Wózki do transportu stołów

Wózki do transportu stołów znacznie ułatwiają pracę.

Składają się z dwóch podstawowych części. Z wózka, na którym oparta jest całość i z siłownika wraz z podkładką, która dźwiga stół. Ta konstrukcja sprawia, że bardzo duże stół może transportować z powodzeniem jedna, bądź dwie osoby. Komu się przyda taki wózek do transportu stołów? Przede wszystkim firmom zajmujących się przeprowadzkami. Odpowiednio zabezpieczona łapa podnosząca stół pozwoli uniknąć jakichkolwiek uszkodzeń na powierzchni przedmiotu.

Wózki do stołów sprawdzają się też we wszelkiego rodzaju restauracjach i salach gościnnych, gdzie często dochodzi do rearanżacji układu stołów i siedzeń. W takich przypadkach wózki stołowe mogą służyć jako niezawodny pomocnik. Wreszcie, są one bardzo przydatne dla profesjonalistów pracujących na miejscu, którzy muszą często wykonywać duże transporty.

Wózki do transportu stołu są rzadko używane w domu, z wyjątkiem sytuacji, gdy trzeba przenieść przedmioty bardzo duże lub nawet zbyt ciężkie dla siebie.

Wózek stołowy składa się z czterech podstawowych części: kolumny, dwóch pierścieni okrągłych oraz platformy. Kolumna zamontowana jest na obrotowej podstawie. Podtrzymuje ona zarówno blat stołu, jak i zintegrowany z nim mechanizm podnosząco-opuszczającym. Dodatkowo służy również jako element nośny do łączenia wielu podestów ze sobą, tworząc jedną całość o kilku poziomach. Wysokość każdego poziomu można łatwo regulować za pomocą pokrętła, które reguluje położenie uszu podtrzymujących wewnątrz kolumny. Dzięki temu można sięgać do blatów o różnej wielkości.

Element centralny składa się z dwóch metalowych płyt połączonych ze sobą za pomocą łożysk kulkowych, które umożliwiają im płynny obrót wokół własnej osi, ale nie względem siebie (tzn. są nieruchome). Poprzez działanie dzięki zintegrowanej sprężynie, której część jest zamontowana na obrotowym wsporniku, a druga na transportowanym blacie, element ten dociska się do każdego ładunku, który jest na nim umieszczony. Dzięki temu możemy bez większego wysiłku podnosić nawet bardzo ciężkie stoły.

Ostatnim elementem tej konstrukcji są dwie okrągłe metalowe płyty z umieszczonymi wewnątrz łożyskami kulkowymi (które pełnią rolę przegubów). Obracają się one płynnie wokół swoich osi pod wpływem siły grawitacji. Ich ruch obrotowy umożliwia przesuwanie obiektów w górę i w dół wzdłuż osi pionowej pod kątem prostym do jej własnej osi. Możemy to zrobić obracając jedną płytkę względem drugiej. Kierunek obrotu zmieniamy za pomocą odpowiednich dźwigni umieszczonych pod oboma pierścieniami.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie