Ściereczki do czyszczenia monitorów

Ściereczki do monitorów to niezwykle przydatne akcesoria z ich pomocą możesz wyczyścić ekran Twojego służbowego sprzętu, bez ryzyka jego uszkodzenia. Do wyboru jest wiele różnych modeli, ale tak naprawdę główna różnica między nimi tkwi w materiale, z którego są wykonane. Wszyscy wiemy, że prawie nigdy ekranów nie da się wyczyścić mokrymi ściereczkami czy wacikami, dlatego powinniśmy używać do tego celu specjalnego płynu i miękkiego papieru.

Wszyscy wiemy, że ekran monitora jest bardzo delikatnym elementem, ale czasami może ulec uszkodzeniu. Jak wyczyścić monitor? Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ściereczek do tego celu! Niektóre z nich wykonane są z tradycyjnych materiałów, ale najczęściej wykorzystuje się do tego celu mikrofibry - specjalny syntetyczny materiał, po który sięgają dziś wszyscy, którzy potrzebują ultra miękkiego i super chłonnego czyściwa.
 

Chusteczki do czyszczenia ekranu

 

Główną rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze ściereczki jest jej rozmiar i waga: im większa powierzchnia i łatwiej będzie współpracować z Twoim sprzętem. Ale powinniśmy zrozumieć, że nie ma idealnego uniwersalnego narzędzia. Każdy producent ma swoje własne zalecenia, jaki rodzaj podkładki wybrać dla każdego modelu sprzętu lub blatu, więc zawsze najpierw przeczytaj instrukcje.

Nie zaleca się bezpośredniego czyszczenia wyświetlaczy LCD płynem, ponieważ może to spowodować ich uszkodzenie. Wielu producentów zaleca stosowanie specjalnych chusteczek i ściereczek, które można kupić w sklepie stacjonarnym lub zamówić przez Internet. Chusteczki te są nawilżane określonym środkiem czyszczącym i zawierają specjalne wypustki, które nie pozostawią śladów po wytarciu. Należy również zwrócić uwagę na materiały, z których wykonane są takie chusteczki - musi to być miękka tkanina z mikrofibry bez dodatków chemicznych, takich jak np. politereftalan etylenu (PET).

Jest to ważny punkt przy wyborze ściereczki do monitora. Wskazane jest również wybieranie produktów, które nie zawierają fenolu lub pochodnych fenolu, ponieważ mogą one uszkodzić skórę. W naszym sklepie znajdą Państwo ściereczki do monitorów, które są bezpieczne w użytkowaniu i ponadto bardzo wydajne. Jedno opakowanie starcza na naprawdę długo.
 

Kup ściereczki do monitorów w naszym sklepie internetowym i zabezpiecz swój sprzęt przed uszkodzeniem.

 

Koniecznie sprawdź ten produkt już teraz !

Główną cechą tych specjalnych ściereczek jest to, że eliminują 99% bakterii, które mogą powodować różnego rodzaju infekcje. Ściereczki do monitorów powinny być przechowywane w ciemnym i suchym miejscu, ale również nie powinny mieć kontaktu z metalowymi przedmiotami.

Ściereczki do monitorów wykonane są z mikrofibry - bardzo cienkiego, a jednocześnie bardzo wytrzymałego materiału, który składa się w całości z włókien o wielkości 20-25 mikronów. Dla przykładu: Czerwone krwinki mają średnicę większą niż 25 mikronów...

Ściereczki do czyszczenia monitorów


Dziś zdecydowana większość osób używa komputerów - zarówno w celach zawodowych jak i prywatnie. Dla komfortu pracy i z troski o swój wzrok warto regularnie czyścić ekran - zarówno ten w laptopie, jak i zewnętrzny monitor podłączany do komputera. Produktem, który najlepiej sprawdzi się w tej roli są ściereczki do monitorów. To niedrogie akcesoria biurowe, które warto mieć przy sobą podczas korzystania z komputera.Z tego względu ściereczki do czyszczenia monitora są zwykle nieodłącznym elementem wyposażenia kontenerka w biurze lub szuflady biurkowej.

Dlaczego korzystanie ze ściereczek do wycierania monitora jest najlepszym sposobem na oczyszczenie go? W przeciwieństwie do wielu rodzajów chemii i różnych środków do czyszczenia, płyn, którym ściereczki do monitorów są nasączone, jest w pełni bezpieczne dla powłoki ekranu. Nie musimy się też obawiać o ewentualne zarysowanie swojego ekranu w notebooku lub monitorze. Ściereczki do czyszczenia ekranu są bowiem miękkie i w pełni bezpieczne dla delikatnej elektroniki.
 

Jednorazowe ściereczki do czyszczenia ekranu


Dlaczego warto wybrać właśnie specjalne ściereczki do monitora? Czyszczenie ekranu dość często może się wiązać z ewentualnym zniszczeniem lub porysowaniem powłoki monitora. Może się tak stać szczególnie wtedy, gdy w tym celu używamy szmatki lub chusteczki, na której znajdują się drobne zanieczyszczenia. Z tego względu do mycia powierzchni monitora zawsze warto wybrać jednorazowe ściereczki. Są dodatkowo nasączone odpowiednim płynem. Dobrze czyści powierzchnię ekranu i nie ma na nią negatywnego wpływu. Dodatkowo posiada właściwości antystatyczne, co ułatwi pozostanie powierzchni monitora w czystości przez dłuższy czas.

Jednorazowe ściereczki do czyszczenia monitorów są też bardzo wygodne. Wystarczy wyjąć jedną z opakowania, wyczyścić nią powierzchnię ekranu (lub kilku ekranów, jeśli jest taka potrzeba), a następnie wyrzucić zużytą szmatkę. Po zamknięciu opakowania, pozostałe ściereczki do ekranów nie wysychają i długo utrzymują swoje dobre właściwości. Przechowywanie raz użytej ściereczki do czyszczenia byłoby mocno utrudnione, a jeśli uległaby zabrudzeniu - czyszczenie nią ekranu drugi raz mogłoby być ryzykowne.
 

Budowa ściereczek do czyszczenia monitorów


Ściereczki do czyszczenia monitora najczęściej dostępne są w plastikowych pojemniczkach ze szczelnym zamknięciem. Same ściereczki produkowane są ze specjalnego materiału. Jest miękki, cienki, a przy tym trwały - nie rozdziera się zbyt łatwo. Doskonale sprawdza się przy czyszczeniu monitorów, ale też innych przedmiotów. Stosowanie specjalnej ściereczki do czyszczenia ekranów to najlepszy wybór w trosce o zachowanie powierzchni monitora w należytym stanie. Ściereczki do monitorów są dodatkowo nasączone . Dzięki temu na ekranie nie pozostają mało estetyczne smugi, a wilgotna powierzchnia zapobiega rysowaniu. Płyn szybko wysycha, a monitor pozostaje czysty. Pozwala to uzyskać wyraźny obraz na ekranie - wzrok mniej się męczy, a czytelność tekstu jest większa.

ściereczki do monitorów

Warto pamiętać, że ekran komputera jest dość delikatnym elementem całego zestawu PC lub laptopa. Gdy ulegnie uszkodzeniu, na przykład zarysowaniu, jego naprawa może być niemożliwa - przeważnie jest to nieopłacalne. By monitor służył przez wiele lat, warto zadbać o jego odpowiednie czyszczenie.
 

Czy ściereczkami do monitorów można czyścić ekran telewizora?


Ściereczki do czyszczenia monitorów komputerowych nadają się do skutecznego i bezpiecznego czyszczenia każdego typu ekranu. Możemy zatem używać ich zarówno do czyszczenia wyświetlaczy w smartfonie, jak i do dużych wyświetlaczy w telewizorach. Nadają się doskonale do czyszczenia:
 • monitorów komputerowych
 • ekranów laptopów
 • telewizorów
 • ekranów w smartfonach
 • wyświetlaczy tabletów
 • powierzchni ekranu w samochodzie
 • ekranu nawigacji samochodowej, wideorejestratora
 • wyświetlaczy w radiu, wieży, systemie kina domowego
 • i innych

Jak widać, wyposażając się w zapas chusteczek nawilżanych do ekranów można nimi wyczyścić wyświetlacz każdego tpyu.
 

Rodzaje ściereczek do czyszczenia monitorów w Neopak


W Neopaku mamy kilka rodzajów ściereczek do ekranów. Zasada ich działania jest podobna, podobnie jak ilość chusteczek do wyświetlaczy w paczce - 100 sztuk. Mogą Państwo wybrać pomiędzy:
W zastosowaniach biurowych warto po prostu przetestować każdy rodzaj i wybrać ten, który okaże się najskuteczniejszy i najbardziej wygodny w użyciu. Wykorzystując ściereczki do monitorów w swoim domu mogą być Państwo natomiast pewni, że zapasy 100 sztuk wystarczy na kilka lat użytkowania.
 

Sprężone powietrze niepalne


Doskonałym uzupełnieniem zestawu do czyszczenia komputerów i laptopów jest sprężone powietrze. Świetnie sprawdza się w przypadku czyszczenia mniej dostępnych miejsc - na przykład zakamarków w klawiaturze, czy w obudowie komputera. Sprężone powietrze dostępne jest w formie aerozolu, co ułatwia aplikację.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie