Wózki do długich materiałów

Wózki do transportu długich materiałów przydadzą się w wielu różnych zakładach produkcyjnych, a także w firmach zajmujących się logistyką. Z ich pomocą przenoszenie podłużnych przedmiotów jest o wiele prostsze, taki wózek bez wysiłku mogą obsługiwać dwie osoby, a w przypadku niektórych rozwiązań nawet jedna. Oprócz standardowych wózków do długich przedmiotów wyróżniamy wózki do przewozu dywanów, które najczęściej są wyposażone w tylko jedną oś z kółkami. Zostały one stworzone specjalnie do transportu ciężkich dywanów, ale mogą być również używane do przenoszenia innych materiałów.

Długie wózki do transportu materiałów wykonywane są w różnych wariantach i wymiarach, w zależności od tego, do czego będą wykorzystywane. Kupując produkty tego typu, firma powinna najpierw sprawdzić, jaki wózek będzie najlepiej dostosowany do jej potrzeb pod względem pojemności i ograniczeń gabarytowych. W razie potrzeby wózki takie mogą być modyfikowane zgodnie ze specyfikacją klienta przez specjalne firmy oferujące rozwiązania na zamówienie. Materiały, z których wykonuje się takie wózki to stal, drewno lub aluminium; jednocześnie warto wiedzieć, że niektóre z nich mogą nawet zapewniać ochronę przed korozją dzięki specjalnej obróbce powierzchni, która uniemożliwia kontakt z wodą lub chemikaliami.

Zastosowania wózków do transportów długich materiałów

Standardowe koła wózka do przewożenia długich materiałów wykonane są z twardej gumy. Zaletą tych specjalnych kół jest to, że nie ślizgają się one na gładkich powierzchniach, a także absorbują drgania. Czasami do podnoszenia bardzo dużych i ciężkich przedmiotów za pomocą długich wózków do transportu materiałów używane są wózki widłowe. Istnieje wiele różnych rozwiązań w zakresie konstrukcji samego odeskowania - proste deski lub bardziej zaawansowane profile, które umieszczane są w pozycji ukośnej. Dodatkowo można zastosować palety skrzyniowe, takie rozwiązanie znacznie ułatwia załadunek lub rozładunek towarów na przenośnikach itp.

Wózki do transportu długich materiałów znalazły też swoje zastosowanie w firmach przeprowadzkowych.

Z ich pomocą logistyka mebli, czy sprzętów domowych jest wielokrotnie prostsza. To jednak nie koniec tego, do czego można wykorzystać te wózki. Jeśli na przykład w firmie, która zajmuje się produkcją maszyn lub elektroniki, trzeba transportować długie przedmioty, to z pewnością przyda się specjalny wózek do transportu długich materiałów.

Wózki do transportu długich materiałów znacznie ułatwiają życie

Oczywiście firmy produkujące wózki do transportu długich przedmiotów chciałyby, aby ich klienci korzystali z nich jak najczęściej i jak najintensywniej. Dlatego też producenci wyposażają te wózki w zabezpieczenia, takie jak osłony chroniące przed zsuwaniem się przedmiotów, dzięki czemu towary podnoszone wraz z wózkiem zawsze zachowują równowagę.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie