Wózki magazynowe

Dodatkowa pomoc na magazynie - przydatne i uniwersalne wózki magazynowe

Co jest najważniejsze w użytecznych i wielozadaniowych wózkach transportowych stosowanych na magazynie? Powinny być zawsze pod ręką i cechować się niezłą wytrzymałością. Tylko wtedy będziemy ich często używać, a zakup wózka okaże się świetnym usprawnieniem i ułatwieniem pracy na magazynie - transportu ciężkich przedmiotów. Właśnie dlatego wózki magazynowe, jakie znajdą Państwo na stronach naszego sklepu internetowego Neopak, są jednocześnie kompaktowe i trwałe. Solidna konstrukcja pozwala na załadowanie wózka nawet ciężarem kilkuset kilogramów. Dzięki kompaktowym wymiarom i możliwości składania wózków okazują się natomiast niezwykle poręczne.

Są łatwe w przechowywaniu, a ich niska masa wynosząca zwykle kilka kilogramów pozwala na bezproblemowe przenoszenie wózka. Wniesienie go po schodach lub włożenie do samochodu nie jest więc najmniejszym problemem.

 

Jaki wózek magazynowy wybrać?Wózki magazynowe, które są niezwykle przydatne, możemy podzielić na dwie główne kategorie. Pierwszą z nich są wózki typu taczka - na dwóch kółkach. Drugą odmianą są natomiast wózki platformowe. Warto dobrze przemyśleć zakup wózka, aby wybrać taki, któy najlepiej się sprawdzi.

 

Wózki typu taczkaWózki taczki są najbardziej poręczne, gdyż mają niewielkie wymiary. Dzięki zaledwie jednej osi są przy tym łatwe w manewrowaniu, nawet między wąskimi alejkami w sklepie lub magazynie. Można też wjechać nimi na różne przeszkody - krawężniki, podjazdy, czy nawet schody. Osoba transportująca coś na wózku musi natomiast podtrzymywać część ciężaru, jak w klasycznej taczce. Wózki sprawdzają się nieźle podczas jednoczesnego transportu kilku przedmiotów ułożonych jeden na drugim - na przykład w pudełkach.

wózek magazynowy taczkaMożna ich również użyć do przewożenia dużych i ciężkich rzeczy - sprzętu AGD, czy sporych mebli. Niewielkie rozmiary sprawiają także, że taki rodzaj wózka magazynowego można wykorzystać w samochodzie dostawczym lub ciężarówce i wozić go ze sobą. Korzystają z tego między innymi firmy kurierskie.

 

Wózek platformowy magazynowyZnacznie większą ładowność mają natomiast wózki platformowe. Sprawdzają się do przewożenia naprawdę sporych ładunków - mają duży udźwig, a duża powierzchnia platformy pozwala na jednorazowy transport wielu przedmiotów, których nie trzeba układać jeden na drugim. Takim wózkiem można transportować różne ładunki po stosunkowo płaskim podłożu - zwykle ma małe kółka. Wózek jest zwrotny dzięki skrętnym kołom, podobnie jak ma to miejsce na przykład w wózku sklepowym.

wózek magazynowy

Wózki magazynoweW każdym magazynie, ale też hurtowni, sklepie i innych miejscach, codziennie przewożonych jest mnóstwo ładunków. Czasami w tym celu towary są pakowane na palety i transportowane wózkiem widłowym lub popularnym “paleciakiem”. W innym wypadku towary można przenosić ręcznie lub skorzystać z pomocy wózka magazynowego. Wózki magazynowe mają bardzo przemyślaną konstrukcję. Są niewielkie i lekkie, natomiast ich konstrukcja pozwala na ładowanie na nie ciężkich towarów. Dzięki temu uzyskujemy możliwość codziennego korzystania z poręcznego i wytrzymałego narzędzia.

Wózki magazynowe ułatwiają pracę przy przenoszeniu różnych ładunków, towarów, przedmiotów, a czasem zapakowanych pudeł. To znacznie prostsze, niż ręczne przenoszenie takich ciężarów. Wśród wózków magazynowych możemy wyróżnić dwa popularne rodzaje:
 • wózki platformowe
 • taczki transportowe

Każdy z nich ma swoje zalety i pewne ograniczenia. W wielu miejscach zarządca magazynu decyduje się więc na wyposażenie swoich pracowników w oba typy wózków. Wtedy mogą przetransportować niemal dowolne przedmioty.

 

Właściwości wózków magazynowychWykonane z wysokiej jakości materiałów wózki łączą niską masę z dużym udźwigiem. Zwykle ich rama jest wykonana z metalu, na przykład wytrzymałej stali lub lekkiego aluminium. Konstrukcja łopaty w wózkach typu taczka zwykle także jest wykonana z metalu. Czasem posiada dodatkowe zawiasy pozwalające na złożenie jej. Przechowywanie lub przewożenie wózka dwukołowego w złożonej formie jest bowiem dużo wygodniejsze.

Magazynowe wózki platformowe zwykle mają platformę wykonaną z mocnej sklejki drewnopodobnej MDF. W razie zużycia można ją dość łatwo wymienić. Taka konstrukcja zamiast metalowej ma sporo zalet. Jest niemal równie wytrzymała (udźwig nawet 400-500 kg!), przy tym jest bezpieczna dla kładzionych na nią towarów - mniej twarda, niż jakby była wykonana z metalu.

Platformowe wózki magazynowe mogą mieć różny wygląd. Najprostszy wariant to wózek transportowy z burtą z jednej strony. Na szczycie burty znajduje się rurka - rączka, za którą można ciągnąć lub pchać wózek. Czasami takich poziomów może być więcej:
Dzięki takiej budowie można transportować za jednym razem znacznie większą liczbę materiałów, które nie muszą być wtedy umieszczane jeden na drugim. Czasami burta wózka może być składana - pomaga to w przechowywaniu wózka, który staje się wtedy płaski.

wózki magazynowe

Właściwości i zalety wózków transportowych magazynowych:
 • wytrzymałą konstrukcja
 • spory udźwig
 • łatwe manewrowanie dzięki skrętnym kołom
 • dodatkowe burty pozwalające oprzeć o nie nawet cięższe towary
 • prosta konstrukcja, która zapewnia niezawodność
 • wiele rozmiarów i rodzajów zabudowy do wyboru
 • kompaktowe wymiary wózków dwukołowych
 • możliwość jednoczesnego transportu wielu przedmiotów, towarów, ładunku
 • możliwość wykorzystania na różnej nawierzchni (wózki z większymi, pompowanymi kołami)
 • łatwy serwis dzięki zastosowaniu standaryzowanych elementów i części (np. kół, podłogi)
 

Wózki magazynowe do paczekKiedy warto wykorzystać wózki do paczek? Sprawdzają się do transportu sporej liczby opakowań i towarów w różnych rozmiarach. Dzięki temu, że takie wózki posiadają burty z czterech stron, nie trzeba poświęcać dużo czasu do układania paczek tak, aby nie spadły. Burty zabezpieczają przy tym, przy okazji pozwalają na dość swobodną organizację przestrzeni ładunkowej wózka. Gdzie warto wykorzystać taki wózek:
 • wózek transportowy dla punktów pocztowych, centrum przeładunkowego, firmy kurierskiej
 • sklepy, hurtownie
 • zakłady produkcyjne
 • magazyny

W zależności od wybranego modelu wózka, jego poszczególne burty mogą być otwierane lub demontowane na stałe. Pozwala to na dostosowanie kształtu i funkcjonalności wózka pocztowego do konkretnych potrzeb danego miejsca pracy.

 

Rodzaje wózków magazynowychW ofercie sklepu internetowego Neopak znajdą Państwo wiele przedmiotów i narzędzi przydatnych w każdym magazynie, biurze i innych miejscach pracy. Wśród wózków magazynowych możemy wyróżnić kilka podstawowych modeli, które są bardzo funkcjonalne. Ułatwiają pracę każdego magazynu i znacznie odciążają pracujące tam osoby. Zamiast przenoszenia ładunków i różnych towarów ręcznie, co jest uciążliwe i czasochłonne, można więc skorzystać z pomocy solidnego wózka. Pozwoli on na bezpieczny i szybki transport bez zbędnego wysiłku.

Rodzaje wózków magazynowych:

 

Kiedy warto wybrać wózek dwukołowy?Największą ładowność mają bez dwóch zdań wózki platformowe. Są osadzone na czterech wytrzymałych kołach, z ładunek pozostaje stabilny nawet bez podtrzymywania przez operatora wózka. Wózki typu taczka także mają jednak pewne zalety.

wózek magazynowy

Największe zalety dwukołowych taczek magazynowych:
 • możliwość pokonywania przeszkód, np. schodów
 • ułatwiają transport wielkogabarytowych, ciężkich przedmiotów (lodówka, szafa itp.)
 • są poręczne i łatwe w transporcie
 • zwrotne
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie