Gąbki do tablic

Gąbki do białych tablic na flamastry to niezbędne akcesorium dla każdego biura, każdej szkoły i uczelni. Z ich pomocą nie trzeba gromadzić w danym pomieszczeniu szmatek, które trzeba ciągle myć. Gąbki do whiteboardów przytwierdza się za pomocą magnesu do tablicy, dzięki czemu nie zajmują zbędnego miejsca, to świetne rozwiązanie, które na długo zagości w Twoim przedsiębiorstwie.
 

Gąbka do białej tablicy to nie tylko przydatne akcesorium, ale również ozdoba biura, ponieważ powierzchnie takich gąbek wykonane są z drewna lub bambusa albo atrakcyjnej barwy tworzywa szcztucznego. Dzięki temu można je łączyć praktycznie z każdym wnętrzem i stanowią ciekawy element wystroju. Rozwiązanie to jest również bardzo popularne wśród użytkowników domowych, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca i może być wykorzystywane w wielu innych przypadkach do czyszczenia drobnych rozlanych płynów w domu.
 

Ze względu na swoją praktyczność i funkcjonalność gąbki do tablic stały się tak popularne, że nie mogą się bez nich obejść zarówno instytucje prywatne, jak i publiczne. Faktem jest, że narzędzia te doskonale radzą sobie ze swoim zadaniem: szybko wchłaniają rozlane napoje i środki czyszczące, a także bez trudu ścierają ślady na tablicach i innych powierzchniach. Ponieważ gąbki te mocowane są za pomocą magnesów, usuwa się je tylko wtedy, gdy jest to konieczne.
 

Gąbki do tablic są świetnym dodatkiem do każdego biura czy szkoły.

 

Jednocześnie nie tylko doskonale spełniają swoje zadanie, ale również wyglądają bardzo stylowo i dekoracyjnie w każdym pomieszczeniu.
 

Gąbki do białych tablic do markerów różnią się materiałem, z którego są wykonane - drewnem lub bambusem. Pierwsza opcja lepiej sprawdzi się u osób ceniących naturalność i dbających o ekologię - druga będzie bardziej pasować do nowoczesnych pomieszczeń. Dzięki takiemu akcesorium magnes można przymocować do każdej powierzchni: może to być szkło, metal, etc., dzięki czemu zawsze nie będzie przeszkadzał i przyklei się do Twojej tablicy! Czyszczenie tego akcesorium nie zajmie dużo czasu.

Gbki-do-tablic

Tablica z przymocowaną do niej gąbką jest najkorzystniejsza do zastosowania w szpitalach, gabinetach lekarskich, szkołach i na uczelniach. Gąbki do białych tablic są właściwym rozwiązaniem w tych okolicznościach.
 

Przy zakupie gąbki do tablic należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników: wielkość, materiał, z którego jest wykonana oraz jej kształt. Oczywiście należy również zwrócić uwagę na cenę markera do tablic suchościeralnych. Aby nie znaleźć się w sytuacji, w której kupisz ten produkt bez zwracania uwagi na te punkty i będziesz później żałować z powodu zakupu produktu o niskiej jakości.
 

Gąbka do białej tablicy to akcesorium, które trzeba po prostu uznać za oczywiste. Ma ona jednak kilka ważnych czynników związanych z jej wielkością. Zazwyczaj ma ona 8 cali długości i 2-3 cale szerokości. Oczywiście, istnieją również większe gąbki, ale ich praktyczne zastosowanie jest bardzo ograniczone, ponieważ im są większe, tym trudniej jest je mieć na swojej tablicy.

Gąbki do tablic- nieodłączny dodatek do markerów i tablic


Biała tablica i marker - tylko tyle potrzeba, by pomóc sobie podczas prezentacji w biurze, czy szkolnej lekcji. Zapisywanie w ten sposób informacji jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie trzeba zużywać papieru, ani wykorzystywać urządzeń elektronicznych, jak ekrany, wyświetlacze, telewizory lub rzutniki. Jest to więc bardzo wygodna i jednocześnie tania forma prezentowania danych i zapisu dowolnych informacji.

W celu zastosowania białej tablicy należy wyposażyć się w samą tablicę, odpowiednie markery oraz gąbkę do ich zmazania. Gąbka do tablic pozwala szybko i sprawnie zmazać napisy wykonane odpowiednimi markerami do białych tablic. Istotnymi akcesoriami podczas pracy z białą tablicą mogą być też kolorowe magnesy. Pozwalają zaznaczać różne miejsca, na przykład na wykresie. Przy ich pomocy można też łatwo przyczepić coś do tablicy - zwykle są to kartki papieru, ulotki i inne informacje na papierze. Białe tablice są bowiem zwykle zdatne do pisania, a także magnetyczne. Gąbki do tablic również wykorzystują ten fakt - dzięki magnesowi w ich wnętrzu łatwo przyczepiają się do powierzchni białej tablicy. To znaczne ułatwienie i usprawnienie organizacji miejsca w sali konferencyjnej, pokoju lub szkolnej klasie.
 

Rodzaje gąbek do białej tablicy


Biała tablica wymaga pisania po niej specjalnymi markerami - są łatwo ścieralne. Do usuwania napisów wykonanych nimi można użyć niemal dowolnej ścierki, szmatki lub ręcznika papierowego. Najlepszą opcją jest jednak wyposażenie się w dedykowaną gąbkę do tablicy. Jest wygodna w użyciu, wielorazowa i dopasowana do powierzchni tablicy. Nie tylko dobrze ściera napisy, ale także jest bezpieczna dla powierzchni samej, często drogiej tablicy. Nie powoduje powstawania rys, czy innych uszkodzeń.

gąbka do białej tablicy

Gąbki tablicowe zwykle mają wygodny uchwyt, niektóre z nich pozwalają ścierać tablicę obiema stronami. Ciekawym rozwiązaniem są gąbki do tablicy z uchwytem na markery. Stosując je można zawsze mieć pod ręką zarówno coś do pisania jak i do zmazania napisu w późniejszym czasie.
 

Zestawy do czyszczenia tablic - gąbka + przydatne akcesoria


W Neopaku mogą Państwo kupić zarówno samą gąbkę, co jest najtańszym rozwiązaniem, jak i cały zestaw. Zestaw do tablic magnetycznych zawiera nie tylko gąbkę i markery. Są tam też przydatne magnesy. Można przy ich użyciu przymocować coś do tablicy magnetycznej. Przydatnym dodatkiem w takim zestawie jest również płyn do zmywania napisów. Pomaga usunąć ślady markerów i wykonane nimi napisy. To przydatne szczególnie wtedy, gdy napis został wykonany długi czas wcześniej i samą gąbką jest trudny do usunięcia. W przypadku nowych tablic i “świeżych” markerów tablicowych zwykle gąbka do tablicy wystarczy do skutecznego zmazania napisów.
 

Biała tablica a tablica kredowa


Tradycyjna tablica do pisania kredą jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych narzędzi stosowanych w szkołach. Jak się jednak okazuje, w dużej części szkół została zastąpiona przez tablice magnetyczne do pisania markerami. Pisanie markerami zapobiega bowiem powstawaniu pyłu. Taka tablica przeciwdziała także konieczności brudzenia sobie rąk. Często jest to związane z wykorzystywaniem kredy.

W znacznej większości miejsc tradycyjna, zielona tablica do pisania kredą ustąpiła już więc miejsca białej tablice. Codziennym przyborem stały się więc markery i gąbka do tablic. Zastąpiły z powodzeniem kredy i ścierki, które powoli zajmują dziś miejsce w salach muzeów.
 

Zastosowanie gąbek do tablicy


Suchościeralne białe tablice są dostosowane do pisania po nich odpowiednimi marketerami. Tu swoje zastosowanie znajdują więc także gąbki do tablic. Przydają się zarówno w uczniowskim pokoju, jak i szkolnej klasie. Także w wielu biurach znalazło się miejsce na tablicę magnetyczną. Taki przedmiot jest szczególnie przydatny podczas przeprowadzania spotkań w zespołach, prezentacji, czy podczas omawiania projektów. Nawet mimo możliwości wykorzystania sprzętu komputerowego, opcja szybkiego zapisania czegoś jest bowiem bardzo dobrym rozwiązaniem. Biała tablica cieszy się więc dużą popularnością, a wraz z nią także gąbki do białych tablic.
 

Gdzie kupić gąbki do tablicy?


Gąbki do białej tablicy znajdą Państwo w ofercie naszego sklepu Neopak. Mamy też wiele innych przydatnych artykułów biurowych, artykułów magazynowych, czy przedmiotów przydatnych do pakowania. Decydując się na zakup kilku produktów mogą Państwo liczyć na wspólną przesyłkę i związane z tym niższe koszty.
 

Ile kosztuje gąbka do tablicy?


Koszt zakupu gąbki do białej tablicy nie jest wysoki. Jedna sztuka kosztuje zaledwie kilka złotych. Aby zaopatrzyć się w cały zestaw przyborów do białej tablicy (markery, gąbka do tablicy, magnesy i płyn do zmazywania) trzeba natomiast przygotować nieco więcej - kilkadziesiąt złotych. Taki zestaw z pewnością wystarczy jednak na wiele godzin użytkowania, a dostępność markerów w różnych kolorach ułatwia wykonywanie przejrzystych i czytelnych zapisów.

Gąbki do tablic znajdą Państwo w ofercie naszego sklepu internetowego Neopak.
Zobacz, na co zwracać uwagę wybierając dobre hurtownie.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie