Wózki schodowe

Istnieje wiele modeli wózków, różniących się przeznaczeniem, konstrukcją, sposobem sterowania i mocowania towarów, ładownością itp. Wśród nich bardzo popularne są wyspecjalizowane dwukołowe wózki schodowe – szczególnie chętnie wykorzystywane w hurtowniach, centrach spedycyjnych, magazynach i sklepach wielkopowierzchniowych. Można je także zobaczyć na placach budów.

Najczęstsze zastosowania wózków schodowych to:

  • transport towarów po schodach

  • przewożenie wysokich i ciężkich obiektów (mebli, artykułów AGD itp.)

  • transport butli z gazami

Wózki schodowe są przydatne wszędzie, gdzie występują różnice w poziomach powierzchni: schody, podesty, wysokie krawężniki. Mają bardzo mocną i przemyślaną konstrukcję, łatwo nimi manewrować i są wyposażane w pneumatyczne opony. Jest to szczególnie przydatne przy transporcie towarów wrażliwych, np. butli z gazem.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo wiele modeli wózków wykonanych przez sprawdzonych producentów. Zapewniamy tak szeroki wybór, by klienci mogli łatwo znaleźć pojazd adekwatny do ich potrzeb. Wózki schodowe różnią się gabarytami, ładownością i konstrukcją, ale ich wspólne przeznaczenie jest jedno – bezpieczny i łatwy transport ciężkich i niewygodnych do noszenia przedmiotów.

 

Wózki schodowe - co to w ogóle jest?


Na rynku dostępnych jest wiele ofert z wózkami transportowymi. Różnorodność może sprawiać, że w rezultacie nie będziesz wiedział, czego szukasz tak naprawdę. Możemy Ci pomóc. Nasze wieloletnie doświadczenie sprawia, że wśród szeregu różnych propozycji, jakie znajdujesz w różnych sklepach, u nas masz produkty, które wyróżniają się doskonałą jakością oraz wielofunkcyjnością. Wśród szerokiego grona produktów znajdziesz także wózki schodowe. Cechą charakterystyczną tego rodzaju wózków jest podwozie. Jedynym elementem, który składa się na wspomniane wcześniej podwozie, są zestawy wchodzących kółek lub podobne komplety, które znajdują się zamocowane obok dużych kół podstawowych. Cały zestaw kół posiada umieszczoną centralnie oś obrotu. A co to oznacza? Przede wszystkim to, że wyjątkowo łatwo dają się wprowadzać na dowolne schody. Nie martw się. Jeśli udało Ci się je tam wprowadzić, masz też możliwość ich wygodnego sprowadzenia.
 

Jaki wózek schodowy wybrać?


Stojąc przed wyborem wózka transportowego schodowego, musisz pamiętać o tym, że liczy się kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę. Pierwszą rzeczą, na jaką warto zwrócić szczególną uwagę, jest udźwig. Miej na uwadze to, że poszczególne modele wózków schodowych przystosowane są do przewozu określonych ładowności. I tak np. Wózek schodowy Stanley SXWTD-FT521 ma ładowność dochodzącą do 120 kg, a schodówka AP-710.209 ładowność, która wynosi aż 200 kg. W takiej sytuacji różnica 80 kg jest naprawdę duża. Także wielkość platformy ma znaczenie. Od tego bowiem zależy jakich wymiarów przesyłki będziesz mógł przewozić na schodówce, którą wybierzesz. Czy coś jeszcze ma znaczenie? Oczywiście, że tak. Zacznijmy od zwrotności. Jak się okazuje znalezienie złotego środka gdzieś pomiędzy zwrotnością a stabilnością, nie jest łatwe. Jednak z naszymi produktami z pewnością masz ułatwione zadanie. Ostatnim bardzo ważnym elementem jest jakość wykonania. Na szczęście wszystkie produkty dostępne w naszej ofercie wykonane są z wysokogatunkowych materiałów. W dużym stopniu wpływa to na trwałość urządzenia. Oprócz tego ważna jest też estetyka.
 

Wózki ręczne - najbardziej popularny rodzaj wózków magazynowych


Wózki ręczne, inaczej nazywane wózkami taczkowymi to prezentowane na naszej stronie internetowej dwukołowce z małą platformą. Charakteryzują się one bardzo wytrzymałym i solidnie wykonanym tyłem. Ponadto są to produkty, jeśli chodzi o budowę, najprostsze z całej gamy dostępnych na rynku wózków. Jak należy z nich korzystać? Gdy już wybierzesz ten rodzaj schodówki, który będzie Ci odpowiadał należy ułożyć na platformie kilka pudeł - pamietając o tym, aby nie przekroczyć limitu ładowności. Następnie delikatnie całą konstrukcję przechylić i pchać powoli, nie szarpiąc i unikając gwałtownych ruchów.

Wzki-schodowe

Prezentowane przez nas wózki ręczne / schodówki znajdą zastosowanie między innymi na magazynach. Jednak nie tylko. Doskonale sprawdzą się także w sklepach internetowych, butikach czy nawet urzędach i biurach. Zastanawiasz się teraz jaki jest cel trzymania schodowki w biurze? Bardzo prosty. Jeśli biura kadr oraz księgowości ulokowane są na piętrze, a archiwum znajduje się gdzieś na partnerze, warto zapewnić pracownikom wygodny sposób na transportowanie pudeł archiwizacyjnych. Podobna zasada dotyczy szkół oraz wielu innych instytucji publicznych. Wózki tego rodzaju często wykorzystywane są także przez kurierów. Jadąc do butików lub punktów drogeryjnych znajdujących się np. w centrum handlowym, wygodniej jest im skorzystać z wózka niż nosić przesyłki w rękach, robiąc przy tym wiele kursów. Wykorzystanie ze schodówek z tradycyjnymi kółkami nie tylko ułatwia, ale i przyspiesza ich pracę.
 

Jak wybrać odpowiedni wózek transportowy?


Na rynku dostępnych jest wiele modeli. Już Ci o tym wspominaliśmy. I nie da się ukryć, że choć czasami może to przysporzyć więcej problemów nić korzyści, to jednak potencjalnie zwiększa Twoje szanse na znalezienie dokładnie tego, czego szukasz. Aby wybrać optymalny dla siebie produkt, weź pod uwagę m.in. gabaryty transportowanych towarów, ich rodzaj oraz to ile masz przestrzeni na przechowywanie tego rodzaju sprzętów. Jeśli potrzebujesz pomocy, to zapraszamy Cię do kontaktu z naszym działem handlowym. Jesteśmy pewni, że profesjonaliści, którzy tam pracują odpowiedź na wszystkie Twoje pytania i rozwieją ewentualne wątpliwości. Jako hurtownia obsługujemy wielu Klientów. Zdecydowana większość z nich wraca do nas zadowolona. Dlaczego tak jest? Ponieważ oprócz wysokogatunkowych produktów, w tym np. właśnie schodówek mamy także bogaty wybór innych produktów. Znajdziesz bowiem u nas także inne produkty z serii wózki i taczki. W tym np. wózki półkowe, wózki, przyczepy ręczne, taczki do opon czy wózki gospodarcze.

Skorzystaj z naszej oferty i ciesz się doskonałą jakością. Dodatkowo skorzystaj z naszych korzystnych cen oraz szybkiej realizacji zamówienia. Nie musisz długo czekać na swoją przesyłkę. Doskonale wiemy, że czas to pieniądz. Dlatego nie pozwalamy na to, aby w Twoim biznesie były przestoje.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie