Tusze do pieczątek

Tusze do pieczątek są bardzo przydatnym akcesorium w każdym biurze.

Nie tylko w firmach, ale także w prywatnych biurach w domu, na przykład u tłumaczy. Tusze do pieczątek dostępne są w wielu barwach. W naszym sklepie znajdą Państwo ogromną ilość kolorów. Dodatkowo możemy dostarczyć Ci tusze do pieczątek w dowolnym kolorze. Jeśli żądany kolor nie jest dostępny - daj nam znać, a my postaramy się go dla Ciebie zdobyć. Tusz do pieczątek może być używany nie tylko do pieczątek, ale również do innych celów: kaligrafii, rysunku itp. Dodatkowo istnieje wiele kolorów do wyboru, co czyni je jeszcze bardziej interesującymi.

Podczas gdy najczęstszym kolorem jest niebieski, mamy duży zakres kolorów do wyboru.

Niebieski tusz do pieczątek jest zdecydowanie najbardziej popularnym kolorem, ponieważ jest uważany za "tradycyjny". Ale jak wspomniano wcześniej, istnieje wiele innych tuszów do pieczątek, takich jak: czarny, czerwony, brązowy i biały.

Dwa rodzaje tuszu do pieczątek:

Pieczątki olejowe - są one najczęściej stosowane w nowoczesnych biurach. Charakteryzują się szerokim wyborem, mają dobrą przyczepność, a czas schnięcia jest szybki. Bardzo dobrze znoszą też ścieranie. Do użytku domowego może być odpowiedni tusz na bazie oleju. Pieczątki rozpuszczalne w wodzie - mają specjalną akwarelową teksturę, która zapewnia wysoki stopień nasycenia kolorów i jasność tonów, gdy są stosowane na papierze lub tkaninie. Ponadto po użyciu należy je natychmiast umyć wodą, aby można je było długo przechowywać. Co więcej, nie nadają się do gumy.

Tusze do pieczątek wykonane są z naturalnych lub syntetycznych składników w zależności od przeznaczenia i instrukcji producenta. Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru tuszu do pieczątek.

Tusz musi mieć szybki czas schnięcia, dzięki czemu nie rozmazuje się podczas pisania pieczątką; - pożądane jest, aby farba rozpuszczalna w wodzie łatwo zmywała się z ubrań lub skóry, nie powodując alergii i podrażnień; Należy również sprawdzić, czy płyn ma swój specjalny kolor. Jeśli wydaje się być przezroczysty, to trudno będzie kontrolować poziom płynu pozostałego w butelce; - Zanim kupisz tusz do pieczątek, upewnij się, że mogą być one używane do tego właśnie wzoru pieczątki (na przykład tusz olejowy nadaje się tylko do pieczątek gumowych). Pamiętaj również o ich skład, czy zawiera toksyczne składniki.

Tusze do pieczątek są łatwo dostępne na naszej stronie internetowej. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt telefoniczny pod podanym poniżej numerem lub pozostawienie wiadomości na stronie z danymi kontaktowymi. Skontaktujemy się z Państwem tak szybko jak to będzie możliwe.

Skąd wzięły się tusze do pieczątek?


Pieczątki mają wielowiekową tradycję, a ich historia sięga tysięcy lat wstecz. Historia ta jest do tego bardzo ciekawa, gdyż narzędzia te były obecne niemal od początku cywilizacji. Jednak materiał, sposób wyrobu i cele użycia pieczątek zmieniały się na przestrzeni dziejów. Tusze do pieczątek pojawiły się dosyć późno.

Pierwsze pieczęcie stworzyła sama natura poprzez odbijanie kształtów organizmów żywych w miękkich powierzchniach, które następnie skamieniały i pozostawiły dla nas pamiątki prehistorycznego życia. Jeśli chodzi o zastosowanie pierwszy raz pieczęci przez człowieka, to nie możemy być pewni kiedy to nastąpiło. Przypuszczalnie jednak wyglądało to właśnie tak, że jeden z naszych praprzodków zorientował się, że można odcisnąć kawałek patyka, kamienia lub muszli w miękkiej glinie, aby pozostawić na niej trwały ślad. Jednym z najstarszych przykładów użycia pieczęci jest właśnie stemplowanie glinianych naczyń w celach ozdobnych lub dla oznaczenia ich pochodzenia.

Początkowo pieczęcie miały zadanie dekoracyjne. Wraz z rozwojem myśli, prawa i obrotu handlowego pieczęcie zaczęto wykorzystywać do potwierdzania autentyczności dokumentów czy znakowania dekretów o doniosłym znaczeniu. Stempel towarzyszył również dostojnikom kościelnym przyjmując w końcu formę pierścienia, który można było odbić w laku. Stosowanie tuszu do pieczątek ma bowiem nieco krótszą historię niż same pieczętowanie. Stemple odciskano początkowo w naniesionej na dokument glinie albo wosku pszczelim a nawet ołowiu lub złocie. Czerwony kolor zarezerwowany był dla królów stąd zapewne trwająca do dzisiaj tradycja używania czerwonego tuszu w pieczęciach urzędowych

W XIX wieku zaczęły pojawiać się pieczątki kauczukowe i gumowe. To wówczas niezbędny stał się tusz do pieczątek który umieszczany był na poduszce w której trzeba było zamoczyć pieczęć przed jej przystawieniem. W XX wieku pojawiły się pieczątki kieszonkowe a obecnie dominują pieczątki automatyczne z wbudowaną poduszką na tusz - mówić można w takim przypadku o pieczątkach samotuszujących. W pieczątkach takich wzór stempla grawerowany jest zazwyczaj w gumie. Ich produkcja jest szybka i tania. Wciąż jednak, głównie w administracji publicznej, używane są często stemple wykonane z metalu, których produkcja nierzadko pozostaje domeną państwowych mennic. Przeznaczone są ona do przystawiania na dokumentach najwyższej rangi jak decyzje urzędowe czy wyroki sądowe. Nie mogłyby jednak pełnić one swojej roli bez tuszu to pieczątek.

 tusze do pieczątek, tusz, pieczątka, atrament


Jak przechowywać tusz do pieczątek?


Trwałość tuszu w trakcie przechowywanie zależy od jego rodzaju. Tusze na bazie alkoholu zazwyczaj wysychają szybciej niż wodne. Aby tusz do pieczątki dłużej zachował swoje właściwości należy go przechowywać w temperaturze pokojowej w ciemnym miejscu.
 

Znaczenie koloru tuszu do pieczątek


Kolory mają swoje znaczenie i symbolikę. Różne kolory różnie są odbierane przez różne osoby i w różnych sytuacjach. Kolor tuszu do pieczątek również może być w pewien szczególny sposób odczytywany. Poza tym poszczególne kolory mają pewnego rodzaju znacznie historyczne. Oto jak można odczytywać poszczególne kolory tuszy do pieczątek:
  • Kolor czerwony tuszu tradycyjnie kojarzony jest z pieczątkami administracji publicznej, sądów, służb publicznych jak straż pożarna, instytucji edukacyjnych. W innym zastosowaniu kolor czerwony kojarzy się z aktywnością, energią, optymizmem i walką.
  • Kolor niebieski pieczątki jest neutralny, tradycyjny i jest jednym z kolorów podstawowych pieczątek. Kojarzy się ze spokojem - pismo z niebieskim kolorem pieczątki nie przyprawi o szybsze bicie serca tak gwałtownie jak zrobi to pismo opatrzone czerwonymi stemplami.
  • Kolor fioletowy tuszu do pieczątek, podobnie jak niebieski, również uważany jest za kolor podstawowy, jednak jest nieco ciekawszy i bardziej tajemniczy.
  • Kolor czarny użyty na pieczątce firmowej lub zawodowej będzie kojarzył się z autorytetem, równowagą i profesjonalizmem. Warto zwrócić uwagę, że kolor ten nie będzie się jednak odróżniał od koloru tekstu drukowanego w czerni.
  • Zielony kolor tuszu często używany jest na pieczątkach straży granicznej oraz różnych podmiotów związanych z leśnictwem lub rolnictwem. Kojarzy się z naturą i troską o środowisko.

Warto zaznaczyć, że obecnie panuje swoboda w zakresie używania różnych kolorów tuszu do pieczątek. Nikt nie zabroni nam stworzenia czerwonej pieczątki firmowej. Jednak warto wziąć pod uwagę jakie skojarzenia może ona wywoływać i lepiej wybrać kolor bardziej stonowany, aby wywołać bardziej pozytywne skojarzenia.

 tusze do pieczątek, tusz, atrament, pieczątki, do pieczątek


Do czego mogą służyć tusze do stempli?


Tusze do pieczątek nie muszą służyć tylko i wyłącznie do działalności administracyjnej, urzędowej czy zawodowej. Pozwalają one uzyskać ciekawe efekty dekoracyjne dlatego popularne są w działalności rękodzielniczej oraz scrapbookingu. Tusze wodne dzięki możliwości ich rozcieńczenia i mieszania kolorów dają możliwość wykonywania barwnych przejść na papierze oraz jego barwienia. Mogą być rozprowadzane pędzelkiem lub gąbką.

Jeśli chodzi o działalność biznesową to warto zauważyć, że pieczątki mogą być ciekawym elementem marketingowym. Fantazyjne stemple mogą być przykładowo elementem ozdobnym na korespondencji handlowej oraz do oznaczania paczek wysyłanych ze sklepu internetowego. Wymyślna i fantazyjna pieczęć, co może w pierwszym momencie zaskoczyć, potrafi być elementem zwiększającym bezpieczeństwo przesyłki. Wystarczy zaklejając paczkę papierową taśmą pakową odbić w kilku miejscach nasz stempel na styku teśmy i kartonu, aby uzyskać rodzaj pieczęci zabezpieczającej. Dzięki temu znacznie utrudnimy otwarcie przesyłki bez pozostawiania trwałych śladów.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą dostępnych w sklepie Neopak tuszy do pieczątek. W naszym sklepie oferujemy również wygodne i szybkie w użyciu datowniki samotuszujące jak również bogaty wybór innych akcesoriów biurowych.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie