Wózki platformowe

Dostępne w naszym sklepie internetowym wózki czterokołowe są powszechnie stosowane we wszystkich halach magazynowych, centrach spedycyjnych i marketach. Można nimi przewozić zarówno przedmioty o dużych gabarytach, jak i wiele małych opakowań.
 

Cechy wózków czterokołowych:

 • bardzo wytrzymałe

 • wygodne w użytkowaniu

 • ze zwrotnym systemem jezdnym

 • ergonomiczne

 • stabilne

 • odporne na obciążenia

 • z dużą ładownością

 • wyposażone w mocne kółka


Dysponujemy wózkami w różnych wersjach: z blatem transportowym otwartym lub skrzynią transportową, wykonaną z metalowej siatki lub metalowych relingów. Możliwy jest także zakup wózków półkowych, na których można przewozić delikatne przedmioty (np. szklane), które z racji swojego przeznaczenia i wrażliwości powinny być od siebie separowane.
 

Wózki czterokołowe – zastosowanie:

 • przewóz opakowań i pojedynczych towarów

 • transport ładunków paletowych

 • rozbudowa wózków paletowych za pomocą tzw. „dostawek”


Sklepy, duże biura, hale produkcyjne, spedycyjne i magazynowe – w każdym z tych miejsc specjalistyczny wózek czterokołowy jest wręcz niezbędny. Jego funkcjonalność i dopasowanie do otoczenia gwarantują bezpieczeństwo pracowników i wszystkich przewożonych towarów.


Polecamy Państwu zakup wózka wyprodukowanego przez renomowane firmy. Jakość pojazdu mogą Państwo zweryfikować zwracając uwagę na przypisane do niego certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Także nasi doradcy techniczni służą pomocą przy doborze najlepszego wyposażenia magazynu.

 

Łatwy i bezpieczny transport ciężkich rzeczy przy użyciu wózka platformowego

 

 

Wózki transportowe są sposobem na ułatwienie i przyspieszenie pracy w każdym magazynie.Pozwalają nie tylko na transport dużych i ciężkich przedmiotów. Dzięki nim można również bezpiecznie przewozić jednorazowo wiele towarów, na przykład w kartonowych pudłach Możliwość . transportowania towarów na wózku zamiast konieczności ręcznego noszenia ich jest także bardzo dobrą opcją dla pracowników. Jest sposobem na oszczędność sił, ale także czasu. Warto też zauważyć, że wózek transportowy znacznie zwiększa bezpieczeństwo przenoszenia różnych rzeczy.

Wśród różnych modeli wózków transportowych najczęściej spotykane są dwie grupy:


Wózki platformowe, które znajdą Państwo w tej kategorii, mają zwykle cztery skrętne koła i sporą powierzchnię do pakowania różnych ładunków. Wózki na dwóch kołach wyróżnia natomiast nieco inna, mniejsza konstrukcja i konieczność podtrzymywania części ciężaru przez pracownika.

 

Wózki platformowe - jak są zbudowane?Budowa wózków platformowych jest prosta, przemyślana i dobrze sprawdza się w typowych zastosowaniach. Na spodzie solidnej platformy (zwykle w prostokątnym kształcie) przymocowane są cztery koła. Mogą się obracać w pełnym zakresie 360 stopni, podobnie jak ma to miejsce w sklepowych wózkach spotykanych w marketach. Dzięki tym duże i ciężkie wózki załadowane do granic swoich możliwości wciąż są łatwe do prowadzenia, zwinne i pozwalają na manewrowanie.

Niektóre rodzaje wózków platformowych posiadają uchwyt w formie metalowego stelaża - pałąka. Pomaga w prowadzeniu wózka i jest wsparciem przy ładowaniu towaru - część ciężaru może spoczywać właśnie na takim wytrzymałym pałąku. Niektóre wózki, na przykład wózki meblowe, nie posiadają natomiast uchwytu. W ich przypadku wystarczy po prostu umieścić towar na wózku i popychać go, aby przesuwać całość.. W przypadku wózków z pałąkiem często jest on składany. Pozwala to na sporą oszczędność miejsca w trakcie przechowywania.

 

Rodzaje wózków platformowychZe względu na różne potrzeby, które pojawiają się w wielu firmach, producenci wózków transportowych przygotowali wiele odmian tych przydatnych sprzętów. Wśród najpopularniejszych wariantów wózków platformowych znajdą Państwo:


Jak wybrać najbardziej odpowiedni wózek do swoich potrzeb? Warto zwrócić uwagę na najczęściej transportowany towar lub ładunek. Weźmy pod uwagę nie tylko jego gabaryty, ale również ciężar. Dla bardzo ciężkich ładunków warto wybrać wózek platformowy o dużym udźwigu. To nie problem, w ofercie Neopaku znajdą Państwo nawet wózki o ładowności 500 kilogramów. Mają spore koła i metalową konstrukcję, są bardzo solidne.

Oceniając najczęściej transportowane rzeczy możemy wybrać wózek platformowy z płaską powierzchnią, a także z wbudowaną skrzynią lub dodatkowymi burtami - pozwala na wygodne transportowanie większej liczby mniejszych rzeczy.

 

Właściwości wózków platformowychWłaściwości wózka platformowe polegają w głównej mierze na jego wytrzymałości i możliwości łatwego manewrowania. Tym, co wyróżnia wózki najlepiej sprawdzające się w pracy na magazynie jest ładowność kilkuset kilogramów. Oznacza to, że przenosząca taki ciężar osoba musiałaby przenosić towar kilkadziesiąt razy. Duży wózek pozwala więc na wielką oszczędność czasu.

Duży nacisk podczas projektowania i produkcji wózków platformowych jest również kładziony na ich mobilność i możliwość łatwego manewrowania na niewielkiej przestrzeni. Pomagają w tym koła obracające się dookoła, podobnie jak ma to miejsce w wózkach sklepowych. Dzięki temu wózek może przesuwać się do przodu, tyłu, a także na boki. To wielkie ułatwienie podczas manewrowania wózkiem w ciasnych alejkach magazynu, sklepu lub w dowolnym innym miejscu. Wiele rodzajów wózków platformowych posiada także dodatkowe zabezpieczenie umożliwiające na blokadę obrotu poszczególnych kół. Dzięki niej operator wózka może dostosować sterowanie nim do swoich preferencji lub wymagań.

 

Zalety wózka platformowegoDlaczego warto wybrać wózek platformowy jako pomoc dla pracowników sklepu, magazynu, hurtowni lub fabryki? Przede wszystkim korzystając z takiej pomocy można znacznie podnieść wydajność i bezpieczeństwo pracy. Transportowane zbiorczo produkty i towary nie muszą być wielokrotnie pakowane i rozpakowywane w różnych miejscach. Korzystając z wózków platformowych możemy także zadbać o zdrowie swoich pracowników - nie muszą już nosić ręcznie ciężkich ładunków.

 

Wózek platformowy, czy wózek dwukołowy?Jakie są największe zalety wózka platformowego, a kiedy wybrać taczkę ręczną na jednej osi? Wózki platformowe pozwalają na transport ciężkich ładunków, lecz najlepiej sprawdzają się na płaskiej i równej powierzchni. Wózki typu taczka nie mają aż takiej ładowności i wymagają użycia nieco więcej siły do transportu. Pozwalają jednak poruszać się nawet po nierównym podłożu.

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie