Zeszyty i notatniki

Zeszyty i notatniki biurowe są niezbędne wszędzie tam, gdzie trzeba pisać i notować.

Przy pomocy tych produktów praca przedsiębiorstwa stanie się o wiele prostsza i bardziej intuicyjna. Zeszyty i notatniki przyjmują najróżniejsze wymiary, a także różną formę, chodzi o twardość okładki, czy o to, czy zostały wypełnione kratkami, bądź liniami.

Różne rodzaje zeszytów i notatników są wykorzystywane do różnych celów, notatniki medyczne są odpowiednie dla lekarzy dzięki zamkniętym pudełkom, podczas gdy notatniki biurowe mogą być zapisywane wokół krawędzi. Szczególnie na stanowiskach kierowniczych lub jako kierownik działu kadr polegasz w dużej mierze na prawidłowym użyciu tych produktów.
 

Materiały papiernicze - zeszyty, niotatniki w Neopaku

 

Używanie notatników, notatników, a nawet planerów jest niezbędne w wielu codziennych procesach pracy. Wiadomo o tym od dawna i stało się to częścią warunków pracy w wielu dzisiejszych zawodach. Dlatego ważne jest, aby specjaliści i pracownicy wiedzieli, jak prawidłowo korzystać z tych produktów i wiedzieli, jaki rodzaj notatnika powinien być używany w różnych sytuacjach.
 

Istnieją trzy główne rodzaje: notatniki biurowe, zeszyty i notatniki - każdy z nich przeznaczony jest do określonego celu lub potrzeby - a także wersje specjalne, takie jak notatniki medyczne lub dzienniki fitness. Notatniki mogą być zapisywane na brzegach, natomiast notatniki biurowe mają narysowane linie wokół nich, dzięki czemu informacje mogą być zapisywane bez zbędnego zamieszania.
 

Jeśli chodzi o notatniki, istnieją dwa rodzaje: w twardej i miękkiej oprawie. Zadaniem obu jest ochrona wewnętrznych stron przed uszkodzeniem. O ile jednak twarda powierzchnia zapewnia lepszą ochronę przed zadrapaniami i innymi widocznymi formami zużycia, o tyle miękka okładka skuteczniej chroni przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę.
 

Zeszyty, bloki, notatniki w formacie A3, A4, A5

 

Oprócz standardowych zastosowań do kserowania lub zapisywania tego, co ma być zrobione w następnej kolejności - notatniki mogą spełniać wiele różnych funkcji. Czasami są one używane jako pamiętnik lub dziennik, w którym codziennie zapisuje się konkretne cele, a na koniec każdego dnia odnotowuje się osiągnięcia. Pomaga to utrzymać motywację, patrząc wstecz na własne sukcesy i rozważając plany na przyszłość.


zeszyty i notatniki

Zakupu zeszytów i notatników można dokonać zarówno kupując je w specjalistycznych sklepach, jak i przez internet, zamawiając bezpośrednio u producenta. Ta druga opcja to oszczędność czasu i pieniędzy. Jeśli decydujemy się na zamawianie artykułów biurowych hurtowo, to z pewnością zainteresuje nas to, co wiąże się z tego typu współpracą. W naszym sklepie możesz uzyskać zniżkę na zakupy hurtowe, ponadto możemy dostosować dużą część naszych produktów do Twoich indywidualnych potrzeb. Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły.

Zeszyty i notatniki


Ciężko byłoby wskazać miejsce, w którym nie przydałyby się zeszyty i notatniki, prawda? To niedrogi sposób na zapisywanie różnych notatek, tworzenie projektów, czy pisanie wersji roboczych dla różnych dokumentów. W ofercie Neopaku znajdą jednak Państwo również bruliony  bloki techniczne o bardziej profesjonalnym zastosowaniu.  Wiele osób docenia również możliwość korzystania z papieru kancelaryjnego. W przeszłości służył do odręcznego tworzenia dokumentacji urzędowej, czy korespondencji firmowych. Dziś wiele zastosowań zostało zastąpionych przez dokumenty cyfrowe - wysyłane przez Internet. Papier kancelaryjny pozostaje więc w użyciu do nauki pisania, kaligrafii, czy odręcznego sporządzania eleganckich listów.

zeszyty notatniki bruliony w Neopak

Wiele osób jest zdania, że bloki, zeszyty i notatniki to produkty przeznaczone głównie dla dzieci - uczniów, czy w najlepszym wypadku studentów. Nie jest to do końca zgodne z prawdą. Wielu naszych klientów wykorzystuje takie materiały papiernicze w swoich przedsiębiorstwach. Także w niemal każdym gospodarstwie domowym znajdzie się sporo sposobów użycia bloków, zeszytów i brulionów.
 

Blok techniczne - jak wykonany jest ten produkt?


Jednym z najchętniej wybieranych produktów papierniczych jest blok techniczny. Blok techniczny w formacie A3 produkowany jest z papieru o podniesionej gramaturze. Z tego względu jest znacznie sztywniejszy, niż typowe kartki papieru (np. papier w ryzach do drukarki, czy “zwykły” blok rysunkowy). Blok techniczny A3 ma z tego względu wiele ciekawych sposobów wykorzystania i zastosowań. Najbardziej standardowym sposobem wykorzystania bloku technicznego jest wykonywanie rysunków technicznych. Zwykle robią to studenci, na przykład na kierunkach technicznych. Także uczniowie na niektórych przedmiotach korzystają z bloku technicznego, choć w ich przypadku zwykle ma bardziej typowy format - A4. Oba produkty znajdą Państwo wśród materiałów papierniczych w Neopaku.

Blok techniczny A3 znajduje też swoje zastosowanie w różnych pracach plastycznych. Ze względu na większą grubość, kartki bloku technicznego są sztywne. Mogą więc posłużyć z powodzeniem do wyginania kartek (np. origami). Grubszy papier sprawdza się też podczas pisania po nim - zwykle ołówkiem.
 

Kto używa brulionu A5 w kratkę?


Brulion A5 - co to za produkt? Brulion to inna nazwa dla zeszytu lub notesu. Brulion w formacie A5 w kratkę jest więc odpowiednikiem zeszytu - na przykład do matematyki. Ten przedmiot nie jest jednak wykorzystywany tylko przez uczniów. Zeszyty i notatniki w kratkę przydają się bowiem w wielu miejscach. W niemal każdej firmie, fabryce, czy domu i mieszkaniu przyda się “coś do pisania”. Gdy trzeba coś zapisać lub przygotować prosty rysunek, warto mieć pod ręką jakiś zeszyt lub brulion. Format A5 jest idealnym kompromisem pomiędzy niewielkimi rozmiarami zeszytu i sporą ilością treści, które można zapisać na każdej stronie.

Zwykle okładka brulionu A5 jest sztywniejsza od zswykłych stron. Pomaga to zachować taki zeszyt w nienagannym stanie. Dużą popularnością cieszą się bruliony w kratkę A5 96-stronicowe. Taki zeszyt pozwala archiwizować naprawdę wiele treści.
 

Notatniki, zeszyty, bruliony i bloki


Artykuły papiernicze w Neopaku okazują się niezwykle przydatne w wielu miejscach. Praca przedsiębiorstwa jest dzięki nim o wiele prostsza, a notatniki i bruliony cechuje niska cena zakupu. Dzięki temu wszyscy pracownicy Państwa firmy mogą z nich korzystać do woli bez obaw o narażenie firmy na spore koszty. W przypadku brulionów i zeszytów, które będą zawierały szczególnie cenne informacje, warto wybrać produkt ze sztywną okładką. Zapewnia jeszcze większą wytrzymałość, co przyda się szczególnie w trudniejszych warunkach korzystania z artykułu - w zakładzie pracy, warsztacie, garażu, itp.

Wykorzystując notatniki, zeszyty,czy nieco bardziej zaawansowane planery i organizery można pomóc sobie w wielu codziennych sprawach. Warto zapisywać tam ważne informacje, dzięki czemu mamy pewność, że nie zapomnimy o nich. Mimo stosowania aplikacji na smartfony, jak notesy, kalendarze, organizery - papierowe odmiany wciąż pozostają bardzo przydatne. Często po prostu łatwiej jest napisać coś w zeszycie, niż szukać odpowiedniej aplikacji w telefonie. Nie jesteśmy też wtedy uzależnieni od posiadania zasilania.
 

Rodzaje notatników i zeszytów w Neopaku


Wielu naszych klientów decyduje się na zakup przydatnych artykułów papierniczych. Do popularnych produktów z tej kategorii należą:
Zachęcamy też do sprawdzenia naszej oferty produktów biurowych i magazynowych. Mamy wiele przydatnych produktów, które sprawdzą się w każdej firmie. Poza tym w Neopaku znajdą Państwo przydatne opakowania i materiały pozwalające na pakowanie towarów każdego typu.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie