Papier Kancelaryjny

Klasyczny papier kancelaryjny do tworzenia oficjalnych pism urzędowych pisanych odręcznie. Wciąż przydatny pomimo wszechobecnej technologii druku cyfrowego. Niejednokrotnie zachodzi potrzeba napisania podania w sytuacji, gdy nie ma gotowego formularza, a nie mamy czasu, chęci lub ochoty by odkładać to na potem tylko z powodu braku dostępu do komputera i drukarki. 

Co to jest papier kancelaryjny?


Wiele osób na co dzień korzystających z nowoczesnych technologii może nie wiedzieć, czym jest papier kancelaryjny. Ten produkt jest natomiast doskonale znany wszystkim, którzy wciąż piszą odręcznie. Papier podaniowy w linię lub papier kancelaryjny w kratkę są bowiem idealnym podłożem pozwalającym na ręczne zapisywanie tekstów. Można w tym celu użyć długopisu, pióra, ołówka lub innego przyboru do pisania.

papier kancelaryjny

Ze względu na znaczne ułatwienie pisania odręcznego, papier kancelaryjny może być wykorzystany do pisania listów, pamiętników, czy innych dokumentów. Stosuje się go w szkołach, na uczelniach, a także w wielu gospodarstwach domowych. Warto wyposażyć się właśnie w ten produkt, aby usprawnić odręczne pisanie - dzięki delikatnym liniom lub kratkom pismo może być wyjątkowo równe, co często jest trudne do osiągnięcia na gładkim papierze.
 

Dlaczego papier kancelaryjny traci na popularności?


W przeszłości jednymi z najpopularniejszych arkuszy papieru był właśnie papier kancelaryjny. Wiele osób używało, a część wciąż używa właśnie tego rozwiązania, aby zapisywać dowolne treści odręcznie. Czasem ręczne pismo przybiera formę dzieła sztuki - wtedy możemy mówić o prawdziwej kaligrafii.

Papier kancelaryjny stał się natomiast o wiele mniej popularnym produktem, gdy znaczna część dokumentów i tekstów przeniosła się najpierw na druk maszynowy, następnie do warstwy cyfrowej. I o ile pisanie na maszynie było raczej domeną osób wyjątkowo zamożnych, czy było stosowane w różnych instytucjach (banki, urzędy, prywatne przedsiębiorstwa), to komputery szybko znalazły się niemal pod każdym dachem.

papier podaniowy

Z tego względu dziś wiele osób nie wyobraża sobie innej formy stworzenia jakiegoś tekstu, jak napisanie go na komputerze i wydrukowanie. Nic dziwnego - to nie tylko łatwiejsze, często szybsze, a zwykle bardziej czytelne rozwiązanie. Ciężko bowiem wyobrazić sobie, by odręczne pismo na papierze kancelaryjnym było tak łatwe do odczytania przez inne osoby, jak cyfrowy wydruk. Papier podaniowy stał się więc sposobem na wyróżnienie jakiegoś rodzaju pisma, często jest to list. Odręczne pismo w połączeniu z estetycznym papierem nadaje treści nieco wyjątkowego charakteru.
 

Jak wygląda papier kancelaryjny?


Ten rodzaj papieru nazywany jest czasem papierem podaniowym. Zwykle papier kancelaryjny nie jest zbyt gruby. Delikatność jest bowiem jedną z cech papieru kancelaryjnego, która wyróżnia ten produkt. Najczęściej gramatura papieru kancelaryjnego mieści się w granicach 60 do 80 g/m2. Papier jest więc cieńszy, niż typowy papier do drukarki, czy papier ksero.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo papier kancelaryjny w formacie A3. Wiele osób decyduje się na złożenie arkusza na pół, przez co otrzymujemy cztery strony gotowe do zapisania.
 

Papier kancelaryjny w kratkę lub linie - rodzaje papieru do odręcznego pisania


Jaki rodzaj papieru kancelaryjnego wybrać? Mogą Państwo wybrać papier kancelaryjny w linie lub papier w kratkę. Oba doskonale nadają się do pisania ręcznego. Jeżeli potrzebują Państwo odpowiednika zeszytu w kratkę, na przykład do zapisywania działań matematycznych i fizycznych - najlepszym wyborem będzie papier kancelaryjny w kratkę.

Przy wyborze najlepszego papieru kancelaryjnego największą różnicę stanowi więc jego “wzór”. Papier kancelaryjny w linie i kratkę są równie często wybierane przez naszych klientów.

Dostępne rodzaje papieru kancelaryjnego A3:
 • papier kancelaryjny w linie
 • papier kancelaryjny w kratkę
 

Papier kancelaryjny - parametry i dostępność


Decydując się na zakup papieru kancelaryjnego należy podjąć decyzję - papier w kratkę, czy w linie? W obu przypadkach otrzymają Państwo pakiet, na który składa się aż 100 arkuszy papieru kancelaryjnego. Standardowo papier kancelaryjny oferowany jest w popularnym formacie A3, który po złożeniu wpół przybiera rozmiar papieru A4. To właśnie wielkość arkusza papieru jest jednym z największych wyróżników papieru kancelaryjnego w stosunku do zwykłego papieru do drukarki.

Format A3 ma wymiary 420 x 297 milimetrów, co odpowiada dwukrotności formatu A4 (297 x 210 mm). Najczęściej papier kancelaryjny ma gramaturę 60-80 g/m2.

Papier kancelaryjny ma biały kolor, co dodaje mu elegancji.
 

Gdzie kupić papier kancelaryjny?


Artykuły papiernicze, różne rodzaje papieru i przybory do pisania znajdą Państwo na stronach naszego sklepu Neopak. W Neopaku mogą więc Państwo wyposażyć się w komplet produktów niezbędnych do pisania listów, czy innych treści - często metodą pisania odręcznego. 
 

Ile kosztuje papier kancelaryjny?


Koszt zakupu papieru kancelaryjnego jest nieco większy, niż w przypadku zwykłego,  białego papieru ksero. Warto natomiast pamiętać, że jest to produkt unikatowy, który pozwoli się wyróżnić. Wiele osób wykorzystuje papier kancelaryjny do pisania odręcznego, czy nawet kaligrafii. Takie pisma są nieporównywalnie bardziej eleganckie i nietuzinkowe w stosunku do wydruków. Papier kancelaryjny jest także większy od papieru do drukowania, ma także naniesione delikatne i estetyczne linie lub kratki.

Cena papieru kancelaryjnego to nieco ponad 20 złotych za 100 arkuszy.
 

Właściwości papieru kancelaryjnego


Jakie cechy ma papier kancelaryjny? Ten biały i dość cienki rodzaj papieru sprzedawany jest zwykle w formacie A3. Duże arkusze papieru kancelaryjnego mają naniesioną kratkę, można też wybrać papier kancelaryjny w linie. Wyróżnikiem tego typu papieru jest elegancki wygląd, z tego względu papier kancelaryjny idealnie nadaje się do pisania listów lub innych dokumentów. Teksty zapisane na papierze kancelaryjnym cechuje pewnego rodzaju odświętność i wyjątkowość, z tego względu wiele osób wciąż korzysta z takiego produktu, pomimo rozpowszechnienia się druku cyfrowego.

papier kancelaryjny

Właściwości papieru kancelaryjnego:
 • estetyczny, elegancki wygląd
 • najczęściej ma format A3 (420 x 297 milimetrów)
 • idealny do pisania odręcznego, kaligrafii, zapisu działań matematycznych
 • jest dość cienki, gramatura zwykle nie przekracza 60 g/,2
 • w linie lub w kratkę
 • po złożeniu na pół otrzymujemy format A4
 • wspaniały wybór jako baza do pisania odręcznych listów
 

Najczęstsze sposoby zastosowania papieru podaniowego (kancelaryjnego)


Produkt ten czasami nazywany jest papierem podaniowym. Stąd łatwo możemy wywnioskować jeden z głównych sposobów zastosowania papieru. Można napisać na nim podanie i przekazać je pracodawcy, szkole, osobie trzeciej lub dowolnej instytucji lub podmiotowi. Estetyka takiego podania sporządzonego na dobrze wyglądającym arkuszu papieru sprawia, że od razu zyskujemy w oczach odbiorcy pisma.

Unikatowy, bardzo elegancki wygląd papieru podaniowego sprawia, że czasem jest wykorzystywany do pisania listów. Ciężko znaleźć lepszą bazę do pisania odręcznego. Obecność linii lub kratek pozwala na bardzo dokładne i równe pisanie tekstu ręcznie.

To nie koniec możliwości wykorzystania papieru kancelaryjnego. Można go używać do tworzenia prac plastycznych, na przykład szkolnych projektów. Papier w kratkę jest natomiast doskonały do tworzenia projektów technicznych i rysunków. Pomaga w tym również duży format A3 - pozwala zmieścić znacznie więcej treści, niż typowy papier A4.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie