Wózki meblowe i ramowe

Wózki meblowe i wózki ramowe to przedmioty, które bardzo ułatwią pracę twojej firmie, jeśli pracujesz w branży zajmującej się przeprowadzkami. Z pomocą wózków meblowych transport jest zdecydowanie prostszy, mniejsza ilość pracowników jest konieczna do wykonania danego zlecenia. Małe wózki ramowe pozwolą na bezpieczny transport drobnych przedmiotów - z całą pewnością praca będzie bezpieczniejsza i wygodniejsza. Dodatkowo firmy logistyczne zajmujące się na przykład przeprowadzkami innych przedsiębiorstwa też skorzystają z wózków meblowych. Część pracy może być wykonana właśnie z ich użyciem, a niekoniecznie bardzo drogiego specjalistycznego sprzętu.

Choć zakup wózka meblowego może się wydawać nieopłacalny, to jest to błąd. Ich wygoda jest na tyle duża, że znaczna część prac będzie wykonywana wielokrotnie szybciej, a jeśli nie stosujesz jeszcze wózków ramkowych w swojej firmie, to z całą pewnością jedna próba to zmieni. Prawdopodobnie już nigdy nie wrócisz do starego sposobu transportowania mebli.

Ważne jest jednak to, aby kupując wózek meblowy nie brać tylko takiego, który sam w sobie wydaje się dobry. Kupując wózek na ramie, należy również sprawdzić, jak duże obciążenie mogą one wytrzymać - zazwyczaj ta informacja jest wyraźnie podana na produkcie. Jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że będziemy przenosić większy ciężar niż ten, do którego przeznaczone są wózki - z pewnością dobrze byłoby kupić dwa zestawy lub więcej, aby nie musieć ich osłabiać lub przeciążać. Inną ważną rzeczą przy wyborze wózka meblowego jest to, czy jego koła pozostaną nieruchome podczas jazdy, czyli czy się obracają? Na przykład, jeśli nie masz wyboru i musisz użyć urządzenia z obracającymi się kołami, ponieważ ma ono lepszą cenę, należy wybrać model z największą liczbą kół. Dzięki temu jest on bardziej stabilny i niezawodny.

W naszym sklepie internetowym Neopak kupisz tylko i wyłącznie produkty najwyższej jakości. Udostępniamy wiele różnych modeli, których typy i rozmiary pozwolą Ci wybrać optymalne rozwiązanie. W każdym razie warto zapoznać się z asortymentem. Sprzedajemy też inne urządzenia do pracy i szafy magazynowe, więc wizyta na pewno będzie opłacalna.

Bądź na bieżąco - kupuj wysokiej jakości wózki!

W naszym sklepie możesz kupić wiele ciekawych rzeczy do swojej pracy, z których na pewno skorzystasz. Jednymi z nich są wózki meblowe, wózki ramowe i inne podobne przedmioty. Koniecznie odwiedź nas, aby znaleźć wszystkie niezbędne sprzęty, które są koniecznością podczas przeprowadzek domowych lub przemysłowych. Aby wyposażyć swoją firmę w wysokiej jakości produkty w korzystnej cenie, wybieraj tylko sprawdzonych producentów. Oferujemy wyłącznie certyfikowane marki z dobrymi referencjami.

Wózki meblowe, wózki ramowe - usprawnij transport ciężkich rzeczyW jaki sposób można ułatwić sobie pracę na magazynie, gdy mamy do czynienia z ciężkimi przedmiotami? Takie artykuły, jak meble, a także duży sprzęt AGD warto wozić na specjalnych wózkach. Zwykle mają prostokątny lub trójkątny kształt i trzy lub cztery koła. Wystarczy postawić na nich mebel, a efekt uzyskamy w mgnieniu oka. Wózek meblowy wraz z postawionym na nim przedmiotem (zwykle meblem) można przesuwać, przez co transport ciężkich rzeczy staje się prosty. Dzięki temu nie tylko możemy zaoszczędzić sporo siły. Sprawiamy także, że transport mebli staje się bezpieczniejszy. Dotyczy to zarówno operatora (pracownika magazynu, sklepu z meblami, montera mebli, itp.), jak i samych przedmiotów. Dzięki wygodnym i bezpiecznemu transportowi towar nie obija się, przez co pozostaje w bardzo dobrym stanie.

 

Wózek meblowy - jaką ma budowę?Najczęściej wózek meblowy ma formę platformy z kołami znajdującymi się od spodu. Nie ma żadnej rączki, uchwytu, czy stelaża na meble. Wystarczy po prostu podnieść lekko mebel (wysokość wózka jest niewielka) i umieścić pod nim wózek meblowy. Dlaczego wózki meblowe nie mają uchwytów lub rączek? Całość przesuwamy po prostu popychając mebel. Jego ciężar sprawia, że całość jest solidna i tworzy niemal jedną całość. Wózek meblowy podłożony pod meblem (lub innym ciężkim przedmiotem o sporych gabarytach) sprawia, że przesuwanie i transport mebla nawet na większą odległość nie jest problem. To znaczne ułatwienie w każdej fabryce, hurtowni, sklepie z meblami, a także podczas przeprowadzek lub choćby transportu mebli.

Czy manewrowanie załadowanym wózkiem meblowym jest proste? Oczywiście, że tak! Odpowiadają za to kółka obracające się w pełnym zakresie, podobnie jak ma to miejsce w wielu innych typach wózków transportowych lub choćby wózków sklepowych.Dzięki temu zarówno przód, jak i tył wózka można przesuwać na boki. Sprawne poruszanie się wózkiem z zapakowanym meblem nie wymaga dużo siły, ani czasochłonnego przyuczenia. To zadanie wykonamy opierając się na intuicji i po prostu popychając mebel w odpowiednim kierunku.

 

Jakie meble możemy w ten sposób transportować?Wózki kablowe służą do transportu niemal dowolnych mebli. Oczywiście swoje zalety pokażą w największym stopniu podczas transportu dużych i ciężkich mebli. Na wózku meblowym można przewieźć takie meble, jak:
 • szafa
 • regał
 • komoda
 • meble kuchenne
 • kanapa
 • sofa
 • fotel
 • krzesła
 • stół
 • i inne

Nie ma także przeszkód w wykorzystania wózka meblowego w innym celu - do transportu dużych i ciężkich rzeczy. Pozwolą sprawnie przewieźć pralkę, zmywarkę, lodówkę czy ciężkie pudła.

 

Właściwości wózka meblowegoJakich właściwości wózka meblowego powinien się spodziewać jego użytkowni? Przede wszystkim ten wózek platformowy ma duże możliwości mimo niewielkich wymiarów i niepozornego wyglądu. Wózki meblowe zwykle ważą około kilku kilogramów. Nie przeszkadza to w wielkich możliwościach transportowych. W Neopaku bez problemu znajdą Państwo modele wózków meblowych pozwalających na transport 300, a nawet 500 kilogramowego ładunku!

Osoby pracujące w branży meblarskiej, czy w sklepach i hurtowniach z wyposażaniem wnętrz nazywają czasem wózek meblowy pieskiem meblowym. Piesek meblowy jest przydatny w ich codziennej pracy dzięki swojej wytrzymałości. Ułatwia pracę i przyspiesza ją.

 

Rodzaje wózków meblowychWózki meblowe (tzw. “pieski meblowe”) zwykle mają prostokątny lub trójkątny kształt. Główna różnica poza kształtem platformy polega na wymiarach wózka. To od nich zależy, jak duży mebel możemy umieścić na piesku meblowym. 

Popularne wymiary wózków meblowych dostępnych w Neopak to:
W zależności od najczęstszego sposobu wykorzystania warto wybrać odpowiedni wózek. Mniejsze wózki meblowe są bardziej poręczne i łatwiejsze w przechowywaniu. Do bezpiecznego transportu sporych mebli i dużych przedmiotów warto natomiast wybrać wózki o większych rozmiarach.

 

Wózki meblowe, wózki ramowe - największe zaletyJakie są największe zalety wózka meblowego? Przede wszystkim ten niewielki przedmiot w dużym stopniu pomaga przyspieszyć transport lub przenoszenie mebli. Sprawdza się zarówno w firmach produkcyjnych, hurtowniach, sklepach, a także podczas przeprowadzek. 

Największą zaletą wykorzystania wózka meblowego jest to, że nie musimy dźwigać ciężkich mebli. Niektóre z nich ważą nawet ponad sto kilogramów. Ich przenoszenie wymaga współpracy wielu osób i jest to po prostu ciężka praca. Zaletą wózka meblowego jest przyspieszenie jej i znaczne ułatwienie. Wózki meblowe są jednocześnie kompaktowe, łatwe w przechowywaniu, niezawodne i bardzo wytrzymałe. 

 

Gdzie kupić wózek meblowy?Wózki meblowe są dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego Neopak. W Neopaku mamy duży wybór wózków meblowych w różnych rozmiarach. Z pewnością znajdą tu Państwo najlepsze rozwiązanie dla swoich potrzeb.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie