Wózki transportowe

Dobry wózek transportowy ułatwia pracę, usprawnia ją i zwiększa bezpieczeństwo w miejscu pracy

Dlaczego warto zainteresować się zakupem wózka transportowego? W wielu sytuacjach pozwala na bezpieczny, szybki i efektywny transport różnych ładunków. W zależności od rodzaju wybranego wózka transportowego, może być on dopasowany do konkretnego zastosowania (np. wózki transportowe do płyt) lub uniwersalne - do szerokiego zastosowania.Bez wątpienia wykorzystując wózek transportowy w swojej codziennej pracy możemy nie tylko usprawnić ją, ale również uniknąć różnych kontuzji i urazów, które mogą się pojawić podczas częstego przenoszenia ciężkich rzeczy.

Wózki transportowe, które są często używane w magazynach, sklepach i różnych firmach z niemal każdej branży możemy podzielić na kilka grup:
wózek transportowy do płyt

Każda z powyższych odmian oczywiście zawiera wiele rodzajów uniwersalnych i przemyślanych wózków transportowych. Warto dobrze przemyśleć wybór odpowiedniego rodzaju i znaleźć nalepszy wózek transportowy do planowanego sposobu wykorzysrtania.
 

Dlaczego wózek transportowy przyspieszy pracę niemal każdej firmy?Wózki transportowe pozwalają na łatwy i szybki transport wielu przedmiotów jednocześnie. Co więcej, najczęściej do używania ich wystarczy jedna osoba. Operator wózka bez problemu może poruszać się razem z nawet mocno załadowanym wózkiem transportowym. Odpowiada za to przemyślana konstrukcja i rozłożenie ciężaru ładunku na koła wózka. Zarówno dwukołowe wózki (taczki transportowe), jak i wózki osadzone na czterech kołach są sprawne i zwrotne. Wózkiem dwukołowym mogą

Państwo manewrować bardzo prosto, a sama taczka zawraca niemal w miejscu. Podobnie jest w przypadku wózków platformowych. Posiadają skrętne koła - zwykle dwa lub wszystkie cztery (z możliwością blokady). Poruszanie się takim wózkiem transportowym jest więc tak proste, jak w przypadku zwykłego wózka sklepowego. Może się poruszać w każdym kierunku - do przodu, do tyłu oraz w bok. Bez problemu można także obracać sam wózek.

 

Zwiększ poziom bezpieczeństwa transportu na magazynieKorzystanie z odpowiednich wózków transportowych może znacznie podnieść poziom bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno dobrej ochrony samego ładunku, jak i pracowników magazynu korzystających z wózków. Wózki posiadają często zabezpieczenia zapobiegające przechylaniu się, a nawet wywróceniu wózka. Także ładunek może być zabezpieczony dzięki dodatkowym burtom w wózku.

wózek transportowy

Wózki transportoweDuży wybór wózków transportowych oznacza możliwość wyboru najbardziej odpowiedniego narzędzia dla konkretnego zastosowania.

 

Łatwość prowadzenia i manewrowaniaTym, co charakteryzuje dobry wózek transportowy, jest duża mobilność. Wózki platformowe są bardzo zwrotne dzięki skrętnym kołom. Wózek na dwóch kołach jest natomiast jeszcze bardziej zwinny. Oba typy sprawdzają się doskonale w wąskich alejkach i innych miejscach, gdzie wymagana jest wysoka manewrowość.

wózki transportowe

Przemyślana konstrukcja kółek w wózkach pozwala natomiast na łatwe toczenie. Transport ciężkiego ładunku jest więc łatwy.

 

Uniwersalność albo zastosowanie w specjalistyczny sposóbNiektóre wózki transportowe są proste w budowie i pozwalają dość luźno podejść do ich wykorzystania. Są uniwersalne, co dla wielu osób okaże się sporą zaletą. Do najchętniej wybieranych uniwersalnych wózków transportowych należą wózki platformowe i wózki na dwóch kołach (taczki).

Jeżeli natomiast potrzebują Państwo wykorzystać wózek w konkretnym, specjalistycznym zastosowaniu, warto poszukać profesjonalnego wózka dla takiej funkcji. W naszej ofercie znajdują się zarówno wózki na skrzynki, wózki do transportu ciężkiego, jak i wiele innych odmian.
wózek transportowy

 

Dwukołowe wózki, czy wózki transportowe z platformą?Wiele osób szukających uniwersalnego wózka transportowego do różnych zastosowań zastanawia się nad wyborem modelu. Podstawowa różnica polega na zasadniczej konstrukcji. Wózki dwukołowe (tzw. taczki transportowe) służą do przewożenia ciężkich rzeczy (sprzęt AGD, szafa, tp.), mogą także poruszać się po przeszkodach. Najechanie na krawężnik, a nawet po schodach nie jest tu dużym problemem. Podczas jazdy wózek dwukołowy transportowy wymaga natomiast użycia nieco większej siły. 

Wózki platformowe pozwalają na transport dużej liczby towarów i przedmiotów bez konieczności układania jednego na drugim, jak w wózku dwukołowym.  Nie można nim raczej jeździć po nierównej powierzchni, ma natomiast inne zalety. Jest niemal równie zwrotny, co dwukołowa taczka. Jego udźwig jest natomiast o wiele większy. Taki sprzęt sprawdza się doskonale jako wózek magazynowy, w sklepie lub na innych sporych obiektach.

 

Rodzaje wózków transportowychW Neopaku znajdą Państwo szeroki wybór wózków transportowych. Część z nich jest uniwersalna i sprawdza się w przeróżnych zastosowaniach w firmach, a także gospodarstwach domowych. Pomagają po prostu transportować ciężkie rzeczy. Jeżeli w Państwa codziennej pracy przyda się jednak wyspecjalizowany sprzęt, także znajdą go Państwo w naszej ofercie.

Rodzaje wózków transportowych:
 • taczka transportowa
 • taczka dwukołowa do transportu butli gazowych 1 x 10 L
 • wózek do transportu butli stalowej
 • taczka do transportu dwóch butli gazowych 2 x 10 L
 • taczka do transportu płyt SK
 • wózek do transportu dywanów
 • wózek do transportu palet
 • dwupoziomowy wózek platformowy
 • wózek platformowy do transportu płyt
 • wózek do transportu stołów
 • wózek do transportu lodówek
 • i wiele innych


 

Właściwości i zalety wózka transportowegoWszystkie wózki transportowe łączą kilka zalet, dzięki którym są aż tak popularne. Przede wszystkim pozwalają na transport różnych towarów, nawet tych dość ciężkich. Wózki transportowe charakteryzuje też wysoka wytrzymałość - dzięki temu sprawdzają się w profesjonalnych zastosowaniach i służą w firmach z rożnych branż przez długi czas. Dobry wózek powinien mieć też możliwość łatwej wymiany części, na przykład kół. W razie usterki pozwoli to na odzyskanie sprawności urządzenia.

Najważniejsze zalety i właściwości  wózków transportowych:
 • duży udźwig
 • łatwe manewrowanie dzięki skrętnym kołom
 • dostępne różne wyspecjalizowane odmiany wózka
 • przyspieszenie i usprawnienie pracy
 • prosta obsługa
 • transport ciężkich towarów nie wymaga użycia wiele siły
 • wózki dwukołowe pozwalają na jazdę nawet po nierównej powierzchni
 

Gdzie kupić wózek transportowy?Wózki transportowe warto kupić w sklepie internetowym Neopak. Posiadamy nie tylko duży wybór wózków transportowych o różnych zastosowaniach. Każdy z dostępnych u nas wózków transportowych lub wózków magazynowych to narzędzia charakteryzujące się wysoką jakością. Dzięki temu przetrwają nawet użytkowanie w trudnych warunkach i codzienne obciążenie sporymi ładunkami. Takie porządne wózki są także najbardziej bezpieczne dla pracowników oraz samego ładunku. Dobry wózek charakteryzuje również możliwość dokupienia do niego części zamiennych, na przykład kół lub platformy z MDF-u. Dzięki temu w razie usterki można dość łatwo i tanio naprawić wózek i dalej z niego korzystać.

 

Ile kosztuje wózek transportowy?Koszt zakupu wózka transportowego zależy od jego rodzaju. Najmniejsze wózki o prostej i uniwersalnej konstrukcji kosztują około 200 złotych. Jeżeli potrzebują Państwo wiekszego wózka, takiego z wysokim udźwigiem (duża łądowność), czy z pneumatycznymi kołami - koszt zakupu wzrośnie. Większość wózków kosztuje około kilkuset złotych.  Najbardziej wyspecjalizowane i zaawansowane wózki transportowe mogą natomiast kosztować nawet pięć tysięcy złotych. Są jednak niezastąpione w swojej wąskiej specjalizacji.
 
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie