Wózki gospodarcze

Wózki gospodarcze są niezbędne na każdej budowie, w ogrodzie i gospodarstwie rolnym. Ich osobną kategorię stanowią wózki ogrodowe, niezastąpione w przewożeniu materiałów sypkich i luźnych: piach, ziemia, nawozy, siano itp. Coraz częściej zastępują one tradycyjne taczki jednokołowe, ponieważ mają podobną konstrukcję i wytrzymałość, lecz są bez porównania wygodniejsze w użytkowaniu.


W naszym sklepie znajdą Państwo solidne i nadające się do długotrwałego użytkowania wózki:

 • wykonane z solidnych materiałów

 • o przemyślanej i mocnej konstrukcji

 • ergonomiczne i łatwe do prowadzenia

 • oparte o koła z pneumatycznym ogumieniem


Do wózka ogrodowego można zabrać wszystko, co jest potrzebne do pracy w ogrodzie, sadzie, a nawet na polach - od sadzonek i nawozów po narzędzia i węże ogrodnicze. Świetnie nadadzą się także do przewożenia polan do kominka, składowanych w drewutni.


Niezależnie od ich nazwy wózki ogrodowe mogą z powodzeniem pomagać w pracach budowlanych. Można na nie załadować materiały budowlane o różnych gabarytach i łącznej wadze nie przekraczającej maksymalnej ładowności pojazdu, która wynosi 150 – 200 kg.


Wszystkie wózki gospodarcze, które posiadamy w naszym sklepie, zaprojektowane zostały z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie użytkownika, dlatego spełniają najbardziej rygorystyczne normy. Można to sprawdzić weryfikując nadane im certyfikaty jakości. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi producentami, dlatego mamy pewność, że nasza oferta w pełni sprosta Państwa oczekiwaniom.


Wózki gospodarcze w ofercie sklepu Neopak


Wózki gospodarcze to kategoria obejmująca kilka rodzajów produktów, przeznaczonych do różnorodnych zastosowań. Poszczególne rodzaje wózków gospodarczych pomagają usprawnić pracę, czynią ją bardziej wydajną i bezpieczną dla pracownika.
 

Wózki komunalne


Do wózków gospodarczych można zaliczyć wózki komunalne, służące do wspierania pracy osób odpowiedzialnych za utrzymanie czystości. Takie wózki zwiększają komfort sprzątania, zwłaszcza dużych powierzchni, gdyż umożliwiają szybkie przewożenie ze sobą kompletu niezbędnego wyposażenia i narzędzi. Na wózku komunalnym znajdzie się miejsce na szczotki, miotły, grabie, plastikowe worki oraz inne akcesoria, które można umieścić w zamocowanej na tym wózku gospodarczym metalowej skrzyni. Wózki komunalne, dzięki wykonaniu ze spawanych stalowych rur, pozwolą unieść znaczny ciężar. 


wózki gospodarcze, wózek gospodarczy, komunalnym, komunalne, na narzędzia, na szczotki)

Stojaki-wózki na wiadra


Ciągle schylanie się do nisko postawionego wiadra może być uciążliwe i niebezpieczne dla pleców, powodując urazy i kontuzje. Bez względu na to, co zawiera wiadro, dużo łatwiej będzie to podnosić z wózka gospodarczego w postaci stojaka na wiadro. Umieszczenie wiadra na takim wózku zabezpieczy również zawartość przed rozlaniem. Z tego względu wózki na wiadra doskonale sprawdzają się w trakcie prac budowlanych, wykończeniowych czy remontowych. 

Jak na wózek gospodarczy przystało, stojaki-wózki na wiadra, wyposażone są w kółka, które ułatwiają ich przemieszczanie. Dzięki temu wózek taki pozwoli nie tylko oszczędzić siły, ale również zwiększyć wydajność, szybkość i efektywność pracy. Dlatego inwestycja w stojak na wiadro z pewnością się zwróci.

W zależności od rodzaju stojaka na wiadro, ten wózek gospodarczy nadawać będzie się na wiadra o pojemności nawet 90 litrów.


wózki gospodarcze, wózek gospodarczy, stojak, stojaki, na wiadro


Kontenery do sypkich ładunków


Oprócz wyżej wymienionych rodzajów wózków gospodarczych, w sklepie Neopak oferujemy również kontenery do sypkich ładunków. W zależności od rozmiaru, mogą one pomieścić 300, 520, 600 a nawet 1000 litrów a ich udźwig może wynosić nawet 2 tony. Są one przystosowane do transportu wózkami widłowymi, dzięki wyposażeniu w tunele do wideł. Ponadto do kontenerów istnieje możliwość zamontowania kół o zróżnicowanej nośności, co pozwoli uczynić z nich wózki gospodarcze do sypkich ładunków.

Kontenery do sypkich ładunków znajdą zastosowanie w branży rolnej i spożywczej - przykładowo do przechowywania produktów zbożowych, jak i w branży budowlanej - do przechowywania materiałów budowlanych, takich jak piasek, cement, czy gips. Po najechaniu kontenerem na pojemnik przeznaczony do napełnienia, następuje jego przechylenie, a po opróżnieniu automatycznie powraca on do pozycji pionowej.
 

Stelaże na worki


Z innych produktów, w naszym sklepie dostępne są również stelaże na worki, nadające się idealnie do zbiórki surowców wtórnych. Te stelaże, w połączeniu z zamontowanymi na nich workami na śmieci o pojemności nawet 240 litrów, doskonale zastąpią kosze na śmieci. Sprawdzą się zarówno w halach produkcyjnych czy magazynowych jak i na zewnątrz. Ich zaletą jest to, że w przeciwieństwie do pełnych koszy na śmieci, nie ma potrzeby czyszczenia ich wnętrza z pozostałości. Dobre zamontowanie worka na śmieci ułatwi pałąk zaciskowy, a pochylenie górnej krawędzi stelaża pod kątem 40 stopni, ułatwi wkładanie przedmiotów do worka.

 

Dlaczego warto korzystać z wózków gospodarczych?


Wykonywanie wielu czynności gospodarczych wiąże się z zaangażowaniem znacznego czasu pracy oraz wymaga siły, sprawności oraz zużycia energii. Dotyczy to zarówno prowadzenia biznesu jak i prac domowych. Wobec niskiego bezrobocia i dużych kosztów pracy, użycie wózków gospodarczych pozwala oszczędzić na kosztach pracy, a także zwiększa bezpieczeństwo pracowników. Dlatego wyposażenie w odpowiednie wózki gospodarcze jest inwestycją, która się opłaca. 

Wyposażenie pracowników w odpowiednie narzędzia pracy, ograniczające wysiłek fizyczny, pozwoli unikać kontuzji. Korzystanie z odpowiednich wózków gospodarczych jest więc istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa i higieny pracy. Wózki gospodarcze będą również przydatne tam, gdzie charakter wykonywanych zadań przekracza możliwości fizyczne człowieka. Wózki gospodarcze pozwolą wykonywać zadania pracując mądrzej a nie ciężej.
 

Inne wózki w ofercie sklepu Neopak


W sklepie Neopak oferujemy naszym klientom produkty wysokiej jakości. Dbamy o to, aby każdy klient znalazł produkt dostosowany do swoich potrzeb. W ramach zbiorczej kategorii Wózki i Taczki, oprócz wózków gospodarczych, oferujemy również inne rodzaje wózków, przeznaczonych do różnorodnych celów. Przykładowo, możemy polecić państwu:
 • Wózki platformowe, które sprawdzą się w halach magazynowych, centach spedycyjnych i marketach; składają się z solidnej platformy, wyposażonej w koła oraz zazwyczaj wyposażone są w uchwyt w formie metalowego pałąka;
 • Wózki dwukołowe, które służą do przewożenia ładunków na krótkie dystanse, na codzień wykorzystywane są w zakładach produkcyjnych, magazynach, hurtowniach, placówkach handlowych, na budowach i w firmach logistycznych;
 • Wózki warsztatowe, które docenią zarówno profesjonalni mechanicy, pracownicy warsztatów jak i domowi majsterkowicze, gdyż można je przemieszczać z całą zawartością; część z nich wyposażona jest w ścianki narzędziowe oraz blaty robocze;
 • Wózki schodowe są przydatne wszędzie tam gdzie występują różnice poziomów, w szczególności podesty, krawężniki i oczywiście schody, a przy tym nie mamy możliwości skorzystania z windy;
 • Wózki meblowe i ramowe będą przydatne zarówno w branży usług przeprowadzkowych jak i w trakcie przemeblowywania mieszkania;
 • Taczki ogrodowe i budowlane sprawdzą się na działkach oraz placach budowy.

W sklepie Neopak dostępnych jest jeszcze więcej różnego rodzaju wózków specjalistycznych do prac gospodarczych i nie tylko. Zapraszamy do zapoznania się pełną ofertą a w razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu z jednym z naszych doradców.


 
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie