Zakładki indeksujące

Zakładki indeksujące w wielu barwach to rozwiązanie, które jest czymś wprost niezastąpionym w biurach i magazynach. Małe kolorowe samoprzylepne papierowe zakładki świetnie się sprawdzą tam, gdzie trzeba zaznaczać, bądź komentować i redagować fragmenty tekstu. Przy pomocy zakładek indeksujących można też oddzielić w segregatorach grupy dokumentów, czy też grupy klientów.

Możesz także szybko i łatwo sortować i organizować dokumenty, prezentacje i stosy papierów.

Ale oprócz praktycznych funkcji w biurach można je wykorzystać na wiele sposobów także w domu! Są świetnym pomocnikiem przy układaniu książek lub podręczników ze skomplikowanymi instrukcjami.

Możliwości organizacyjne z ich pomocą są nieograniczone.

Dodatkowo kolorowe zakładki indeksujące z samoprzylepnym grzbietem nie ulegają zniszczeniu pod wpływem warunków atmosferycznych.

Dzięki swojej pojemności są idealne do stosowania w magazynach i miejscach pracy, gdzie duża liczba dokumentów i stron musi być oznaczona i uporządkowana.

Najłatwiejszym sposobem oznaczania książek, broszur, stron akt lub kartek papieru jest użycie różnokolorowych zakładek indeksujących. Pozwala to na szybkie uporządkowanie dokumentów, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć potrzebne rzeczy. W tym celu wystarczy wybrać odpowiedni kolor dla każdego obszaru zastosowania i przymocować samoprzylepne zakładki indeksujące w określonych miejscach. W razie potrzeby można je łatwo przenieść w inne miejsce. Dzięki sortowaniu plików za pomocą różnych kolorów można również szybciej niż kiedykolwiek wcześniej znaleźć to, czego się szuka. Pełna gama kolorów pozwala zaspokoić niemal wszystkie potrzeby użytkowników w zakresie oznaczania dokumentów i źródeł informacji składających się z kilku "warstw". Powłoka ochronna na samoprzylepnym podkładzie zapewnia, że grzbiety pozostają nienaruszone, a zakładki nie tracą swoich właściwości klejących nawet po częstych zmianach. Trzymają się prawie wszystkich powierzchni, co oznacza, że Twoje dokumenty pozostają uporządkowane i łatwe do znalezienia.

Powłoka ochronna na tylnej stronie każdej zakładki sprawia, że pozostają one nienaruszone i zachowują swoje właściwości klejące przez długi czas, co pozwala na ich wielokrotne używanie w różnych miejscach. Ich duża pojemność oznacza, że można ich używać do oznaczania książek lub broszur składających się z kilku "warstw". Dzięki temu, że są odporne na warunki atmosferyczne, doskonale sprawdzają się w magazynach i zakładach produkcyjnych, gdzie trzeba oznaczać, sortować i segregować wiele różnych informacji.

Zakładki indeksujące - niezbędne wsparcie w organizacji dokumentów


Co to są zakładki indeksujące? To niewielkie karteczki samoprzylepne, najczęściej dostępne w różnych kolorach. Pozwalają zaznaczyć konkretne miejsca w książce, plikach dokumentów. Można je dodatkowo podpisać, choć samo umieszczenie takiego znacznika między kartkami (w odpowiednim miejscu) już jest bardzo przydatne. Pozwala znacznie przyspieszyć późniejsze przeszukiwanie dokumentacji. Ten sposób pozwala w prosty sposób oznaczyć poszczególne działy poprzez umieszczenie zakładek indeksujących na górze  lub z boku kartek. Gruby plik dokumentów staje się od razu o wiele bardziej przejrzysty, a konkretne informacje znajdziemy w nim bez problemów.

Znaczniki indeksujące są w swojej budowie nieco podobne do żółtych karteczek samoprzylepnych. W górnej części posiadają warstwę klejącą. Jest dość słaba, jednak pozwala bardzo dobrze przymocować znacznik indeksacyjny do kartki papieru. Znaczniki są produkowane z kolorowych, czasem neonowych arkuszy papieru. Dzięki temu są jeszcze bardziej widoczne, co wpływa korzystnie na ich funkcjonalność.
 

Zastosowanie zakładek indeksujących


Pojedyncza zakładka indeksująca mogłaby zostać wykorzystana jako zakładka do książki. Na wybranej stronie przyklejamy ją, aby nieco wystawała w górnej lub bocznej części książki. Dzięki temu powrócenie do danego fragmentu jest proste i nie wymaga przeszukiwania zawartości książki.

zakładki indeksujące

Tak samo można wykorzystać zakładki indeksacyjne do sortowania i organizacji dokumentów. Niezależnie od tego, czy mamy ich cały plik, czy znajdują się w segregatorze. Naklejając w odpowiednich miejscach znaczniki indeksujące można oznaczyć odpowiednie miejsca. Warto też podpisać karteczki dla jeszcze lepszego określenia, co znajduje się w danym miejscu. W ten sposób można oznaczać między innymi:
 • dokumenty w segregatorze
 • umowy
 • dokumenty biurowe
 • firmową dokumentację
 • kolejne rozdziały książki
 • fragmenty podręcznika
 • rozdziały skserowanych książek, podręczników, zeszytów
 • inne dokumenty i “papiery”
 

Kolorowe zakładki indeksujące


Zakładki indeksujące najczęściej posiadają kilka kolorów w jednej paczce. Pozwala to jeszcze lepiej wykorzystać ich potencjał i oznaczyć konkretne miejsca w dokumentacji, zeszycie lub książce. Najczęściej paczka zawiera 4-5 kolorów, a każdy z nich ma kilkadziesiąt sztuk arteczek. W naszym sklepie internetowym Neopak znajdą Państwo między innymi:
Zakładki indeksacyjne najczęściej posiadają odróżniające się od siebie kolory: żółty, różowy, pomarańczowy, zielony i niebieski. Pozwala to od razu trafić na odpowiednie miejsce w pliku dokumentów.
 

Zakładki indeksacyjne z samoprzylepnym grzbietem


Znaczniki do indeksowania posiadają samoprzylepny grzbiet. Pozwala to na bardzo prostą aplikację ich w dowolnym miejscu. Klej nie jest dość mocny, by zniszczyć papierowe arkusze lub strony książek. Bez problemu można go odkleić. Trzyma się natomiast na tyle mocno, by nie martwić się o samoczynne odklejenie. Producenci zakładek samoprzylepnych zadbali też o to, by działanie kleju było długotrwałe (klej odporny na starzenie) i odporne na czynniki zewnętrzne. Zmiany temperatur, wilgotność, czy promienie UV nie powinny więc spowodować odklejania się znaczników.
 

Gdzie można zastosować kolorowe znaczniki indeksacyjne?


Najczęściej ten produkt znajduje zastosowanie w biurach. To tam znajduje się bowiem największa liczba dokumentów, które warto posortować i odpowiednio oznaczyć. Szybkie uporządkowanie dokumentacji jest możliwe właśnie dzięki podpisaniu poszczególnych jej fragmentów i oznaczenie różnymi kolorami. Warto stosować ten sposób podczas umieszczania dokumentów w foliowych koszulkach lub kopertach papierowych. Dzięki temu późniejsze odnalezienie pewnych informacji i dokumentów/umów nie wymaga już przeszukiwania całej zawartości pliku kartek z wieloma danymi i treściami.

Znaczniki indeksacyjne są także wykorzystywane w magazynach, a także wielu firmach. Nawet prowadząc mały biznes warto zadbać o dobrze poukładaną dokumentację. Znaczniki indeksacyjne w prosty i niedrogi sposób pomagają w tym.
 

Uczniowie i studenci też chętnie korzystają z zakładek samoprzylepnych


Samoprzylepne znaczniki są chętnie wykorzystywane przez uczniów i studentów. W zeszytach zapisanych notatkami pomagają odnaleźć się w gąszczu informacji. Różnokolorowe karteczki samoprzylepne ułatwiają odnalezienie konkretnych tematów, zagadnień i zadań.

Przeglądanie swoich notatek w celu oznaczenia ich znacznikami indeksacyjny jest też dodatkową okazją do powtórzenia sobie materiału.
 

Gdzie kupić znaczniki indeksacyjne?


Znaczniki samoprzylepne w formie kolorowych zakładek z papieru znajdą Państwo na stronie naszego sklepu internetowego Neopak. Posiadamy też wiele innych artykułów biurowych i magazynowych, które mogą usprawnić pracę Państwa firmy. Ile kosztują znaczniki indeksacyjne? Koszt kilku kolorowego zestawu zawierającego kilkadziesiąt sztuk każdego koloru to od 3 do kilkunastu złotych.

Sprawdź nasz poradnik na temat etykiet i naklejek samoprzylepnych - ich rodzaje, zastosowanie i koszt zakupu.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie