieru. W porównaniu z polietylenowymi poduszkami powietrznymi papierowe poduszki powietrzne zapewniają równie mocne uszczelnienie i doskonałą łatwość usuwania przy użyciu automatycznych maszyn pakujących. Wykazują one doskonałą odporność na wilgoć, dzięki czemu mogą być skutecznie stosowane w opakowaniach produktów suchych, jak również w opakowaniach żywności, gdzie opakowanie musi być przepuszczalne dla pary wodnej, a jednocześnie musi zachodzić wymiana gazowa (np. tlenu). Według naukowców papier i inne materiały pochodzenia roślinnego mogą przejąć prawie połowę światowego rynku opakowań do 2030 roku.

Czym są papierowe poduszki powietrzne do pakowania?

Papierowe poduszki powietrzne to jeden z rodzajów wypełniaczy do paczek. Ich głównym zadaniem jest wypełnienie wolnych przestrzeni w kartonie , dzięki czemu zapobiegają one przesuwaniu się produktu (produktów) umieszczonych w jego wnętrzu. Dla poduszek powietrznych papierowych charakterystyczna jest:

 • Lekkość. Jak wskazuje nazwa produktu, papierowe poduszki są wypełnione powietrzem. Mimo że zajmują one sporo miejsca, to nie mają dużego wpływu na wagę przesyłki. To jeden z powodów ich rosnącej popularności.
 • Właściwości amortyzujące. Poduszki powietrzne papierowe nie tylko wypełniają przestrzeń w kartonie, ale również zabezpieczają przesyłany produkt przed uszkodzeniami. W rezultacie towar może dotrzeć do klienta w nienaruszonym stanie.
 • Trwałość. Papierowe poduszki wypełnione powietrzem składają się z kilku warstw papieru. To powoduje, że trudno je przebić i tym samym skutecznie chronią one zawartość przesyłki.

Szukasz poduszek powietrznych papierowych, z których mógłbyś korzystać, przygotowując paczki dla swoich klientów? Zobacz: Poduszki powietrzne papierowe 100x210 mm/50 mb

Kiedy sprawdzają się poduszki powietrzne papierowe?

Poduszki powietrzne papierowe bardzo często są porównywane do poduszek wykonanych z folii (AirBag). Produkty te mają cechy wspólne – wyglądają podobnie, mają też podobny cel . Jednak papierowe poduszki wypełnione powietrzem nieprzypadkowo cieszą się coraz większą popularnością. Powodem jest to, że są przyjazne dla środowiska .
Współcześnie coraz więcej konsumentów podejmuje decyzje zakupowe, kierując się nie tylko ceną. Czynnikiem uwzględnianym na etapie zakupu produktów jest też to, czy firma podejmuje działania, których celem jest zapobieganie degradacji środowiska . Wybierając poduszki powietrzne papierowe, możesz skutecznie rywalizować z większymi firmami, które wykorzystują folię.
Prowadzisz sklep internetowy? Często wysyłasz do klientów towary, które wymagają dodatkowego zabezpieczenia? W takim razie poduszki powietrzne papierowe mogą okazać się dobrym rozwiązaniem . Im bardziej wartościowe produkty wysyłasz, tym większą uwagę powinieneś zwrócić na ich zabezpieczenie na czas transportu. Wybór poduszek powietrznych papierowych może okazać się trafnym rozwiązaniem.
Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto przemyśleć wykorzystanie poduszek powietrznych papierowych – to wygoda. W odróżnieniu od innych materiałów do wypełniania paczek nie wymagają one zgniatania – korzystanie z nich nie jest uciążliwe. Dodatkowo torebki te mogą być układane w paczkach przez maszyny.
Zobacz: Poduszki powietrzne papierowe 150x210 mm/40 mbJak poduszki powietrzne papierowe wypadają na tle innych wypełniaczy?

Rynek produktów przeznaczonych do pakowania jest szeroki, a poduszki powietrzne papierowe są jedynie jednym z wielu dostępnych wypełniaczy . Jak wypadają one na tle pozostałych rozwiązań? Jeżeli nie jesteś przekonany do poduszek powietrznych papierowych, powinieneś poznać ich zalety i wady.
Główne zalety poduszek powietrznych papierowych:

 • Ekologiczność. Pod tym względem wypadają one dużo korzystniej niż wypełniacze paczek z tworzyw sztucznych. Jeżeli sprzedajesz ekologiczne produkty lub chcesz, aby Twój sklep był postrzegany jako eko, wybór tego wypełnienia to dobry pomysł.
 • Wygoda klientów. Poduszki powietrzne papierowe nie brudzą, a ich segregacja jest prosta – wystarczy tylko przekłuć poduszkę i następnie umieścić ją w pojemniku na papier.

Wady poduszek powietrznych papierowych:

 • Cena. Materiały ekologiczne nadal są nieco droższe. Różnica ta jest zauważalna również między poduszkami powietrznymi papierowymi a ich foliowymi odpowiednikami.
 • Przechowywanie. Poduszki powietrzne papierowe zajmują więcej miejsca niż inne produkty przeznaczone do wypełniania paczek, np. folia bąbelkowa. To sprawia, że nie każdy właściciel sklepu internetowego decyduje się na ich wykorzystanie.

Chcesz zamówić poduszki powietrzne papierowe? Poznaj dostępne w naszym sklepie produkty. Zobacz: Poduszki powietrzne papierowe 240x280 mm/15 mb
Szukasz alternatywy dla poduszek powietrznych papierowych do pakowania? Jeżeli jesteś zainteresowany produktami z papieru, skorzystaj z wypełniacza tekturowego. Ten materiał również jest dostępny w naszym sklepie internetowym – zobacz: Wypełniacz tekturowy karton nacinany 5 kg

Ile kosztują papierowe poduszki powietrzne do pakowania?

Cena poduszek powietrznych papierowych do pakowania jest uzależniona od ich wymiarów. Im większe są poduszki, tym są one droższe . W Neopak możesz kupić opakowanie poduszek powietrznych papierowych (ok. 60 sztuk) już za ok. 50 zł.
Jesteś zainteresowany zamówieniem poduszek powietrznych wykonanych z papieru? Skorzystaj z naszej oferty – w Neopak zajmujemy się dystrybucją materiałów do pakowania i wysyłki paczek . Pod jednym adresem znajdziesz wszystkie niezbędne produkty – od kartonów, przez wypełniacze, aż do taśm samoprzylepnych.
Chcesz wiedzieć więcej o naszym asortymencie? Interesują Cię zniżki dla klienta biznesowego? Skontaktuj się z naszym doradcą – udzieli on odpowiedzi na Twoje pytania oraz wskaże korzystne rozwiązania, dzięki którym przygotujesz się do wysyłki paczek.

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie