Wózki dwukołowe

Wózki dwukołowe przeznaczone są do krótkodystansowego przewożenia ładunków o regularnych kształtach. Są na co dzień wykorzystywane w zakładach produkcyjnych, magazynach, hurtowniach i zapleczach handlowych, centrach logistycznych oraz na placach budów. Wśród nich mogą Państwo znaleźć specjalistyczne wersje wózków – schodowe i przystosowane do transportu butli gazowych.


Oferowane przez nas wózki cechuje wyjątkowo duża wytrzymałość i odporność na długotrwałe obciążenia. Wszystkie mają solidną, metalową konstrukcję, oraz funkcjonalne systemy jezdne pozwalające na wygodne sterowanie pojazdem. Wózki wyposażane są też w ergonomiczne uchwyty, hamulce i zaczepy


Wózki dwukołowe – zastosowanie:

 • przewożenie wysokich i ciężkich obiektów (np. sprzętu AGD, mebli, urządzeń mechanicznych)
   
 • transport towarów po schodach
   
 • transport butli z gazami technicznymi (w tym tlenowych)


Każde miejsce – sortownia przesyłek, magazyn, sklep wielkopowierzchniowy, hurtownia, plac budowy - ma swoją specyfikę i do niej musi być dopasowana konstrukcja wózka pomagającego w przewożeniu rozmaitych przedmiotów. Dlatego przy wyborze wózka dwukołowego warto zwrócić uwagę na przypisane do niego certyfikaty jakości i bezpieczeństwa.

Współpracujemy wyłącznie z renomowanymi producentami, dlatego jesteśmy przekonani, że kupione w naszym sklepie wózki będą działały długo i efektywnie, pomagając z bezpiecznym i sprawnym transporcie i magazynowaniu.

Nasz asortyment wózków jest bardzo duży, dlatego rekomendujemy Państwu kontakt z naszymi doradcami technicznym. Wspólnie dobierzemy pojazd w pełni adekwatny do Waszych oczekiwań i potrzeb.

 

Wózki dwukołowe - mobilne, zwrotne, pomocne i niedrogieJaki jest sposób na usprawnienie swojej pracy podczas transportu i przenoszenia różnych ładunków? Warto wtedy skorzystać z pomocy odpowiedniego wózka, który pozwoli znacznie usprawnić pracę. Wśród wielu rodzajów wózków transportowych, możemy wyróżnić wózki dwukołowe. Są jednymi z najmniejszych wózków dostępnych w Neopak. Nie oznacza to jednak, że mają niską ładowność lub że nie są solidne!

Dwukołowe wózki są sposobem na szybki transport nawet ciężkich towarów. Ich udźwig zwykle wynosi około 200-300 kilogramów, choć są modele gwarantujące jeszcze wyższą nośność! 

 

Wózki transportowe - rodzajeJakie są najbardziej popularne rodzaje wózków transportowych? Przede wszystkim warto wyróżnić te dwukołowe (wózki typu taczka) i czterokołowe - w formie osadzonej na obrotowych kółkach platform. Każdy typ wózka transportowego sprawdzi się doskonale w odpowiednim zastosowaniu. Wózki taczki są bardzo zwrotne i pozwalają na pokonywanie niewielkich nierówności terenu - krawężników, czy kostki brukowej. Największy udźwig i możliwość jednoczesnego transportowania wielu towarów mają wózki platformowe. Mają jednak ograniczone zdolności, jeśli chodzi o poruszanie się po nierównym terenie.

Dostępne w Neopaku wózki transportowe możemy podzielić na kilka grup:


 

Kiedy warto wybrać wózek dwukołowy?Co wyróżnia wózki dwukołowe wśród innych rodzajów wózków transportowych? Są jednymi z najbardziej zwrotnych i jednocześnie kompaktowych konstrukcji, Świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie trzeba szybko przewieźć pewne towary na niewielką odległość. Można je bez problemu trzymać w samochodzie dostawczym, na pace ciężarówki lub w magazynie. Przydadzą się zawsze wtedy, kiedy mamy do czynienia z koniecznością przenoszenia ciężkiego ładunku, na przykład dużej paczki.

Wózki dwukołowe, czyli tak zwane taczki, pozwalają przewozić różne towary o niezbyt dużych gabarytach, choć mogą być ciężkie. Wózki dwukołowe sprawdzają się podczas transportu:
 • mebli
 • sprzętu AGD (pralki, zmywarki, lodówki)
 • pudeł kartonowych
 • innych przedmiotów i towarów


 

Konstrukcja wózka dwukołowego - mocna oś, metalowy stelaż i wytrzymała “łopata”Budowa wózka dwukołowego - jak są zbudowane wózki typu taczka? Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób można ich używać. A sposób ten jest bardzo prosty. Ładunek należy umieścić na płaskiej łopacie znajdującej się w przedniej części wózka. Następnie unosimy łopatę, przenosząc część ciężaru na operatora wózka. W tym momencie większość ciężaru spoczywa na osi (dwóch kołach) wózka dwukołowego. Taka budowa sprawia, że bez problemu możemy przewozić nawet przedmioty o wadze ponad 100 kilogramów. Dużą zaletą jest przy tym bardzo duża zwrotność wózka typu taczka. Taczki są tak zawrotne, że mogą zawrócić niemal w miejscu!

Dlaczego wózki dwukołowe są aż tak wytrzymałe? Cały ich fenomen leży w solidnej, metalowej konstrukcji. Jest oparta o metalowe rury, które tworzą konstrukcję nośną. To na nich znajdują się przymocowane solidne uchwyty do noszenia wózka, a także sama łopata. W niektórych rodzajach wózka dwukołowego łopata może być składana, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca podczas przechowywania i transportu wózka dwukołowego. 

 

Rodzaje wózków dwukołowychW naszym sklepie internetowym Neopak posiadamy cały szereg  produktów i rozwiązań usprawniających pracę na magazynie, w hurtowni, ale także wokół gospodarstwa domowego. Wszędzie tam wózki dwukołowe typu taczka sprawdzają się bardzo dobrze. Są niewielkie i niedrogie - warto więc mieć je pod ręką, gdy pojawi się potrzeba przenoszenia ciężkiego ładunku. Wśród wózków z dwoma kołami istnieje sporo odmian, które odpowiadają oczekiwaniom różnych klientów.

Rodzaje wózków dwukołowych:

 

Dlaczego warto wybrać taczki dwukołowe?Zaopatrując się w wózek dwukołowy można znacznie usprawnić i przyspieszyć pracę. Przenoszenie oraz transport różnych towarów i ładunków staje się znacznie szybszy i prosty. Dzięki temu transport ładunków jest nie tylko wygodniejszy, pozwala także znacznie oszczędzić siły i zdrowie pracowników.

W porównaniu z innymi rodzajami wózków transportowych, taczki dwukołowe są bardzo mobilne. Są prawdopodobnie najmniejszymi wózkami, które pozwalają przewozić tak ciężkie towary (od kilkudziesięciu do kilkuset kilogramów). Jednocześnie koszt zakupu wózka dwukołowego nie jest wygórowany w stosunku do jego zalet.

Z tego względu wózki dwukołowe są chętnie wykorzystywane przez niemal wszystkie firmy kurierskie, transportowe, a także w wielu magazynach. Wybierając odpowiedni rodzaj wózka dwukołowego mają Państwo pewność, że sprosta Państwa oczekiwaniom.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie